Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
κραταει 3-4 γεματες ωρες. Το εχω 4 μηνες και κρατα 2 ωρες. Αναλογα το laptop που εχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Το δικό μου είναι καινούριο τώρα και κρατάει 4,5 με non stop internet. Άρα είμαι εντάξει τώρα μου φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
πολυ καλα αλλα πρεπει να το συγκρινεις με τα δεδομενα με τα οποια τα πηρες. Για παραδειγμα υπαρχουν laptop τα οποια προοριζονται για επαγγελματικη χρηση (συνηθως οχι βαρια προγραμματα) και ετσι εχουν δωσει βαρος στη αυτονομια και το design παρα στις επιδοσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
αν εβαλες κωδικο στα windows και τον ξεχασες τι κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Όποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει γιατί δεν ξέρω τι να κάνω!
Πριν από 2 μέρες, σχεδόν φούλαρε ο σκληρός μου στο hp netbook (είχαν μείνει 9 gb αλλά είχε κόκκινη ένδειξη κτλ). Αμέσως πρόσεξα ότι όταν έμπαινα στο internet έμπαινα κανονικά σε 4-5 σελίδες, και μετά αργούσε υπερβολικά πολύ να ανοίξει άλλη. Έπρεπε να κλείσω τη σελίδα και να την ξανα ανοίξω για να έχω τα ίδια. Στην υπόλοιπη λειτουργία του υπολογιστή δεν είδα κάποια μεγάλη διαφορά.
Αμέσως διέγραψα μεγάλο αριθμό αρχείων και απελευθέρωσα πολύ χώρο, έκανα εκκαθάριση δίσκου και ανασυγκρότηση δίσκων, αλλά μάταια δεν διορθώνεται.
Σημειωτέον, στάνταρ δεν φταίει η σύνδεση ιντερνετ γιατί σε άλλο υπολογιστή δουλεύει κανονικά!
Ποία η λύσις λοιπόν???:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ψάξε στις ρυθμίσεις να σβήσεις καθόλου απ' την cache αν έχει μαζέψει πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καθαρισε το firefox chrome τι εχεις,,ολα..

αυτο καθαριζει καλυτερα
https://www.iobit.com/advancedsystemcareper.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ παιδιά, αλλά δυστυχώς δεν δουλεύουν. Επειδή παρατήρησα ότι και ο υπολογιστής είναι πιο αργός, μάλλον πρέπει κάτι να έπαθε,αν και διέγραψα αρκετό χώρο.
Σκέφτομαι να κάνω φορματ, αλλά επειδή έχω hp mini, η hp έχει το recovery manager που επιτελεί ένα παρόμοιο ρόλο, δηλ. διαγράφει τα πάντα και φέρνει τον Η/Υ στην αρχική εργοστασιακή μορφή. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να εγκαταστήσω εκ νέου τα windows (7 έχω)?
Και αν ναι, πώς? Είναι νετμπουκ άρα δεν έχει υποδοχή cd αλλά δεν μου είχαν δώσει ούτε cd ή κάτι τέτοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Έχω μία ερώτηση :

Πριν μία εβδομάδα αγόρασα έναν φορητό Toshiba.

To πρόβλημά μου είναι ότι δεν βγαίνει με τίποτα η μπαταρία.

Θέλω να την βγάζω γιατί έχω UPS και όταν το χρησιμοποιώ καθημερινά δεν μου χρειάζεται και δεν θέλω να χαλάει (η μπαταρία).
Δεν βγαίνει όμως με τίποτα, απασφαλίζω τα δύο κουμπιά αλλά εκείνη δεν μετακινείται με τίποτα και φοβάμαι μήπως κάνω κάποια ζημιά.

Έχετε καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
μοντελο; ψαξτο στο νετ με βαση το μοντελο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.
Έχω μία ερώτηση :

Πριν μία εβδομάδα αγόρασα έναν φορητό Toshiba.

To πρόβλημά μου είναι ότι δεν βγαίνει με τίποτα η μπαταρία.

