Προτείνετε ένα βιβλίο

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Λέο Μπουσκάλια - Να ζεις να αγαπας και να μαθαίνεις.

Όσοι το διάβασαν ξέρουν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Συγγνώμη για τα οφφτοπικ αν θελετε κάνετε split!


Προσωπικά προτιμώ να κάνω throw up.
Ανταλλάξτε τα Σ.Μ.Ν., εχμ συγγνώμη, ΜΣΝ σας να γλιτώσουμε... :P








* * *​

Ο Λεό Μπουσκάλια!!!... Μπλα μπλα μπλα...



Αχ, ίσως ήμουν λίγο σκληρός, εδώ και προηγουμένως...
Άλλωστε έρχεται καλοκαίρι και ο Έρωτας μπαίνει στο προσκήνιο. :confused:

Ας προτείνω και εγώ κάτι από Ευρωπαϊκή Λογοτεχνία, ερωτικού περιεχομένου :inlove:




_______________________________________________________
1. Ντανίλο Κις, " Η εγκυκλοπαίδεια του Έρωτα"




Mια γλυκειά ανασκόπηση του φλερτ και του πάθους κατά τον αιώνα που πέρασε :P




_______________________________________________________



2. Ζακ Μεσρίν, "Το Ένστικτο του Έρωτα"





Ένας τρυφερός άνδρας ενάντια σε έναν σκληρό κόσμο... Τι πιθανότητες έχει; :P

_______________________________________________________





3. Πρίμο Λεβί, "Εάν αυτός είναι ο Έρωτας"





Ιστορίες απο μια πληγωμένη καρδιά
που μας διδάσκoυν την αξία της Αισιοδοξίας :P


_______________________________________________________





Και κλείνοντας, ένα νέο για τους βιβλιόφιλους που αγαπούν το σινεμά (όχι τις ταινίες. το σινεμά :blink: )

Ο νεαρός Μπέλα Ταρρ, με πολύ μέλλον μπροστά του, είναι γνωστός από επιτυχημένες ερωτικές κομεντί και τρυφερά κινούμενα σχέδια, και τώρα επιστρέφει σκηνοθετώντας μια τρυφερή ταινία για όλη την οικογένεια. Η ταινία αυτή ονομάζεται "Το άλογο του Τορίνο" και σίγουρα θα συγκινήσει τον θεατή με τις αλήθειες της, όπως η αξία της φιλίας, ακόμα και όταν ο ένας από τους δύο φίλους έχει τέσσερα πόδια και καλπάζει :P Άντε να σας το αποκαλύψω... Ο έτερος φίλός είναι ο γνωστός Φιλόσοφος Νίτσε, τον οποίο
βλέπουμε συχνά να δακρύζει για τις περιπέτειες του χλιμιντρίζοντος φίλου του. Εάν αυτό σας θυμίζει κάτι, τότε... έχετε δίκιο! Ο σκηνοθέτης δεν μας κρύβει πόσο τον επηρέασε εκείνο το εμβληματικό έργο της Παγκόσμιας Λογοτεχνίας, με τίτλο "Οταν έκλαψε ο Νίτσε". Μια τρυφερή ιστορία στο πανί λοιπόν, για όσους δεν ταξίδεψαν
μέχρι την φετινή Μπερλινάλε.




[τελος παρλας]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
παιδια θελω να μου προτεινετε ενα καλο βιβλιο (για ενα 15-16 κοριτσι δηλαδη)
θα ηθελα να εχει κατι απο μυστηρια ,απο μαθηματικα ...και ...και...και .... προτεινετε μου ο,τι θελετε τελοσπαντων....


εγω προσωπικα προτεινω ενα βιβλιο του Λουντεμη που τελειωσα χθες και λεγεται -Οι κερασιες θα ανθισουν και φετος.-

απλα υπεροχο...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,853 μηνύματα.
παιδια θελω να μου προτεινετε ενα καλο βιβλιο (για ενα 15-16 κοριτσι δηλαδη)
θα ηθελα να εχει κατι απο μυστηρια ,απο μαθηματικα ...και ...και...και .... προτεινετε μου ο,τι θελετε τελοσπαντων....


εγω προσωπικα προτεινω ενα βιβλιο του Λουντεμη που τελειωσα χθες και λεγεται -Οι κερασιες θα ανθισουν και φετος.-

απλα υπεροχο...........

