Πρώτη γνωριμία και πρωτοβουλία αντρών

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Οταν ό άλλος παίζει ρακέτα στην παραλία, κι έχει σταμπάρει μία, σίγουρα δεν μπορεί να πάει να πεί σε όλες τις άλλες φύγετε εσείς τώρα, ή γυρίστε απο την άλλη και μη κοιτάτε, γιατί θα παίξω ρακέτα για να κάνω τη φιγούρα μου μονο γι'αυτήν που έχω στο νού μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Πόσο καμένοι είναι αυτοί που θεωρούν οτι παίζοντας ρακέτα στην παραλία θα μου τραβήξουν την προσοχή;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Πόσο καμένοι είναι αυτοί που θεωρούν οτι παίζοντας ρακέτα στην παραλία θα μου τραβήξουν την προσοχή;:hmm:
Εμάς ρωτας; Αυτό μάλλον μόνο εσύ το ξερεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πόσο καμένοι είναι αυτοί που θεωρούν οτι παίζοντας ρακέτα στην παραλία θα μου τραβήξουν την προσοχή;:hmm:
Εξαρτάται από το αντηλιακό που έχουν βάλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Πόσο καμένοι είναι αυτοί που θεωρούν οτι παίζοντας ρακέτα στην παραλία θα μου τραβήξουν την προσοχή;:hmm:



εμενα παλι ετουτος εδω θα μου τραβουσε τη προσοχη οτι και να κανε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.


εμενα παλι ετουτος εδω θα μου τραβουσε τη προσοχη οτι και να κανε.:P

Αν χαριεντιζόταν με το φίλο του; Πάλι....;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ares

Νεοφερμένος

Ο Ares αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εμένα γιατί μου φαίνονται "σαβουρογάμηδες" όλοι όσοι προσπαθούν να δηλώσουν την παρουσία τους με αυτόν τον τρόπο;;:worry::whistle:

Και για να σχολιάσω και εγώ το θέμα συμφωνώ με Νεράιδα. Χωρίς την "νοητική" συγκατάθεση της γυναίκας ένας άντρας δεν κάνει σε καμία περίπτωση βήμα. :)

Πότε οι γυναίκες σήμερα (όχι όλες αλλά κάποιες σαν και εσένα φέρει πείν) θα γελοιοποιείστε με αυτόν τον τρόπο λέγοντας βλακείες τις περισσότερες φορές?:/:
Και άν σου πώ εγώ ότι αρκετές γυναίκες σήμερα οι οποίες είναι αρκετά εύκολες παρατις διαβεβαιώσεις περί αντιθέτου είναι κοινώς νυμφίδια και πατσαβούρες εσύ τί θα πείς?
Ότι αυτά είναι μισογυνισμός?
Θα σου πώ το εξής: εξαρτάται τι εννοείς εσύ ώς λιγούρι.
Υποθέτω ότι εάν αυτός που παίζει ρακέτες είναι κάποιος σχετικά -αλλά και γιατί όχι ?-κυριολεκτικά ωραίος αλλά και επιδειξίας με κάποια άνεση στο πώς ξοδεύει χρήματα ανεξάρτητα εάν σύμφωνα με εσάς τα έχει κληρονομήσει η είναι προϊόντα εγκληματικής δραστηριότητας τότε υποθέτω σύμφωνα πάλι με εσένα και όλες "εσάς" ίσως να μήν είναι τόσο λιγούρι τελικά αλλά ο ίδιος ο 'θεός του έρωτα' που κατέβηκε ουρανοκατέβατος ειδικά για εσάς.
Εάν πάλι είναι κανένας γιαλάκιας-καχεκτικός με κανένα FIAT του 80 ΄τότε θα είναι -σύμφωνα με τις κοπέλες χαμηλής παιδείας- όπως εσείς κανένας ανώμαλος που σας παρενοχλεί και ούτε κάν λιγούρι να υποθέσω. Για να μήν πώ ότι σε τέτοιες περιπτώσεις μπορείς να υποβάλλεις και καμμία μήνυση στον "ανώμαλο" με τις ρακέτες που θα σε "παρενοχλούσε".
Είσαστε τόσο χαμηλής παιδείας και υποκουλτούρας άνθρωποι μερικοί-μερικές (κυρίως μερικές γυναίκες έως αρκετές θα έλεγα ) που δέν μπορείτε να καταλάβετε ότι το να είσαι ειλικρινής πρώτα απο όλα με τον εαυτό σου αλλά και με τους άλλους σε βγάζει απο πολλές ατραπούς και κακά μονοπάτια.
Στο εξωτερικό π.χ υπάρχουν γυναίκες που λένε ευθέως ότι γουστάρουνε για παράδειγμα μαύρους και όχι τους λευκούς συμπατριώτες τους σε Ευρωπαϊκές χώρες και Ηνωμένες Πολιτείες αναλαμβάνοντας την ευθύνη αυτής της επιλογής τους δεν κάθονται να λένε -επέτρεψέ μου- μαλακίες ,αηδίες και ξεράσματα δεκαετίες τώρα όπως διάφορες δήθεν σύγχρονες γυναίκες στην Ελλάδα κάνουν προκειμένου να αναμασάν τις ίδιες μαλακίες γιατί το μόνο που έχουν μάθει είναι να κρύβονται πίσω απο το δάκτυλό τους.
Αυτά προς το παρόν.........

