Πρόβλημα με κοπέλα

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καταρχάς σου είπε εκείνη ότι είναι οι γονείς της συντηρητικοί ή σου είπε απλά ότι είναι μουσουλμάνα κι όλα τ' άλλα τα συμπέρανες μόνος σου;

Όπως και να' χει, ακόμη κι αν είναι όντως έτσι, θα συνεχίσετε χωρίς να το ξέρουν οι γονείς. Αν ήταν όντως τόσο συντηρητική και ήξερε ότι δε θα καταλήξει κάπου, γιατί να σου δώσει θάρρος στην αρχή; Εξάλλου αν κυκλοφορεί ελεύθερα έξω με τις φίλες της, μπορεί να σε εντάξει στο πρόγραμμά της αν θέλει. Κι εμένα οι δικοί μου όταν ήμουν πιο μικρή ήταν πάρα πολύ αυστηροί με τις σχέσεις και ό,τι αυτές συνεπάγονται αλλά μια χαρά κράτησα σχέση 1 χρόνο+ χωρίς πρόβλημα.

Μην απομονώνεις τα στοιχεία που θες να επαληθεύσεις, δες τη γενικότερη εικόνα. Γιατί να μη σου πει ότι τελικά δε θα μπορέσει να 'ρθει εκ των προτέρων; Με τι θράσος η φίλη της σου απαντάει περιπαικτικά "όχι" όταν της λες να σε ρωτήσω κάτι; Γιατί να αφήνει μονίμως τα μηνύματά σου αδιάβαστα; Εγώ βλέπω ένα γκρουπ κοριτσιών που σε σχολιάζει και η κοπέλα σε δοκιμάζει. Δεν πιστεύω ότι το κάνει από κακία απαραίτητα (αν και διαφωνώ κάθετα με τις χειριστικές συμπεριφορές τύπου εξαφανίζομαι για να έχεις αγωνία και μετά σου πετάω ένα ότι είχα δουλειά για να φανεί ότι υπήρχε σοβαρός λόγος και να νιώσεις άσχημα που πιστεύεις ότι το έκανα επίτηδες), αλλά είναι ανώριμη.
Έχω παρατηρήσει στα σίγουρα ότι γενικά με τη παρέα της βγαίνει και ένας Αλβανός φίλος της ο οποίος είναι γκόμενος της κολλητής της και τις μετακινεί με το αμάξι...επίσης τη μέρα που ήρθε στο στέκι και μιλήσαμε από κοντά λέει 'μωρο μου να σε πω κάτι;' και πήγαν σε μια γωνιά με τη κολλητή της κοπέλας που θέλω και ρωτούσε για μένα λογικά τι ρόλο παίζω γιατί την μιλάω και τέτοια...και αυτός ο τύπος έχει πάρε δώσε με τη οικογένεια της κοπέλας που θέλω με φωτογραφίες κλπ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

(Κοπέλα είμαι 😛)
Σ ευχαριστώ, και κάτι τελευταίο..
Σου πε ότι δεν θα βγει κάπου, ξεκάθαρη απάντηση.
Σ απέρριψε!

Τώρα όλα αυτά μπορεί να στα πε σαν δικαιολογίες, τις οποίες εσυ τις πιστεύεις. Εγώ πάλι, όχι. Δεν ενδιαφέρεται αρκετά, αλλιώς θα βρίσκε μια ώρα κάποια στιγμή να τα πείτε, όπως βρίσκει για τις φίλες της.

Εχεις κολλήσει και λογικό να τα σκέφτεσαι έτσι, δες το σε απόσταση και θα το απομυθοποιήσεις πιο εύκολα..

