Προτάσεις για αγορά smartphone

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Δείτε αυτό

Κοιτάξτε πόσο lag εχει το galaxy και πόσο άμεσο είναι το iPhone στο scrolling. Αυτός ειναι ο λόγος που όποιος κάτοχος iPhone πάει σε android του φαίνεται ψεύτικα το scrolling και γενικά τα gestures. Τα 120hz δεν βελτιώνουν την εμπειρία.
Το iPhone ειναι το δεξι, ετσι;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Alcatel 3x 128gb 6Gb ram 5000mA battery!
Δεν ξέρω πόσο είναι τώρα ,το είχα προλάβει στα 99
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Βγήκαν οι περσινές πωλήσεις smartphones.




Θυμάστε τι είχα πει πέρσυ και κοροϊδεύατε με την κυκλοφορία του iPhone SE 2; Ότι η Apple με το SE κατέβηκε μια ακόμα οικονομική κατηγορία και θα πιέσει αφάνταστα τον ανταγωνισμό. Με 24 εκατομμύρια η πίεση είναι κάτι παραπάνω από αισθητή.

Όλες οι εταιρείες εκτός από την Apple βγάζουν συσκευές τυράκια για να "διαφημιστούν" και να πουλήσουν τα χαμηλότερης χρηματικής αξίας κινητά. Γι' αυτό προσπαθούν να υιοθετήσουν μη stable τεχνολογίες όπως οι foldable μηχανισμοί, οθόνες 120hz, γρήγορες φορτίσεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Alcatel 3X 2020 128Gb 6Gb ram
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Τα ιδανικά πάντως είναι τα Χιαομι πιστεύω. Τον Νοέμβριο πήρα τέτοιο και ακόμα και τώρα πηγαίνει σφαίρα, με το μόνο του "θέμα" πως η μπαταρία αντέχει μια μέρα και κάτι παραπάνω
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,564 μηνύματα.
Καμιά γνώμη για το iPhone 12; (το απλό, όχι Pro κ.λπ.)

Βέβαια έχω την αίσθηση πως έχει καρφωθεί στον εγκέφαλο τώρα και δύσκολα θα μεταπειστώ.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Καλησπέρα, τις τελευταιες μέρες έχω ξεκινήσει ερευνα αγοράς για την επιλογή κινητού. Με budget μεχρι 250 ευρω σκεφτομαι για xiaomi και συγκεκριμένα για xiaomi Poco X3 NFC 128GB (https://www.skroutz.gr/s/24678558/Xiaomi-Poco-X3-NFC-128GB-Shadow-Gray.html#shops)
Ολες οι αποψεις και οι γνωμες δεκτες

 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα, τις τελευταιες μέρες έχω ξεκινήσει ερευνα αγοράς για την επιλογή κινητού. Με budget μεχρι 240-250 ευρω σκεφτομαι για xiaomi και συγκεκριμένα για xiaomi Poco X3 NFC 128GB (https://www.skroutz.gr/s/24678558/Xiaomi-Poco-X3-NFC-128GB-Shadow-Gray.html#shops)
Ολες οι αποψεις και οι γνωμες δεκτες

Realme 8 pro

Υπερ
Σε περίπτωση βλάβης, υπάρχει αντιπροσωπεία και όχι εισαγωγέας
Amoled οθόνη
6/8 128
108 mg camera
3 χρόνια εγγύηση
Sd slot
Ταχυφορτιση
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,252 μηνύματα.
Καλησπέρα, τις τελευταιες μέρες έχω ξεκινήσει ερευνα αγοράς για την επιλογή κινητού. Με budget μεχρι 250 ευρω σκεφτομαι για xiaomi και συγκεκριμένα για xiaomi Poco X3 NFC 128GB (https://www.skroutz.gr/s/24678558/Xiaomi-Poco-X3-NFC-128GB-Shadow-Gray.html#shops)
Ολες οι αποψεις και οι γνωμες δεκτες

Καλησπέρα. Σου προτείνω το Samsung galaxy A32. Η Samsung εχει πολυ καλυτερο service και support σε σχεση με την κινεζικη Xiaomi. Επίσης, το user interface του Android ειναι αιώνες μπροστά στην Samsung σε σχεση με το βαρετο ui της Xiaomi. Τέλος, επειδη το Α32 το εχει ενας φιλος μου εχει καταπληκτική αυτονομία. Συν οτι θα εχει 2-3 χρονια σε αναβάθμιση πραγμα που στην xiaomi δεν υπαρχει πουθενα.