Θέλω να την βγάζω γιατί έχω UPS και όταν το χρησιμοποιώ καθημερινά δεν μου χρειάζεται και δεν θέλω να χαλάει (η μπαταρία).
Δεν βγαίνει όμως με τίποτα, απασφαλίζω τα δύο κουμπιά αλλά εκείνη δεν μετακινείται με τίποτα και φοβάμαι μήπως κάνω κάποια ζημιά.

Έχετε καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
Για δοκίμασε να την τραβήξεις προς τα επάνω,ας πούμε πιέζοντας με τα νύχια προς τα πάνω στη σχισμή που έχει εκεί που ανοίγει κατά μήκος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

majestic

Νεοφερμένος

Ο majestic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ξερει κανεις πως μπορω να βαλω μια εικονα σε ενα φακελο..δηλαδη αντι να δειχνει την κλασσικη εικονα του φακελου να δειχνει την εικονα που εγω εχω επιλεξει...επισης πως γινεται να εχω εναν φακελο κρυφο στην επιφανεια εργασιας και να εμφανιζεται οταν περναω το ποντικι απο πανω του;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
για το 1ο, θα ονομάσεις την συγκεκριμένη εικόνα που θέλεις ως "folder". Πρέπει να είναι στον φάκελο που θέλεις και όχι σε υποφάκελο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
hi pals (χεχεχε the ignorant fool is back)
εχω μια απορια,ο σκληρος δισκος του λαπτοπ (1 TB) ειναι χωρισμενος σε τρεις μοναδες (C: , 2nd HDD( D: ) , E: )
τα windows ειναι περασμενα στην πρωτη (175 GB) και συνεχως γεματη, επειδη οι πληροφοριες για ενσωματωση δυο μερων σε ενα δειχνουν να απαιτουν γνωσεις καμποσα ετη φωτος μακρια απο εμενα και ρισκο
πως ακριβως μπορω να χειριστω τα υπολοιπα μερη του σκληρου και πως μπορουν να χρησιμοποιηθουν με το να ειναι χωρισμενα; χχχμμμ;

~παλι η ασχετη τον εγκαινιαζει τον χρονο. wth?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δυο απορίες έχω, οπότε και δυο προβλήματα.
Αρχικά μετά από κάμποση ώρα η οθόνη του λάπτοπ κολλάει και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να το κλείσω και να το ξανά ανοίξω έτσι ώστε να δουλεύει, αλλά πάλι κολλάει. Σπάνια να κρατήσει 2-3 ώρες και να μην κολλήσει.
Και το άλλο έχει ένα θέμα με το shockwave flash. Ενώ μου λέει πως χρειάζεται να εγκαταστήσω αυτό και το κάνω, δεν μπορω να δω βίντεο στο youtube και λεει "could not load shockwave flash". Τι στο καλό;!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τι broswer εχεις?

δες στα προσθετααν ειναι ο flash
ή κανε επανεγκατασταση broswer

το πρωτο μυριζει hardware

μηπως ζεσταινεται..η καρτα γραφικων..δες θερμκρκασιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
τι broswer εχεις?

δες στα προσθετααν ειναι ο flash
ή κανε επανεγκατασταση broswer

το πρωτο μυριζει hardware

μηπως ζεσταινεται..η καρτα γραφικων..δες θερμκρκασιες.

Chrome. Πιο εύκολο μου ειναι να κάνω επανεγκατάσταση.
Δηλαδή;! Μπορεί να είναι και αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
ή έπιασε σκόνη το laptop σου ή απλά ζεσταίνεται.Έχεις βάση απο κάτω?

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να στο κοιτάξει τεχνικός για σιγουριά. Λογικά με καθάρισμα και βάση θα είσαι ΟΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πατα chrome://plugins/ κλικ πανω δεξια..και δες το φλας προσθετο πανω,,το πρωτο ειναι το ενσωματωμενο,,του χρωμ το δευτερο το ξεχωρο flash

απενεργοποιησε ενα ,,μηπως κοντραρουν..το πρωτο πχ..


κανε και μια επανεγκατασταση..του χρωμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top