Προσωπική Περιουσία Αρχιεπισκόπου Χριστοδούλου

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Σημαίνει. Μιλάει για λιτότητα και κοινοκτημοσύνη και η ίδια είναι το μόνο που δεν κάνει. Έχει 5-6 ιδρύματα- βιτρίνες για να μην την πάρουν με τις πέτρες. Το αφορολόγητο της το ίδιο, αλλά σε αυτό φταίει το κράτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Ακομα κι αν ειναι ετσι,ο πλουτος που αναφερεται στο αρχικο ποστ δεν ανηκε προσωπικα στον Χροστοδουλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μου φαινεται οτι δεν παρακολουθεις το θεμα και απλως ποσταρεις και σπαμαρεις.Ο Χριστοδουλος ως πολιτης ηταν ακτημωνας.Ολα αυτα που αναφερονται στο αρχικο ποστ ανηκουν στην Εκκλησια.Και τελος παντων ποιος ειπε οτι η Εκκλησια δεν εχει περιουσια?Δεν κατακρινεται το γεγονος οτι υπαρχει ιδιοκτησια της Εκκλησιας ως οργανισμου,αλλα διαφορες παρανομες ενεργειες με τις οποιες εχει αποκτησει τον πλουτο της.Δεν νομιζω οτι η κατοχη πλουτου σημαινει κοροϊδια απο την Εκκλησια προς τους πιστους.

Σημαίνει, όταν ο πλούτος αυτός, αντί να χρησιμοποιείται για να μετριάσει τις κοινωνικές ανισότητες, γίνεται αντικείμενο εκμετάλλευσης από άπληστους κληρικούς, και αυτό ουκ ολίγες φορές συμβαίνει. Σημαίνει, όταν χρησιμοποιείται για να στολίσει με χρυσάφια τις εκκλησίες και τα ράσα, και για να επιχρυσώσει "σταυρουλάκια", από τη στιγμή που αυτό είναι άχρηστη και περιττή πολυτέλεια. Σημαίνει, όταν σκοπός δεν είναι η άμβλυνση των προαναφερθέντων κοινωνικών ανισοτήτων αυτός καθαυτός, αλλά η συσσώρευση πλούτου. Σημαίνει, όταν προωθούνται πρακτικές όπως τα "τάματα" και οι "δωρεές", εκμεταλλευόμενες την απελπισία του κόσμου, για να αγορασθούν μετοχές. Σημαίνει, όταν το κράτος ξοδεύει τόσα χρήματα σε αναστηλώσεις εκκλησιών, ενώ πολλοί ανώτατοι κληρικοί φοροδιαφεύγουν, και μάλιστα νομίμως, και, δεχόμενοι το προνομιακό τους καθεστώς, εκμεταλλευόμενοι την πίστη των πιστών και αποσκοπώντας στα δύο προηγούμενα, κάνουν τους "businessmen". Σημαίνει, όταν ο παπάς δέχεται να πάρει ή και απαιτεί ακόμα, από τους συγγενείς του νεκρού, 20 ευρώ για τον κάθε τάφο που ευλογεί, ψάλλοντας για λιγότερο από ένα λεπτό στον καθένα. Σημαίνει, όταν χτυπάς την πόρτα του παπά και στην κλείνει κατάμουτρα.

Ακομα κι αν ειναι ετσι,ο πλουτος που αναφερεται στο αρχικο ποστ δεν ανηκε προσωπικα στον Χροστοδουλο.

