Προτάσεις για δώρα στο έτερον ήμισυ!

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
λοιπόν ακούει μέταλ. τι άλλο? εε του αρέσουν τα πράγματα που είναι περίεργα.ψάχνω για κάτι χρήσιμο που μπορεί να το χρησιμοποιεί. σκέφτηκα κόσμημα άλλα δεν φοράει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
λοιπόν ακούει μέταλ. τι άλλο? εε του αρέσουν τα πράγματα που είναι περίεργα.ψάχνω για κάτι χρήσιμο που μπορεί να το χρησιμοποιεί. σκέφτηκα κόσμημα άλλα δεν φοράει.

Για έναν μέταλ οπαδό δεν υπάρχει καλύτερο δώρο από ένα συλλεκτικό cd του αγαπημένου του συγκροτήματος, ενίοτε και βινύλιο! Και τώρα που έπιασαν και τα κρύα, ένα φούτερ με κουκούλα από το αγαπημένο του συγκρότημα! Αλλιώς ένα μαζεμένο απλό κόσμημα σε δερματάκι μαυ΄ρο, να το φοράει και να σε σκέφτεται =) κάτι σε σπαθί π.χ. υπάρχουν πολλά και ωραία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
μμμ καλή ιδέα και πλάκα πλάκα ώρα θυμήθηκα μια μπλούζα που ήθελε πάρα πολύ .. ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Θελω να πάρω ένα όμορφο δωράκι στον φίλο μου,για την Πρωτοχρονιά.Ήμασταν χώρια στη γιορτή του,και θα έχουμε και επέτειο κοντά,οπότε θέλω να πάρω ένα δώρο για όλες τις περιστάσεις.Είμαστε οκτώ χρόνια μαζί,τα έχω πάρει όλα από ότι καταλαβαίνετε,ακόμα και το συλλεκτικό δίσκο βινυλίου που διάβασα πιο πάνω.Επιπλέον,εγώ είμαι διορισμένη μακριά,κι ο ίδιος υπηρετεί,οποτε δεν γίνεται να οργανώσω ταξιδάκι...Τα χρήματα δεν είναι θέμα,είναι 25 ετών,ακούει ροκ και μέταλ,ντύνεται σπορ(αν και δε θελω να του παρω παλι ρουχα) και του αρεσει το ποδοσφαιρο.Απο gadgets τα εχουμε παρει ολα...Δυσκολη περιπτωση ε;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όντως δύσκολη περίπτωση
σε τέτοιες περιπτώσεις, αυτό που προτείνω είναι να σκεφτείς τι είναι αυτά που τον έχεις ακούσει κατά περιόδους ότι θα ήθελε...
πχ αααα ωραίο αυτό το ρολόι
αλλά τελικά δεν το πήρε ποτέ γιατί πάντα υπάρχει μια άλλη προτεραιότητα (πχ χρειαζόταν και παπούτσια και μια μπλούζα γιαυτό και δεν το πήρε)

για μένα, τα καλύτερα δώρα, είναι αυτά που δεν έχουν στην πραγματικότητα την νο 1 λειτουργικότητα για το άτομο που θα δεχτεί το δώρο αλλά είναι κάτι που πάντα ήθελε αλλά ποτέ δεν αγόραζε λόγω κόστους ή προτεραιοτήτων όπως είπα

σκέψου λοιπόν τι είναι αυτό που θα ήθελε... αλλά δεν μπόρεσε να έχει
Για τους άντρες η αλήθεια είναι ότι είναι κάπως πιο δύσκολα τα πράγματα
Ομως συνήθως τους αρέσουν... διάφορα συλλεκτικά πράγματα, ρολόι, πορτοφόλι, κινητό, παιχνίδια για το pc ή για την κονσόλα, κονσόλα παιχνιδιών αν δεν έχουν, κάτι σχετικά με το χόμπυ του αν έχει
πχ αν παίζει μπάλα, ένα καλό ζευγάρι αθλητικά με καρφιά ειδικά για ποδόσφαιρο, αν έχει τις μηχανές ένα καλό κράνος ή γάντια ή μπουφαν μηχανής αν σε παίρνει, αν έχει τα αυτοκίνητα, κάτι ανάλογο κλπ