 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,252 μηνύματα.
Ποιο σας αρεσει περισσότερο;; Samsung one ui4 η ios 15.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Xiaomi ξεκάθαρα .....είναι και το μέλλον
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 933 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,252 μηνύματα.
Δεν τα εχω χρησιμοποιησει, περιμενω να βγει το one ui4 και για το s10+ να δω πως θα ειναι. Σε βιντεακια που εχω δει φαινεται πολυ ωραιο παντως.
Για εμενα η Samsung το τερματησε φετος. Σε 1 μηνα θα ερθει upgrade στο s20!!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,252 μηνύματα.
@EvanescenceQ , @Nick890 , @TheUltimateUnderdog, @Pak και @ilias90 θελω την άποψη σας για αγορα νεου κινητου. Ειμαι αναμεσα σε iPhone 13 και Samsung galaxy s21 FE/ S22 οταν βγουν. Προτιμάτε Samsung η Apple και γιατι;;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
@EvanescenceQ , @Nick890 , @TheUltimateUnderdog, @Pak και @ilias90 θελω την άποψη σας για αγορα νεου κινητου. Ειμαι αναμεσα σε iPhone 13 και Samsung galaxy s21 FE/ S22 οταν βγουν. Προτιμάτε Samsung η Apple και γιατι;;
Iphone δεν το είχα αλλά είδα μέσω φίλων πως δουλεύει,προσωπικά επειδή χρησιμοποιούσα samsung συνήθισα το λειτουργικό της. Από το πρώτο της smartphone. Πάλι samsung θα επέλεγα αν με ρωτούσες ναι. Και η iphone έχει πολύ καλά τεχνικά χαρακτηριστικά πολύ ωραίο ντιζάιν πιστεύω είναι τι σου αρέσει εσένα προσωπικά γιατί εσύ θα το δουλεύεις εσύ θα σερφαρεις εσύ θα γράφεις κλπ.
Οποτε εσένα να διευκολύνει και να σου αρέσει όποιο κι αν είναι αυτό.
Αν και είχα ήδη Samsung τελευταία μου έκαναν δώρο ένα Huawei και αν στην αρχή ήμουν διστακτική γιατί δεν ήξερα πως θα είναι,τολμώ να πω ότι το χρησιμοποιώ περισσότερο από ότι το samsung 😂😂😂
Τελευταία μοντέλα και τα δύο αλλά τι έγινε. Μου άρεσε το μινιμαλιστικό της huawei και ότι ως νέο κινητό μου κέντρισε την περιέργεια να το ανακαλύψω και με κέρδισε ναι!
Οπότε μην απορρίπτεις τελείως το iphone μπορεί να το αγαπήσεις εξίσου.
Όλα έχουν να κάνουν με το πώς και πόσο θα το δουλέψεις θα σε βολεψει θα μείνεις ευχαριστημένος.
Η άποψη μου? Κάνε τεστ και στα δύο πήγαινε στα καταστήματα που το έχουν στις προσόψεις και δες τα σερφαρε τα και θα δεις.
Από μένα μεγεια όποιο κι αν επιλέξεις ξέρω ότι θα επιλέξεις καλά!❤️Να είσαι καλά να περνάς όμορφα καλές γιορτές!
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.
@EvanescenceQ , @Nick890 , @TheUltimateUnderdog, @Pak και @ilias90 θελω την άποψη σας για αγορα νεου κινητου. Ειμαι αναμεσα σε iPhone 13 και Samsung galaxy s21 FE/ S22 οταν βγουν. Προτιμάτε Samsung η Apple και γιατι;;
Δε θεωρώ πως κριτήριο σου πρέπει να αποτελέσει η γνώμη μου, καθώς και η γνώμη των παιδιών και του παππού( :P ), μιας και δεν είμαστε ειδημονες ή τουλάχιστον δεν είμαι εγώ γιατί δε γνωρίζω με τι ασχολούνται οι υπόλοιποι. Αλλα αφού τη ζητάς θα στη δώσω.

Προσωπικά επιλέγω Samsung,μιας και απο μικρή εχω εξοικειωθεί με το Android και οταν προσπάθησα να κανω μεταβαση σε Ios δε μου έκατσε καλά,δε μου ταίριαξε.

