Προτάσεις για αγορά smartphone

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Πότε κ Πόσο το φόρτιζω για πρώτη φορά??

Δες το βήμα 4,ισχύει για όλα τα κινητά όχι μόνο για τα Samsung.Άστο να πάει στο 100% και μετά είσαι οκ.

 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δες το βήμα 4,ισχύει για όλα τα κινητά όχι μόνο για τα Samsung.Άστο να πάει στο 100% και μετά είσαι οκ.

Είναι καινούργιο. Λογικά έχει 70 μπαταριά. Το χρησιμοποιώ?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Είναι καινούργιο. Λογικά έχει 70 μπαταριά. Το χρησιμοποιώ?

Μολις το ανοίξεις το βάζεις κατευθείαν στην φόρτιση μόλις δεις ότι πάει 100% η μπαταρία άστο επιπλέον 30-40 λεπτά max και μετά βγαλτο.Να θυμάσαι ότι δεν πρέπει να αφήνεις ποτέ την μπαταρία να πέφτει κάτω από το 10% καθώς εξασθενεί.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Μπορώ να πω ότι το S20 FE είναι πολύ καλό.

B8AFEAB4-EAA8-40E7-A4B9-76C308EB1DA7.jpeg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
ΤΟ κινητό ακόμα δε το 5άνοιξα.φορτίζει η πρέπει πρώτα ν ανοίξει?
Φόρτισε το πρώτα και το ανοίγεις.Μπορείς επίσης να το έχεις στην φόρτιση καθώς το ρυθμίζεις δεν επειρεαζει αυτό την μπαταρία!!
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

Πολύ καλή επιλογή πραγματικά!!
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.

Υπέροχο φαίνεται!! Είμαι πολυ ευχαριστημένη απο τα Xiaomi. Προσφέρουν πολλά σε πολύ λογικές τιμές!
Με γεια!! :thumbup:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Είμαι ανάμεσα σε Samsung Note 20 Ultra και του νεοφερμένου Samsung S21 Ultra. Ποιο να προτιμήσω από τα δυο και γιατί; pen δε χρησιμοποιώ. Τώρα είμαι με το Note 9 επίσης Samsung :)
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Είμαι ανάμεσα σε Samsung Note 20 Ultra και του νεοφερμένου Samsung S21 Ultra. Ποιο να προτιμήσω από τα δυο και γιατί; pen δε χρησιμοποιώ. Τώρα είμαι με το Note 9 επίσης Samsung :)
Συγνωμη που ρωταω το Note 9 δε σε καλύπτει? Ή το θες το νεο για το 5G?
Εδω βρηκα μια αντιπαράθεση χαρακτηριστικων ωστε να επιλεξεις εκείνο που σε καλυπτει πιο πολυ. 👍😊

 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Είμαι ανάμεσα σε Samsung Note 20 Ultra και του νεοφερμένου Samsung S21 Ultra. Ποιο να προτιμήσω από τα δυο και γιατί; pen δε χρησιμοποιώ. Τώρα είμαι με το Note 9 επίσης Samsung :)
Οσο πιο ακριβό, τοσο πιο καλό, αρα το S21 ultra μονόδρομος.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Είμαι ανάμεσα σε Samsung Note 20 Ultra και του νεοφερμένου Samsung S21 Ultra. Ποιο να προτιμήσω από τα δυο και γιατί; pen δε χρησιμοποιώ. Τώρα είμαι με το Note 9 επίσης Samsung :)
Εγω εχω το s20 FE 2 μηνες!!

Στο ερωτημα σου παρε το s21 ultra καθως ο Exynos 2100 ειναι σκαλες καλυτερος του Exynos 990.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Είμαι ανάμεσα σε Samsung Note 20 Ultra και του νεοφερμένου Samsung S21 Ultra. Ποιο να προτιμήσω από τα δυο και γιατί; pen δε χρησιμοποιώ. Τώρα είμαι με το Note 9 επίσης Samsung :)
Το S21 δεν έχει sd κάρτα επίσης. Εγώ θα προτιμούσα το S21 λόγω της ανανέωσης του design στις πίσω κάμερες και για το γεγονός ότι ειναι φετινό με καλύτερο cpu. Συνεπώς θα υποστηρίζεται περισσότερο από την Samsung.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
ok παιδιά, πάω για S21 Ultra Phantom Silver όταν έρθει Ελλάδα :)
Τα 120hz οθόνης έχουν καμία επίδραση στη καθημερινή εμπειρία, πέραν των παιχνιδιών;

Πάντως το Note 9, δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται ότι όσο περνάει ο καιρός γίνεται όλο και πιο αργό παρότι οι εφαρμογές που του έχω βάλει είναι μετρημένες στο ένα χέρι και έχω τα 100GB από τα 128 ελεύθερα στο storage. Τους τελευταίους μήνες μάλιστα δεν έχει ομαλότητα το scroll όταν σερφάρω σε ιστοσελίδες. Οι αναβαθμίσεις φταίνε; Δε ξέρω!
Πάντως ανά δυο - τρεις γενιές αλλάζω κινητό.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
ok παιδιά, πάω για S21 Ultra Phantom Silver όταν έρθει Ελλάδα :)
Τα 120hz οθόνης έχουν καμία επίδραση στη καθημερινή εμπειρία, πέραν των παιχνιδιών;

Πάντως το Note 9, δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται ότι όσο περνάει ο καιρός γίνεται όλο και πιο αργό παρότι οι εφαρμογές που του έχω βάλει είναι μετρημένες στο ένα χέρι και έχω τα 100GB από τα 128 ελεύθερα στο storage. Τους τελευταίους μήνες μάλιστα δεν έχει ομαλότητα το scroll όταν σερφάρω σε ιστοσελίδες. Οι αναβαθμίσεις φταίνε; Δε ξέρω!
Πάντως ανά δυο - τρεις γενιές αλλάζω κινητό.

Εχω το Oneplus 8T - 8GB RAM / 128GB χώρο, 120hz οθονη.

Βεβαια ειναι φρέσκο και έχει άλλο UI αλλά τα 120hz ειναι "ντρέπομαι να ξαναγγιξω το παλιο μου ταμπλετ στα 60, γιατί νιωθω σα να περνάω το δάχτυλό μου μέσα απο πλαστελίνη"

Πάρτο, δε θα θες να ξαναπας σε μικρότερo ρυθμό ανανέωσης. Ειναι τελείως ρευστές οι οθόνες και τα μενού, ρέουν ταχύτατα χωρίς σπασίματα και "λόξυγγες", είναι πολύ "γλυκό" και εύπεπτο για τα μάτια.

ΥΓ: Δεν παίζω παιχνίδια στο κινητό.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Xiaomi και εχεις το κεφαλι σου ησυχο
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Δείτε αυτό

Κοιτάξτε πόσο lag εχει το galaxy και πόσο άμεσο είναι το iPhone στο scrolling. Αυτός ειναι ο λόγος που όποιος κάτοχος iPhone πάει σε android του φαίνεται ψεύτικα το scrolling και γενικά τα gestures. Τα 120hz δεν βελτιώνουν την εμπειρία.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top