Προσπερματικά και εγκυμοσύνη

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όμως αναρωτιέμαι αν έχει τύχει παρόμοιο ατύχημα σε κάποιον από εδώ στο φόρουμ. Εννοώ το να σπάσει το προφυλακτικό χωρίς ή με εκσπερμάτιση και ποιά ήταν τα αποτελέσματα.
Βρε αγόρι μου ακόμη κι αν βρισκόταν κάποιος -σαν τον μπαμπά Τάκη :hehe:- να σου πει την εμπειρία του, δεν σημαίνει πως θα ίσχυαν και στη δική σου περίπτωση τα ίδια, ακόμη κι αν οι γυναίκες είχαν και τον ίδιο κύκλο. Χαλαρώστε, διότι με το άγχος η περίοδος καθυστερεί. Ό,τι έγινε, έγινε τώρα.

Και μην παίρνετε τους εαυτούς σας τόσο σοβαρά! Θα γεράσετε πρόωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Έχει δίκιο η Ιsiliel. Μην αγχώνεστε! Μόνο ο Τσάκ ο Νόρρις θα άφηνε έτσι έγκυο κάποια. Μου είχε συμβεί κάτι παρόμοιο και από το άγχος (ούσα παντελώς άπειρη τότε) είχα καθυστέρηση 2,5 μήνες. Μην το σκέφτεστε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αμα ητανε τοσο ευκολο να μεινει μια κοπελα εγκυος, η γη θα ειχε σταματισει την τροχια της απο το πολυ βαρος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αμα ητανε τοσο ευκολο να μεινει μια κοπελα εγκυος....




"Και αν σου κάααατσει; σου αλλάζει τη ζωή..."
copyright qslv
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,295 μηνύματα.
Έχει δίκιο η Ιsiliel. Μην αγχώνεστε! Μόνο ο Τσάκ ο Νόρρις θα άφηνε έτσι έγκυο κάποια. Μου είχε συμβεί κάτι παρόμοιο και από το άγχος (ούσα παντελώς άπειρη τότε) είχα καθυστέρηση 2,5 μήνες. Μην το σκέφτεστε. ;)

Με όλο το θάρρος, αν μου επιτρέπεις να ρωτήσω...

Αν θεωρείς τα 18 έτη που είσαι τώρα ως χρόνο με κάποιες εμπειρίες, πότε άραγε είναι εκείνο το "τότε" στο "παντελώς άπειρη τότε" που αναφέρεις;

Χωρίς να θέλω να παρεισφρύσω στα προσωπικά σου. Απλή περιέργεια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Με όλο το θάρρος, αν μου επιτρέπεις να ρωτήσω...

Αν θεωρείς τα 18 έτη που είσαι τώρα ως χρόνο με κάποιες εμπειρίες, πότε άραγε είναι εκείνο το "τότε" στο "παντελώς άπειρη τότε" που αναφέρεις;

Χωρίς να θέλω να παρεισφρύσω στα προσωπικά σου. Απλή περιέργεια.:)



μαν γέρασες, μην το κάνεις και θέμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αν θεωρείς τα 18 έτη που είσαι τώρα ως χρόνο με κάποιες εμπειρίες, πότε άραγε είναι εκείνο το "τότε" στο "παντελώς άπειρη τότε" που αναφέρεις;
Εγώ πάντως στα 16 ήμουν παντελώς άπειρη. Στα 18 είχα κάποιες εμπειρίες. Περνάω το τεστ;:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,295 μηνύματα.
μαν γέρασες, μην το κάνεις και θέμα. :P

Περισσότερα χρόνια στην πλάτη, μεγαλύτερη διάρκεια και κουμάντο στο πέος.:P

Εγώ πάντως στα 16 ήμουν παντελώς άπειρη. Στα 18 είχα κάποιες εμπειρίες. Περνάω το τεστ;:P:P

Δεν κατάλαβα το υπονοούμενο. Κανένα τέστ δεν κάνω στο κορίτσι. Απλή περιέργεια έχω, ειλικρινά, δε σε κοροϊδεύω.:)

