Πρόβλημα με κοπέλα

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Kανεις λαθος γενικα δν ειμαι της αυτοπεποιθησης και ουτε οταν βγαινω μιλαω σε κοπελες..Μεχρι κ τη κοπελα αυτη οι φιλοι μου προσεγγισαν τη παρεα της πρωτοι..Εχω αρκετες κοπελες να με λενε αντι να μαρσαρεις πχ αβερτα ετσι οπως εισαι, καθεσαι και ασχολεισαι σε ανουσια θεματα και δεν τη πεφτεις γενικα σε κοπελες..Οποτε δε νομιζω να φταιει αυτο...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πραγματικα η απαντηση σου ηταν απιστευτη και μαρεσε πολυ αγαπητε μου φιλε..Δεν λεω οτι φταιει αυτο αλλα μπορει να υπαρχει ως ενα λογος απομακρυνσης με αυτη τη κοπελα..Με ειχε πει σε μυνημα οτι αν γινοταν εστω και κατι μεταξυ μας, θα εβγαινα να το ξεκαθαρισω οτι η συνεχεια δεν θα ταν μαζι..ε αυτο ηταν μια απο τις πολλες σποντες της οτι μπορει να επηρεαζεται απο αλλου...Εγω ομως θελω να παω μεχρι τελους φιλε μου..
Ε τι θέλεις να σου πει ; αφού λες δεν γίνεται να της άρεσα και μετά όχι , πως δεν γίνεται ; δεν μπορεί να θεώρησε την επικοινωνιακή σας χημεία κακή και να της πέρασε πχ ; όλα γίνονται . Μη αποκλείεις τίποτα, γιατί είναι καλό και για το χτίσιμο του χαρακτήρα σου να σκέφτεσαι ότι κάποιος μπορεί να μη σε θέλει κιόλας . Γιατί κάποια άτομα θα σκαρφιστούν όλα τα υπόλοιπα από το να δουν το αυτονόητο, αλλά δεν ξέρω για την κοπέλα ούτε και εσένα φυσικά, γενικό είναι το σχόλιο.
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ε τι θέλεις να σου πει ; αφού λες δεν γίνεται να της άρεσα και μετά όχι , πως δεν γίνεται ; δεν μπορεί να θεώρησε την επικοινωνιακή σας χημεία κακή και να της πέρασε πχ ; όλα γίνονται . Μη αποκλείεις τίποτα, γιατί είναι καλό και για το χτίσιμο του χαρακτήρα σου να σκέφτεσαι ότι κάποιος μπορεί να μη σε θέλει κιόλας . Γιατί κάποια άτομα θα σκαρφιστούν όλα τα υπόλοιπα από το να δουν το αυτονόητο, αλλά δεν ξέρω για την κοπέλα ούτε και εσένα φυσικά, γενικό είναι το σχόλιο.
Απο κοντα οπως μιλησαμε ηταν ολα καλα, ημουν κουλ και λεγαμε διαφορα κοινωνικα πραματα, για τη ζωη της και ολα..το μονο που μου προσαπτω ειναι οτι δεν αναφερθηκα πολυ στο μεταξυ μας παρα μονο λεγαμε ποτε θα βγουμε και ελεγε θα κανονησουμε και τετοια
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Απο κοντα οπως μιλησαμε ηταν ολα καλα, ημουν κουλ και λεγαμε διαφορα κοινωνικα πραματα, για τη ζωη της και ολα..το μονο που μου προσαπτω ειναι οτι δεν αναφερθηκα πολυ στο μεταξυ μας παρα μονο λεγαμε ποτε θα βγουμε και ελεγε θα κανονησουμε και τετοια
απλα την ξαναβρισκεις και ξανακανονιζετε να βγειτε να τα πειτε οπως θες εσυ να της τα πεις
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
αυτο ακριβως ελπιζω να τη πετυχω εξω..μυνημα δεν αντεχω ψυχικα αλλο
οχι μηνυμα αμα δε σου βγαινει,να τη βρεις,ε τα στεκια της τα ξερεις,καπου θα την πετυχεις τυχαια που λεμε,κι εκει της μιλας.
Ελπιζω να βρεις την ακρη :thumbup:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,017 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι ο θεματοθετης θέλει απλά να συμφωνήσουμε μαζί του. Οπότε sure, go for it.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
και ετσι ξεκιναει το αναπαντητο ερωτημα "τι θελουν οι γυναικες" :clapping:
Το απαντησε κανεις παιδια?
ωραία, ας αναπαράγουμε κι εμείς οι ίδιες ότι δεν ξέρουμε τι θέλουμε. εξάλλου είναι άβυσσος η ψυχή της γυναίκας. γιατί να την καταλάβεις, άνθρωπος είναι;