Πωπω ! Χωρίς πλάκα, όταν με ρωτάνε ποιο είναι το αγαπημένο σου βιβλίο αυτό λέω! :D Το είχα διαβάσει στα 15, δεν θυμάμαι τίποτα παρά μόνο την ολοζώντανη αίσθηση ομορφιάς που έννιωσα όταν γύρισα και την τελευταία σελίδα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
παιδια θελω να μου προτεινετε ενα καλο βιβλιο (για ενα 15-16 κοριτσι δηλαδη)
θα ηθελα να εχει κατι απο μυστηρια ,απο μαθηματικα ...και ...και...και .... προτεινετε μου ο,τι θελετε τελοσπαντων....


εγω προσωπικα προτεινω ενα βιβλιο του Λουντεμη που τελειωσα χθες και λεγεται -Οι κερασιες θα ανθισουν και φετος.-

απλα υπεροχο...........
Συμφωνώ!:)
Σ'αυτές τις ηλικίες συνηθίζω να κάνω δώρο ένα διπλό cd με κλασσικές ροκ επιλογές - ως πρώτο σκαλοπάτι και έναυσμα-, βιβλίο με στίχους doors, ή ένα χορταστικό τόμο Άρκα για αποφόρτιση !:P Τα υπόλοιπα, τα περισσότερα και τα ...ενδότερα θέλω να πιστεύω ότι θα τα αναζητήσουν ούτως ή άλλως μόνοι στην πορεία...μιας και μιλάμε για εφηβεία , άρα ψάξιμο, ψάξιμο, ψάξιμο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανησυχο Μολυβι

Νεοφερμένος

Η Ανησυχο Μολυβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
παιδια θελω να μου προτεινετε ενα καλο βιβλιο (για ενα 15-16 κοριτσι δηλαδη)
θα ηθελα να εχει κατι απο μυστηρια ,απο μαθηματικα ...και ...και...και .... προτεινετε μου ο,τι θελετε τελοσπαντων....


εγω προσωπικα προτεινω ενα βιβλιο του Λουντεμη που τελειωσα χθες και λεγεται -Οι κερασιες θα ανθισουν και φετος.-

απλα υπεροχο...........

'' Το βυσσινι βιβλιο '' του Στρατη Μυριβήλη,ειναι πολυ ωραιο.Το διαβαζω αυτον τον καιρο αλλα μεχρι τωρα ειναι γεματο τρυφερες περιγραφες και μια γλυκια ροη.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ο κόσμος της Σοφίας - Jostein Gaarder


Εξαιρετικό...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,853 μηνύματα.
Άκου Ανθρωπάκο - Wilhelm Reich



Μικρούλι, διαβάζεται γρήγορα και "τσιτώνει"! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Ισαάκ Μπάσεβις Σίνγκερ - Ο σκλάβος
Πολύ ωραίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Naomi Klein - No Logo
Όσοι ξέρετε κάτι από δημόσιες σχέσεις,δε θα χρειαστείτε wiki.

Επίσης όσοι ξέρετε από λογιστική αυτό (Naomi Klein - The shock Doctrine:The Rise of Disaster Capitalism) δε θα σας δυσκολέψει.
Εγώ το βρήκα ιδιαίτερα εξωγήινο,και προτίμησα το ντοκιμαντέρ.Επίσης υπάρχει και η απλή παρουσίαση του βιβλίου στο γιουτουμπ .

Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-gatofilos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο e-gatofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Γεια σας αποφάσισα να αρχίσω μια ωραία(για κάποιους)συζήτηση.
Στην συγκεκριμένη συζήτηση ο καθένας μπορεί να προτείνει βιβλία που έχει διαβάσει και την γνώμη του για αυτά.
Περιμένω μυνήματα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μήπως θα μπορούσε να μου προτείνει κάποιος ένα βιβλίο του Τσάρλς Μπουκόφσκι;
Θέλω να ξεκινήσω να διαβάζω κάτι δικό του σιγά-σιγά αλλά ξέρω ότι έχει λίγο "παράξενη" γραφή, οπότε θα ήθελα κάτι εύκολο και σχετικά κατανοητό για αρχή. :)