Γιατί να με απορρίψει και να πει ότι ξέρει πως δεν θα βγει πουθενα ενώ δεν δοκιμάσαμε καν;...προσθέτοντας ότι είναι πιεσμένη σε χρόνο...με τις φίλες της μένει δίπλα στη ίδια περιοχή εγώ είμαι πιο μακρυά άρα λογικό να τις βλέπει
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει στα σίγουρα ότι γενικά με τη παρέα της βγαίνει και ένας Αλβανός φίλος της ο οποίος είναι γκόμενος της κολλητής της και τις μετακινεί με το αμάξι...επίσης τη μέρα που ήρθε στο στέκι και μιλήσαμε από κοντά λέει 'μωρο μου να σε πω κάτι;' και πήγαν σε μια γωνιά με τη κολλητή της κοπέλας που θέλω και ρωτούσε για μένα λογικά τι ρόλο παίζω γιατί την μιλάω και τέτοια...και αυτός ο τύπος έχει πάρε δώσε με τη οικογένεια της κοπέλας που θέλω με φωτογραφίες κλπ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Γιατί να με απορρίψει και να πει ότι ξέρει πως δεν θα βγει πουθενα ενώ δεν δοκιμάσαμε καν;...προσθέτοντας ότι είναι πιεσμένη σε χρόνο...με τις φίλες της μένει δίπλα στη ίδια περιοχή εγώ είμαι πιο μακρυά άρα λογικό να τις βλέπει
Γιατί ή την χάλασαν οι ατακες σου και το πως της μίλησες ή βρήκε κάτι καλύτερο που την ενδιαφέρει περισσότερο..
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Γιατί ή την χάλασαν οι ατακες σου και το πως της μίλησες ή βρήκε κάτι καλύτερο που την ενδιαφέρει περισσότερο..
Το χειρότερο μου ειναι αν βρήκε άλλον..αλλά επειδή τα παρατηρώ αυτά δεν είδα κάτι 'υποπτο' μιας και στο στέκι δεν ερχόταν και εκεί που έβγαινε στη περιοχή της έχει πολύ σκοτάδι και είναι μόνο για αραγμα και κυρίως για παιδάκια...δεν ξέρω τι να κάνω μπορεί να έχεις δικιο
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Το χειρότερο μου ειναι αν βρήκε άλλον..αλλά επειδή τα παρατηρώ αυτά δεν είδα κάτι 'υποπτο' μιας και στο στέκι δεν ερχόταν και εκεί που έβγαινε στη περιοχή της έχει πολύ σκοτάδι και είναι μόνο για αραγμα και κυρίως για παιδάκια...δεν ξέρω τι να κάνω μπορεί να έχεις δικιο
Γιατί να ναι από το στεκι; Μπορεί να ναι από συμφοιτητής της μέχρι τυχαία γνωριμία στην περιοχή της ή γνωστός γνωστού της που έτυχε να μιλήσουν κάπου.. ή πολλά άλλα ακόμη..

πάλι τη δικαιολογείς.. γιατί σου κάθεται καλύτερα έτσι.

Βρήκε, δεν βρήκε, σε απέρριψε. Συν του ότι σου φέρθηκε σκάρτα. Μείνε σ αυτα
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Γιατί να ναι από το στεκι; Μπορεί να ναι από συμφοιτητής της μέχρι τυχαία γνωριμία στην περιοχή της ή γνωστός γνωστού της που έτυχε να μιλήσουν κάπου.. ή πολλά άλλα ακόμη..

πάλι τη δικαιολογείς..
Τον εαυτό μου δικιολογω...δεν γίνεται να της άρεσα και μετά το χάος...όλες με προσεγγίζουν γενικά όπου βγω εξω πράγμα που δεν θέλω τόσο πολύ και με λένε απίστευτα κολακευτικά λόγια...δεν γίνεται αυτή ενώ στη αρχή ήθελε μετά να γυρησε μπιφτέκι...και έχοντας περάσει από τόσες κοπέλες,όχι δεν γουστάρω τη απόρριψη ...πάντως δεν είναι φοιτητρια δεν σπουδάζει καν
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,841 μηνύματα.
Να θυμίσω ότι ένα άλλο παιδί τον Δεκέμβριο δεν μας άκουσε ,έκανε τα δικά του και από τότε εψει πεθάνει αυτός ......η @EvanescenceQ ξερει 😂
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Τον εαυτό μου δικιολογω...δεν γίνεται να της άρεσα και μετά το χάος...όλες με προσεγγίζουν γενικά όπου βγω εξω πράγμα που δεν θέλω τόσο πολύ και με λένε απίστευτα κολακευτικά λόγια...δεν γίνεται αυτή ενώ στη αρχή ήθελε μετά να γυρησε μπιφτέκι...και έχοντας περάσει από τόσες κοπέλες,όχι δεν γουστάρω τη απόρριψη ...πάντως δεν είναι φοιτητρια δεν σπουδάζει καν
Δικαιολογείς εκείνη για να δικαιολογήσεις εσένα βασικά..
εεε ναι πολλοί/ες είναι ωραίοι/ες, ναι, χαλάει το πραγμα. Η εμφάνιση είναι η αρχή, όχι το παν.

