Πόσο γρήγορα κάνατε σεξ στην τωρινή σας σχέση;

Πόσο γρήγορα κάνατε σεξ στην τωρινή σας σχέση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 76)
  • Είμαι γυναίκα κι έκανα σεξ με τον/την σύντροφό μου στις πρώτες δύο μέρες που αρχίσαμε να βγαίνουμε.

    Ψήφοι: 5 6.6%
  • Είμαι γυναίκα κι έκανα σεξ με τον/την σύντροφό μου την πρώτη εβδομάδα που αρχίσαμε να βγαίνουμε.

    Ψήφοι: 6 7.9%
  • Είμαι γυναίκα κι έκανα σεξ με τον/την σύντροφό μου τον πρώτο μήνα που αρχίσαμε να βγαίνουμε.

    Ψήφοι: 6 7.9%
  • Είμαι γυναίκα κι έκανα σεξ με τον/την σύντροφό μου μετά τον πρώτο μήνα (αν θέλετε πείτε και πότε).

    Ψήφοι: 12 15.8%
  • Είμαι άντρας κι έκανα σεξ με τον/την σύντροφό μου στις πρώτες δύο μέρες που αρχίσαμε να βγαίνουμε.

    Ψήφοι: 6 7.9%
  • Είμαι άντρας κι έκανα σεξ με τον/την σύντροφό μου την πρώτη εβδομάδα που αρχίσαμε να βγαίνουμε.

    Ψήφοι: 5 6.6%
  • Είμαι άντρας κι έκανα σεξ με τον/την σύντροφό μου τον πρώτο μήνα που αρχίσαμε να βγαίνουμε.

    Ψήφοι: 5 6.6%
  • Είμαι άντρας κι έκανα σεξ με τον/την σύντροφό μου μετά τον πρώτο μήνα (αν θέλετε πείτε και πότε).

    Ψήφοι: 7 9.2%
  • Είμαι ακόμα παρθένος/α ή δεν έχω σχέση αυτήν την περίοδο.

    Ψήφοι: 19 25.0%
  • Δεν θέλω να απαντήσω.

    Ψήφοι: 5 6.6%

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,083 μηνύματα.
Καλά πραγματικά αυτή η αντίληψη είναι τραγική.. Και η πλάκα είναι ότι υπάρχουν και άντρες που την ενστερνίζονται.. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί αν κάποια κοπέλα το κάνει απο το πρώτο βράδυ δεν είναι για σοβαρή σχέση? Ημαρτον δλδ.. Όχι τπτ άλλο αλλά είναι μλκ να μην μπορείς να κάνεις sex απο την πρώτη μέρα γιατί "Ετσι κάπου ορίζεται.."...

Ερώτημα προς απάντηση(μπας και καταλάβω και εγώ το άνιωθο..): Γιατί μια κοπέλα δεν πρέπει να κάνει σεχ απο το πρώτο βράδυ(για να μην πω απο το πρώτο λεπτό)..???? Τι διαφορά έχει αν το καθυστερεί ηθελημένα, εγώ προσωπικά εκνευρίζομαι απίστευτα όταν προσπαθεί κάποια να το κάνει αυτό... Απλά γιατί δεν υπάρχει λόγος.. Και τι κακό έχει να είναι κάποια εύκολή στο σεχ..? Αυτό σημαίνει ότι της αρέσει το σεχ οπως σε όλους, όχι ότι είναι καμια @@.. Άλλα πράγματα είναι αυτά που σε οδηγούν να την χαρακτηρίσεις ως @@@...Όχι το σεχ..

Αντιπαράδειγμα:Σε όλες μου τις σχέσεις έκανα sex απο το πρώτο, βαριά βαριά το δεύτερο ραντεβου.. Μόνο μια με ζόρισε λίγο παραπάνω και τελικά ,αποδείχθηκε ότι σε αντίθεση με τις υπόλοιπες, δεν ήταν για κανένα λόγο για σχέση...