Όποιος έχει κάτι στο μυαλό του ας το πει.Ευχαριστώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μήπως θα μπορούσε να μου προτείνει κάποιος ένα βιβλίο του Τσάρλς Μπουκόφσκι;
Θέλω να ξεκινήσω να διαβάζω κάτι δικό του σιγά-σιγά αλλά ξέρω ότι έχει λίγο "παράξενη" γραφή, οπότε θα ήθελα κάτι εύκολο και σχετικά κατανοητό για αρχή. :)

Όποιος έχει κάτι στο μυαλό του ας το πει.Ευχαριστώ.:)

Με όποιο και να ξεκινήσεις δεν κάνει διαφορά. Το κακό είναι ότι επαναλαμβάνεται (αν δηλ. διαβάσεις 2-3 βιβλία του μετά τα άλλα θα σου φαίνονται πολύ "προβλέψιμα").

Όλα ευκολοδιάβαστα και κατανοητά είναι! Απλά έχει "βρώμικο", σκληρό λόγο. Ξεκίνα με όποιο σου κινήσει την περιέργεια και καλύτερα με κάποιο από τα πεζά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Με όποιο και να ξεκινήσεις δεν κάνει διαφορά. Το κακό είναι ότι επαναλαμβάνεται (αν δηλ. διαβάσεις 2-3 βιβλία του μετά τα άλλα θα σου φαίνονται πολύ "προβλέψιμα").

Όλα ευκολοδιάβαστα και κατανοητά είναι! Απλά έχει "βρώμικο", σκληρό λόγο. Ξεκίνα με όποιο σου κινήσει την περιέργεια και καλύτερα με κάποιο από τα πεζά του.

Έλεγα για το "Ιστορίες μιας θαμμένης ζωής" (με τον άνδρα που βίαζε ένα κοριτσάκι) γιατί δεν έχω διαβάσει κάτι παρόμοιο. :/:
Anyway, σε ευχαριστώ πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μirana_neko

Νεοφερμένος

Η Μirana_neko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Προσφατα(για την ακριβεια χθες ) τελειωσα το "Ο υπνος των αγαλμάτων" ...
Οριστε το κείμενο απο το οπισθωφυλλο.
Τότε είδα ν' αποσπάται από την ομάδα ένας πελώριος Κούρος με το αρχαϊκό του μειδίαμα κάπως εντονότερο, έτοιμος να δείξει την οδοντοστοιχία του. Βγήκε μπροστά από τον αιωρούμενο σωρό κι άρχισε σταδιακά να αποσυντίθεται, να λιώνει σαν φτιαγμένος από κερί ή υλικό ακόμη πιο μαλακό κι ευαίσθητο στην υψηλή θερμοκρασία. Μα τι λέω! Εδώ τα αντικείμενα τήκονταν στις πολικές θερμοκρασίες! Δεν ήξερα αν έπρεπε να φωνάξω...

Τι σημαίνουν οι καταστροφές έργων τέχνης που σημειώνονται στο νέο Μουσείο της Ακρόπολης και στο Λούβρο; Γιατί καταστράφηκε ο Δαβίδ του Μιχαήλ Αγγέλου στη Φλωρεντία και η πασίγνωστη Γοργόνα στην Κοπεγχάγη; Πρόκειται για νέους τρόπους που η τρομοκρατία χρησιμοποιεί, ώστε να σπείρει τον πανικό ή μήπως απέτυχε το πείραμα cern στα γαλλοελβετικά σύνορα; Πόσο ορθή είναι η άποψη ότι κάποιοι εναντιώνονται στις θρησκείες των λαών και προετοιμάζουν το έδαφος για έναν παγκόσμιο δικτάτορα; Και τι ρόλο παίζουν οι μυστικές εταιρίες; Τελικά, πόσο αληθής είναι η άποψη πως ο ίδιος ο πλανήτης, ως αυτοκυβερνώμενος οργανισμός, θέλει ν' απαλλαγεί από το ανθρώπινο είδος;

Το βιβλίο του Νίκου Διακογιάννη Ο ύπνος των αγαλμάτων είναι ένα μεταφυσικό θρίλερ, ένα σημειολογικό μυθιστόρημα όπου η αληθοφάνεια των στοιχείων καθιστά την ιστορία fiction πειστική. Ο αναγνώστης ακροβατεί στην κόψη του χρόνου, ενός χρόνου εύπλαστου που κάνει τα σύνορα μεταξύ πραγματικότητας και ονείρου να είναι πλέον δυσδιάκριτα...


