Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Nαι είμαι σίγουρη γι'αυτό. Ομως γι'αυτό φταίει το πως σκέφτεστε πράγμα που οδηγεί σε αυτά που γράφω πιο πάνω:tongue:

Κι είναι αθέμιτο το να αποστρέφεται κανείς αυτή την πρακτική;Δεν είπα να χλευάζει όποιον την ακολουθεί,αλλά ο ίδιος ούτε που να το σκέφτεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,027 μηνύματα.
Πρέπει να έχω ξαναπαντήσει στο θέμα αλλά τα πλήθη δεν βλέπω να έχουν αλλάξει χρόνια τώρα απόψεις...

Να τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή...

Καταρχήν ο πρωκτός είναι τίγκα στις νευρικές απολήξεις, οπότε μη μου πείτε ότι ποτέ δεν πλύνατε τον πωπό σας και δεν τον καθαρίσατε καλά εκεί με σαπουνάκι, χωρίς να νιώσετε μια κάποια αίσθηση.

Δεύτερον, δεν σας "πουστέψανε" τον εαυτό ή τον γιόκα αν τον αγγίξουν στον πωπό πάνω στη διάρκεια του σεξ. Έχει μεγάλη διαφορά αν σου χαϊδέψουν τον πρωκτό, αν σου βάλουν δάχτυλο, αν σου φυτέψουν μπουκάλι ή αν σε βάλει κάτω ένας άντρας και σε ξεπατώσει. Έχω ξαναπεί ότι με έχουν αγγίξει εκεί κοπέλες και ήταν ευχάριστο αλλά παραμέσα δε μου έκανε αίσθηση, δεν το επιζητώ ούτε μου προσφέρει ευχαρίστηση για να το ξανακάνω. Ένας gay άνδρας μπορεί να το ζητήσει για τους δικούς του λόγους και δικαίωμά του είναι να το κάνει.


Το να ισοπεδώνεις πράγματα με χαρακτηρισμούς γιατί εσύ μπορεί να θες να το παίξεις άντρακλας ("απαπα, εγώ δεν τα κάνω αυτά, καλύτερα νεκρός παρά με δάχτυλο στον κώλο") δεν είναι καθόλου αντρικό ή γυναικείο αλλά χαζογκομενίστικο. Μου θυμίζει κάτι γειτόνισσες που έλεγαν παλιά για μια άλλη "Κοίτα την πουτάνα, το μίνι και άλλο γκόμενο κάθε βράδυ" και με το που πατήσανε τα 18 κάνανε διδακτορικό στις μαλάξεις πέους. Η διαφορά με τους "άντρακλες" βέβαια είναι ότι εκείνοι δεν δοκίμασαν ποτέ ούτε από περιέργεια να αγγίξουν τον κώλο τους, ένα δικό τους όλοδικό τους σημείο εδώ που τα λέμε, που δεν έχει καμια διαφορά από το να αγγίξεις τις αμυγδαλές σου στο στόμα. Τρύπα η μία, τρύπα και η άλλη. Από περιέργεια η μια, από περιέργεια κι η άλλη.

Κι όποιος θέλει ας πει τον άλλο gay. Μου κάνει το ίδιο σα να τον πεις Ούγγρο ή μαύρο. Είναι απλά ένας προσδιορισμός. Αν δεν είσαι, δεν μπορεί να σε κάνει κανένας άλλος.