Οι γυναίκες (υποτίθεται οτι) κάνουν σεξ με βάση κάποιο συναίσθημα. Αυτή είναι η δική μου κοσμοθεωρία και σύμφωνα με αυτή μου επιτρέπεται να κρίνω (όχι να κατακρίνω) αυτούς που κάνουν σεξ χωρίς συναίσθημα. Το ξέρω οτι το να βάζεις ταμπέλες είναι άσχημο, αλλά καλώς ή κακώς όλοι το κάνουμε στη ζωή μας. Αν ας πούμε εγώ πίνω ένα ποτήρι κρασί όταν βγω και αν πιω παραπάνω θα θεωρήσω τον εαυτό μου αλκοολικό, έτσι κρίνω και τους άλλους που πίνουν παραπάνω αλκοολικούς (ηλίθιο παράδειγμα αλλά καταλάβατε τι λέω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanclubsandwich

Νεοφερμένος

Ο fanclubsandwich αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Δημοσκόπηση: Πόσο γρήγορα κάνατε σεξ στην τωρινή σας σχέση;
Είμαι γυναίκα κι πίνω μόνο ένα ποτήρι κρασί όταν βγαίνω

π.σ. οντόπικ :redface: :
Πόσο γρήγορα κάνατε σεξ στην τωρινή σας σχέση;
τόσο γρήγορα που με χώρισε , επειδή λέει ήμουν γρήγορο πιστόλι :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Για όσους λένε πως έκαναν παραπάνω από ένα μήνα: ήταν η πρώτη σας φορά που κάνατε σεξ; (Το λέω αυτό γιατί κι εγώ για να αποφασίσω να κάνω σεξ με τον πρώτο μου, μου πήρε ..ενάμισι χρόνο! :P) Αν δεν ήταν η πρώτη σας φορά, το έτερο ήμισυ δεν ζήταγε να ενδώσετε νωρίτερα; Τι ακριβώς απαντούσατε; Δεν ήταν κάπως επίμονος; Τέλος δεν έτυχε ποτέ να σας ψιλοξεφύγει η κατάσταση στους τόσους μήνες;..

Γιατί εγώ δεν έχω γνωρίσει άντρα που να μην κάνει σαν τρελός να ..κάνουμε σεξ (άλλο θα έλεγα, αλλά ας όψεται) μετά το δεύτερο μας ραντεβού και ακόμα απορώ πως κατάφερα να τους κρατήσω μακριά μου και όσο τους κράτησα (όσους κράτησα)!

Ρεμπ κι εγώ θεωρούσα πως δεν θα έδιναν σημασία στο πως νιώθω εγώ, αλλά ..trust me, δινουν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Καλό είναι να κάνετε σεξ όσο μπορείτε πιο γρήγορα, γιατί το σεξ δένει περισσότερο τους ανθρώπους. Αλλά κι όταν τους λύνει δεν έχετε να χάσετε τίποτα, τουλάχιστον θα σας μείνει το σεξ. Θεωρώ πολύ αφύσικο κανείς να αργεί να κάνει σεξ και να τεστάρει δέκα χρόνια αν του αρέσει κάποιος άνθρωπος ή πουριτανό ή αρρωστημένα χειριστική προσωπικότητα δείχνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Γιατί εγώ δεν έχω γνωρίσει άντρα που να μην κάνει σαν τρελός να ..κάνουμε σεξ (άλλο θα έλεγα, αλλά ας όψεται) μετά το δεύτερο μας ραντεβού και ακόμα απορώ πως κατάφερα να τους κρατήσω μακριά μου και όσο τους κράτησα (όσους κράτησα)!
Έχω γνωρίσει πάντως άντρα παλαιότερα (μικρότερο από μένα) που δεν ήθελε σεξ από την πρώτη εβδομάδα. Ω ναι, μπορεί να συμβεί και αυτό. :P Πάντως, δεν είχε κάποιο κουσούρι, όλα λειτουργούσαν όπως έπρεπε. Ίσως να θεώρησε ότι εγώ θα το εκτιμήσω, δεν ξέρω. Δεν νομίζω ότι έπαιξε κάποιο ρόλο στη σχέση μας.