Υ.Γ:Χρησιμοποιώ διάφορες έντονες λέξεις προκειμένου να τονίσω αυτό που θέλω να πώ, δέν είναι στις προθέσεις μου να προσβάλλω κανέναν, Ok?
Ευχαριστώ.
Γειά σας κυρία.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ares

Νεοφερμένος

Ο Ares αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
:redface:Με άλλα λόγια οι γυναίκες είναι και αυτές επιφανειακά όντα.
Εάν αυτός που τους αρέσει εμφανισιακά και στην ιδανική περίπτωση έχει χρηματοοικονομικούς πόρους άς είναι και βίαιος, κακός εγκληματίας ακόμα και ειδεχθών εγκλημάτων όπως η παιδεραστία φέρει πείν, οι γυναίκες δέν τους πειράζουν αυτά. Γι'αυτό το τελευταίο έχω και αποδείξεις δέ.
Αυτές θα λένε πάντα γι'αυτόν-εφόσον τους αρέσει εμφανισιακά-"αυτός ο άνδρας έχει ...αυτό το...."κάτι που θέλω" και άς μήν ξέρω τι θέλω!
.......Brainless bia%##s!!!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑ:D:D:D:D:D:D:D
Μα τον Θεό οι σημερινές γυναίκες είναι τελείως ξεφτίλα ρε παιδί μου. Τί να πώ?
Υπάνθρωποι?:hmm::hmm:
Δέν ξέρω, εύχομαι όχι.:worry:
Στην περίπτωση της Ελλάδος δέ, είναι πρώτες και στατιστικά σε τί άλλο?
Μα σε αυτό που είναι πραγματικά καλές:στις...εκτρώσεις!!:(:confused::eek::(:hmm::/:
Λίγη ντροπή, λίγη όχι πολλή, έτσι?:redface::redface::redface::redface::redface::redface:
Πραγματικά........:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Γιατί εσείς σε ποια πλησιάζετε;κάποια που δεν σας αρέσει εμφανισιακά; ή μήπως διαβάζετε ποια είναι καλή κοπέλα και ανάλογα πάτε; Περιμένεις εσύ μετά από αυτήν να σε δει, και να σου πιάσει την κουβέντα και να υπάρχει το ανάλογο ενδιαφέρον εφόσον εσύ πρώτος έκανες την επιλογή σου.Στο κάτω κάτω μπορεί να μην σε γουστάρει.Άρα φταίνε και οι δύο! Δεν ξέρω πως αλλιώς μπορεί να υπάρξει κάποιου είδους επικοινωνία αν δεν "χορτάσει" και λίγο το μάτι αλλά μετά γιατί να παραπονιόμαστε ότι μας θέλουν ή δεν μας θέλουν για την εμφάνιση μας; Εξάλλου δική μας απόφαση είναι.
Οι άντρες ερωτεύονται με τα μάτια και οι γυναίκες με τα αυτιά.Άρα ανκάποιος δεν είναι και τόσο εμφανίσιμος αν ξέρεινα μιλάει , σίγουρα θα μας κάνει το κλικ;)στις περισσότερες τουλάχιστον.
Το οικονομικό δεν τις ενδιαφέρει όλες, άρα φαντάσου σε τι ρηχά άτομα έτυχες και τι γούστα έχεις ο ίδιος;) Στις περισσότερες αρέσουν τα "κακά" παιδιά(κάποιος που δεν θα λογαριάζει κανέναν, που θα κάνει τρέλες,βίαιος αλλά σε άλλους τομείς κτλ), αλλά όχι και οι φονιάδες. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα!

