Πόσο γρήγορα κάνατε σεξ στην τωρινή σας σχέση;

Πόσο γρήγορα κάνατε σεξ στην τωρινή σας σχέση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 76)
  • Είμαι γυναίκα κι έκανα σεξ με τον/την σύντροφό μου στις πρώτες δύο μέρες που αρχίσαμε να βγαίνουμε.

    Ψήφοι: 5 6.6%
  • Είμαι γυναίκα κι έκανα σεξ με τον/την σύντροφό μου την πρώτη εβδομάδα που αρχίσαμε να βγαίνουμε.

    Ψήφοι: 6 7.9%
  • Είμαι γυναίκα κι έκανα σεξ με τον/την σύντροφό μου τον πρώτο μήνα που αρχίσαμε να βγαίνουμε.

    Ψήφοι: 6 7.9%
  • Είμαι γυναίκα κι έκανα σεξ με τον/την σύντροφό μου μετά τον πρώτο μήνα (αν θέλετε πείτε και πότε).

    Ψήφοι: 12 15.8%
  • Είμαι άντρας κι έκανα σεξ με τον/την σύντροφό μου στις πρώτες δύο μέρες που αρχίσαμε να βγαίνουμε.

    Ψήφοι: 6 7.9%
  • Είμαι άντρας κι έκανα σεξ με τον/την σύντροφό μου την πρώτη εβδομάδα που αρχίσαμε να βγαίνουμε.

    Ψήφοι: 5 6.6%
  • Είμαι άντρας κι έκανα σεξ με τον/την σύντροφό μου τον πρώτο μήνα που αρχίσαμε να βγαίνουμε.

    Ψήφοι: 5 6.6%
  • Είμαι άντρας κι έκανα σεξ με τον/την σύντροφό μου μετά τον πρώτο μήνα (αν θέλετε πείτε και πότε).

    Ψήφοι: 7 9.2%
  • Είμαι ακόμα παρθένος/α ή δεν έχω σχέση αυτήν την περίοδο.

    Ψήφοι: 19 25.0%
  • Δεν θέλω να απαντήσω.

    Ψήφοι: 5 6.6%

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Υπάρχει η ιδέα πως οι γυναίκες πρέπει να είναι πολύ προσεκτικές στα πρώτα ραντεβού, μην -ο μη γένοιτο- ενδώσουν στις σεξουαλικές "πιέσεις"/προτάσεις του αρσενικού πολύ γρήγορα και μετά αυτός θεωρήσει πως είναι πολύ εύκολες και άρα ..ακατάλληλες για σοβαρή σχέση. Στην πραγματικότητα, δεν νομίζω πως ξέρω καμία γυναίκα (εκτός αν μιλάμε για τον πρώτο τους, άντε τον δεύτερο τους, σύντροφο) που να περίμενε περισσότερο από τρία, βαριά τέσσερα ραντεβού, τα οποία συνήθως γινόντουσαν μέσα στην ίδια εβδομάδα, άντε να έπαιρνε μάξιμουμ δύο εβδομάδες. Ήρθε λοιπόν η στιγμή της μαύρης αλήθειας! Απαντήστε στην δημοσκόπηση με πάσα ειλικρίνεια για να βγάλουμε επιτέλους ένα σοβαρό στατιστικό δείγμα σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα.