Δεν πειράζει, καλό είναι να πληγώνεται και ο εγωισμός μας. Αν πίστευες ότι αξίζεις, δεν θα φερόσουν σαν κακομοίρης, αλλά σαν κάποιος που ξέρει τι αξίζει, έχει αυτοπεποίθηση και δεν ασχολείται με σκάρτους ανθρώπους.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τον εαυτό μου δικιολογω...δεν γίνεται να της άρεσα και μετά το χάος...όλες με προσεγγίζουν γενικά όπου βγω εξω πράγμα που δεν θέλω τόσο πολύ και με λένε απίστευτα κολακευτικά λόγια...δεν γίνεται αυτή ενώ στη αρχή ήθελε μετά να γυρησε μπιφτέκι...και έχοντας περάσει από τόσες κοπέλες,όχι δεν γουστάρω τη απόρριψη ...πάντως δεν είναι φοιτητρια δεν σπουδάζει καν

Αν έχεις πολύ καλή εμφάνιση και μετά αρχίσεις να φέρεσαι needy και κλαψιαρικα οι γυναίκες ξενερώνουν ακόμη περισσότερο γιατί είχανε χτίσει άλλες προσδοκίες για εσένα εξ αρχής τις οποίες διέλυσες. Breaking the stereotype λέγεται και εσύ απλά το έκανες με τον κακό τρόπο. Move on, μην μπαίνεις στην λογική ότι πρέπει να τις έχεις ή να τις κερδίσεις όλες, ειδικά αν δεν κάνεις τίποτα ιδιαίτερο γι αυτό και απλά σου κάθεται γιατι εισαι ωραίος. Θα σου δημιουργήσει entitlement το οποίο θα σε κάνε πολύ ευάλωτο σε χειριστικους ανθρώπους, που ήδη είσαι.
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Δικαιολογείς εκείνη για να δικαιολογήσεις εσένα βασικά..
εεε ναι πολλοί/ες είναι ωραίοι/ες, ναι, χαλάει το πραγμα. Η εμφάνιση είναι η αρχή, όχι το παν.

Δεν πειράζει, καλό είναι να πληγώνεται και ο εγωισμός μας. Αν πίστευες ότι αξίζεις, δεν θα φερόσουν σαν κακομοίρης, αλλά σαν κάποιος που ξέρει τι αξίζει, έχει αυτοπεποίθηση και δεν ασχολείται με σκάρτους ανθρώπους.
Εδώ και τόσο καιρό που θέλω αυτή τη κοπέλα, τελευταία βγαίνω με μια πολύ όμορφη κοπέλα αλλά είμαι πολύ μακγωμενος επειδή το μυαλό μου είναι στ άλλη...με έχει βοηθήσει ως ένα βαθμό αλλά τις τελευταίες μέρες δεν είμαι καλα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν έχεις πολύ καλή εμφάνιση και μετά αρχίσεις να φέρεσαι needy και κλαψιαρικα οι γυναίκες ξενερώνουν ακόμη περισσότερο γιατί είχανε χτίσει άλλες προσδοκίες για εσένα εξ αρχής τις οποίες διέλυσες. Breaking the stereotype λέγεται και εσύ απλά το έκανες με τον κακό τρόπο. Move on, μην μπαίνεις στην λογική ότι πρέπει να τις έχεις ή να τις κερδίσεις όλες, ειδικά αν δεν κάνεις τίποτα ιδιαίτερο γι αυτό και απλά σου κάθεται γιατι εισαι ωραίος. Θα σου δημιουργήσει entitlement το οποίο θα σε κάνε πολύ ευάλωτο σε χειριστικους ανθρώπους, που ήδη είσαι.
Άρα λες με θεώρησε δεδομένο και βαρετό ... Προσωπικά σε αυτή τη κοπέλα θέλω να τη κερδίσω δεν συμβιβάζομαι να μη γουστάρει μετά τα λόγια που με είπε τα μηνύματα και τα βλεμματα
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Τι παει να πει βλασφημος για τον προφητη; Να πετσοκοβες το πουλι σου, να εκανες 55 φορες την ημερα προσευχη και να της εδειχνες οτι το εννοεις πραγματικα.