Δεν την θελω σαν τροπαιο ή επειδη δεν μου εκατσε..Ισα ισα μια χαρα ξεκινησε και ειδα ανταποκριση..Εε και γω δεθηκα πολυ και κολλησα...Μια χαρα ανετος ημουν απο κοντα της και πολυ κουλ...Η κοπελα επισης ειπε οτι ακομα και αν καναμε κατι ( Οταν τη πετυχαινα στο παρκο) θα εβγαινε να το ξεκαθαρισει οτι δεν θα οδηγησει πουθενα...Αρα πως ξερει οτι δεν θα της αρεζε ενω δεν καναμε τιποτα? Πως ειναι δυνατον λοιπον μετα απο ολα αυτα να μην σκεφτομαι τι θρησκειες και τη οικογενεια της ή και τον χρονο που δεν εχει ?
δεν σημαίνει ότι κάθε φορά που λέει κάποιος κάτι το εννοεί κιόλας. το γιατί συμβαίνει αυτό δεν μπορούμε ούτε να το ξέρουμε ούτε να το καταλάβουμε. οπότε στην συγκεκριμένη περίπτωση, μάλλον πρέπει να βασιστείς στις πράξεις της κοπέλας και όχι στα λόγια της. σε αποφεύγει, αγνοεί τα μηνύματά σου και δεν επιδιώκει να υπάρχει επικοινωνία μεταξύ σας. είναι μικρή και βλέποντάς σε να την κυνηγάς, κατά πάσα πιθανότητα κολακεύεται και σε αφήνει να τρέχεις από πίσω της.

σεβάσου τον εαυτό σου και προσπάθησε να προχωρήσεις παρακάτω. θα βρεις κορίτσια που θα ενδιαφερθούν και χωρίς κυνήγι.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Snoopy Doo

Νεοφερμένος

Η Snoopy Doo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
ωραία, ας αναπαράγουμε κι εμείς οι ίδιες ότι δεν ξέρουμε τι θέλουμε. εξάλλου είναι άβυσσος η ψυχή της γυναίκας. γιατί να την καταλάβεις, άνθρωπος είναι;


δεν σημαίνει ότι κάθε φορά που λέει κάποιος κάτι το εννοεί κιόλας. το γιατί συμβαίνει αυτό δεν μπορούμε ούτε να το ξέρουμε ούτε να το καταλάβουμε. οπότε στην συγκεκριμένη περίπτωση, μάλλον πρέπει να βασιστείς στις πράξεις της κοπέλας και όχι στα λόγια της. σε αποφεύγει, αγνοεί τα μηνύματά σου και δεν επιδιώκει να υπάρχει επικοινωνία μεταξύ σας. είναι μικρή και βλέποντάς σε να την κυνηγάς, κατά πάσα πιθανότητα κολακεύεται και σε αφήνει να τρέχεις από πίσω της.