Brainless bitches and shit duh, it was your choice dude. Deal with that:) Δεν γίνεται όλες να είμαστε ίδιες. Ούτε σου φταίμε όλες για τις άσχημες εμπειρίες σου. Δεν γίνεται να τις βάζεις όλες στο ίδιο καλούπι. Αναθεώρησε :)


Για τον κ. Αres όλα αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=Vm2oyynssEQ

τις προάλλες μιλουσα με μια (προσφατα) και την ρωτησα αμα θα ήθελε να τα πουμε εκτος κανενα βράδυ. Δέχτηκε και μου ειπε να την πάρω να κανονισουμε. Την παιρνω μια δεν ηταν διαθέσιμο. Λεω θα την πάρω και δευτερη .... δεν το σηκωσε και δεν κάλεσε πισω. Μηπως να την στέλναμε στο αγορι της θεματοθέτριας;;; εγω δεν ασχοληθηκα ξανά πάντως με αυτήν. Την πέρασα για ανισορροπη. :-/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=Vm2oyynssEQ

τις προάλλες μιλουσα με μια (προσφατα) και την ρωτησα αμα θα ήθελε να τα πουμε εκτος κανενα βράδυ. Δέχτηκε και μου ειπε να την πάρω να κανονισουμε. Την παιρνω μια δεν ηταν διαθέσιμο. Λεω θα την πάρω και δευτερη .... δεν το σηκωσε και δεν κάλεσε πισω. Μηπως να την στέλναμε στο αγορι της θεματοθέτριας;;; εγω δεν ασχοληθηκα ξανά πάντως με αυτήν. Την πέρασα για ανισορροπη. :-/

Άκου λίγο Devil, και εγώ νταραβεριζόμουν με μια πέρυσι και βγήκαμε κιόλας αλλα η κοπέλα ήταν πιο κλειστή γενικά. Κάθε φορά εγώ της έγραφα της μιλούσα κλπ. Κάθε φορά όμως. Μετά μια μέρα λέω εντάξει σήμερα δε θα της γράψω πάλι, λογικά θα με ρωτήσει η ίδια τι κάνω κλπ. Και αυτό δεν έγινε ποτέ και πέρασε και μια βδομάδα και παραπάνω και δεν μου έγραψε και το παράτησα το όλο θέμα. Ενώ δεν με πειράζει να παίξω κυνήγι και να κάνω πρώτος κάποια βήματα, θα πρέπει και η άλλη να καταλάβει ότι θα πρέπει να δείξει έστω και κάποιο ενδιαφέρον κάποια στιγμή. Εμένα μου φάνηκε ότι της άρεσε που της μιλούσα αλλά δεν ενδιαφερόταν πραγματικά να γίνει κάτι ή αν ενδιαφερόταν τότε δε θα πάθαινε κάτι να μου στείλει μια φορά. Οι γυναίκες θα πρέπει να καταλάβουν ότι δε θα γίνουμε το σκυλάκι καμιάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
άσε το ξέρω εχω πέσει και εγω σε τέτοιες. Αυτη τωρα που λέω ειναι η δεύτερη περιπτωση που πέφτω τα τελευταια δυο χρόνια τις προάλλες μιλουσαμε κανονικα ειχαμε πει θα βγουμε κτλπ την παιρνω τηλ λεω μπορεις σημερα .... λέει α οχι σημερα έχει γιορτη μια φιλη μου θα τα πουμε άλλη μερα λεω και εγω απο μεσα μου αμα θες να τα πουμε θα στειλεις εσύ κάτι δεν έστειλε ποτέ βεβαια ουτε στη γιορτη μου ρε φιλε πωπω τι άτομα κυκλοφορουν! Ξενερώνεις καταλαβαίνω. Και ορεξη να ειχες στην αρχή μετά σου φεύγει. Και τι ειμαστε εμεις στη τελική οι ψυχολογοι της καθεμιας; αμα έχει θεματα απο τους πρώην της να πάει να τα λύσει. Οπως λύσαμε και εμεις τα δικά μας και μας θέλουν να ειμαστε χαλαροι , ευχαριστοι , ψυχραιμοι , επιτυχημενοι , ετοιμολογοι και άλλα πολλά.