Κλασικοι Euro-Muslims, τετοιο κομπλεξ εθνικοθρησκευτικο ουτε ο πιο αγνος και ακραιφνης Ελληνορθοδοξος τσολιας απο το πιο απομακρο χωριο στην Ελλαδα δεν το χει.

Αρκετοί νέοι Εuro-Muslims ακόμη και από μεριά Κόσοβο (Αλβανία) μπορεί να έχουν εξωτερικά την πιο "καγκουρογύπα" εμφάνιση και να δείχνουν πιο Γερμανοί, Ολλανδοί κλπ από τον μέσο ντόπιο των χωρών αυτών αλλά μην τους πεις κάτι που να σχετίζεται με την θρησκεία. Η θρησκεία είναι πάνω από όλα. Ρυθμίζουν τις κοινωνικές σχέσεις με βάση τι θα πει ο Προφήτης. Με βάση τι θα πει ο μαχαλάς τους, η οικογένειά τους, τα 50-μέλη της ομάδας τους που είναι οι αδελφικοί "bro, brudi" με τους οποίους ο καθένας ξέρει και τι βρακί φοράει. Τα έχουν πει όλα και για μια προσωπική απόφαση γίνεται ειδική συνέλευση "φίλων". Οι Τούρκοι αν και έχουν σημαντικό μερίδιο στο Ευρωπαϊκό ακραίο Ισλάμ με χειροδικία στα σπίτια ή και στο δρόμο, έχουν την νοοτροπία ότι φίλοι καλοί είναι μόνο όσοι έχουν την ίδια θρησκεία με αυτούς. Το παν είναι τι θα πει το γηραιότερο μέλος της οικογένειάς τους, που έχει εικόνισμα τον Κεμάλ. Δεν είναι όλοι έτσι αλλά η περιπτωσιολογία τείνει να γίνει μαζική γενίκευση. Στα ίδια χνάρια ισλαμικής κουλτούρας είναι οι Αιγύπτιοι, οι Μαροκάνοι και φυσικά οι Σύριοι.

Θεωρούν ότι ο δυτικός τρόπος ζωής είναι βλάσφημος με βάση ότι λέει ο Προφήτης αλλά δεν τους αρέσει να ζουν στις χώρες καταγωγής τους επειδή υπάρχει ανεργία και διάφορα προβλήματα με την οικογένειά τους. Αρκετοί από αυτούς πάνε και με άντρες ή παντρεμένες γυναίκες στα κρυφά και φυσικά αυτός είναι ένας βασικός λόγος που θέλουν να ζουν σε κοινωνίες με σεξουαλική ελευθερία και όχι σε χώρες με Αστυνομία Ηθικής. Εμφανίζουν μια σύζυγο για βιτρίνα που τη σπάνε στο ξύλο (ανάλογα τα κέφια τους) όπως "διατάσσει" ο Προφήτης της Ειρήνης και Αγάπης και σαν ένα δεύτερο λόγο για μαζικά επιδόματα ανεργίας, παροχές εκμάθησης γλώσσας κτλ.