σεβάσου τον εαυτό σου και προσπάθησε να προχωρήσεις παρακάτω. θα βρεις κορίτσια που θα ενδιαφερθούν και χωρίς κυνήγι.
Με την ιδια λογικη και οι αντρες δεν ξέρουν τι θελουν καλη μου. Γιατι αν ηξεραν σιγουρα καποια πραγματα θα ηταν αλλιως.
Αυτο που ειπα ηταν ενα διαρκες αλλοθι των αντρων οτι επιμενουν στο οτι δεν μπορουν να ανακαλυψουν τις γυναικες.
Αβυσσος ναι.
Αλλα αβυσσος και του αλλου.
Του καθε αλλου.
Επομενως αν δεν βρεις και δεις τα σκοταδια σου πως θα μπορεσεις να γνωρίσεις τα σκοταδια του αλλου?
Απο εκει ξεκιναμε.
Απο εμας γνωρίζοντας εμας για να γνωρισουμε κατ επεκταση και τους αλλους.
Εκεινο που ήθελα να πικαρω με την εν λογω φραση προς αντρες αν καταλαβες, ηταν να μην παραπονιεστε οτι δεν καταλαβαίνετε τις γυναικες ή δεν ξέρουμε τι θελουμε οταν πρωτα εσεις αγνοειτε τι θελετε και που πατατε.
Αυτη ηταν και ολη μου η προτροπη.
Βρειτε πρωτα εσας και μετα ανακαλυψτε τους αλλους
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους παιδια θα ηθελα να σας παρουσιασω τελικα τι συνεβη με τη κοπελα για να δειτε και σεις αν ταυτιστείτε με τις αποψεις και τις απαντησεις που δωσατε.

Πετυχα την κοπελα τελικα στα μερη της εξω με ενα παιδι και αφου χαιρετιομαστε και αυτα την ρωταω ποιος ειναι αυτος και λεει ενας φιλος..Εε εγω την ειπα να μιλησουμε λιγο 2-3 λεπτα να με απαντησει σε αυτα που θελω παραθέτοντας παράλληλα στον αλλον "αμα δεν σε πειραζει φιλε" και εκεινος παντως ουτε αντεδρασε ουτε τιποτα ειπε οχι δεν πειραζει...Ε φυσικα δεν πηγαμε καθως εγινα αδιακριτος και επεσα παλι πολυ χαμηλα..
Είναι ξεκαθαρο λοιπον πως η κοπελα βγαινει με αυτο το παιδι και ευτυχως καταλαβα οτι αυτο με τον αλλον ξεκινησε πριν γνωρισει εμενα εκεινη τη μερα, παρα τη δυνατη αρχη που καναμε μαζι....Της αρεσα στη αρχη απλα μονο λογικα καιμετα σαλιαριζα λεγοντας διαφορες μαλακιες και παρα εγινα δεδομενος...Εξαλλου απο τη αρχη προσπαθουσε να μη βρεθουμε αλλο καθως δεν ερχοταν καν στο στεκι..Νταξει ειμαι σχετικα πληγωμενος αλλα το πηρα ελαφρυα καθως ξεκαθαρισε επιτελους τι φταιει και δν καναμε τιποτα...Ειναι απορριψη προς εμενα ομως η οχι...Σκεφτομαι οτι αυτος ο ταπας την αγγιζει και με ενοχλει λιγο
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Πάμε για άλλα!
Όσο ήταν και το με θέλει δεν με θέλει , δεν μπορούσες και να προχωρήσεις.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους παιδια θα ηθελα να σας παρουσιασω τελικα τι συνεβη με τη κοπελα για να δειτε και σεις αν ταυτιστείτε με τις αποψεις και τις απαντησεις που δωσατε.

