Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Έρχομαι εγώ ο κακός και λέω ότι έχουμε CRT στο σταθερό. Χοχοχοχο:P

Και για να μη βγαίνουμε off-topic, με ένα υγρό μαντήλι και απαλές κινήσεις, καθαρίζεται σχετικά εύκολα η οθόνη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απλο ειναι..
οποια οθονη εχει τζαμι μπροστα,,καθαρισε με οινοπνευμα,,ή αζαξ..

αν οπως ειναι του υπολογιστη συχνα,,ειναι πλαστικο ...μονο με νερο,,γιατι διαβρωνεται απο το οινοπνευμα κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
βεβαια μπορεις,,ετσι τα ειχα και εγω τοσα χρονια..

αλλα το εβγαλα τωρα το δυτερο γιατι εχει περισσοτερο χωρο για ροη αερα θερμοκρασιες κλπ τωρα το καλοκαιρι ειδικα..
και οντως παιρνει περισσοτερο αερα τωρα το pc και ανοιγει λειτουργει πιο αθορυβα καπως..

όσο πιο λιτο ειναι το pc μεσα,,τοσο καλυτερα θα λειτουργει,,και θα ζεσταινεται φθείρεται λιγοτερο,,λιγοτερα κολληματα κλπ

προτεινω να αφησεις μονο το sata dvd writer..

πρακτικα ποσο συχνα αντιγραφεις αμεσα απο cd σε cd ?το κανεις και μεσω του δισκου..

Φχαριστώ!:beer:
Ποτέ δεν το κάνω αυτό το τελευταίο..:redface:
Το πήρα το SATA dvd writer, και τα καλώδιά του τα καινούρια. Το πότε θα το συνδέσω είναι άλλο θέμα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι;
Εκτός απο τα screen cleaning wipes που είχα αλλά μου τέλειωσαν, με τι άλλο μπορώ να καθαρίσω την οθόνη; Αν βάλω αζαξ λετε να πάθει κατι;:hmm::confused:
Σε παλιές οθόνες ναι, αλλά σε καινούριες ΟΧΙ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το πήρα το SATA dvd writer, και τα καλώδιά του τα καινούρια. Το πότε θα το συνδέσω είναι άλλο θέμα.

πολυ απλο ειναι..

απλα ξεβιδωνεις το cd player και βιδωνεις εκει το dvd player..στο οποιο βαζεις το καλωδιο δεδομενων
,,λαθος αναποδα κλπ δεν μπαινει..(αυτο το καλωδιο εχεις?

και πρεπει να ενωσεις και το ρευμα με καλωδιο τετοιο
...εχεις τετοιο?μπορεις να το βαλεις πανω στο καλωδιο ρευματος του cd player
να δεις αν εχει το κουτι μεσα τετοιο καλωδιο ηδη..

βασικα απλο ειναι,,λαθος δεν γινεται να μπει,,
αλλα καθε κουτι διαφερει,,και παντα υπαρχει μια στενοτητα χωρου....
τωρα πια δεν μπορει να μπει τιποτα λαθος ή αναποδα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
εχω ένα πρόβλημα με τον φορητό..

μερικές φορές(συνήθως οταν είμαι ίντερνετ και ανοίγω πολλά παράθυρα. η πληκρτολογώ γρήγορα), ο υπολογιστής κολάει, ακούγεται ένας περίεργος ήχος απο την πάνω δεξιά μεριά όπως τον κοιτάω, και μετά μπλέ οθόνη που λέει οτι κράσαρε.
ο ήχος που κάνει είναι σαν τικ τικ τικ αλλα με ψιλό ήχο..