Οι Ιρανοί σε αντίθεση με το θεοκρατικό καθεστώς που έχουν, είναι αρκετά "μπουχτισμένοι" με το Ισλάμ και οι περισσότεροι είναι άθεοι ερχόμενοι στην Ευρώπη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άρα λες με θεώρησε δεδομένο και βαρετό ... Προσωπικά σε αυτή τη κοπέλα θέλω να τη κερδίσω δεν συμβιβάζομαι να μη γουστάρει μετά τα λόγια που με είπε τα μηνύματα και τα βλεμματα

Έχεις λάθος οπτική των πραγμάτων όπως έχουμε όλοι μας όταν είμαστε μικροί, οπότε θεώρησε τα παρακάτω ως εμπειρίες του μεγάλου αδερφού σου που ήταν κάποτε στη θέση σου.

Δεν έχει κανένα νόημα να προσπαθείς να κερδίσεις μια γυναίκα, γιατί οι γυναίκες δεν είναι βραβεία, ούτε κάτι στο οποίο αξίζει να καταβάλεις κόπο για να αρέσεις. Όλο αυτό το πράγμα πηγάζει από τον εγωισμο σου και την ανάγκη σου να σε αποδεχτεί αυτή η γυναίκα για να πάρεις την επιβεβαίωση που θέλεις.

Οι μόνες γυναίκες οι οποίες θα προσφέρουν αξία στην ζωή σου και θα κάνεις καλές σχέσεις μαζί τους είναι αυτές που τις τράβηξε αυτό που είσαι γιατί ψάχνανε και αυτές κατι τέτοιο. Με αυτές τις γυναίκες και σε αυτές τις σχέσεις δεν θα χρειάζεται να καταβάλεις κόπο όπως το αντιλαμβάνεσαι ούτε να τις κυνηγάς, ούτε να προσπαθείς να τις κερδίσεις. Θα γίνουν όλα ομαλά και θα τραβήξει ο ένας τον άλλο.

Αυτό το πείσμα που έχεις να την κερδίσεις διοχετεύσαι το στην δική σου ζωή και τους στόχους σου. Χτίσε τον εαυτό σου όπως εσύ κρίνεις ότι πρέπει να τον χτίσεις, γίνε η καλύτερη εκδοχή του και άσε απλά τους ανθρώπους που θέλουν να έρθουν κοντά σου.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ρε χακερ να γαμησει θελει οχι να παντρευτουν. Για ενα γαμησακι μπορεις να προσπαθησεις και μετα αφου γινει προφανες οτι δεν ειναι για σενα αυτη η γυναικα συνεχιζεις παρακατω.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει στα σίγουρα ότι γενικά με τη παρέα της βγαίνει και ένας Αλβανός φίλος της ο οποίος είναι γκόμενος της κολλητής της και τις μετακινεί με το αμάξι...επίσης τη μέρα που ήρθε στο στέκι και μιλήσαμε από κοντά λέει 'μωρο μου να σε πω κάτι;' και πήγαν σε μια γωνιά με τη κολλητή της κοπέλας που θέλω και ρωτούσε για μένα λογικά τι ρόλο παίζω γιατί την μιλάω και τέτοια...και αυτός ο τύπος έχει πάρε δώσε με τη οικογένεια της κοπέλας που θέλω με φωτογραφίες κλπ
να και ο προστάτης
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
και ετσι ξεκιναει το αναπαντητο ερωτημα "τι θελουν οι γυναικες" :clapping:
Το απαντησε κανεις παιδια?
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Έχεις λάθος οπτική των πραγμάτων όπως έχουμε όλοι μας όταν είμαστε μικροί, οπότε θεώρησε τα παρακάτω ως εμπειρίες του μεγάλου αδερφού σου που ήταν κάποτε στη θέση σου.

Δεν έχει κανένα νόημα να προσπαθείς να κερδίσεις μια γυναίκα, γιατί οι γυναίκες δεν είναι βραβεία, ούτε κάτι στο οποίο αξίζει να καταβάλεις κόπο για να αρέσεις. Όλο αυτό το πράγμα πηγάζει από τον εγωισμο σου και την ανάγκη σου να σε αποδεχτεί αυτή η γυναίκα για να πάρεις την επιβεβαίωση που θέλεις.