Υπο αυτη την έννοια δεν υπάρχουν νάζια. Η άλλη δεν ξέρει να φερθει και κουράζεται ο άντρας. Μονο αμα εισαι ανώμαλος συνεχιζεις με τέτοια αντιμετωπιση απο την άλλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,627 μηνύματα.
Legends are single !


Devil και Johnny πραγματικα αυτο που αναφερεται και οι 2 ειναι Ο,ΤΙ χειροτερο μπορει να σου συμβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι η "ανισορροπία" που αναφέρεστε, δεν είναι μόνο γυναικείο προνόμιο. Ξέρετε και πόσοι αρσενικοί συμπεριφέρονται με παρόμοιο τρόπο; Και με πολλά (ίσως και περισσότερα σε σύγκριση με τις κοπέλες) απωθημένα από τις "πρώην" που τα εξαργυρώνουν με τις επόμενες.

Θέλω να πω οτι η αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά δεν είναι θέμα φύλου, αλλά ανθρώπινου χαρακτήρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι η "ανισορροπία" που αναφέρεστε, δεν είναι μόνο γυναικείο προνόμιο. Ξέρετε και πόσοι αρσενικοί συμπεριφέρονται με παρόμοιο τρόπο; Και με πολλά (ίσως και περισσότερα σε σύγκριση με τις κοπέλες) απωθημένα από τις "πρώην" που τα εξαργυρώνουν με τις επόμενες.

Θέλω να πω οτι η αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά δεν είναι θέμα φύλου, αλλά ανθρώπινου χαρακτήρα.

Αυτο οντως ισχύει. Αλλα δεν το δέχομαι σαν δικαιολογια απο τη στιγμή που εγώ φέρομαι με συνέπεια. Ειπαμε θα μιλήσουμε στο τηλ να συνενοηθουμε και μετά σε παιρνω τηλεφωνο και δεν το σηκώνεις; και αντε πες ειχες πάθει κάτι μετα απο 2-3 μέρες δεν μπορουσες να πάρεις ενα τηλέφωνο; δεν θα ειχα προβλημα. Μετα έχω κακη εντύπωση για τέτοια άτομα.

Και να σου πω την αληθεια τα ψυχολογικά μας δεν αφορούν την επομενη ειδικα στα πρώτα ραντεβού. Αυτο το έχω και εγω πάντα στο μυαλό μου. Ο καθενας εφοσον έκανε τις επιλογές του ας κάτσει να τα διαχειριστει κιολας.

Πάντως έχω καταληξει στο γεγονος οτι κάθε εμποδιο και σε καλό. Πχ καλυτερα να αποδειχθει κάποια ανισορροπη στην αρχή και να λήξει εκει το θέμα χωρις να ταλαιπωρηθουμε κανεις απο τους δύο.

Προσοχη δεν λέω οτι δεν θα στηριζα κάποια αμα ειχε κάπου ενα θέμα και μου το έλεγε. Και στηριξη θα ειχε και υπομονή εκ μερους μου. Αλλα αν πάει ετσι εξαρχής δεν γινεται να προχωρήσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
alcyone προφανώς και ισχύει και για τα 2 φίλα. Έχω γνωστούς μου που όταν βλέπω τη λογική τους αναρωτιέμαι αν θα βρουν ποτέ κοπέλα να τους αντέξει. Απλά εγώ αναφερόμουν στο γεγονός ότι οι κοπέλες αισθάνονται ότι πρέπει να κερδηθούν από τον άνδρα ή να περιμένουν να κάνει τα πάντα αυτός (μέχρι και την επικοινωνία) που είναι κατάλοιπο άλλων εποχών. Καλά έχω και φίλο που είναι της λογικής "εγώ περιμένω η κοπέλα να έρθει να μου μιλήσει" κάτι τέτοιο όμως δε θα γίνει σχεδόν ποτέ, του το έχω πει αλλά δεν αλλάζει άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Πάντως έχω καταληξει στο γεγονος οτι κάθε εμποδιο και σε καλό. Πχ καλυτερα να αποδειχθει κάποια ανισορροπη στην αρχή και να λήξει εκει το θέμα χωρις να ταλαιπωρηθουμε κανεις απο τους δύο.