Φυσικά άμα θέλει απαντάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι με τη σειρά μου αν θεωρείς πως η εμπειρία αποκτιέται μόνο με την εναλλαγή ερωτικών συντρόφων. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,295 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι με τη σειρά μου αν θεωρείς πως η εμπειρία αποκτιέται μόνο με την εναλλαγή ερωτικών συντρόφων. :hmm:

Λοιπόν, κοίταξε Ισι, δεν ξέρω αν είναι ο γραπτός λόγος που το κάνει να φαίνεται έτσι ή αν όντως είναι έτσι, αλλά διακρίνω μια μικρή μομφή στο ύφος του λόγου σου προς εμένα. Σα να θέλεις περισσότερο να με στριμώξεις με επικριτικότητα επειδή άνοιξα το θέμα στη θάλεια, παρά να λύσεις την απορία σου. Αν ισχύει, το βρίσκω άδικο, αν δεν ισχύει, παρεξήγησις. :)

Παρόλαυτά, θα σου απαντήσω:

Θεωρώ ότι ένας άνθρωπος μπορεί να πάει με 50 συντρόφους και να είναι το ίδιο πίθηκος και λοβοτομημένος όπως την πρώτη φορά που είδε γυναίκα γυμνή, τόσο από πλευράς σεξουαλικής ποικιλίας όσο και γνώσης/σοφίας περί θεμάτων προστασίας. Επιπλέον ένας άνθρωπος μπορεί να έχει πάει όλη του τη ζωή με ένα σύντροφο και να έχει κάνει περισσότερα πράγματα απ' ότι εγώ ή εσύ ή όλοι μας.

Εντάξει τώρα; Δεν είμαι μαλάκας τελικά;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...αν δεν ισχύει, παρεξήγησις. :)
Παρεξήγησις! :kissing:
Ευχαριστώ για την απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,755 μηνύματα.
Λοιπον,εκ προσωπικης πειρας θα πω οτι τα duo..ΣΠΑΝΕ.2 φορες εχουν σπασει..και συνολο να εχω παρει 5 φορες αυτα τα προφυλακτικα.Durex και παλι durex.Δεν το συζητω.
Απο εκει και περα,ναι..μπορει να μεινει εγκυος κοπελα απο τα προσπερματικα υγρα,αλλα οκ..δεν ειναι και οτι πιο πιθανο.Παντως οκ..οι μερες δεν ειναι και αφανταστα επικινδυνες,αν εχει νορμαλ κυκλο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Με όλο το θάρρος, αν μου επιτρέπεις να ρωτήσω...

Αν θεωρείς τα 18 έτη που είσαι τώρα ως χρόνο με κάποιες εμπειρίες, πότε άραγε είναι εκείνο το "τότε" στο "παντελώς άπειρη τότε" που αναφέρεις;

Χωρίς να θέλω να παρεισφρύσω στα προσωπικά σου. Απλή περιέργεια.:)

Παντελώς άπειρη ήμουν όταν τη 2η φορά που έκανα σεξ συνέβη αυτό το περιστατικό που περιγράφω (αυτό μπορεί να έγινε όταν ήμουν 13,15,17,18 χρονών, δεν παίζει ρόλο η ηλικία ;) ). Έχω κάποια σχετική εμπειρία τώρα που έχουν περάσει κάποιες n φορές από τότε και έχω μάθει κάποια πράγματα. Αν μου συμβεί τώρα ξέρω πως να το χειριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μου' χει τύχει κάτι παρόμοιο και ήμουν 15η μέρα (γόνιμες -υποτίθεται- μέρες) με σταθερό κύκλο.
Το σκεφτόμουν συνέχειαααααα, είχα και 6 μέρες καθυστέρηση μετά και είχα χεστεί λίγο, αλλά τελικά όλα καλά.
Οι πιθανότητες, εφόσον δεν τελείωσες, είναι ελάχιστες μωρέ.

