Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλά για το μέσο που θέλει το mac για να μπαίνει facebook (α, και να κάνει μόστρα), είναι μια χαρά. Αν θες να γράψεις κώδικα πάλι...

:)
και αν θέλει να προγραμματίσει για το apple store τι θα κάνει ο developer :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Και κάπως έτσι ερχονται τα προβλήματα...
Μία μέρα άφησα το λαπτοπ στο σπίτι και βρήκε, μάλλον, να χαλάσει.
Το προβλημα είναι πως δεν ανοίγει καθόλου. Το έβαλα στην πρίζα, αναβει ένα φωτάκι εκεί δίπλα αλλα τίποτα άλλο.
Εχετε καμία ιδέα; Ή που θα μπορούσα να το πάω ενδεχομένως; Πιο πολυ τα αρχεία μου με νοιάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Και κάπως έτσι ερχονται τα προβλήματα...
Μία μέρα άφησα το λαπτοπ στο σπίτι και βρήκε, μάλλον, να χαλάσει.
Το προβλημα είναι πως δεν ανοίγει καθόλου. Το έβαλα στην πρίζα, αναβει ένα φωτάκι εκεί δίπλα αλλα τίποτα άλλο.
Εχετε καμία ιδέα; Ή που θα μπορούσα να το πάω ενδεχομένως; Πιο πολυ τα αρχεία μου με νοιάζουν.

Ποιο είναι το μοντέλο του laptop σου φίλε μου; Προσπάθησε να βγάλεις και να βάλεις την μπαταρία.

Αν το pc είναι νεκρό τελείως και δεν ακουγεται κανένα ανεμιστηράκι τότε μάλλον φταίει το τροφοδοτικό του.

Όσο για τα αρχεία μην ανησυχεις
https://www.e-shop.gr/sandberg-usb-30-hard-disk-box-25--p-PER.572530
υπάρχουν και πιο φτηνά.
και το ανοίγεις με οποιοδήποτε άλλο Pc θέλεις bootαρεις με αυτό και είσαι οκ για τα αρχεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ένα HP της σειράς pavilion είναι αλλά ακριβές μοντέλο δεν γνωρίζω.
Πιο "νεκρό" δε γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ένα HP της σειράς pavilion είναι αλλά ακριβές μοντέλο δεν γνωρίζω.

ωχ η σειρά pavillion για κάποια παλιά μοντέλα της έχουν κατηγορηθεί για υπερθέρμανση εξαιτίας της εργονομίας τους θα ψάξω να σου δώσω πλήρες άρθρο.

Γενικά έπρεπε να έκαιγε ο υπολογιστής (στο πληκτρολογιο) όταν το αφηνες πολύ ώρα ; ή να άκουγες τα ανεμιστηράκια πιο δυνατά από ότι συνήθως.

https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebo...with-HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC/td-p/1174289

να κοίτα φίλε μου στο φορουμ της HP κράζουε τα παιδάκια και η hp τους λεει να αναβαθμισουνε τα bios.... γιατί αν παραδεχτούνε το λάθος τους είναι καταστροφή για αυτούς μιλάμε για πολλά laptop


Aν είσαι μέσα στην εγγύηση θα το φτιάξουν αν δεν είσαι δεν αξίζει να το φτιάξεις. Είχα φίλο με μηχάνημα 1600 ευρώ με το ίδιο προβλημα και δε μπορούσε να φτιαχτεί με τίποτα γιατί το πρόβλημα είναι από την μάνα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Τον υπολογιστή τον έχω κοντά 3 χρόνια τώρα. Αυτο το πρόβλημα πρωτη φορά συμβαίνει.
Εεγγύηση προφανώς δεν υπαρχει.
Όσο για την υπερθερμανση, Ναι αρκετές φορές υπήρχε αλλά οχι παντα και κυριως τον τελευταίο καιρό όπου το χρησιμοποιουσα περισσοτερο. Προβλήματα φασαρίας δεν υπηρχαν, άντε σε σπάνιες περιπτώσεις.
Αυτές τις μέρες βέβαια μου έβγαζε κάτι περιεργους θορύβους στα καλά καθούμενα και για λίγο. Ή καμια φορά όταν τον μετακινουσα. Σαν κάτι να γύριζε. Γενικά μια παλιατζουρα έχει καταντήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τον υπολογιστή τον έχω κοντά 3 χρόνια τώρα. Αυτο το πρόβλημα πρωτη φορά συμβαίνει.
Εεγγύηση προφανώς δεν υπαρχει.
Όσο για την υπερθερμανση, Ναι αρκετές φορές υπήρχε αλλά οχι παντα και κυριως τον τελευταίο καιρό όπου το χρησιμοποιουσα περισσοτερο. Προβλήματα φασαρίας δεν υπηρχαν, άντε σε σπάνιες περιπτώσεις.
Αυτές τις μέρες βέβαια μου έβγαζε κάτι περιεργους θορύβους στα καλά καθούμενα και για λίγο. Ή καμια φορά όταν τον μετακινουσα. Σαν κάτι να γύριζε. Γενικά μια παλιατζουρα έχει καταντήσει.

