Πυρκαγιά στη βορειοανατολική Αττική.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Βασικά οι πιο μεγάλες ζημιές έγιναν σε αυθαίρετα μέσα στο δάσος .Εγώ δεν βλέπω λόγω αποζημίωσης σε αυτούς ,που επιπλέον δεν πρόσεξαν να έχουν καθαρό το κτήμα τους .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ότι δεν έχει δοκιμαστεί δεν μπορεί να κριθεί .Άλλωστε με την κοινοκτημοσύνη το κράτος θα σκεφτόταν και δεύτερη φορά πριν αφήσει τα εδάφη χωρίς άμυνα .
Βασικά τεμπέληδες άλλους λέμε , αλλά είναι off- .
Α και το ΚΚΕ πλέον δεν είναι ΚΚΕ .


Μη μου πεις, διαλύθηκε και ο τελευταίος αναχρονισμός; Πολύ χαίρομαι :)


Αν αυτοί που θέλουν να μη δουλεύουν και να πληρώνονται και να χουν ενα εκατομμύριο δικαιώματα δεν είναι τεμπέληδες τότε τι είναι;

Ο κομμουνισμός στηρίχθηκε στην τεμπελιά που έχει ο άνθρωπος μέσα του. Βέβαια το ότι ηττήθηκε κατά κράτος σημαίνει και άλλα πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Βασικά ο Κομμουνισμός ηττήθηκε λόγω στρατού . Βασικά να παίρνεις μισθό βάση των αναγκών σοΥ και του έργου που προσφέρεις Είναι καλό .
-----------------------------------------
Μη μου πεις, διαλύθηκε και ο τελευταίος αναχρονισμός; Πολύ χαίρομαι :)


Αν αυτοί που θέλουν να μη δουλεύουν και να πληρώνονται και να χουν ενα εκατομμύριο δικαιώματα δεν είναι τεμπέληδες τότε τι είναι;

Ο κομμουνισμός στηρίχθηκε στην τεμπελιά που έχει ο άνθρωπος μέσα του. Βέβαια το ότι ηττήθηκε κατά κράτος σημαίνει και άλλα πολλά.

Στη Μακρόνησσο τέλειωσε ο Ελληνικός Κομμουνισμός .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Βασικά οι πιο μεγάλες ζημιές έγιναν σε αυθαίρετα μέσα στο δάσος .Εγώ δεν βλέπω λόγω αποζημίωσης σε αυτούς ,που επιπλέον δεν πρόσεξαν να έχουν καθαρό το κτήμα τους .


Σ' αυτό έχεις όντως δίκιο...Δεν πρέπει να δοθεί αποζημίωση σ' όσους έχτισαν τ' αυθαίρετα.Απλά πιστεύω,ότι δεν πρέπει να δίνουμε τέτοιες πολιτικές διαστάσεις,να μη δεχόμαστε ό,τι μας πασάρουν.Δυστυχώς,κάθε χρόνο σημειώνονται πυρκαγιές σε μικρότερη ή μεγαλύτερη κλίμακα σ' όλη την Ελλάδα,καίγονται τεράστιες δασικές εκτάσεις,χάνονται ιδιοκτησίες και πάντα καταλήγουμε στο να μαλώνουμε,επιρρίπτοντας πολιτικές(κομματικές καλύτερα)ευθύνες και να απομακρυνόμαστε ουσιαστικά από το πραγματικό πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Ναι αλλά πιστεύεις ότι ο Κωστάκης μπορεί να αλλάξει ; Εγώ πιστεύω πως θέλουμε αλλαγή σκηνικού με νέα πρόσωπα .Πως μπορούμε εμείς να βοηθήσουμε ;Απλά φροντίζοντας ο καθένας τα οικοπεδά του να είναι κλαδεμένα , καθαρά και χωρίς κίνδυνο πυρκαγιάς .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Ναι αλλά πιστεύεις ότι ο Κωστάκης μπορεί να αλλάξει ; Εγώ πιστεύω πως θέλουμε αλλαγή σκηνικού με νέα πρόσωπα .Πως μπορούμε εμείς να βοηθήσουμε ;Απλά φροντίζοντας ο καθένας τα οικοπεδά του να είναι κλαδεμένα , καθαρά και χωρίς κίνδυνο πυρκαγιάς .


Εννοείται ότι ούτε ο Κωστάκης,ούτε ο κάθε Κωστάκης θα αλλάξει.Θα εξακολουθούν να δρουν με τον ίδιο τρόπο,για εξυπηρέτηση κομματικών και οικονομικών συμφερόντων.Ακριβώς γι' αυτό θεωρώ ότι ειδικά στην προκειμένη περίπτωση δεν πρέπει να εμπλεκόμαστε σε κομματικές διαμάχες,γιατί αυτό επιδιώκουν,να αποπροσανατολίσουν από το υπάρχον πρόβλημα.Έγινε λόγος από τα ΜΜΕ για την τεράστια οικολογική καταστροφή;Δεν το νομίζω.Κι αν έγινε,επισκιάστηκε από τις ατέλειωτες κι ανούσιες συζητήσεις επί συζητήσεων περί κομμάτικών ευθυνών.Εννοείται ότι η κυβέρνηση φταίει.Η αλλαγή σκηνικού είναι επιβεβλημένη εδώ και καιρό,αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα.Φυσικά πρέπει να ληφθούν μέτρα και από την ίδια την πολιτεία,τους όποιους ιθύνοντες και από τον κάθε πολίτη ξεχωριστά,ούτως ώστε να περιοριστούν,αν όχι να κατασταλθούν τέτοιου είδους φαινόμενα.Σ' αυτά ακριβώς τα μέτρα πρέπει να μετατεθεί το κέντρο βάρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Ο κομμουνισμός στηρίχθηκε στην τεμπελιά που έχει ο άνθρωπος μέσα του.