Πετυχα την κοπελα τελικα στα μερη της εξω με ενα παιδι και αφου χαιρετιομαστε και αυτα την ρωταω ποιος ειναι αυτος και λεει ενας φιλος..Εε εγω την ειπα να μιλησουμε λιγο 2-3 λεπτα να με απαντησει σε αυτα που θελω παραθέτοντας παράλληλα στον αλλον "αμα δεν σε πειραζει φιλε" και εκεινος παντως ουτε αντεδρασε ουτε τιποτα ειπε οχι δεν πειραζει...Ε φυσικα δεν πηγαμε καθως εγινα αδιακριτος και επεσα παλι πολυ χαμηλα..
Είναι ξεκαθαρο λοιπον πως η κοπελα βγαινει με αυτο το παιδι και ευτυχως καταλαβα οτι αυτο με τον αλλον ξεκινησε πριν γνωρισει εμενα εκεινη τη μερα, παρα τη δυνατη αρχη που καναμε μαζι....Της αρεσα στη αρχη απλα μονο λογικα καιμετα σαλιαριζα λεγοντας διαφορες μαλακιες και παρα εγινα δεδομενος...Εξαλλου απο τη αρχη προσπαθουσε να μη βρεθουμε αλλο καθως δεν ερχοταν καν στο στεκι..Νταξει ειμαι σχετικα πληγωμενος αλλα το πηρα ελαφρυα καθως ξεκαθαρισε επιτελους τι φταιει και δν καναμε τιποτα...Ειναι απορριψη προς εμενα ομως η οχι...Σκεφτομαι οτι αυτος ο ταπας την αγγιζει και με ενοχλει λιγο
απλα τον ειχε ηδη φαινεται γιαυτο και χαθηκε οπως χαθηκε.
Ενα κρατας οτι πλεον ξερεις,δεν σκεφτεσαι ποιος την αγγιζει κι αν ειναι ταπας,εσυ απλα προχωρας παρακατω και θα γνωρισεις και αλλες κοπελες.
Η ζωη μας ολη δεν ειναι μονο ενας ανθρωπος.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους παιδια θα ηθελα να σας παρουσιασω τελικα τι συνεβη με τη κοπελα για να δειτε και σεις αν ταυτιστείτε με τις αποψεις και τις απαντησεις που δωσατε.

Πετυχα την κοπελα τελικα στα μερη της εξω με ενα παιδι και αφου χαιρετιομαστε και αυτα την ρωταω ποιος ειναι αυτος και λεει ενας φιλος..Εε εγω την ειπα να μιλησουμε λιγο 2-3 λεπτα να με απαντησει σε αυτα που θελω παραθέτοντας παράλληλα στον αλλον "αμα δεν σε πειραζει φιλε" και εκεινος παντως ουτε αντεδρασε ουτε τιποτα ειπε οχι δεν πειραζει...Ε φυσικα δεν πηγαμε καθως εγινα αδιακριτος και επεσα παλι πολυ χαμηλα..
Είναι ξεκαθαρο λοιπον πως η κοπελα βγαινει με αυτο το παιδι και ευτυχως καταλαβα οτι αυτο με τον αλλον ξεκινησε πριν γνωρισει εμενα εκεινη τη μερα, παρα τη δυνατη αρχη που καναμε μαζι....Της αρεσα στη αρχη απλα μονο λογικα καιμετα σαλιαριζα λεγοντας διαφορες μαλακιες και παρα εγινα δεδομενος...Εξαλλου απο τη αρχη προσπαθουσε να μη βρεθουμε αλλο καθως δεν ερχοταν καν στο στεκι..Νταξει ειμαι σχετικα πληγωμενος αλλα το πηρα ελαφρυα καθως ξεκαθαρισε επιτελους τι φταιει και δν καναμε τιποτα...Ειναι απορριψη προς εμενα ομως η οχι...Σκεφτομαι οτι αυτος ο ταπας την αγγιζει και με ενοχλει λιγο
Λυπάμαι πολύ που εξελίχτηκε έτσι. Δυστυχως αυτό έβλεπα και στα είχα γράψει κάπως χύμα στις τελευταιες μου απαντήσεις στο αρχικό σου ποστ.

Μην το σκέφτεσαι και δεν παίζει ρόλο, αν τον γνώρισε πριν ή μετά από σένα, μπορεί να συμβεί, δεν θα τη σταυρώσουμε για το ότι δεν ήθελε πια. Όμως, θα τη σταυρώσουμε, επειδή δεν ήταν ειλικρινής, ενώ έβλεπε μάλιστα πόσο την κυνηγούσες και είχες πέσει κάτω. Πολύ άσχημη συμπεριφορά.

Νομίζω το «δεν θα βγάλει κάπου και δεν θέλω να το προσπαθήσω» ήταν ξεκαθαρο, απλώς είχες μπλεχτεί συναισθηματικά και προσπαθουσες να πιαστείς ασυνείδητα από άλλα πράγματα. Αλλά σε καταλαβαίνω να θες να το προσπαθείς ως το τέλος. Θα λεγα ,ομως, να το κανεις με μεγαλύτερη ψυχραιμία, τακτ και λιγότερη πίεση για σένα κυρίως. Υπάρχει διαφορα στο παρακαλάω με το κυνηγάω.