Πιστεύω ότι έχει καεί ή η motherboard (πράγμα σημαντικό) ή το τροφοδοτικο .
Πάρτο σε τεχνικό και θα σου πει αυτός τι φταίει αλλά αν σου ζητήσει πολλά σκέψου αν θα το φτιάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Με hp εχω κακιστη εμπειρια (πριν 10 χρονια περιπου). Υπερθερμαινονταν και πανω στους 8 μηνες το εστειλα στην hp για αλλαγη μητρικης. Πανω στον 1.5 χρονο αναβοσβηνε η οθονη, σταματησε να φορτιζει η μπαταρια, δεν λειτουργουσε το wireless, χαλασε ο σκληρος δισκος και το λαπτοπ κατεληξε στην χωματερη. Επρεπε να το ειχα κρατησει γιατι πριν 3 χρονια ειχαν κανει class action lawsuit και επαιρνες αποζημιωση αν ειχες αποδεικτικα στοιχεια οτι ειχες αγορασει τα συγκεκριμενα λαπτοπ (ηταν αρκετα μοντελα affected). Δες αν το δικο σου ανηκει σε ελαττωματικη σειρα και ψαξε μηπως υπαρχει επιπροσθετη εγγυηση. Αλλιως πας για καινουριο λαπτοπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το επιχείρημα ότι τα iMAC, macbook είναι υπερτιμημένα είναι λανθασμένο γιατί δεν λαμβάνετε υπόψη την μεταπωλητική αξία.

π.χ. τον imac μου τον πήρα 1100€ το 2011. Αυτή τη στιγμή φεύγει άνετα στο ebay 500 ευρώ και στην ελλάδα πάνω από 600 ευρώ. Οτιδήποτε άλλο αγόραζα το 2011 με τα ίδια λεφτά ζήτημα να έκανε 100 ευρώ τώρα.

Δεν αγοράζω κάτι με διπλάσια λεφτά μόνο και μόνο για να έχω την ευκαιρία σε 5 χρόνια να το πουλήσω πιο ακριβά (σε σχέση με το άλλο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinkman

Νεοφερμένος

Ο Pinkman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Δεν αγοράζω κάτι με διπλάσια λεφτά μόνο και μόνο για να έχω την ευκαιρία σε 5 χρόνια να το πουλήσω πιο ακριβά (σε σχέση με το άλλο).

εσυ johny προτιμας κουτι απο οτι καταλαβα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ένα HP της σειράς pavilion είναι
Ε είσαι άξιος της μοίρας σου κι εσύ! :P

Πιο πολυ τα αρχεία μου με νοιάζουν.
Βγάζεις τον εσωτερικό σκληρό, του βάζεις adapter (mini-)SATA σε USB και τον κάνεις εξωτερικό. Done, έχεις τ' αρχεία σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Δεν αγοράζω κάτι με διπλάσια λεφτά μόνο και μόνο για να έχω την ευκαιρία σε 5 χρόνια να το πουλήσω πιο ακριβά (σε σχέση με το άλλο).

Διπλάσια λεφτά δεν είναι σε καμία περίπτωση. Εκτός από την ποιότητα κατασκευής τους μην ξεχνάς ότι έρχονται με ένα λειτουργικό σύστημα που αναβαθμίζεται δωρεάν κάθε χρόνο και με μια πλήρης σουίτα γραφείου που ανταγωνίζεται ισάξια τη σουίτα της microsoft.

Όποιος θέλει να ξεφορτωθεί τα windows η καλύτερη λύση είναι το OSX. Linux έχω στο laptop μου αυτή τη στιγμή (ubuntu) και τα δουλεύω. Το φαινόμενο να έχω προβλήματα μετά από updates είναι πολύ συχνό, η ασυμβατότητα με hardware και η έλλειψη σοβαρού software είναι εμφανής και εναλλακτικές δεν υπάρχουν (π.χ. το GIMP είναι πολύ δύσχρηστο σε σχέση με το photoshop, openoffice, libre office κάνουν μόνο για τον απλό χρήστη).

