Προστασία Καταναλωτή

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
κι εμένα πες! Μη την πατήσουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Όχι ότι σας ξέρω, αλλά λίγο απίθανο να την πατήσετε :P

Η εταιρεία που μας καλούσε ήταν μίας Αθηναίας επιχειρηματίος (σιγά μην κλέινεται έτσι, τεσπα) κι δε θέλω να επεκταθώ πιο πολύ.

Γενικά ο υπέυθυνος μου είχε πει ότι δεν πρέπει να μιλάω και πολύ πολύ γιατί σαν εμένα χίλιοι, λες κι εγώ είχα ανάγκη την υπερδουλειά :P

Tέσπα, και επίσης με ταξική συνείδηση (έλεος) μου είχε πει, ότι ας φάνε και μία φορά κι αυτόι σκατά φαί στη ζωή τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
στειλε κι εμενα με πμ.
εμενα παντως το ξενοδοχειο στο οποιο αναφερομαι μαλλον το ξερετε ε? :P
τεσπα δεν ειναι εκει το θεμα τωρα, ειναι στο πως αντιμετωπιζονται ολα αυτα...

btw καθε φορα που τρωω κετερινκ σε δεξιωσεις (δυο τρεις φορε το μηνα δλδ) ειναι απλα τελειο και γλυφω και τα δαχτυλα του διπλανου μου :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ δεν κατάλαβα σε ποιο αναφέρεσαι, Gio... πμ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σου στειλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Απο την στιγμη που η Εδαδ και αρκετες και αρκετοι αλλοι σαν την Εδαδ δεν ειναι οτι εχουν/ειχαν την υπερσουλεια και παιρνουν τρελα λεφτα απο αυτην, γιατι κανεις τους δεν κανει καταγγελειες για τα οσα γινονται?
Εαν μια νοσοκομα πουχου την βρουν να μην χρησιμοποιει πληρω αποστειρωμενα εργαλεια ενεσεις κτλ κτλ γιατι το μερος οπου δουλευει ΔΕΝ την τα παρεχει, τοτε σθγουρα οι περισσοτεροι θα αντιδρασουμε και θα πουμε πως μπορουε και το εκανε κτλ κτλ.
Και δικαιολογημενα 100%!
Κι εκεινη ουσιαστικα θα εχει να τα βαλει με ενα νοσοκομειο-κρατικο μηχανισμο ετσι?
Ειδικα σε μαγαζια οπου προσφερουν φαγητο και οπου ουσιαστικα προσφερουν στους πελατες σκ@τα, γιατι κανεις απο τους μεσα δεν αντιδρα?Δηλαδη πως ειναι δυνατον να βλεπεις ολους αυτους τους "ανυποψιαστους" να τρωνε οτι πιο αθλιο μπροστα στα ματια σου.
Και πολλα απο αυτα τα κετερινγκ πανε φαγητα και σε ευπαθης ομαδες ατομων ετσι?Απο γηροκομεια, μεχρι και διαφορα παρτυ μικρων παιδιων.

Δεν κατηγορω την εδαδ γιατι κι εγω εχω φιλο που δουλευε σε τετοια εταιρεια και μου ειχε πει κατι αναλογο και του ειχα θεσει τα ιδια ερωτηματικα.
Ουτε το παιζω ο Ρομπεν των Δασων εδω μεσα.:P
Απλως μου δημιουργουνται αυτες οι αποριες.
Μηπως τελικα ετσι οπως ειναι γενικοτερα το συστημα στην Ελλαδα, ο οποιοσδηποτε απο εμας τους "απλους υπαλληλους" δεν αντιδρα ποτε γιατι μας εχουν περασει απο πριν την ιδεα οτι οι μονοι χαμενοι θα ειμαστε εμεις?
Μηπως γοιατι πλεον ΔΕΝ εμπιστευομαστε την διακιοσυνη οποτε δεν λεμε "που να τρεχουμε?"
Μηπως υπαρχει τεραστιος "Ωχαδερφισμος"?
Πηπως κατι αλλο?

Και παλι γραφω ορισμενες αποριες ε? (εδαδ μην παρεξηγηθεις ε!:bigarmhug)
Ουτε την ουρα μου απ'εξω βγαζω ουτε τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κι εγω απορια το χω. μαλλον βλεπουμε τοσα στραβα που πρεπει η μερα να χει 40 ωρες για να προλαβαινουμε να κανουμε καταγγελιες μετα το 24ωρο που ζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εγω δεν μιλαω μονο για τον απλο πολιτη giovvana.
Οπου κι εμεις εχουμε ευθυνη μιας και τουλαχιστον τα πιο κραυγαλεα θα επρεπε να τα καταγκελουμε αμεσως,ενω αντιθετα λεμε το γνωστο..."Δεν βαριεσαι?"
Αλλα μιλαω και για εκεινους που δουλευουν μεσα στο προβλημα.
Ισως τελικα απλουστατα αυτη η χωρα να μας εχει περασει μεσα στο μυαλο οτι στην τελικη κανεις και ποτε δεν τιμωρειται, κι ετσι κι εμεις δεν αντιδρουμε γιατι απλως πιστευουμε πως θα χασουμε τον χρονο μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μηπως υπαρχει τεραστιος "Ωχαδερφισμος"?

ακριβως αυτο....
περα απο τη μυτη μας δε μας ενδιαφερει τι γινεται...
τι φταιει?
η νοοτροπια μας...
ποιος εχει την κυρια ευθυνη γι αυτο?...η οικογενεια μας, ο τροπος που εχουμε μεγαλωσει....αντε να αλλαξει η νοοτροπια του Ελληνα...ο εαυτος του και τπτ παρα περα....δε συμβαινει σε εμας...ε και..?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι μαριε, ετσι ειναι... αλλα μην ξεφευγετε απο το θεμα γιατι θα μας μαντρωσουν παλι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ανακάλυψα αυτό το site στο οποίο μπορεί ο καταναλωτής να κάνει τις καταγγελίες του και οι δημιουργοί του ισχυρίζονται, ότι αναλαμβάνουν αυτοί το θέμα. Δεν το έψαξα πολύ όμως...
https://www.katagelies.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλο φαινεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
έβλεπα μια διαφήμιση στην τηλεόραση ότι έχουν βγάλει νέο ΙΝΚΑ... ξέρουμε για ποιο λόγο έγινε αυτό? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
βασικα οχι...
κι εγω αναρωτιομουν... ποια ειναι η διαφορα του απο τον κανονικο ινκα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Μήπως απλά εννοούν αναβάθμιση των υπηρεσιών??? ηλεκτρονικές καταθέσεις, κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
πολυ πιθανο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top