Το βιβλιο ειναι αφιερωμενο στον συγγραφέα Ζοζέ Σαραμάγκου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Οι περιπέτειες ενος προσκυνητή-Αγνωστος
Ο δρόμος των ασκητών-Τίτο Κολλιάντερ/εκδ. Ακρίτας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
"Δε θέλει τίτλους η κραυγή, Συγγραφέας : Λω Αμελί



Η Ελένη, η Αναστασία, η Κωνσταντίνα, η Άννα, η Νεφέλη, η Κατερίνα, η Αντιγόνη, δε μοιάζουν μεταξύ τους. Γεννήθηκαν στην περιφέρεια ή στην πρωτεύουσα από γονείς εργάτες ή μεγαλοεπιχειρηματίες, αδιάφορους ή αγχωμένους, μορφωμένους ή αγράμματους, πλούσιους ή φτωχούς. Με διαφορετικά σημεία εκκίνησης, διεκδίκησαν την ευτυχία, την επιτυχία, τον έρωτα, την καταξίωση, τη δόξα, τη φήμη, την αποδοχή, τη μητρότητα. Είναι όμορφες ή άσχημες, αδύνατες ή παχουλές, πεπαιδευμένες ή μη, αισιόδοξες ή πεσιμίστριες, σκυλούδες ή ροκούδες, συγκροτημένες ή ανισόρροπες, δειλές ή θαρραλέες, πανούργες ή πονηρές, έξυπνες ή αγαθιάρες, μοντέρνες ή παλαιάς κοπής. Είναι γυναίκες που κέρδισαν ή έχασαν, που κυνήγησαν τα όνειρά τους ή βολεύτηκαν, που έμειναν άτεκνες ή έκαναν παιδιά, που έγιναν ερωμένες, επαγγελματίες, νοικοκυρές, πουτάνες, πετυχημένες, αποτυχημένες, ευτυχισμένες, δυστυχισμένες. Oι δρόμοι τούς επιφύλαξαν εκπλήξεις, απότομες στροφές, εμπόδια, παγωμένα χαντάκια, ύπουλα πλατώματα, απρόσμενες χαρές και πικρόγλυκες επιτυχίες. Την πορεία τους επιχειρεί να καταγράψει τούτο το βιβλίο. "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Οι περιπέτειες ενος προσκυνητή-Αγνωστος
Ο δρόμος των ασκητών-Τίτο Κολλιάντερ/εκδ. Ακρίτας

Για πες τίποτα παραπάνω...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Για πες τίποτα παραπάνω...:hmm:

Μμμ..λοιπόν το πρώτο βιβλιο μιλάει για έναν άνθρωπο, (τον προσκυνητή) που ταξιδεύει αναζητώντας να βρει τη βαθυτερη ουσια στα λόγια του Αποστολου Παύλου ''αδιαλείπτως προσεύχεσθε'' και προσπαθεί να κάνει πράξη αυτη την αδιαλειπτη και συνεχη προσευχη προς τον Θεό.
Ασχετο λίγο, αλλά το τραγούδι του Ιωαννιδη ειναι εμπευσμενο από αυτό το βιβλιο : https://www.youtube.com/watch?v=jZXrqYu5tsQ : )

Το δευτερο βιβλιο είναι πάλι ''θεολογικο'' ,δηλαδή έχει να κάνει πάλι με θέματα εσωτερικής αναζητησης, θεου, προσευχής,πνευματικής ζωής, αμαρτίας κτλ . Δηλαδή ο τελειος συνδυασμός για να τρομάξει μόλις το δει ενα 14χρονο κοριτσάκι και να πει ''μπα καλύτερα να διαβασω λουκυ λουκ''.:P Μην ανησυχείς ούτε εγώ τη παλεύω με βαρια θεολογικά βιβλία γεμάτα ''πρέπει'' και νουθεσιες που τελικά σε διωχνουν και σε γεμιζουν θλίψη. Ειδικά το δευτερο έχει πολύ απλή γλώσσα , ζεστή και άμεση . Και το καλό για μένα είναι οτι σου αφήνουν το περιθώριο να ξεδιαλέξεις αυτά που νομιζεις οτι βοηθούν τη ψυχή σου.
Αυτά με λιγα λόγια, ελπίζω να σε βοήθησα. : )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Η προφητεία της πέτρας..το είχα διαβάσει στα 15 μου και ακόμα το θεωρώ ένα από τα καλύτερα βιβλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top