Σε αυτό συμφωνώ! Στο είχα πει κάποια στιγμή privately νομίζω. Είναι το λεγόμενο φιλτράρισμα που λέω εγώ. Αν δηλαδή κάποιος είναι να βγάλει μια άσχημη συμπεριφορά καλύτερα τώρα παρά αργότερα που μπορεί να έχεις αποκτήσει συναισθήματα γι' αυτόν ή να τον έχεις συνηθίσει και να παραβλέψεις ενδεχομένως αυτό το ελάττωμα. Έτσι ούτε χρόνο θα χάσεις ούτε ευκαιρίες να γνωρίσεις κάποιον καλύτερο.:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
alcyone προφανώς και ισχύει και για τα 2 φίλα. Έχω γνωστούς μου που όταν βλέπω τη λογική τους αναρωτιέμαι αν θα βρουν ποτέ κοπέλα να τους αντέξει. Απλά εγώ αναφερόμουν στο γεγονός ότι οι κοπέλες αισθάνονται ότι πρέπει να κερδηθούν από τον άνδρα ή να περιμένουν να κάνει τα πάντα αυτός (μέχρι και την επικοινωνία) που είναι κατάλοιπο άλλων εποχών. Καλά έχω και φίλο που είναι της λογικής "εγώ περιμένω η κοπέλα να έρθει να μου μιλήσει" κάτι τέτοιο όμως δε θα γίνει σχεδόν ποτέ, του το έχω πει αλλά δεν αλλάζει άποψη.

Ειχα και εγω έναν τέτοιο φιλο. Δειλοι ειναι αυτοι. Και δεν ειναι μονο σε ένα θέμα δειλοί. Μετα ηθελα να με βοηθησει σε κάτι και επειδη φοβοταν μηπως μπλέξει έκοψε απο μονος του. Τοτε καταλαβα οτι η φιλια και η σχέση με τέτοια άτομα ειναι μέχρι ένα σημείο. Δυστυχώς. Καλο χρυσο παιδι αλλα πολυ χέστης ρε φιλε. :/

Σε αυτό συμφωνώ! Στο είχα πει κάποια στιγμή privately νομίζω. Είναι το λεγόμενο φιλτράρισμα που λέω εγώ. Αν δηλαδή κάποιος είναι να βγάλει μια άσχημη συμπεριφορά καλύτερα τώρα παρά αργότερα που μπορεί να έχεις αποκτήσει συναισθήματα γι' αυτόν ή να τον έχεις συνηθίσει και να παραβλέψεις ενδεχομένως αυτό το ελάττωμα. Έτσι ούτε χρόνο θα χάσεις ούτε ευκαιρίες να γνωρίσεις κάποιον καλύτερο.:thumbup:

Nαι! Αλλα για να τα καταλάβεις αυτά θα πρέπει να εισαι λιγο εξωστρεφής και να λές την γνώμη σου. Μολις πεις την γνώμη σου θα την διαβάσει και ένα άλλο άτομο και αμα δεν του αρέσει θα αντιδράσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Απλά δεν έχουν μάθει όλοι οι άνθρωποι να λένε ξεκάθαρα όχι σε κάποιον. Ίσως για λόγους ευγενείας, ίσως για το λόγο το ότι ο άλλος μπορεί να σου πει "νταξ άραξε δεν είναι και ραντεβού" ορ σαμθινγκ. Οπότε χρησιμοποιούν αυτές τις χαζο δικαιολογίες για να το αποφύγουν.
Ο επιμένον πάντως νικά. Μπορεί το τελικό ραντεβού να αλλάξει όλη την εικόνα που έχουμε και να εξελιχθεί σε κάτι πολύ ωραίο.

Νταξ όχι να γίνετε και γατάκια να παρακαλάτε, αλλά όχι μια προσπάθεια και τέλος, θέλουμε να βλέπουμε προσπάθεια, γιατί μεταξύ μας, δεν είστε οι μόνοι στη ζωή της εκάστοτε κοπέλας, μπορεί να την πολιορκούν πολλοί και να σας θεωρεί όλους ίδους.:pleasantry:

what a bitch
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top