Ο μόνος λόγος που δοκίμασα iphone ηταν λόγο μόδας, ναι επεσα και γω θύμα της μάστιγας αχαχα.Απο αισθητική και τα δυο μου αρέσουν, αλλα ντάξει θα σου έλεγα το Iphone αμα σε νοιάζει πιο πολύ το φαίνεσθαι κτλ (δεν κρίνω το φαίνεσθαι γιατί και εγω εχω πέσει σ'αυτη τη λούπα και θα ξαναπεσω στανταρ)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,252 μηνύματα.
Iphone δεν το είχα αλλά είδα μέσω φίλων πως δουλεύει,προσωπικά επειδή χρησιμοποιούσα samsung συνήθισα το λειτουργικό της. Από το πρώτο της smartphone. Πάλι samsung θα επέλεγα αν με ρωτούσες ναι. Και η iphone έχει πολύ καλά τεχνικά χαρακτηριστικά πολύ ωραίο ντιζάιν πιστεύω είναι τι σου αρέσει εσένα προσωπικά γιατί εσύ θα το δουλεύεις εσύ θα σερφαρεις εσύ θα γράφεις κλπ.
Οποτε εσένα να διευκολύνει και να σου αρέσει όποιο κι αν είναι αυτό.
Αν και είχα ήδη Samsung τελευταία μου έκαναν δώρο ένα Huawei και αν στην αρχή ήμουν διστακτική γιατί δεν ήξερα πως θα είναι,τολμώ να πω ότι το χρησιμοποιώ περισσότερο από ότι το samsung 😂😂😂
Τελευταία μοντέλα και τα δύο αλλά τι έγινε. Μου άρεσε το μινιμαλιστικό της huawei και ότι ως νέο κινητό μου κέντρισε την περιέργεια να το ανακαλύψω και με κέρδισε ναι!
Οπότε μην απορρίπτεις τελείως το iphone μπορεί να το αγαπήσεις εξίσου.
Όλα έχουν να κάνουν με το πώς και πόσο θα το δουλέψεις θα σε βολεψει θα μείνεις ευχαριστημένος.
Η άποψη μου? Κάνε τεστ και στα δύο πήγαινε στα καταστήματα που το έχουν στις προσόψεις και δες τα σερφαρε τα και θα δεις.
Από μένα μεγεια όποιο κι αν επιλέξεις ξέρω ότι θα επιλέξεις καλά!❤️Να είσαι καλά να περνάς όμορφα καλές γιορτές!

Με ενδιαφέρει περισσότερο να ανοιγω Excel και να κανω documents στη λογιστικη, το iPhone X που ειχα δεν με διευκολύνε πολυ σε αυτο τον τομεα για αυτο πηγα στο s20 περσι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δε θεωρώ πως κριτήριο σου πρέπει να αποτελέσει η γνώμη μου, καθώς και η γνώμη των παιδιών και του παππού( :P ), μιας και δεν είμαστε ειδημονες ή τουλάχιστον δεν είμαι εγώ γιατί δε γνωρίζω με τι ασχολούνται οι υπόλοιποι. Αλλα αφού τη ζητάς θα στη δώσω.

Προσωπικά επιλέγω Samsung,μιας και απο μικρή εχω εξοικειωθεί με το Android και οταν προσπάθησα να κανω μεταβαση σε Ios δε μου έκατσε καλά,δε μου ταίριαξε.

Ο μόνος λόγος που δοκίμασα iphone ηταν λόγο μόδας, ναι επεσα και γω θύμα της μάστιγας αχαχα.Απο αισθητική και τα δυο μου αρέσουν, αλλα ντάξει θα σου έλεγα το Iphone αμα σε νοιάζει πιο πολύ το φαίνεσθαι κτλ (δεν κρίνω το φαίνεσθαι γιατί και εγω εχω πέσει σ'αυτη τη λούπα και θα ξαναπεσω στανταρ)
Δεν με νοιαζει το φαίνεσθαι (πλεον) με ενδιαφέρουν οι δυνατότητες περισσότερο.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.
Με ενδιαφέρει περισσότερο να ανοιγω Excel και να κανω documents στη λογιστικη, το iPhone X που ειχα δεν με διευκολύνε πολυ σε αυτο τον τομεα για αυτο πηγα στο s20 περσι.
Καταλαβαίνω
Δεν με νοιαζει το φαίνεσθαι (πλεον) με ενδιαφέρουν οι δυνατότητες περισσότερο.
Καλύτερα, την καλύτερη δουλειά κάνεις, απλά το ανέφερα γιατί δεν ήξερα τι θέλεις και σε καμία περίπτωση δεν υπονοησα οτι σε ενδιαφέρει το φαινεσθαι Φώτη μου <3
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top