Όσοι απαντάτε μετά από Χ καιρό (άνω της εβδομάδας) όταν λέτε σεξ εννοείτε μόνο τη διείσδυση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanclubsandwich

Νεοφερμένος

Ο fanclubsandwich αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Όσοι απαντάτε μετά από Χ καιρό (άνω της εβδομάδας) όταν λέτε σεξ εννοείτε μόνο τη διείσδυση;


:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Όσοι απαντάτε μετά από Χ καιρό (άνω της εβδομάδας) όταν λέτε σεξ εννοείτε μόνο τη διείσδυση;

γιατί υπάρχει και άλλο σεξ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το ερωτικό παιχνίδι που προηγείται της διείσδυσης ή το στοματικό, δεν είναι σεξ;
Θυμάμαι στα εφηβικά μου χρόνια πως εύκολα θα αφήναμε έναν άνδρα να πασπατέψει για παράδειγμα το στήθος μας, αλλά διείσδυση, τσου. :P
Λίγο βασανιστήριο μου κάνει τώρα που το σκέφτομαι (στα 39 μου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Το ερωτικό παιχνίδι που προηγείται της διείσδυσης ή το στοματικό, δεν είναι σεξ;

Για μένα όχι. Ούτε καν οι ομοφυλόφιλες γυναίκες ή άντρες δεν κάνουν σεξ απ τη στιγμή που είναι δυο όμοια. Σεξ είναι μόνο πέος με αιδείο. Τα υπόλοιπα είναι επίφαση ένωσης ή στην καλύτερη περίπτωση παιχνίδια, όχι πραγματική ένωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το δέχομαι επειδή καταλαβαίνω πώς το λες. ;)

Έχω άλλη ερώτηση για σένα όμως: Σκέτη διείσδυση, είναι πραγματική "ένωση";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τι διαφορά έχει αν το καθυστερεί ηθελημένα, εγώ προσωπικά εκνευρίζομαι απίστευτα όταν προσπαθεί κάποια να το κάνει αυτό..
τι θεμα δεν ειναι να θελει να κανει και να κρατιεται..
αλλα να μην θελει να κανει..και να θελει να γνωρισει πρωτα καλυτερα τον ανδρα,,συναιθσηματικη ωριμοτητα λεγεται αυτο,,και οι γυναικες (καλό ειναι να) εχουν περισσοτερη απο τους ανδρες,που δεν σκεφτονται και πολυ.. και παραμεριζουν πιο ευκολα το συναισθημα..


Γιατί εγώ δεν έχω γνωρίσει άντρα που να μην κάνει σαν τρελός να ..κάνουμε σεξ (άλλο θα έλεγα, αλλά ας όψεται) μετά το δεύτερο μας ραντεβού και ακόμα απορώ πως κατάφερα να τους κρατήσω μακριά μου και όσο τους κράτησα (όσους κράτησα)!
θα εισαι πολυ ερεθιστικη απο ότι φαινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
στο πρωτο ραντεβου ....
τελος ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

me.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο me. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 307 μηνύματα.
δε την ξανάδες απο τότε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
την ξαναειδα βρε φιλε .. .. εννοειται ... !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katia4ever