Οι μόνες γυναίκες οι οποίες θα προσφέρουν αξία στην ζωή σου και θα κάνεις καλές σχέσεις μαζί τους είναι αυτές που τις τράβηξε αυτό που είσαι γιατί ψάχνανε και αυτές κατι τέτοιο. Με αυτές τις γυναίκες και σε αυτές τις σχέσεις δεν θα χρειάζεται να καταβάλεις κόπο όπως το αντιλαμβάνεσαι ούτε να τις κυνηγάς, ούτε να προσπαθείς να τις κερδίσεις. Θα γίνουν όλα ομαλά και θα τραβήξει ο ένας τον άλλο.

Αυτό το πείσμα που έχεις να την κερδίσεις διοχετεύσαι το στην δική σου ζωή και τους στόχους σου. Χτίσε τον εαυτό σου όπως εσύ κρίνεις ότι πρέπει να τον χτίσεις, γίνε η καλύτερη εκδοχή του και άσε απλά τους ανθρώπους που θέλουν να έρθουν κοντά σου.
Ακριβώς!
Είναι ευκαιρία με τα όσα λες να θίξουμε και το ότι πρέπει να βλέπουμε τις γνωριμίες μας με ανθρώπους πιο χαλαρα...

Όλες οι απαντήσεις σου, φίλε θεματοθετη, δείχνουν πέρα από το ότι απλώς τη βλέπεις σαν τρόπαιο και έχεις κολλήσει γιατί σε απέρριψε, πως θες ντε και καλά μετά από ένα φλερτ, ραντεβού να προχωρήσει το πραγμα και να τρελαθεί μαζί σου. Αλλιώς τρελαίνεσαι εσυ, όχι για την κοπέλα, αλλά για το ότι απλά δεν κάθισε! Σιγά ρε παιδιά! Γνωρίστηκες, δεν έκατσε, δεν ταιριάξατε ή για τον οποιο λόγο αλλαξε γνώμη. Μου φαίνεται πολύ φυσιολογικό και κανονικά δεν θα είχα να της προσάψω κάτι, αν δεν είχε φερθεί έτσι με το ραντεβού και δεν έκανε κάποια άλλα τραγικά. Άλλωστε για να βρεις τον έναν/μια που θα ταιριαζεις, θα γουστάρεις, θα υπάρχει χημεία και το κάτι..εε θέλει λίγο τύχη, δεν το συναντάς εύκολα συνήθως.

Προφανώς θα ερωτευτούμε κάποιες φορές, οπότε εκεί ναι, θα μας δυσαρεστήσει που χάσαμε τον άνθρωπο, όχι το τρόπαιο της αποπλάνησης βέβαια. Εσυ δεν έχεις ούτε ένα σοβαρό λόγο να δεθείς μαζί της και δεν γνωριζεστε καν! Απλώς σου έχει κακοκάτσει η απόρριψη γιατί περνιέσαι για ωραίος.

Σαν κοπέλα της ηλικίας σου πάντως θα σου πω ότι οι περισσότερες θελουμε τους άνετους τύπους που είναι, δεν προσπαθούν, που ξέρουν, είναι ευθείς, διεκδικούν χωρίς φανφάρες και κριντζ μεγαλεπηβολες ατάκες ήδη από το πρώτο κοίταγμα!

Αυτά που περιγράφει ο Χάκερ πάνω κάτω.. Και, ναι, φίλε μου αυτούς τους κοιτάμε όλες ακόμη και να μην είναι οι φουλ ωραίοι (δεν μιλάω για κάποιον που δεν σ ελκύει καθόλου βέβαια). Της γυναίκας αν της γαμάς το μυαλό, την έχεις.