Ήταν μια κοπέλα που δεν ήταν για σένα, αυτό να σκέφτεσαι. Και θα λεγα είσαι τυχερός που ήρθαν έτσι τα πράγματα και δεν είχατε ξεκινήσει κάτι. Πήγαινε στο αρχικό σου ποστ, διάβασε τα μηνύματα μας ως τρίτος και απομυθοποιησε την. Δεν αξίζει ούτε μια σκέψη.

Τώρα αυτή η εμπειρία ας μην είναι η αφορμή να σαι καχύποπτος με την επόμενη ή να χάσεις τον αυθορμητισμό σου. Δες το σαν ευκαιρία να εξελιχθείς και συ και σαν μια κακη εμπειρία που σου δίδαξε και κατι
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
απλα τον ειχε ηδη φαινεται γιαυτο και χαθηκε οπως χαθηκε.
Ενα κρατας οτι πλεον ξερεις,δεν σκεφτεσαι ποιος την αγγιζει κι αν ειναι ταπας,εσυ απλα προχωρας παρακατω και θα γνωρισεις αλλες κοπελες.
Η ζωη μας ολη δεν ειναι μονο ενας ανθρωπος.
και
απλα τον ειχε ηδη φαινεται γιαυτο και χαθηκε οπως χαθηκε.
Ενα κρατας οτι πλεον ξερεις,δεν σκεφτεσαι ποιος την αγγιζει κι αν ειναι ταπας,εσυ απλα προχωρας παρακατω και θα γνωρισεις και αλλες κοπελες.
Η ζωη μας ολη δεν ειναι μονο ενας ανθρωπος.
και
Λυπάμαι πολύ που εξελίχτηκε έτσι. Δυστυχως αυτό έβλεπα και στα είχα γράψει κάπως χύμα στις τελευταιες μου απαντήσεις στο αρχικό σου ποστ.

Μην το σκέφτεσαι και δεν παίζει ρόλο, αν τον γνώρισε πριν ή μετά από σένα, μπορεί να συμβεί, δεν θα τη σταυρώσουμε για το ότι δεν ήθελε πια. Όμως, θα τη σταυρώσουμε, επειδή δεν ήταν ειλικρινής, ενώ έβλεπε μάλιστα πόσο την κυνηγούσες και είχες πέσει κάτω. Πολύ άσχημη συμπεριφορά.

Νομίζω το «δεν θα βγάλει κάπου και δεν θέλω να το προσπαθήσω» ήταν ξεκαθαρο, απλώς είχες μπλεχτεί συναισθηματικά και προσπαθουσες να πιαστείς ασυνείδητα από άλλα πράγματα. Αλλά σε καταλαβαίνω να θες να το προσπαθείς ως το τέλος. Θα λεγα ,ομως, να το κανεις με μεγαλύτερη ψυχραιμία, τακτ και λιγότερη πίεση για σένα κυρίως. Υπάρχει διαφορα στο παρακαλάω με το κυνηγάω.

Ήταν μια κοπέλα που δεν ήταν για σένα, αυτό να σκέφτεσαι. Και θα λεγα είσαι τυχερός που ήρθαν έτσι τα πράγματα και δεν είχατε ξεκινήσει κάτι. Πήγαινε στο αρχικό σου ποστ, διάβασε τα μηνύματα μας ως τρίτος και απομυθοποιησε την. Δεν αξίζει ούτε μια σκέψη.