Τον μεταχειριζόταν όμως προς ιδίαν του καλοπέραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Σημαίνει, όταν ο πλούτος αυτός, αντί να χρησιμοποιείται για να μετριάσει τις κοινωνικές ανισότητες, γίνεται αντικείμενο εκμετάλλευσης από άπληστους κληρικούς, και αυτό ουκ ολίγες φορές συμβαίνει. Σημαίνει, όταν χρησιμοποιείται για να στολίσει με χρυσάφια τις εκκλησίες και τα ράσα, και για να επιχρυσώσει "σταυρουλάκια", από τη στιγμή που αυτό είναι άχρηστη και περιττή πολυτέλεια. Σημαίνει, όταν σκοπός δεν είναι η άμβλυνση των προαναφερθέντων κοινωνικών ανισοτήτων αυτό καθαυτός, αλλά η συσσώρευση πλούτου. Σημαίνει, όταν προωθούνται πρακτικές όπως τα "τάματα" και οι "δωρεές", εκμεταλλευόμενες την απελπισία του κόσμου, για να αγορασθούν μετοχές. Σημαίνει, όταν το κράτος ξοδεύει τόσα χρήματα σε αναστηλώσεις εκκλησιών, ενώ πολλοί ανώτατοι κληρικοί φοροδιαφεύγουν, και μάλιστα νομίμως, και, δεχόμενοι το προνομιακό τους καθεστώς, εκμεταλλευόμενοι την πίστη των πιστών και αποσκοπώντας στα δύο προηγούμενα, κάνουν τους "businessmen". Σημαίνει, όταν ο παπάς δέχεται να πάρει ή και απαιτεί ακόμα, από τους συγγενείς του νεκρού, 20 ευρώ για τον κάθε τάφο που ευλογεί, ψάλλοντας για λιγότερο από ένα λεπτό στον καθένα. Σημαίνει, όταν χτυπάς την πόρτα του παπά και στην κλείνει κατάμουτρα.
Συμφωνω.Αντικειμενικα ομως,η κατοχη πλουτου απο την Εκκλησια δειν ειναι κατι που προδιδει κοροϊδια.Η ανηθικη αξιοποιηση του πλουτου αυτου,ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν έρχεται όμως πρώτος στον κόσμο ο Χριστόδουλος, αλλά μόλις τρίτος. Οι δυο πλουσιότεροί του είναι η βασίλισσα της Αγγλίας και ο σουλτάνος του Βόρνεο.
Υπολογίζεται, ότι τον περνούσε και ο δικτάτωρ της Ρουμανίας Τσαουσέσκου.
Πραγματικά ο αρθογράφος ξεχειλίζει από προπαγανδιστικό μαίνος εναντίον του Μακαριστού κι από την προκατάληψή του αυτή (που οφείλεται είτε σε προσωπικό κόμπλεξ, είτε σε σκοτεινά συμφέροντα, μάλλον το δεύτερο) δεν λέει καν έξυπνα ψέματα. Αραδιάζει βλακείες, αρλούμπες και ανυπόστατες παπαροφιλολογίες. Δεν ελέγχει καν τα στοιχεία του. Πρώτον, δεν υπάρχει άνθρωπος στον κόσμο με τον τίτλο "Σουλτάνος του Βόρνεο". Προφανέστατα εννοεί το μονάρχη του Μπρουνέι, με προσωπική περιουσία 20 δις δολλαρίων, 4ος σε σειρά κατάταξης προσώπων που ασκούν εξουσία. Γνωστόν τοις πάσι ότι οι τρεις πρώτοι είναι ο Βασιλιάς της Ταιλάνδης (35 δις $), ο εμίρης του Άμπου Ντάμπι (23 δις $) και Βασιλιάς Αμπντουλάχ της Σαουδικής Αραβίας (21 δις $). Η Ελισάβετ του Ηνωμένου Βασιλείου (Βασίλειο της Αγγλίας δεν υπάρχει απο το 1701, αλλά δεν θα το θίξω...), αντίθετα, είναι 12η με μόλις 600 εκατομμύρια δολλάρια προσωπική περιουσία. Αν δεχτούμε ότι ο Μακαριστός ήταν...τρίτος στη σειρά, τότε θα έπρεπε να έχει προσωπική περιουσία γύρω στα 21 δις δολλάρια. Ενδεικτικά αναφέρω ότι με το ποσό αυτό κανείς φτιάχνει 22 πλοία τύπου Queen Mary 2, διοργανώνει εξ'ολοκλήρου 4 πειράματα τύπου LHC, χτίζει 4 υπερσύγχρονα πυρηνοκίνητα αεροπλανοφόρα τύπου Ford Class, του Ναυτικού των ΗΠΑ που θα παραδοθούν στο στόλο σε 7 χρόνια, καλύπτει περίπου το 1/28 του Πολέμου του Ιράκ από το 2003 μέχρι σήμερα, καλύπτει το 1/3 του Γ' ΚΠΣ της ΕΕ για την Ελλάδα, είναι διπλάσιο της συνολικής περιουσίας του Σπύρου Λάτση, του πλουσιότερου Έλληνα και 70ου πλουσιότερου ανθρώπου στον κόσμο, είναι 10 φορές τα ετήσια κέρδη του Ομίλου ΟΤΕ και είναι περίπου το 7% του ετήσιου Εθνικού Προιόντος της Ελλάδας.
Μετά απο κάποιο σημείο αρχίζεις να γελάς με τους ηλίθιους ισχυρισμούς μερικών. Αν ο Χριστόδουλος, φίλοι μου, είχε προσωπικη περιουσία ίση με το 7%, διπλάσια του Λάτση, θα ήταν ο 20ος πλουσιότερος άνθρωπος στον κόσμο, θα πέταγε τα ράσα και θα πήγαινε στις Σευχέλλες ή στη Σάντα Λουτσία με τρεις κουβανές χορεύτριες να την περνάει φίνα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα έμενε σε μία απλή μεζονέτα ιδιοκτησίας Εκκλησίας της Ελλάδος στο Ψυχικό.
Αν και μετα απο αυτά ορισμένοι επιμένουν να συζητούμε πάνω σε αυτό το άρθρο (που δεν είναι ούτε κατά διάνοια δημοσιογραφία), τότε νομίζω πως έχω το δικαίωμα να αμφιβάλλω για τη σοβαρότητά τους.