ΥΓ: προφανώς αν ενδιαφέρεται κάποιος για αρπαχτή ή ελεύθερη σχέση δεν τον αφορούν τα παραπάνω
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε χακερ να γαμησει θελει οχι να παντρευτουν. Για ενα γαμησακι μπορεις να προσπαθησεις και μετα αφου γινει προφανες οτι δεν ειναι για σενα αυτη η γυναικα συνεχιζεις παρακατω.

Άλλο είπε αυτός πάντως.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Κλασσική περίπτωση "she's just not that into you".
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ακριβώς!
Είναι ευκαιρία με τα όσα λες να θίξουμε και το ότι πρέπει να βλέπουμε τις γνωριμίες μας με ανθρώπους πιο χαλαρα...

Όλες οι απαντήσεις σου, φίλε θεματοθετη, δείχνουν πέρα από το ότι απλώς τη βλέπεις σαν τρόπαιο και έχεις κολλήσει γιατί σε απέρριψε, πως θες ντε και καλά μετά από ένα φλερτ, ραντεβού να προχωρήσει το πραγμα και να τρελαθεί μαζί σου. Αλλιώς τρελαίνεσαι εσυ, όχι για την κοπέλα, αλλά για το ότι απλά δεν κάθισε! Σιγά ρε παιδιά! Γνωρίστηκες, δεν έκατσε, δεν ταιριάξατε ή για τον οποιο λόγο αλλαξε γνώμη. Μου φαίνεται πολύ φυσιολογικό και κανονικά δεν θα είχα να της προσάψω κάτι, αν δεν είχε φερθεί έτσι με το ραντεβού και δεν έκανε κάποια άλλα τραγικά. Άλλωστε για να βρεις τον έναν/μια που θα ταιριαζεις, θα γουστάρεις, θα υπάρχει χημεία και το κάτι..εε θέλει λίγο τύχη, δεν το συναντάς εύκολα συνήθως.

Προφανώς θα ερωτευτούμε κάποιες φορές, οπότε εκεί ναι, θα μας δυσαρεστήσει που χάσαμε τον άνθρωπο, όχι το τρόπαιο της αποπλάνησης βέβαια. Εσυ δεν έχεις ούτε ένα σοβαρό λόγο να δεθείς μαζί της και δεν γνωριζεστε καν! Απλώς σου έχει κακοκάτσει η απόρριψη γιατί περνιέσαι για ωραίος.

Σαν κοπέλα της ηλικίας σου πάντως θα σου πω ότι οι περισσότερες θελουμε τους άνετους τύπους που είναι, δεν προσπαθούν, που ξέρουν, είναι ευθείς, διεκδικούν χωρίς φανφάρες και κριντζ μεγαλεπηβολες ατάκες ήδη από το πρώτο κοίταγμα!

Αυτά που περιγράφει ο Χάκερ πάνω κάτω.. Και, ναι, φίλε μου αυτούς τους κοιτάμε όλες ακόμη και να μην είναι οι φουλ ωραίοι (δεν μιλάω για κάποιον που δεν σ ελκύει καθόλου βέβαια). Της γυναίκας αν της γαμάς το μυαλό, την έχεις.

ΥΓ: προφανώς αν ενδιαφέρεται κάποιος για αρπαχτή ή ελεύθερη σχέση δεν τον αφορούν τα παραπάνω
Δεν την θελω σαν τροπαιο ή επειδη δεν μου εκατσε..Ισα ισα μια χαρα ξεκινησε και ειδα ανταποκριση..Εε και γω δεθηκα πολυ και κολλησα...Μια χαρα ανετος ημουν απο κοντα της και πολυ κουλ...Η κοπελα επισης ειπε οτι ακομα και αν καναμε κατι ( Οταν τη πετυχαινα στο παρκο) θα εβγαινε να το ξεκαθαρισει οτι δεν θα οδηγησει πουθενα...Αρα πως ξερει οτι δεν θα της αρεζε ενω δεν καναμε τιποτα? Πως ειναι δυνατον λοιπον μετα απο ολα αυτα να μην σκεφτομαι τι θρησκειες και τη οικογενεια της ή και τον χρονο που δεν εχει ?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top