Τώρα αυτή η εμπειρία ας μην είναι η αφορμή να σαι καχύποπτος με την επόμενη ή να χάσεις τον αυθορμητισμό σου. Δες το σαν ευκαιρία να εξελιχθείς και συ και σαν μια κακη εμπειρία που σου δίδαξε και κατι
Πραγματικά πολύ ωραία τα λες..
πειραχτηκα πολύ που ενώ την έλεγα διαφορά πράματα και ήξερε, αυτή ούτε από κοντά ξεκαθάρισε ότι έβγαινε με αλλον...μιλάμε έγινα δεδομένος μέχρι αηδιας...δηλαδή τι;;αν δεν συνέχιζε η φάση με τον άλλον θα έτρεχε άλλου;ντράπηκε να μου το πει για να συνεχίζω να δείχνω μαλακας και να ειμαι παιχνιδάκι; Ναι μεν μου έγινε απόμακρη με αυτά που έλεγε ( τα είπες και εσύ ότι είναι ξεκάθαρα) αλλά ήθελα τη αλήθεια όχι ασυναρτησίες τύπου δεν φταίς εσύ που δεν βγαίνουμε...καλά όλα αυτά αλλά εγώ πως θα τη ξεχάσω; Τι να κάνω; Με ενοχλεί που είναι με αλλον και η εικόνα ήταν τραγικά αμήχανη σήμερα που την είδα έξω...θύμωσε κιόλας μαζί μου που ήμουν αδιάκριτος..Πάντως έχω να πω ευχαριστώ που με έδωσες εσυ ένα δίκιο, ότι δεν φέρθηκε καλά η κοπέλα με τις αερολογιες της....το θέμα ειναιι τη γουστάρω πολύ και η απόρριψη δεν είναι το καλύτερο μου στη σκέψη ότι είναι με αλλον
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

απλα τον ειχε ηδη φαινεται γιαυτο και χαθηκε οπως χαθηκε.
Ενα κρατας οτι πλεον ξερεις,δεν σκεφτεσαι ποιος την αγγιζει κι αν ειναι ταπας,εσυ απλα προχωρας παρακατω και θα γνωρισεις και αλλες κοπελες.
Η ζωη μας ολη δεν ειναι μονο ενας ανθρωπος.
Ναι...το θέμα είναι πως προχωράω όταν νιώθω να με πνίγουν οι τοιχοι; Φοβάμαι να δεθω με κόσμο έτσι όπως πάει...η κοπέλα που βγαίνω βοήθησε την όλη φάση μου αλλά και πάλι σκέφτομαι την άλλην καθώς όπως και να το κάνουμε προέκυψε νωρίτερα στη ζωή μου
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
και
και
Πραγματικά πολύ ωραία τα λες..
πειραχτηκα πολύ που ενώ την έλεγα διαφορά πράματα και ήξερε, αυτή ούτε από κοντά ξεκαθάρισε ότι έβγαινε με αλλον...μιλάμε έγινα δεδομένος μέχρι αηδιας...δηλαδή τι;;αν δεν συνέχιζε η φάση με τον άλλον θα έτρεχε άλλου;ντράπηκε να μου το πει για να συνεχίζω να δείχνω μαλακας και να ειμαι παιχνιδάκι; Ναι μεν μου έγινε απόμακρη με αυτά που έλεγε ( τα είπες και εσύ ότι είναι ξεκάθαρα) αλλά ήθελα τη αλήθεια όχι ασυναρτησίες τύπου δεν φταίς εσύ που δεν βγαίνουμε...καλά όλα αυτά αλλά εγώ πως θα τη ξεχάσω; Τι να κάνω; Με ενοχλεί που είναι με αλλον και η εικόνα ήταν τραγικά αμήχανη σήμερα που την είδα έξω...θύμωσε κιόλας μαζί μου που ήμουν αδιάκριτος..Πάντως έχω να πω ευχαριστώ που με έδωσες εσυ ένα δίκιο, ότι δεν φέρθηκε καλά η κοπέλα με τις αερολογιες της....το θέμα ειναιι τη γουστάρω πολύ και η απόρριψη δεν είναι το καλύτερο μου στη σκέψη ότι είναι με αλλον
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι...το θέμα είναι πως προχωράω όταν νιώθω να με πνίγουν οι τοιχοι; Φοβάμαι να δεθω με κόσμο έτσι όπως πάει...η κοπέλα που βγαίνω βοήθησε την όλη φάση μου αλλά και πάλι σκέφτομαι την άλλην καθώς όπως και να το κάνουμε προέκυψε νωρίτερα στη ζωή μου
Ήδη τα έχουμε πει τα σημαντικά αρκετοί, αλλά επειδή βλέπω ότι θες να μιλησεις και σε καίει θα «προσθέσω» κάποια τελευταία πραγματάκια..