Νεοφερμένος

Η Katia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
στους εξι μηνες αλλα ηταν η δευτερη ολοκληρωμενη σχεση μου!:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αχ βρε κορίτσια, εεγγ΄΄ώ εεμμένννα δηλλλαδδή, μουυυ συυννέβη τττο εξξής.
ΤΤηννν εεείχχχα γνννωρρίισει όοοοότταν εείμουν παιιιδδδί.
ΠΠρίιίν λλίγγγο κκαιρρό, ττην ξξαννάδα κκκαι μμου ΄΄έκκαννε κκλλίκ.
ΩΩσππου νννα σσυννν΄΄ελλθωω, π΄΄άει η βδδομμάδα. Αχ η ρημάδα.
Φορτσσάρησσα κκαι ττην άλλλλη ββδδομάδδα, απποφφάσσσισα ννα ττης ππιάσσω τττο χχέρι.
Ωωώσπου να ττα κατταφφέρω απ ο την πππάρκκισσον, ππάει και η άλλλη βδομμάδα.
ΤΤτο πππάθθθθος μμμμοοοου φφφοούνντωνννε εείχχα γγίνννει μπουρλλότοοο.
Ομμμως κκαθθώς κκόντευυα να τα καταφέρω. Νάσου εκκκεείννα τα μαλλλιά ττης ππου σστοον ΄΄άνεεμο γγγιιομμάτττα μμε ττης αμμυυγδδαλιιάς ττα άννθη (της το τραγουδούσα καποτε) μμου χχττύππησε οο σσκληρός μμου. Και το χέρι κκκααι τα μααλλι΄΄΄΄α ττης ααάρχχισσα να χχτυππάωω πππειρράκκια.
ΚΚαλλά πουυ ο φφίλλος μμου ο Ν΄΄ώνντας, ππου του ΄΄εέλεγα να μας γνωρρίσει κκαι να ππει καμμιά κκαλή κουβέντα, πππερννούσσε ξξεχχασμμένος (γιατι ποτέ δεν περνά απο αυτό τον δρόμο) σκκκόννταψε και μμμε το μμπαστοούνι του μμου έββαλε ττρικκλοποδιά.
Ω του θάματος, τις έπιασα το χέρι, τα κατάφερα! Μη με ρωτάτε σε πόσο καιρό! Εχασα τον λογαριασμό. Και τότε θυμήθηκα κάτι.

Γνωρίστηκαν όταν ήτανε παιδιά, ξαναειδωθήκαν γέροι.
Και τότε για πρώτη του φορά, της έπιασε το χέρι. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
στους εξι μηνες αλλα ηταν η δευτερη ολοκληρωμενη σχεση μου!:-)
Δεν μπορώ να πω, ΗΡΩΑΣ ο φίλος μας.

Να ρωτήσω (αν επιτρέπεται) πώς και έφτασαν όχι ένας, όχι δύο, αλλά ... ΕΞΙ ολόκληροι μήνες; :wacko:
Δεν ήθελες εσύ; Ήθελες να τον τσεκάρεις; Δεν ήσουν έτοιμη;

Ο φίλος σου δεν απορούσε τι στο καλό έκανες εσύ 6 μήνες; Ειδικά απ' τη στιγμή που βρε παιδί μου δεν ήταν η πρώτη σου ολοκληρωμένη σχέση να πεις ότι πάει στο καλό δικαιλογείσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Τώρα είμαι ελεύθερο πουλί...Γενικά στα 2-3 πρώτα ραντεβού είμαστε στο κρεβάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
στο πρωτο ραντεβου ....
τελος ..

δε την ξανάδες απο τότε;

ντάξει , βρήκα το χαμένο μου γιο :smoke:

Τώρα είμαι ελεύθερο πουλί...Γενικά στα 2-3 πρώτα ραντεβού είμαστε στο κρεβάτι...

ο καθένας στο δικό του να κλαίει για τον χαμένο του χρόνο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
στους εξι μηνες αλλα ηταν η δευτερη ολοκληρωμενη σχεση μου!:-)


Παντως ειμαι της αποψης, πως οπως αισθανεται ο καθες ανθρωπος την δεδομενη στιγμη ετσι πρεπει να πραττει...
Δε θα καθομαι να βαζω ταμπελες στους αλλους επειδη αφεθηκαν στα συναισθηματα τους απο το πρωτο βραδυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top