• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πόσο αξιόπιστα είναι τα τεστ εγκυμοσύνης;

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Αν εχει περασει η ημερομηνια ληξης του τεστ ισχυει το αποτελεσμα η οχι; καποιος που ξερει; επειγον:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ε, αφού είναι ληγμένο, πόσο αξιόπιστο παίζει να είναι; Πάρε άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
πφφφφφ καταλαβα:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Αν εχει περασει η ημερομηνια ληξης του τεστ ισχυει το αποτελεσμα η οχι; καποιος που ξερει; επειγον:worry:

Αν ήταν έγκυρο το αποτέλεσμα δεν θα υπήρχαν ημερομηνίες λήξεις στο κουτάκι.
Πάρε άλλο καλύτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μια φίλη είχε κανει δύο φορές τεστ, της βγήκε αρνητικό.
Τελικά έκανε παιδάκι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Τι μου θυμίσατε τώρα μ'αυτο το θρεντ...!:cold:
Το χειμώνα συνειδητοποιώ μια μέρα ότι έχει αργήσει η περίοδος μια βδομάδα περίπου..Το λέω στην αδερφή μου και αυτή με κυνηγάει όλη μέρα να κάνω ένα τεστ αλλά εγώ της έλεγα θα φταίει το άγχος που είχα εκείνο τον καιρό κ γι'αυτό δεν έχω αδιαθετήσει...2 μέρες μετά αρρωσταίνω και έιμαι στο κρεβάτι με 40 πυρετό για πάνω από 15 ώρες χωρίς να πέφτει..Δεν ήξεραν τι να κάνουν οι γονείς μου κ με πήγαν στο νοσοκομείο..με εξετάζουν, μου πέρνουν και αίμα, και εκεί που ήμουν στα μαύρα μου τα χάλια κ έχω ξεχάσει τελείως την περίοδό μου και τα σχετικά κ περιμένω να με φωνάξουν για να μου κάνουν ακτινογραφία για το θώρακα, έρχεται η νοσοκόμα και μου λέει "πρέπει να βγουν πρώτα οι εξετάσεις αίματος για να κάνεις ακτινογραφία γιατί το πρωτόλοκο λέει να βεβαιωθούμε ότι δεν είσαι έγκυος"..Τέτοιο σκάλωμα δεν έχω φάει ποτέ μα ποτέ στη ζωή μου...:cold:
Εκείνη τη στιγμή γυρνάει κ με κοιτάζει ο πατέρας μου κ σκάλωσα ακόμα πιο πολύ..Μέχρι να έρθουν κ να μου πουν ότι μπορώ να πάω για την ακτινογραφία πήγα στον άλλο κόσμο και ξαναγύρισα...!!
Έτσι δεν χρειάστικα να κάνω τεστ...!! ουφ...!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiii009

Νεοφερμένος

Η marakiii009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ειμαι 19 χρoνων και πριν 3 μηνες ειχα επαφη με το αγορι μου
αλλα με προφυλαξη
απο τοτε εχω κανονικα περιοδο και εχω κανει και 3 τεστ για προλυπτικους λογους και τα 3 αρνητικα

αλλα οτι και να νιωσω φοβαμαι πως ειμαι εγκυος
δεν ξερω γιατι
αλλα μου εχει γινει ψυχολογικο

υπαρχει τετοια περιπτωση?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Ειμαι 19 χρoνων και πριν 3 μηνες ειχα επαφη με το αγορι μου
αλλα με προφυλαξη
απο τοτε εχω κανονικα περιοδο και εχω κανει και 3 τεστ για προλυπτικους λογους και τα 3 αρνητικα
αλλα οτι και να νιωσω φοβαμαι πως ειμαι εγκυος
υπαρχει τετοια περιπτωση?:(
Αν ενώ χρησιμοποίησες προφυλακτικό, πέρασαν 3 μήνες, έχεις περίοδο κανονικά, βγήκαν 3 τεστ αρνητικά και εσύ φοβάσαι ακόμα ότι είσαι έγκυος, ο μόνος τρόπος για να σιγουρευτείς είναι να περιμένεις ακόμα 6 μήνες οπότε να αγοράσεις ένα όπλο και να σκοτώσεις όλους τους πελαργούς της περιοχής.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiii009

Νεοφερμένος

Η marakiii009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
δεν ξέρω πως να το ξεπεράσω αυτό!
απλά είμαι και λίγο άρρωστη τώρα και έχω πόνους στη κοιλιά
και αυτό με βάζει ξανά σε υποψίες

δεν ξέρω
απλά φοβάμαι συνέχεια!

συγγνώμη που γράφω με αγγλικούς χαρακτήρες απλά δεν έχω ελληνικά στον υπολογιστή μου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ahhh comonn τα παιδιά είναι ευτυχία.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω τα θεωρω αξιοπιστα..
Πρεπει ομως να επαναλαμβανονται για την επιβεβαιωση!

δεν ξέρω πως να το ξεπεράσω αυτό!
απλά είμαι και λίγο άρρωστη τώρα και έχω πόνους στη κοιλιά
και αυτό με βάζει ξανά σε υποψίες

δεν ξέρω
απλά φοβάμαι συνέχεια!

συγγνώμη που γράφω με αγγλικούς χαρακτήρες απλά δεν έχω ελληνικά στον υπολογιστή μου !


Οταν εισαι εγκυος, δεν πονας...
Κι αφου ειχες περιοδο τι συζηταμε; Στους 3 μηνες θα ειχες πολλα ακομα συμπτωματα!
Η καλη μερα απτο πρωι φαινεται!
Βρε μπας κ θελεις κατα βαθος ενα μπεμπε;
Εισαι μικρη ακομα μη βιαζεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
έχω ακούσει περιστατικό όπου κοπέλα έκανε σεξ, είχε κανονικά περίοδο κι όμως ήταν έγκυος. και όχι δεν τρολλάρω. σπάνιο μεν , συνεβει δε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top