Οι πράξεις είναι αυτές που μετράνε, όχι τα λόγια. Γενικά τα λόγια αναιρούνται και ξεχνιούνται γρήγορα. Γι αυτό να μην δίνεις βάση στο τι νομίζεις ότι σου δείχνει ή σου λέει ο οποιοσδήποτε(αν και η κοπέλια στην προκειμένη δεν σου χε υποσχεθεί και κάτι, αντιθέτως και οι πράξεις και τα λόγια της έδειχναν αυτό που σου πε «ότι δεν θέλει να το προσπαθήσει και γι αυτήν δεν βγάζει κάπου»).

Οι προθέσεις φαίνονται όχι μόνο από την απάντηση που θα πάρεις, αλλά και από τον τρόπο που θα την πάρεις. Άνθρωπος που ξεκάθαρα σε απορρίπτει, αλλά χωρίς να λέει το γιατί το κάνει είτε για να μην σε πληγώσει (θεωρεί ότι είναι καλύτερο το να σου πει ένα σκέτο «όχι» ) είτε γιατί νιώθει ότι δε σου χρωστάει εξηγήσεις. Το «όχι» παραμένει εκεί, όμως, και δεν μπορούμε να αναγκάσουμε κάποιον να μας πει τον λόγο όσο και να τον πιέσουμε και να το θεωρούμε δίκαιο/τίμιο κτλ. Πρέπει να προχωράμε και χωρίς να μας δίνουν εξηγήσεις, να μένουμε στην οποια απάντηση και να την αποδεχόμαστε.

Σε μια άγνωστη κοπέλα που συστήθηκες σ ένα πάρκο και ανταλλάξατε φμπ και η οποια σου χε δώσει άπειρες αφορμές και πατήματα να δεις ότι είναι σκάρτη επένδυσες πολύ και την κυνήγησες άλλο τόσο (σε βαθμό ανησυχητικό θα έλεγα). Άρα, σκέψου ότι τις επόμενες φορές στα πρώτα σημάδια θα πρέπει να το χειρίζεσαι διαφορετικά, να θέτεις όρια, να αποστασιοποιείσαι κυρίως για τη δίκη σου αξιοπρέπεια και αυτοσεβασμό. Σίγουρα αν γνωρίσουμε κάποιον και τον θελουμε το μυαλό κολλάει, όμως σκέψου, ότι το πως φέρθηκε δείχνει ότι δεν είναι για σένα. Στην τελική δεν είχατε ξεκινήσει καν κάτι.

Δεν αρέσουμε σε όλους και δεν είμαστε η πρώτη τους επιλογή επισης. Αυτό σου στοιχίζει κυρίως, γι αυτό όλη την ώρα λες το «γιατί αν και είσαι ωραίος και της άρεσε αυτό μετά δεν εξελίχτηκε» και για το πως είναι ο αντίζηλος εμφανισιακά κτλ. Εδώ απλώς ρίξε τον εγωισμό σου και σκέψου πως αυτά που εσυ θεωρείς ότι έχεις καλύτερα από τον άλλον για την κοπέλια δεν είναι, αυτή επιλέγει. Σ αυτό να μη ψάχνεις το γιατί! Δεν υπάρχει πάντα ακριβής απάντηση το γιατί αυτός και όχι εγώ. Μείνε στο απλό ότι εν συνόλω ο άλλος είναι πιο πολύ ο τύπος της.Εμένα με τραβάνε άντρες πχ που στη φίλη μου είναι φουλ αδιάφοροι.
Δε σημαίνει ότι ο άλλος δεν αξίζει! Δε σημαίνει ότι είναι χειρότερος, ασχημότερος, πιο βαρετός ή το ο,τι. Απλώς τυχαίνει να ταιριάζει καλύτερα στα θέλω κάποιος άλλος.
Τα θέλω μιας γυναίκας να μην είναι το μετρό του αν αξίζεις ή όχι!