Σημείωση: Ως σχέση θεωρούμε οποιαδήποτε σχέση συμπεριλαμβάνει συχνές επαφές (τηλεφωνικές, ταχυδρομικές, live, με σήματα μορς ή καπνού) ενός ζευγαριού για τουλάχιστον δύο μήνες. (Ναι, αυθαιρετώ τώρα, αλλά δικιά μου είναι η δημοσκόπηση, ό,τι ορισμούς θέλω βάζω! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Υπάρχει όμως και η παράμετρος της ηλικίας, που η δημοσκόπησή σου δεν την συνυπολογίζει και τη θεωρώ πολύ σημαντική. :hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Καποια στιγμη εντος της πρωτης βδομαδας της γνωριμιας μας...ηταν υπεροχο....γεματο ενταση ,παθος, με την πρωτογνωρη ηδονη που νοιωθουν δυο ανθρωπου που ενωνονται για πρωτη φορα ...και δεν το μετανοιωσαμε ποτε..:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αχ Ίσι μου έχεις δίκιο, το σκέφτηκα κι εγώ, αλλά δεν ήξερα πως να το βάλω (έχει και μόνο δέκα επιλογές το ρημάδι! :P). Έχεις καμιά ιδέα; Εκτός αν κάνουμε δύο θέματα, ένα για άντρες κι ένα για γυναίκες και κάθε επιλογή την χωρίσουμε σε τρεις (13-25, 25-35, 35+), αλλά μου φαίνεται πολύ μπέρδεμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είναι όντως μπέρδεμα... :hmm: Δεν βλέπω κι εγώ καμία εφικτή λύση, εκτός των διευκρινιστικών δημοσιεύσεων, όσων πάρουν μέρος στη δημοσκόπηση. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
-3 μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
διάλεξα "μέσα στον πρώτο μήνα" αλλά δεν είναι πολύ...accurate μιας και ήταν θεμα συνθηκών (ήμουν αδιάθετη και μετά έφυγε μια βδομάδα ταξίδι :P).
Αν βάλω την..προδιάθεση/διάθεση θα διάλεγα "μέσα στην πρώτη εβδομάδα". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Καποια στιγμη εντος της πρωτης βδομαδας της γνωριμιας μας...ηταν υπεροχο....γεματο ενταση ,παθος, με την πρωτογνωρη ηδονη που νοιωθουν δυο ανθρωπου που ενωνονται για πρωτη φορα ...και δεν το μετανοιωσαμε ποτε..:redface::redface::redface:



Kοιτάξτε πόσο διαφορετική γίνεται η τελευταία δήλωση, εάν στην τελευταία πρόταση
μεταθέσουμε δυο τρεις λέξεις μεταξύ τους:

Καποια στιγμη εντος της πρωτης βδομαδας της γνωριμιας μας...ηταν υπεροχο....γεματο ενταση ,παθος, με την πρωτογνωρη ηδονη που νοιωθουν δυο ανθρωπου που ενωνονται για πρωτη φορα ...και μετά δεν το νοιωσαμε ποτε.. :mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Υπάρχει η ιδέα πως οι γυναίκες πρέπει να είναι πολύ προσεκτικές στα πρώτα ραντεβού, μην -ο μη γένοιτο- ενδώσουν στις σεξουαλικές "πιέσεις"/προτάσεις του αρσενικού πολύ γρήγορα και μετά αυτός θεωρήσει πως είναι πολύ εύκολες και άρα ..ακατάλληλες για σοβαρή σχέση.


Ερωτηση
Προς γυναικες: Εσεις τι πιστευετε επ' αυτου?? Κοινως τι λετε για τις κοπελες, που για τον ΧΥΖ λογο ενδιδουν???

Προς ανδρες: Δεν ειναι λιγο ισοπεδωτικη αυτη η αντιληψη?? Δηλαδη, αν τελικα συμβει κατι τετοιο πολυ νωρις, δεν ειναι αρκετα ευκολο να αντιληφθουμε αν ειναι επειδη υπαρχει χημεια ή απλως επειδη οντως δεν ειναι "κοπελα για σχεση"(sic)???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Καλά πραγματικά αυτή η αντίληψη είναι τραγική.. Και η πλάκα είναι ότι υπάρχουν και άντρες που την ενστερνίζονται.. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί αν κάποια κοπέλα το κάνει απο το πρώτο βράδυ δεν είναι για σοβαρή σχέση? Ημαρτον δλδ.. Όχι τπτ άλλο αλλά είναι μλκ να μην μπορείς να κάνεις sex απο την πρώτη μέρα γιατί "Ετσι κάπου ορίζεται.."...

