Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,540 μηνύματα.
Ναι με 16kilobyte μνήμη λογικό είναι μην ανοίγει το PC. Από retrostore του 1981 το πήρες?

Εγώ πάντως θεωρώ πως απλά το pc σου δε σε γουστάρει, αυτό είναι όλο. Τα μηχανήματα έχουν ένστικτο ξέρεις.
Ναι γελασαμε τωρα..χαχαχαχα
Τι εννοεις με 16 μνημη δενα νοιγει; Πιο δυνατη δεν ειναι η 16 μνημη;Τι μαλακιες λες; Ολοκαινιουργιο ειναι και εσκασα και σχεδον 800 ευρω
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι γελασαμε τωρα..χαχαχαχα
Τι εννοεις με 16 μνημη δενα νοιγει; Πιο δυνατη δεν ειναι η 16 μνημη;Τι μαλακιες λες; Ολοκαινιουργιο ειναι και εσκασα και σχεδον 800 ευρω
Α έδωσες και 800 ευρώ για τα 16 kilobyte? Τι χρονισμό έχουν? 32Hz?
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εμένα μου χάλασε η μητρική πάνω στο 6μηνο. Την άλλαξαν και μετά χάλασε ξανά και δεν με καλύπτει η εγγύηση. 13 μήνες άντεξε. Είχα πληρώσει $1400 τότε μάλιστα και στους 13 μήνες ήταν για πεταμα. Η οθόνη έσβηνε, το wifi δεν λειτουργούσε, η μπαταρία δεν φορτιζε. Άχρηστο εντελώς. Τους έκαναν class action τότε αλλά είχα πετάξει και το λάπτοπ και την αποδειξη.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,540 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Α έδωσες και 800 ευρώ για τα 16 kilobyte? Τι χρονισμό έχουν? 32Hz?
βρε μην την μπερδευεις αυτο αγορασε αντε
αυτο ειναι @Averkina?
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,540 μηνύματα.
βρε μην την μπερδευεις αυτο αγορασε αντε
αυτο ειναι @Averkina?
Οχι...εχει ανωτερα χαρακτηριστικα.Δεν ειναι 4 Gb αλλα 16,επισης ειναι ΑΜΔ ryzen 7.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγώ θα ζητούσα επιστροφή χρημάτων. Μη δεχτείς το ίδιο μοντέλο. Έχω κακή εμπειρία με ΗΡ. Τα αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι. Για refurbished κοιτα μόνο ThinkPad. Μη πετάξεις τα λεφτά σου σε αλλα.
ναι αλλα σου λεει αμα το πηρες απο καταστημα δε δικαιουσαι υπαναχωρηση και αρα επιστροφη χρηματων μονο αμα ειναι ελαττωματικο απο το εργοστασιο που λεμε
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,860 μηνύματα.
Ρε δεν μπορω να καταλαβω τι μοντελο ακριβως ειναι .
Αυτο μου γραφει
HP Laptop 15-db1xxx

Ξερω γιατι το ειδα καπου οτι ειχε ακριβως τα χαρακτηριστικα που ηθελα,μνημη 16kb,ειναι AMD RYZEN 7 RADEON GRAPHIKS,αυτα μπορω να σας πω.
Μπορείς να κατεβάσεις αυτό. Κάνει bechmark και μετά σε πετάει σε μια ιστοσελίδα με τις πληροφορίες του laptop. Το link που θα πετάξει ποσταρέ το εδώ.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,540 μηνύματα.
Νταξ αντι για GB απο βιασυνη γραψαμε Kb,..ελεος τρολακια.:xtipao:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Οχι...εχει ανωτερα χαρακτηριστικα.Δεν ειναι 4 Gb αλλα 16,επισης ειναι ΑΜΔ ryzen 7.
κατεβασε και αυτο σκαναρει για προβληματα δες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οχι...εχει ανωτερα χαρακτηριστικα.Δεν ειναι 4 Gb αλλα 16,επισης ειναι ΑΜΔ ryzen 7.
ελα το βρηκα αυτο ειναι? @Averkina
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φαντάσου να είσαι τώρα ένα laptop και να ζεις όλη μέρα μέσα σε ένα κουτί, και ξαφνικά σε ανοίγουν και λες "ουφ ανάσανα" και μετά από λίγο βλέπεις την Averkina να σου λέει "γιατί δεν ανοίγεις ρε γαμημένο τρολάκι? Άνοιξε παλιομαλακισμένο, γκέγκε?" Ε δε βαράς blue screen μετά?
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Από όταν το πήρες τι του έβαλες?
Free antivirus, cleanmaster κτλ είναι σκουπίδια του λαού.

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών πριν το επιστρέψεις
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Φαντάσου να είσαι τώρα ένα laptop και να ζεις όλη μέρα μέσα σε ένα κουτί, και ξαφνικά σε ανοίγουν και λες "ουφ ανάσανα" και μετά από λίγο βλέπεις την Averkina να σου λέει "γιατί δεν ανοίγεις ρε γαμημένο τρολάκι? Άνοιξε παλιομαλακισμένο, γκέγκε?" Ε δε βαράς blue screen μετά?
xaxaxaxaxaxaxa:clapping:

ελα βρε υπερβολικος εισαι,σιγα αυτο μπορει να συμβει στον καθεναν.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το λάπτοπ έκανε ένα http call στο steki και είδε τα ποστ της Averkina και αποφάσισε πως δεν πρόκειται να συμετάσχει σε αυτό το έγκλημα για λόγους αρχής.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
@Averkina δες και αυτο
μπορεις να τους γραψεις κιολας το προβλημα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πω ρε φιλε..τα λενε αυτα ομως! Η χιμελα να ειναι καλα μου ειπε να μην παρω HP.Δεν την ακουσα.:wall:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Καλά είναι τα hp απλά έτυχε... σημασία έχει να μη βγάζουν σε μητρικές πρόβλημα ή καρτες γραφικών ....
σε σκληρό δίσκο ή μνήμη


πιστεύω ότι είναι αστοχία υλικού και φταίνε οι ram.... στο δικό μου hp που είναι γραφείου μετά από 2 χρόνια η ram βγήκε χαλασμένη την αντικατέστησα. Ο @akikos μου έλεγε να τρέξω προγράμματα πολλά αλλά δεν εβγαζα άκρη και έτρεξα το diagnostic και μου βρήκε εκεί το πρόβλημα.


για να εξακριβώσεις αυτό πατάς όταν bootαρει το esc και επιλέγεις το diagnostic και εκεί κάνεις έναν πλήρη έλεγχο και θα σου τι φταίει...

Σε κάθε περίπτωση δικαιούσαι αντικατάσταση του προιόντος... όμως καλό είναι να βρεις το πρόβλημα για να μη σου λενε αρλούμπες στα public. Απλά κάνε τον έλεγχο και βγάλε φωτο αυτό που θα σου βγάλει για να το έχεις ως στοιχείο.

Aν δε πιάνει αυτό δοκιμάσε αυτό με τ f2

ή πες μας το μοντέλο που εχεις να δουμε πως γίνεται τα diagnostics.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top