τι φταίει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Άγγελε:
Το συνέδεσα το dvd writer. Ταυτόχρονα, έκανα μια ζημιά. :jumpy:Στο ένα πλαϊνό του πύργου - που το έχω ξεβιδώσει- είναι προσκολλημένος ο ανεμιστήρας. Δεν το πρόσεξα: την ώρα που το εβγαζα για να συνδεσω τα καλώδια του dvd writer, το πλαϊνό φύλλο έπεσε κάτω=> ξεκόλλησαν τα τρία καλωδιάκια που συνδέονταν επάνω στον ανεμιστήρα. Ωιμέ..
Πάντως, έτσι κατάλαβα ότι το τροφοδοτικό είναι που κάνει τόσο θόρυβο, όχι ο ανεμιστήρας (είχα απορία:/:). Τι κάνουμε τώρα; Αν έχεις καμία εικονίτσα να μου δείξεις, όπως τις προηγούμενες που έβαλες, πολύ θα με εξυπηρετούσες..:P:P
Καλό βράδυ.:P

Αγγελάκο, save me...:angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω δεν εχω πλαινο ανεμιστηρα.(μονο τρυπα με πλαστικο "χωνι").μονο μπρος πισω..

αλλα τι μεγεθος ειναι ο ανεμιστηρας?σαν τους μπρος πισω?
δεν εκει αν μπορεις να συνδεσεις το καλωδιο,,και αν δεν συνδεεται -που ετσι νομιζω- αλλα εχει κοπει..

τοτε,,η βγαλτον τον ανεμιστηρα προσωρινα,,αν εχεις μπρος πισω,,δεν θα εχεις προβλημα νομιζω,,οπως και εγω..(και ετσι ανοιγω ανετα το πλαινο και το βαζω οπου θελω,,χωρις προβλημα)
ή παρε αλλον απο το eshop πχ.φθηνοι ειναι..ειναι 120mm ή 90mm οι ανεμιστηρες συνηθως,,σε σενα 120 ειναι πιστευω,,οπως εδειξα στο eshop πανω

δες στη συνδεση στη μητρικη καρτα καρτα,μην εχει τραβηχτει τιποτα μονο..

βασικα σκεψου μηπως να βγαλεις και τελειως τον ανεμιστηρα,,γιατι διαβασα οτι μπορει και να χαλαει τη ροη αερα και να ανεβαζει λιγο τη θερμοκρασια,,εκτος αν εχεις πολυ καυτη καρτα γραφικων..

και θα μειωθει και ο θορυβος σιγουρα..


βλεπε τις θερμοκρασιες με αυτοκαι δες αν τις ανεβαζει ..
τι κουτι εχεις?μπορεις να δειξεις φωτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Άγγελε, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.
Έπειτα από τον αρχικό πανικό - που προκύπτει συνήθως όταν έχω πρόβλημα με τον υπολογιστή,/ για αυτό πολλάκις επιθύμησα να τον πετάξω στον τοίχο να γίνει κομμάτια- κοίταξα μέσα στον πύργο: βρ'ηκα που θηλυκώνει η άκρη του βύσματος που συνέδεε τα καλώδια του ανεμιστήρα με την μητρική(?, έτσι λέγεται; ). Σκέφθηκα να πάω σε ένα τεχνικό το πλαϊνό μαζί με το βύσμα, για να μου ξανακολλήσουν τα καλώδια. Η δεύτερη επιλογή θα ήταν να κάνω αυτό που είπες, να καταργήσω εντελώς τον πλαϊνό ανεμιστήρα, ο οποίος μοιάζει με τον δεύτερο , μαύρο. Δεν θα είναι κακό για τη θερμοκρασία, ε; Αυτό φοβόμουν. Θα κάνω κάποια στιγμή, με ηρεμία, το τεστ που μου πρότεινες για τον έλεγχο της θερμοκρασίας. Σκόπευα να βγάλω φωτογραφίες το βύσμα και τα κομμένα καλώδια, θα το κάνω κάποια στιγμή όταν έχω διάθεση, οκ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βασικα τωρα τι εκανες δηλαδη?:P