Ερώτημα προς απάντηση(μπας και καταλάβω και εγώ το άνιωθο..): Γιατί μια κοπέλα δεν πρέπει να κάνει σεχ απο το πρώτο βράδυ(για να μην πω απο το πρώτο λεπτό)..???? Τι διαφορά έχει αν το καθυστερεί ηθελημένα, εγώ προσωπικά εκνευρίζομαι απίστευτα όταν προσπαθεί κάποια να το κάνει αυτό... Απλά γιατί δεν υπάρχει λόγος.. Και τι κακό έχει να είναι κάποια εύκολή στο σεχ..? Αυτό σημαίνει ότι της αρέσει το σεχ οπως σε όλους, όχι ότι είναι καμια @@.. Άλλα πράγματα είναι αυτά που σε οδηγούν να την χαρακτηρίσεις ως @@@...Όχι το σεχ..

Αντιπαράδειγμα:Σε όλες μου τις σχέσεις έκανα sex απο το πρώτο, βαριά βαριά το δεύτερο ραντεβου.. Μόνο μια με ζόρισε λίγο παραπάνω και τελικά ,αποδείχθηκε ότι σε αντίθεση με τις υπόλοιπες, δεν ήταν για κανένα λόγο για σχέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Σε όλες μου τις σχέσεις έκανα sex απο το πρώτο, βαριά βαριά το δεύτερο ραντεβου..


ακριβό τουτού μου μυρίζεται :P τέσπα, αλλού θέλω να σταθώ:


Μόνο μια με ζόρισε λίγο παραπάνω και τελικά ,αποδείχθηκε ότι σε αντίθεση με τις υπόλοιπες, δεν ήταν για κανένα λόγο για σχέση...


:worry: γιατί το λες; τι σ έκανε; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
ακριβό τουτού μου μυρίζεται :P

Μπα για κανένα λόγο, έχω ατού και οχι τουτου..:P

τέσπα, αλλού θέλω να σταθώ:
:worry: γιατί το λες; τι σ έκανε; :worry:

Ολόκληρη ιστορία.. Σε κάτι σημεία που εστιάζεις και εσύ.....! Άλλο είναι το point.. Και ο άντρας και η γυναίκα θέλει σεχ απο το πρώτο βράδυ σχεδόν πάντα και επειδή κάποιος είπε ότι:"Γκόμενα που σου κάθεται απο το πρώτο βράδυ δεν είναι για σχέση" πρέπει να μένουν σταντ by.. Έχουμε ανάγει το σεχ σαν μέθοδο αποκρυπτογράφησης της ανθρώπινης ψυχοσύνθεσης.. Σεχ είναι.. Ξυπνάτε.. Άλλα πράγματα είναι αυτά που χαρακτηρίζουν τους ανθρώπους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanclubsandwich

Νεοφερμένος

Ο fanclubsandwich αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Αντιπαράδειγμα:Σε όλες μου τις σχέσεις έκανα sex απο το πρώτο, βαριά βαριά το δεύτερο ραντεβου.. Μόνο μια με ζόρισε λίγο παραπάνω και τελικά ,αποδείχθηκε ότι σε αντίθεση με τις υπόλοιπες, δεν ήταν για κανένα λόγο για σχέση...
...υποψιάζομαι πολύ σοβαρό λόγο που το λες αυτό
δεν ήθελε παραφύσιν που λέει και ο άγγελος
...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
...υποψιάζομαι πολύ σοβαρό λόγο που το λες αυτό
δεν ήθελε παραφύσιν που λέει και ο άγγελος
...

Το ήθελε περισσότερο απο οποιαδήποτε άλλη έχω γνωρίσει.. Σαν παλαβή το ήθελε.. Φάνηκε και στη "νεκροψία:P".. Απλώς λόγω του κολλήματος που τρώνε έκανε τη δύσκολη... Και δεν καταλαβαίνουν ότι το μόνο που καταφέρνουν είναι αφενός να μας σπάνε τα νεύρα και αφετέρου να πνίγουν τις ανάγκες τους... Δεν ξέρω θα ήθελα να απαντήσει κάποια γυναίκα πάνω σε αυτά που γράφω γιατί πραγματικά είμαι χρόνια με αυτήν την απορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.