- εντωμεταξύ δε θέλω να φανταστώ πόσο έχεις αγχώσει τη κοπέλα σου, αν το συζητάς συνέχεια. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Μου' χει τύχει κάτι παρόμοιο και ήμουν 15η μέρα (γόνιμες -υποτίθεται- μέρες) με σταθερό κύκλο.
Το σκεφτόμουν συνέχειαααααα, είχα και 6 μέρες καθυστέρηση μετά και είχα χεστεί λίγο, αλλά τελικά όλα καλά.
Οι πιθανότητες, εφόσον δεν τελείωσες, είναι ελάχιστες μωρέ.

- εντωμεταξύ δε θέλω να φανταστώ πόσο έχεις αγχώσει τη κοπέλα σου, αν το συζητάς συνέχεια. :|

Με την κοπέλα μου από τότε δεν το έχουμε ξανασυζητήσει. Άνοιξα εδώ το θέμα για να αντιμετωπίσω τη δική μου ανησυχία και να μην την αγχώσω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
ρε ξεκολλα , δεν παιζει ..σε ολους εχει συμβει κατι παρομοιο . Επισης , αυτο το παρομοιο συνοδευεται και απο καταστασεις του στυλ να βλεπεις συνεχεια μωρα στο δρομο , στην τηλεοραση , να ακους συζητησεις για εγκυμοσυνες , καθως προχωρας στους διαδρομους του σουπερμαρκετ να πεφτει τυχαια το ματι σου στα βρεφικα γαλατα και αλλα τετοια . Μη δωσεις σημασια ειναι λογω της ανησυχιας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
ρε ξεκολλα , δεν παιζει ..σε ολους εχει συμβει κατι παρομοιο . Επισης , αυτο το παρομοιο συνοδευεται και απο καταστασεις του στυλ να βλεπεις συνεχεια μωρα στο δρομο , στην τηλεοραση , να ακους συζητησεις για εγκυμοσυνες , καθως προχωρας στους διαδρομους του σουπερμαρκετ να πεφτει τυχαια το ματι σου στα βρεφικα γαλατα και αλλα τετοια . Μη δωσεις σημασια ειναι λογω της ανησυχιας...

Ή απλά να βλέπεις τον ανιψιό σου που προήλθε κι αυτός απο ατύχημα; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Η 9η μέρα δεν είναι ιδιαίτερα σος σε 28άρη κύκλο. Να ήταν ενδέκατη να το σκεφτώ. Αλλά εσύ δεν τελείωσες καν, οπότε είναι μάλλον απίθανο για οτιδήποτε ή τέλος πάντων είναι όσο πιθανό είναι κάθε φορά που κάνεις σεξ με προφύλαξη (ναι, ο μόνος σίγουρος τρόπος για να μη μείνει ποτέ έγκυος η κοπέλα σου είναι η αγαμία :P). Άρα χαλάρωσε, πραγματικά δεν νομίζω πως υπάρχει πιθανότητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ξες, μόνο μία είναι η καθοριστική στιγμή
στην ζωή ενός άντρα.

Είναι η στιγμή κατά την οποία θα ακούσει το
"Μπάμπη μου, είμαι έγκυος!!!! :baby:"


Εκείνη την αποφράδα μέρα, από ποσειδώνας που σερφάρει στα κύματα,




ο άντρας μετατρέπεται αυτόματα
σε ήρωα μιας τραγικωμωδίας,
όπως πολύ παραστατικά
μας λένε οι καλλιτέχνες της φόρμας.







...Για να σε καθησυχάσω πάντως, σου λέω το εξής:

έχουν πέσει οι τιμές στα πάμπερς :P
Σιγαά! Το οτι υπάρχουν χέστες, δεν πάει να πει πως είναι κι όλοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Σιγαά! Το οτι υπάρχουν χέστες, δεν πάει να πει πως είναι κι όλοι!


lol
θα επελεγα διαφορετικη περιγραφικη κατηγορία για τον "μη-χεστη"
:P
:P
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top