για να καταλαβεις παντως,,για 5-6 χρονια ο πρωτος υπολογιστης μου πλαισιου που ειχα παρει το 2002 ουτε καν μπρος πισω ανεμιστηρες δεν ειχε..
και λειτουργουσε μια χαρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
^^Καλημέρα.
Κοίταξα πιο προσεκτικά και είδα ότι ο ανεμιστήρας μπορεί να ξεβιδωθεί από το πλαϊνό. Οπότε, μπορώ να αγοράσω έναν καινούριο και να τον βιδώσω. Σκέφτομαι, όμως, να κάνω αυτό που είπες: να τον καταργήσω τελείως. Ειδικά τώρα που έχω ξεβιδώσει τελείως τα πλαϊνά και ο πύργος παίρνει αέρα από παντού:P. Βέβαια, πρέπει να τον σουλουπώσω λίγο γιατί είναι πάνω σε γραφείο, τον βλέπει κόσμος:P.Ευχαριστώ πολύ. Καλημέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το κουτι να ειναι κλειστο,,αλλα ισως ο ανεμιστηρας να μην χρειαζεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
^^Οκ. Νομίζω πως το έλυσα το θέμα αυτό.:P Ευχαριστώ για την συμπαράσταση.
Θα ήθελα, κάποια στιγμή, να μου πεις πώς να αλλάξω τροφοδοτικό, γιατί κάνει πολύ θόρυβο, μου έχει πάρει τα αυτιά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
,,το ξεβιδωνεις απο τη βαση του,,και βγαζεις ολα τα καλωδια..απο τη μητρικη και τις συσκευες..

αλλα θελει ψαξιμο και ειναι μπελας,,γιατι πρεπει να ξανασυνδεσεις ολα τα καλωδια,,να υπολογισεις watt τι βυσματα θελεις,,κλπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εδω υπολογισε ποσα watt μαξιμουμ τροφοδοτικο χρειαζεσαι..
αφου δεις και την ισχυ αυτου που εχεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παιδια στην αρχικη σελιδα του google πριν μου εβγαζε με το πατημα του αρχικου γραμματος τις σελιδες που ειχα επισκεφθει και δεν χρειαζοταν να γραφω ολο το ονομα ή αν ξεχναγα και τη σελιδα ετσι ηταν ευκολο να την εχω εκει. τωρα δεν το κανει. ας πουμε παταγα e και μου εβγαζε κατω τις επιλογες e-steki ας πουμε. τωρα πρεπει να πατησω ολη τη λεξη. πως μπορω να το επαναφερω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
παιδια στην αρχικη σελιδα του google πριν μου εβγαζε με το πατημα του αρχικου γραμματος τις σελιδες που ειχα επισκεφθει και δεν χρειαζοταν να γραφω ολο το ονομα ή αν ξεχναγα και τη σελιδα ετσι ηταν ευκολο να την εχω εκει. τωρα δεν το κανει. ας πουμε παταγα e και μου εβγαζε κατω τις επιλογες e-steki ας πουμε. τωρα πρεπει να πατησω ολη τη λεξη. πως μπορω να το επαναφερω?
Και εμένα μου το κάνει αυτό και πρέπει να είναι θέμα σύνδεσης.
Κάτι τέτοιο μου έβγαλε μια φορά που είχε μπουκώσει η σύνδεσή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Βασικά έχω την εντύπωση πως αυτό είναι θέμα ιστορικού...

Λογικά, διαγράφοντας το ιστορικό, διαγράφονται και οι πρόσφατες αναζητήσεις που κρατάει το google.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κάνοντας μια δοκιμή δεν ισχύει αυτό.
Γράφοντας ''ε'' και πριν και μετά τη διαγραφή μου βγάζει ''εορτολόγιο, ελτα κτλ.''
Άλλωστε έχω την εντύπωση ότι δε βγάζει τις δικές σου αναζητήσεις αλλά αυτές που έχουν πιάσει τα μηχανάκια της google.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ναι, μα η μουν δεν εννοεί τις γενικές επιλογές που βγάζει το google, αλλά τις δικές της αναζητήσεις. Ή τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω από αυτό:


...μου εβγαζε με το πατημα του αρχικου γραμματος τις σελιδες που ειχα επισκεφθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top