Εν τω μεταξύ εκεί που τα σπάει πιο πολύ το λογύδριο είναι στο "Υπολογίζεται ότι και ο δικτάτωρ...". Σε κάνει να νομίζεις ότι έχει και διεθνή δημοσιογραφική έρευνα ο γελοίος... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Όποια και να ήταν η περιουσία του, ο Χριστόδουλος δεν ήταν σε καμία περίπτωση στο πνεύμα του χριστιανισμού. Δεν ήταν ταπεινός, ούτε παρήγαγε κάποιο έργο για το οποίο θα τον θυμόμαστε.

Εμένα ποτέ δε μου άρεσαν τα κυκλώματα της εκκλησίας, και θεωρώ τους περισσότερους που τα κονομάνε χάρη σε αυτή, υποκριτές και θεομπαίχτες. Ο Χριστόδουλος δε μου 'χει δώσει κανέναν λόγο να τον εξαιρέσω από αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
κι εγω σου λέω ότι πριν μιλήσεις κάνε και μια ερευνα γ τις πράξεις ου Μακαριστού και ύστερα τα λέμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όποια και να ήταν η περιουσία του, ο Χριστόδουλος δεν ήταν σε καμία περίπτωση στο πνεύμα του χριστιανισμού. Δεν ήταν ταπεινός, ούτε παρήγαγε κάποιο έργο για το οποίο θα τον θυμόμαστε.

Εμένα ποτέ δε μου άρεσαν τα κυκλώματα της εκκλησίας, και θεωρώ τους περισσότερους που τα κονομάνε χάρη σε αυτή, υποκριτές και θεομπαίχτες. Ο Χριστόδουλος δε μου 'χει δώσει κανέναν λόγο να τον εξαιρέσω από αυτούς.


Κοίτα, το γεγονός ότι ήταν πολλές φορές ακραίος, δυστυχώς πρόδιδε πάντα τις πολύ συγκεκριμένες πολιτικές του πεποιθήσεις δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανένας. Το γεγονός όμως ότι πάλεψε για να έχει η Εκκλησία λόγο στην κοινωνία, ως ένας μεγάλος κοινωνικός οργανισμός, το γεγονός ότι την έβγαλε απ'το περιθώριο της παρακμής όντως μπορεί να ενοχλεί αρκετά ορισμένους που θα προτιμούσαν να μην υπήρχε καν, αλλά δεν ακυρώνει το τεράστιο έργο που έκανε τα δέκα χρόνια που ήταν Αρχιεπίσκοπος. Κι αν από μόνο του δε μπορεί να χαρακτηριστεί τεράστιο, μπορεί τουλάχιστον να χαρακτηριστεί έτσι σε σύγκριση με τους προκατόχους του. Αυτό για τους αχάριστους. Όσα έκανε φαίνονται απ'τους απλούς ανθρώπους που πήγαν να προσκυνήσουν το σκήνωμά του κι επειδή ήμουν εκεί σου λέω ότι βασικά δεν ήταν γριές. Ήταν οι περισσότεροι κάτω των 40 ετών, νέοι γονείς με τα παιδιά τους. Φαίνονται από τον απλό κόσμο που βοήθησε το έργο του και που το γεγονός ότι δεν τους ξέρεις σημαίνει ότι απλά είναι Χριστιανοί και δεν θέλουν να μιλάνε για τη βοήθεια που λαμβάνουν. Φαίνεται, τέλος, από τα καταγεγραμμένα γεγονότα.
-----------------------------------------
κι εγω σου λέω ότι πριν μιλήσεις κάνε και μια ερευνα γ τις πράξεις ου Μακαριστού και ύστερα τα λέμε

:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το να εχει λογο η Εκκλησια στην κοινωνια τι σημαινει ακριβως;
Να εχει λογο για τις εκτρωσεις πχ;
Για τους γαμους των ομοφυλοφιλων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Να έχει λόγο=να έχει το δικαίωμα να έχει άποψη και μάλιστα, ως υποκείμενο μίας συμμετοχικής Δημοκρατίας, αυτή να μην αγνοείται από τους φορείς της εξουσίας. Όπως εσύ ως άτομο δικαιούσαι να εκφέρεις άποψη και οι αρμόδιοι να μην κλείνουν τ'αυτιά τους, οι οργανώσεις έχουν το ίδιο δικαίωμα και μάλιστα, ως ενώσεις ατόμων, για ένα λόγο παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Ναι, αλλά δεν μπορεί να επιβάλλει. Και επίσης η εκκλησία στο σύνολο της εκφράζει ελάχιστους με τις απόψεις της. Ξέρω εκατοντάδες χριστιανοί που κάνουν π.χ εκτρώσεις και πολιτικούς γάμους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και έναν να εκπροσωπεί, είναι υποκείμενο της Δημοκρατίας και γι'αυτό δεν δέχομαι κουβέντα. Δεν έχει δικαίωμα να επιβάλλει, έχει όμως το αναφαίρετο δικαίωμα να παλεύει όσο σκληρά θέλει γι'αυτά που πιστεύει ως σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Μασονία--> συνώνυμο: Εκκλησία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
ε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Δεν ξερεις τους Μασονους?Ψαξε στη wikipedia.Αν και λιγο ακυρος ο παραλληλισμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Δεν ξερεις τους Μασονους?Ψαξε στη wikipedia.Αν και λιγο ακυρος ο παραλληλισμος

ξερω..αυτο που μου φανηκε και μενα ακυρο ειναι ο συσχετισμος του..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki_lala

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Τελικα δεν ηταν Χριστοδουλος αλλα Δισεκατομιριουχος δουλος...πολυ χρημα πεφτει στην εκκλησια και αν και ειμαι χριστιανη και μονο που βλεπω παπαδες ειναι σαν να βλεπω διολο μπροστα μου....για αυτο τον λογο αποφευγω να πηγαινω εκκλησια...ομως προσευχομαι καθε μερα....η εκκλησια λενε οτι ειναι το μερος που επικοινωνουμε αλλα επικοινωνουμε μαζι του παντα και ειναι διπλα μας ΄παντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
κι εγω σου λέω ότι πριν μιλήσεις κάνε και μια ερευνα γ τις πράξεις ου Μακαριστού και ύστερα τα λέμε

Οι πράξεις του θα πρέπει να βρίσκουν εμένα και όχι εγώ τις πράξεις του, αν έχει κάνει κάτι το τόσο σημαντικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Εννοώ ότι λειτουργεί με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, τουλάχιστον η διοίκηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Οι πράξεις του θα πρέπει να βρίσκουν εμένα και όχι εγώ τις πράξεις του, αν έχει κάνει κάτι το τόσο σημαντικό.
Ζουμε στον 21ο αιωνα, αιωνα υποκουλτουρας, υλισμου, κ.α μην το ξεχνας.Εκτος αυτου αν καθεσαι και παιζεις προ (0χι εσυ βεβαια) ολη τη μερα ή να βλεπεις Χ-FACTOR ειναι λογικo να μην σε βρισκουν οι πραξεις του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top