δεν ξέρω αν σε βοήθησα αλλά επειδή κι εγώ συνέχεια έτσι ζορίζομαι σε καταλαβαίνω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Ειναι δυσκολο,γιατι με τοσα γενεθλια,επετειους και γιορτες,τα εχουμε παρει ολα πια!Το τελευταιο δωρο ηταν ενα ταξιδακι στο Παρισι,σε εποχη που ειχαμε πηξει και οι δυο και δεν ειχε χρηματα για κατι τετοιο.Οποτε εκλεισα τα εισητηρια και πραγματικα περασαμε υπεροχα.Για ποδοσφαιρικα παπουτσια θα το σκεφτομουν,αλλα δεν τον βολευουν τα καρφακια,και εχει αθλητικα.Αμα δεν ειχαμε δυο γατουλες,θα του επαιρνα εναν μεην κουν,που τους χαζευει σε φωτογραφιες καθε φορα που τους πετυχαινει.Αλλα θα πρεπει να φυγουμε εμεις απο το σπιτι αν παρουμε και τριτο...:worry::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann7365

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 15 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εγώ πάντως συνήθως παίρνω "geeky" δώρα, μπλουζάκια με αστεία για προγραμματιστές, gadgets κτλ. Και μ'αρέσει πολύ να μου κάνουν και τέτοια δώρα. Είμαστε ζευγάρι γκικάκια, και γράφουμε κώδικα όλη μέρα μαζί, τι να περιμένει κανείς... :redface:

Αλλά εκτιμώ και άλλα δωράκια, μουσική, βιβλία, ρούχα οτιδήποτε. Ακόμα και ένα ποίημα, μια ζωγραφιά. Όλα μ'αρέσουν όταν έχουν κάτι προσωπικό να πουν, να δείξουν ότι ο άλλος σε σκέφτηκε και σκέφτηκε τι έχετε κοινό, τι σου αρέσει κτλ :D
Καμιά φορά έχω πρόβλημα να διαλέξω δώρο, γιατί μ'αρέσει να κάνω δώρα συχνά (δεν αντέχω τους ψευτοιπποτισμούς που λένε ότι οι άντρες πρέπει να κάνουν τα δώρα, θέλω κι εγώ, θέλω κι εγώ να κάνω!!!!) και καμιά φορά εξαντλούνται οι ιδέες μου για κάτι πρωτότυπο... :worry: Αλλά το ξεπερνάω εύκολα στην πορεία, με μια βόλτα έξω ή στα internετικά μαγαζιά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δώρα αν καπνίζει είναι καλή ιδέα ένας zippo με γραμμένο το όνομά του επάνω, ώστε να το έχει πάντα μαζί του και να σε θυμάται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Δεν καπνιζει κανεις απο τους δυο μας...:/:
Ασχετο,στην υπογραφη σου,Ελυτης ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Να χαίρεσαι που δεν καπνίζετε :D
Αχμμ.. Αν έπαιρνες δύο μπλουζάκια που αν ενωθούν, ενώνεται και μια φώτο σας ή κάτι που έχει σχέση με εσάς; :) Nαι είναι απλό, αλλά είναι κάργα ρομαντικό :)
Ή ένα ipod που θα γεμίσεις με τα αγαπημένα σας τραγούδια, εικόνες κλπ;

ΥΓ: Ναι. Το Μονόγραμμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Να χαίρεσαι που δεν καπνίζετε :D
Αχμμ.. Αν έπαιρνες δύο μπλουζάκια που αν ενωθούν, ενώνεται και μια φώτο σας ή κάτι που έχει σχέση με εσάς; :) Nαι είναι απλό, αλλά είναι κάργα ρομαντικό :)
Ή ένα ipod που θα γεμίσεις με τα αγαπημένα σας τραγούδια, εικόνες κλπ;