Τι λες μωρέ; Ο καπιταλισμός τότε σε τι στηρίχθηκε αν όχι στην τεμπελιά των πλουσίων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Οι πλούσιοι είναι ελάχιστοι. Οι εργάτες μυριάδες. Η δικαιοσύνη υπάρχει μόνον ενωπίον του του Θεού, λυπάμαι που σας χαλω την ουτοπία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Μιλάς χωρίς να έχεις δοκιμάσει κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ποια τεμπελια οτιναναι λετε (και για τα 2 συστηματα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τεμπελια = προσπαθώ με ψηλο μισθό να δουλεύω όσο το λιγότερο.

Τι σου θυμίζει; :eyesup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Στον κομμουνισμο δεν εχει καμια σχεση αυτο που λες...ο μισθος ειναι στον καπιταλισμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ δε λέω για τον κομμουνισμό καθ' εαυτόν. Εγώ λέω για το τι πρεσβεύουν τα σημερινά ΚΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγώ δε λέω για τον κομμουνισμό καθ' εαυτόν. Εγώ λέω για το τι πρεσβεύουν τα σημερινά ΚΚ.

Τεμπελια δε πρεσβευουν παντως. Το ΚΚΕ δε ξερω τοσο γιατι δεν εχω επαφη με το Σταλινισμο αλλα δε νομιζω οτι διαφερει τοσο σε αυτο το κομματι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Είναι τόσο μουσκάρια που δεν ξέρουν τι πρεσβεύουν και αυτοδιαλύονται. :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Ρε φιλαράκο , απλά ζητάν ο μισθός να είναι ανάλογος του έργου που προσφέρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Πάντως τα λεφτά που δίνει το κράτος στους πυρόπληκτους δεν επαρκουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ποιους πυρόπληκτους αγόρι μου; Δεν υπάρχουν πυρόπληκτοι. Μερικά αυθαιρετάκια καήκαν, μια χαρά θα βρουν λεφτά οι ιδιοκτήτες να ξαναχτίσουν και χωρίς να παρουν αποζημιωσεις. Τα νόμιμα σπίτια που κάηκαν είναι ελάχιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Και να τους τα δώσουν του χρόνου θα τα θέλουν πίσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
loipon maroylaki δεν καταλαβαινω γιατι το βρισκεις απιθανο να συμβει αυτο και γιατι το θεωρεις κοτσανα? για πες μου λοιπον εσυ πως χτιστηκαν αυτα τα σπιτακια μεσα στα πευκα και στα ελατα? δεν χρειαστηκαν αδειες? το ξερεις οτι αυτα ξεκινανε απο ορισμενους ""κυριους"" της πολεοδομιας οι οποιοι τα περνουν χοντρα? γιατι λοιπον να τους νοιαξει? το θεμα ειναι οτι, δυστυχως σε αυτη τη χωρα δεν τηρουνται οι νομοι. η ασυνειδησια, η απληστια και το συμφερον θα μας καταστρεψουν:(:(
-----------------------------------------

επιτελους γιατι ειχε καταντησει γελιο αυτο το πραγμα. εκμεταλλευονται τον πονο και την αγωνια των ανθρωπων για να κανουν σοου και τηλεθεαση.:mad::mad: καλα δεν ντρεπονται καθολου? το χειροτερο ομως ειναι πως οι δημοσιογραφοι αντι να κανουν τη δουλεια τους δηλαδη να μεταφερουν την ειδηση καθονται και σχολιαζουν σαν να ειναι ειδημονες. και να βλεπεις κατι δημοσιογραφους, ονοματα δεν λεμε, να κανουν και καλα τους συγκλονισμενους. υποκριτεεεεεεςς:nono:
Τώρα που ηρεμήσαν τα πράματα και το ξανασκέφτηκα, ένα έχω να πω. Είναι όλοι τους gtp(με συγχωρείτε για την έκφραση). -.-
-----------------------------------------
Σημερα εν το μεταξύ στα καναλια απο δω το πανε απο κει το φέρνουν και όλα αναζητούν ευθυνες και κυρίως πολιτικές.Μα αν ειναι δυνατόν δηλαδή κάθε μερα να παρακολούθουμε στα κανάλια τηλεδίκες?!Προσωπικά τους έχω σιχαθεί.Όλοι μέλι γάλα και αυτός που φταίει και να φάει πόδι να ναι μόνο ο αρχηγος της πυροσβεστικής.
Μα πάμε καλά?!Όλοι να μην φταίνε και να ακούμε τα κωμικοτραγικα του τύπου "φταίνε τα πέυκα"
Δηλαδή τι να πω.
Αυτη η χωρα καθημερινα με απογοητεύει όλο και περισσότερο...
Και πάντα αυτό θα κάνει μέχρι κάποιος να καταλάβει πώς δουλεύει αυτό το στολίδι μέσα στο κεφάλι μας που λέγεται μυαλό.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top