Όσο για development δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υστερεί σε σχέση με linux. Έχει ένα φορερό terminal μπορείς στήσεις πανεύκολα local server για να δοκιμάσεις τι κάνεις και τα καλύτερα εργαλεία για web development υποστηρίζουν OSX.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Διπλάσια λεφτά δεν είναι σε καμία περίπτωση. Εκτός από την ποιότητα κατασκευής τους μην ξεχνάς ότι έρχονται με ένα λειτουργικό σύστημα που αναβαθμίζεται δωρεάν κάθε χρόνο και με μια πλήρης σουίτα γραφείου που ανταγωνίζεται ισάξια τη σουίτα της microsoft.

Όποιος θέλει να ξεφορτωθεί τα windows η καλύτερη λύση είναι το OXX. Linux έχω στο laptop μου αυτή τη στιγμή (ubuntu) και τα δουλεύω.

Το φαινόμενο να έχω προβλήματα μετά από updates είναι πολύ συχνό
Τι τρέχεις καλέ μου; Gentoo ή Debian sid;

η ασυμβατότητα με hardware
Και οι ελοχίμ ζουν ανάμεσά μας.



Στο X220T έβαλα κατευθείαν debian testing και έπαιξαν τα πάντα out-of-the-box, ειδικά το touchscreen. What do you have to show for it?

και η έλλειψη σοβαρού software είναι εμφανής
Για όρισέ μου το «Σοβαρό software». Γιατί αν είναι το high-tech επαγγελματικό software που το χρειάζεσαι στη δουλειά σου για graphic design, αυτό είναι responsibility της εταιρίας να στο δώσει.

το GIMP είναι πολύ δύσχρηστο σε σχέση με το photoshop
Δεν σου φταίει το GIMP αν βαριέσαι να διαβάσεις ένα manual. Είμαι άσχετος από γραφιστικά, αλλά 2-3 πράγματα έμαθα να τα κάνω στο GIMP.

libre office κάνουν μόνο για τον απλό χρήστη
Τι ακριβώς χρειάζεσαι, να γράψεις ακαδημαϊκή δημοσίευση; Εκεί φεύγεις τελείως από WYSIWYG editors και πας στο . Τι θέλεις να κρατήσεις έναν WYSIWYG editor και να χώσεις μέσα εικόνες και πίνακες, perfectly aligned;


Έχει ένα φορερό terminal
UNIX ripoff terminal, γι' αυτό είναι φοβερό! :P Σαν τον Λαζόπουλο που κλέβει αστεία.

τα καλύτερα εργαλεία για web development υποστηρίζουν OSX.
«Καλύτερα»;

Μου θυμίζεις τον Donald Trump στην επιχειρηματολογία σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Τι τρέχεις καλέ μου; Gentoo ή Debian sid;
ubuntu με unity. Χρησιμοποιώ τα επίσημα repos.
Για όρισέ μου το «Σοβαρό software». Γιατί αν είναι το high-tech επαγγελματικό software που το χρειάζεσαι στη δουλειά σου για graphic design, αυτό είναι responsibility της εταιρίας να στο δώσει.

Δεν σου φταίει το GIMP αν βαριέσαι να διαβάσεις ένα manual. Είμαι άσχετος από γραφιστικά, αλλά 2-3 πράγματα έμαθα να τα κάνω στο GIMP.

Για γραφικά, εικονίδια κ.λπ χρησιμοποιώ το Sketch. Εξαιρετικό για vectors (στο οποίο το gimp είναι τραγικό). Φτιάχνεις ένα ιcon και το μετατρέπει με ένα κλικ σε όλες τις αναλύσεις για iOS και android εφαρμογές (assets). Δεν είπα ότι είναι κακό το gimp αλλά δύσχρηστο. Aκόμα και για να ζουμάρεις κάνεις 4 κλικ....

Τι ακριβώς χρειάζεσαι, να γράψεις ακαδημαϊκή δημοσίευση; Εκεί φεύγεις τελείως από WYSIWYG editors και πας στο . Τι θέλεις να κρατήσεις έναν WYSIWYG editor και να χώσεις μέσα εικόνες και πίνακες, perfectly aligned;

UNIX ripoff terminal, γι' αυτό είναι φοβερό! :P Σαν τον Λαζόπουλο που κλέβει αστεία.
Δεν καταλαβαίνω το όρο "κλέβει". Το OSX είναι πιστοποιημένο λειτουργικό σύστημα UNIX. Δεν το κρύβει.
«Καλύτερα»;
Παράδειγμα το sketch που ανέφερα πιο πάνω.

Apache, mysql, PHP είναι απόλυτα συμβατά και μπορείς να δοκιμάζεις τοπικά τις δημιουργίες σου. Τι άλλο χρειάζεσαι; Για request μπορείς να χρησιμοποιήσεις το curl όπως στο linux.