ΥΓ: Ναι. Το Μονόγραμμα :)
Χαιρομαι,πως δε χαιρομαι.Ενας απο τους λογους που εχω ασθμα ειναι γιατι ο μπαμπας μου καπνιζε απο οταν ημουν μωρο στο σπιτι.Χαιρομαι που τα παιδια μας δε θα μεγαλωσουν λες και συμμετεχουν στο "Ρεπορταζ στην Ομιχλη".:lol::lol::lol:
Γλυκυτατη η ιδεα του μπλουζακιου,αν και τεχνικως ειναι κομματι δυσκολο,με τον ενα να ειναι 1.85 και τον αλλο 1.50,εκτος αν σχηματιζουμε καμια σκαλα...:P
Οσο για το ipod,εχει mp3 player,αλλα καθε φορα ακουμε ο καθενας απο το δικο του,καθοτι εχουμε πληρως διαφορετικα μουσικα γουστα(τωρα που το σκεφτομαι,πως στο Λουσιφερ εχουμε κολλησει οκτω ολοκληρα χρονια; ):hehe::rofl:
Ευχαριστω παντως για τις φιλοτιμες προσπαθειες!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έλα μωρέ, ας είναι μικρή φώτο.. ή με διαμόρφωση, κάτι θα σου κάνουν αν πας σε μαγαζί με στάμπες :D

(μα κι εσείς 35 ποντους διαφορά; :blink: :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Έλα μωρέ, ας είναι μικρή φώτο.. ή με διαμόρφωση, κάτι θα σου κάνουν αν πας σε μαγαζί με στάμπες :D

(μα κι εσείς 35 ποντους διαφορά; :blink: :P)
Εμ τι να κανω,το βρηκα μικρο και σε τιμη ευκαιριας,και δεν κοιταξα το μποι!:loveangel:angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αχαχαχαχα, κάτι μου θυμίζει αυτό.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Χαιρομαι,πως δε χαιρομαι.Ενας απο τους λογους που εχω ασθμα ειναι γιατι ο μπαμπας μου καπνιζε απο οταν ημουν μωρο στο σπιτι.Χαιρομαι που τα παιδια μας δε θα μεγαλωσουν λες και συμμετεχουν στο "Ρεπορταζ στην Ομιχλη".:lol::lol::lol:
Γλυκυτατη η ιδεα του μπλουζακιου,αν και τεχνικως ειναι κομματι δυσκολο,με τον ενα να ειναι 1.85 και τον αλλο 1.50,εκτος αν σχηματιζουμε καμια σκαλα...:P
Οσο για το ipod,εχει mp3 player,αλλα καθε φορα ακουμε ο καθενας απο το δικο του,καθοτι εχουμε πληρως διαφορετικα μουσικα γουστα(τωρα που το σκεφτομαι,πως στο Λουσιφερ εχουμε κολλησει οκτω ολοκληρα χρονια; ):hehe::rofl:
Ευχαριστω παντως για τις φιλοτιμες προσπαθειες!:clapup:

:D:D

Να τα εκατοστήσετε!
Πάντως ξες τι σκέφτηκα... Αυτό με τα μπλουζάκια και τη φωτό και τα ύψη μπορείτε να το εκμεταλλευτείτε- βάλτε εικονίτσα που να...ανεβαίνει, χμ χμ...
Δεν έχω κλίαρ εικόνα τώρα, αλλά θα το σκεφτώ περαιτέρω και θα επανέλθω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Ευχαριστουμε!
Χμ,καλα το ειπα εγω για τη σκαλα...:PΠεριμενουμε εμπνευση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilhs95

Νεοφερμένος

Ο vasilhs95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παρολες τις λαμπρες ιδεες σας μου ειναι ακομα κομματακι δυσκολο να βρω κατι ........... :( αλλες προτασεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η Wax Land εχει απιστευτα αρωματικα κερια...Θα σε ενδιεφερε κατι τετοιο π.χ?







Παντα μου αρεσαν και καθε φορα που μου δωριζαν καποιο, το χαιρομουν διπλα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilhs95

Νεοφερμένος

Ο vasilhs95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
το σκευτικα και εγω για κερι αλλα δεν της πολιαρεσουν... ευχαριστω παντωσ που ενδιαφερθικες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμμ...:worry:
Ι
σως εαν σκεφτεις τα ενδιαφεροντα της, γενικως τι της αρεσει και τι οχι, να μπορεσεις να καταληξεις τουλαχιστον σε καποιο ειδος και μετα ψαχνεις κατι συγκεκριμενο...

Κατι τετοιο

θα της αρεσε? Ειναι δαχτυλιδι...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top