Αααα λολοκ, καταλαβα...
Aρκεί να έχεις ατού, για να το κρεμάς στην BMW εκεί που βάζουν τα "μπαμπά μην τρέχεις" :P



Ας πάμε στο ποιντ όμως...


Και ο άντρας και η γυναίκα θέλει σεχ απο το πρώτο βράδυ


Λολ, δύο άντρες στο ραντεβού ε;
Μπαααα, ill pass :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Προσωπικά μόνο μία φορά ήθελα σεξ στο πρώτο ραντεβού - αλλά μιλάγαμε τόσο πολύ καιρό πριν, που ήταν απολύτως λογικό να το θέλω, αφού ήταν στην ουσία σαν να βγαίναμε για χιλιοστή φορά. Συνήθως νιώθω σχετικά άνετα να κάνω σεξ κάπου μεταξύ της πρώτης και της δεύτερης εβδομάδας, εκτός αν βγαινουμε κάθε μέρα, οπότε από την τέταρτη μέρα και μετά μπορεί και να μου βγει. Σε όλες μου τις σχέσεις έκανα σεξ λοιπόν κάπου ανάμεσα στην πρώτη και την δεύτερη εβδομάδα, εκτός αν υπήρχε κάποιος άλλος λόγος που μας εμπόδιζε (περίοδος, ταξίδι κλπ).
Αν το σκεφτώ στην ουσία του ίσως να ήθελα σεξ κι από το πρώτο βράδυ, είμαι όμως ένα άτομο που νιώθει πιο άνετα όταν υπάρχει μια σχετική οικειότητα, οπότε αυτή η έλλειψη άνεσης με κάνει να αντιδρώ περίεργα αν κάποιος ζητήσει σεξ πολύ νωρίς (γίνομαι φοβερά αμήχανη, γιατί καταλαβαίνω πως το σώμα μου λέει ναι και η λογική μου όχι, οπότε δίνω μπερδεμένα σινιάλα). Δεν έχω ποτέ πει όχι σε σεξ για να μη με θεωρήσει κάποιος εύκολη, παρόλο που αν τελικά ενδώσω πολύ νωρίς μετά πάντα ανησυχώ τι μπορεί να σκέφτεται ο άλλος - και δεν μπορώ να σταματήσω να ανησυχώ, ακόμα κι όταν σκέφτομαι πως ακόμα κι αν σκεφτεί αυτό, δεν πειράζει, καλύτερα να ξεμπερδέψω με δάυτον μια ώρα αρχύτερα! :P
Καταλαβαίνω πως είναι πολύ δύσκολο για έναν άντρα να καταλάβει όλα αυτά τα περί άνεσης και οικειότητας, αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Και νομίζω είναι προτιμότερο κάποιος να μου δώσει λίγο χρόνο, παρά να καταλήξει στο κρεβάτι με μια γεμάτη αμηχανία γυναίκα που το ένα λεπτό λειτουργεί κανονικά και το επόμενο κάτι την ξενίζει και την νιώθει να αποτραβιέται κάπως και φτου κι από την αρχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Και νομίζω είναι προτιμότερο κάποιος να μου δώσει λίγο χρόνο, παρά να καταλήξει στο κρεβάτι με μια γεμάτη αμηχανία γυναίκα που το ένα λεπτό λειτουργεί κανονικά και το επόμενο κάτι την ξενίζει και την νιώθει να αποτραβιέται κάπως και φτου κι από την αρχή!


Ελα ρε Καχ, δεν πειράζ. Μην νομίζεις πως ο άντρας εκείνη την στιγμή σκέφτεται το πως νοιώθεις εσύ :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
3 μήνες μετά ολοκλήρωσα παρ'ότι γνωριζόμασταν 2 χρόνια πριν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
μετα απο 1,5 μηνα περιπου....παντως και στις προηγουμενες σχεσεις μου ποτε δεν εκανα κατω απο μια βδομαδα....απλα θελω να γνριζω τον αλλον καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimInFlames

Νεοφερμένος

Ο JimInFlames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
7 μήνες μετά... το πιο λογικό πιστεύω, εκτός αν κάποιος δεν ψάχνει για σχέση αλλά για καθαρό sex.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top