Τι ακριβώς χρειάζεσαι, να γράψεις ακαδημαϊκή δημοσίευση; Εκεί φεύγεις τελείως από WYSIWYG editors και πας στο . Τι θέλεις να κρατήσεις έναν WYSIWYG editor και να χώσεις μέσα εικόνες και πίνακες, perfectly aligned;
Aν είναι έτσι κάποιος που χρησιμοποιει τον υπολογιστή για να γράφει κείμενα ας πουλήσει τον υπολογιστή και να πάρει ένα tablet των 100 ευρώ. Την δουλειά του θα την κάνει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Μετά από μερικά λεπτά αδράνειας του υπολογιστή, η οθόνη γίνεται μαύρη και πρέπει να κουνήσω το ποντίκι για να εμφανιστεί η οθόνη κανονικά. Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να απενεργοποιήσω αυτή τη λειτουργία; Έχω windows 8.1 και έχω δοκιμάσει στην προφύλαξη οθόνης είτε μεγάλο χρόνο μέχρι να γίνει η οθόνη μαύρη είτε έχω απενεργοποιήσει τη λειτουργία (πατώντας "χωρίς επιλογή"), αλλά πάντα στο ίδιο χρονικό διάστημα η οθόνη γίνεται μαύρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μετά από μερικά λεπτά αδράνειας του υπολογιστή, η οθόνη γίνεται μαύρη και πρέπει να κουνήσω το ποντίκι για να εμφανιστεί η οθόνη κανονικά. Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να απενεργοποιήσω αυτή τη λειτουργία; Έχω windows 8.1 και έχω δοκιμάσει στην προφύλαξη οθόνης είτε μεγάλο χρόνο μέχρι να γίνει η οθόνη μαύρη είτε έχω απενεργοποιήσει τη λειτουργία (πατώντας "χωρίς επιλογή"), αλλά πάντα στο ίδιο χρονικό διάστημα η οθόνη γίνεται μαύρη.

γεια δες αυτή την επιλογή εχω 10 αλλά το menu ίδιο είναι. H πρώτη είναι η επιλογή που σβήνει την οθόνη η δεύτερη όταν είναι σε αναστολή βάλε και τα δύο στο ποτέ και το μηχάνημα σου δε θα κλείνει ποτέ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ΝΝΝΝΝ.png
    ΝΝΝΝΝ.png
    55.4 KB · Εμφανίσεις: 117

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Δεν αγοράζω κάτι με διπλάσια λεφτά μόνο και μόνο για να έχω την ευκαιρία σε 5 χρόνια να το πουλήσω πιο ακριβά (σε σχέση με το άλλο).
Akikos σε συνομιλία με φίλους: "Άσε μαλάκα, αγόρασα ένα mac με 2000€, γάμησέ τα! Gtp είναι στα χαρακτηριστικά του, αλλά σε δυο χρόνια θα το πουλήσω κανένα 1300άρι!!"
Μου θυμίζεις τον Donald Trump στην επιχειρηματολογία σου.
λολ
Με ανησυχεί που έχεις ασχοληθεί με τον Drumpf τόσο ώστε να ξέρεις και το πώς επιχειρηματολογεί.
Πάντως εσύ του το είπες για κακό, αλλά ατύχησες. Είμαι σίγουρος ότι θα τον στήριζε.
Για γραφικά, εικονίδια κ.λπ χρησιμοποιώ το Sketch. Εξαιρετικό για vectors (στο οποίο το gimp είναι τραγικό).
Ρε ακίκο, το gimp είναι raster graphics editor, προφανώς και δεν κάνει για vectors.
Τσέκαρε το inkscape.

Μετά από μερικά λεπτά αδράνειας του υπολογιστή, η οθόνη γίνεται μαύρη
Τους παίζεις στα δάχτυλα του υπολογιστές, βλέπω. :P
Για να βρεις αυτό που σου λέει ο fockos στα 8.1 πήγαινε:
Control panel > Power options
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinkman

Νεοφερμένος

Ο Pinkman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
εγω με 680 ευρω εβαλα i5-4460 kai gtx750ti και εχω καλυτερα χαρακτηριστικα απο το mac ΦΑΕ ΤΗΝ ΣΚΟΝΗ ΜΟΥ ΑΚΙΚΟ ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
εγω με 680 ευρω εβαλα i5-4460 kai gtx750ti και εχω καλυτερα χαρακτηριστικα απο το mac ΦΑΕ ΤΗΝ ΣΚΟΝΗ ΜΟΥ ΑΚΙΚΟ ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ

Για τον στημένο διαγωνισμό του fockou λες; Τι χρονιά τον έφτιαξες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top