Οι όμορφες σχέσεις ξεκινάνε με σταράτα λόγια και αμοιβαιότητα. Δεν υπήρχε τίποτα από τα δυο!
Όταν υπάρξει όλα θα κυλάνε ομαλά χωρίς υπερβολικό τσουλημα για τα βασικά στην αρχή μιας γνωριμίας.

Τιπς για να ξεχαστείς (αν και δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία στα των χωρισμών) : - οποια ασχολία σ αποσυμπιέζει και σε κάνει να ξεχνιέσαι (γυμναστική, διάβασμα, βόλτες, ταινία Κα)
- από ένα σημείο και έπειτα να σταματήσεις να μιλάς γι αυτό
- να τα βρεις με τον εαυτό σου και το πως ορίζεις την αξία σου
- να θυμάσαι ότι δεν χάθηκε και ο κόσμος παρόλη την απογοήτευση σου και πως απλώς την επόμενη φορά όταν σου λέει κάποια «όχι» δεν βοηθα το να μην το αποδέχεσαι και να παρακαλάς και έτσι θα ξεκολλας πιο εύκολα
- να λες στον εαυτό σου τις στιγμές που δεν μπορείς να στρέψεις τη σκέψη σου αλλου, πως μ αυτή την κοπέλα δεν θα ταιριαζες έτσι κι αλλιώς

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: γίνεσαι το ίδιο μαλακας (και περισσότερο βασικά) με την κοπέλα που σε απέρριψε , αν βγαίνεις με κάποια άλλη (κάτι τέτοιο κατάλαβα) στην οποια δεν έχεις ξεκαθαρίσει πως δεν είσαι συναισθηματικά διαθέσιμος, ώστε να μην ελπίζει. Μην κανεις ότι δε θες να σου κάνουν!

ΥΓ: οι πολλές σκέψεις και η υπερανάλυση, αν συμβαίνει για μέρες, μπορεί να έχει σημαντικές επιπτώσεις, ψυχολογικές και σωματικές.
(στα της αυτοβελτίωσης σου, δες και το μήνυμα που σου χε γράψει ο Χάκερ- στο βάζω από κάτω)
Έχεις λάθος οπτική των πραγμάτων όπως έχουμε όλοι μας όταν είμαστε μικροί, οπότε θεώρησε τα παρακάτω ως εμπειρίες του μεγάλου αδερφού σου που ήταν κάποτε στη θέση σου.

Δεν έχει κανένα νόημα να προσπαθείς να κερδίσεις μια γυναίκα, γιατί οι γυναίκες δεν είναι βραβεία, ούτε κάτι στο οποίο αξίζει να καταβάλεις κόπο για να αρέσεις. Όλο αυτό το πράγμα πηγάζει από τον εγωισμο σου και την ανάγκη σου να σε αποδεχτεί αυτή η γυναίκα για να πάρεις την επιβεβαίωση που θέλεις.

Οι μόνες γυναίκες οι οποίες θα προσφέρουν αξία στην ζωή σου και θα κάνεις καλές σχέσεις μαζί τους είναι αυτές που τις τράβηξε αυτό που είσαι γιατί ψάχνανε και αυτές κατι τέτοιο. Με αυτές τις γυναίκες και σε αυτές τις σχέσεις δεν θα χρειάζεται να καταβάλεις κόπο όπως το αντιλαμβάνεσαι ούτε να τις κυνηγάς, ούτε να προσπαθείς να τις κερδίσεις. Θα γίνουν όλα ομαλά και θα τραβήξει ο ένας τον άλλο.

Αυτό το πείσμα που έχεις να την κερδίσεις διοχετεύσαι το στην δική σου ζωή και τους στόχους σου. Χτίσε τον εαυτό σου όπως εσύ κρίνεις ότι πρέπει να τον χτίσεις, γίνε η καλύτερη εκδοχή του και άσε απλά τους ανθρώπους που θέλουν να έρθουν κοντά σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,017 μηνύματα.
Τί δηλαδή, δεν έφταιγε που είναι ΑΛΒΑΝΙΔΑ και μουσουλμάνα; :eek:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top