ΥΓ: Προς τους "άντρακλες" -- Άντρας δεν είναι αυτός που δεν το δοκίμασε ποτέ, αλλά αυτός που το δοκίμασε και δεν του άρεσε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Τουλάχιστον πέθανε γνωρίζοντας.
Θα περίμενα σοβαρότερη αντιμετώπιση στο θέμα, από εσένα Πέτρο.
Εγώ δεν έχω ασχοληθεί προσωπικά με την εν λόγω περιοχή (γενικά φοβάμαι ακόμα και να αυτοδακτυλωθώ για δοκιμή έτσι όπως είναι η περιοχή όπου "κλείνει" το έντερο
), αλλά έχει τύχει δύο φορές να εξεταστώ από γιατρό στη συγκεκριμένη περιοχή και τη δεύτερη φορά νομίζω ένιωσα κάτι ευχάριστο.
Πέτρο - Πέτρο, τώρα γιατί έχω μια αίσθηση ότι με δουλεύεις; Εχοντας δηλώσει ότι είσαι ομοφυλόφιλος, δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς.
Δύο φορές δοκίμασες, τη μια δεν σου άρεσε την άλλη <<νομίζεις>> ότι κάτι ένοιωσες, μήπως την τρίτη φορά γίνει το θαύμα; Ποιος ξέρει;
Πιστεύω ότι πράγματι είναι ερωτογενής περιοχή, αφού το δοκιμάζουν άντρες και γυναίκες, ομοφυλόφιλοι και ετεροφυλόφιλοι.
Απλά οι άντρες - ειδικά οι ετεροφυλόφιλοι- έχουν μια συγκεκριμένη εικόνα στο μυαλό τους για τη συγκεκριμένη πράξη, οπότε την αποφεύγουν όπως ο διάβολος το λιβάνι. Παρόλα αυτά πολλοί από αυτούς θα σας πουν ότι δεν έχουν πρόβλημα να το κάνουν στην κοπέλα τους (λες και η γυναίκα είναι "πιο" φτιαγμένη για κάτι τέτοιο ).
Στον έρωτα, δεν συμμετέχει αυτή η περιοχή της γυναίκας.
Και να σημειώσω ότι στο σεξ δεν έχει σημασία που βάζεις τι, αλλά ποιος το βάζει, αφού το θέμα είναι εγκεφαλικό.
-petros
Δεν θα μπω στον κόπο να συμφωνήσω ή να διαφωνήσω, όσο αφορά το σεξ. Αλλά θα σε ρωτήσω για τον έρωτα ανάμεσα σε ένα αγόρι και ένα κορίτσι.
Θα μπορούσες να υποστηρίξεις ότι στον έρωτα υπάρχει θέση σε δακτυλικές εξερευνήσεις;

Υ.Γ. πάντως το παράδειγμα με τον γιατρό, με κάνει να έχω σοβαρές επιφυλάξεις…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
valder συμφωνω βασικα..

οι περισσοτεορι που ξερω,,εξωτερικα νιωθεις κατι,,αλλα και υποθετο οταν εχω βαλει,παραμεσα δεν νιωθω τιποτα,,ουτε οσοι εχουν κανει εξεταση προστατη που ξερω εχουν νιωσει κατι,,

βασικα το θεμα ειναι να μην νιωθεις κατι,,οχι να το κρυβεις..

αλλιως κοροιδευεις τον εαυτο σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,839 μηνύματα.
Πέτρο - Πέτρο, τώρα γιατί έχω μια αίσθηση ότι με δουλεύεις; Εχοντας δηλώσει ότι είσαι ομοφυλόφιλος, δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς.
Δύο φορές δοκίμασες, τη μια δεν σου άρεσε την άλλη <<νομίζεις>> ότι κάτι ένοιωσες, μήπως την τρίτη φορά γίνει το θαύμα; Ποιος ξέρει;
Τι δεν καταλαβαίνεις;
Η πρώτη μου φάνηκε αδιάφορη (ίσως δεν άγγιξε αρκετά έντονα την περιοχή ο γιατρός), τη δεύτερη ένιωσα κάτι, όχι δυσάρεστο το οποίο μάλλον μου άρεσε. Λες την τρίτη να γίνει το θαύμα; Μακάρι, θα έχω ανακαλύψει και κάτι επιπλέον που με ευχαριστεί! :clapup:
Γενικά πάντως, έτσι όπως το ΄έχω στο μυαλό μου, με ανάβει η όλη ιδέα (αρκεί να είναι από άντρα :redface: ).
Στον έρωτα, δεν συμμετέχει αυτή η περιοχή της γυναίκας.
Δεν θα μπω στον κόπο να συμφωνήσω ή να διαφωνήσω, όσο αφορά το σεξ. Αλλά θα σε ρωτήσω για τον έρωτα ανάμεσα σε ένα αγόρι και ένα κορίτσι.
Θα μπορούσες να υποστηρίξεις ότι στον έρωτα υπάρχει θέση σε δακτυλικές εξερευνήσεις;

Υ.Γ. πάντως το παράδειγμα με τον γιατρό, με κάνει να έχω σοβαρές επιφυλάξεις…
Στον παραδοσιακό έρωτα, δεν συμμετέχει αυτή η περιοχή της γυναίκας. Ειδικά όμως στις μέρες ( ; ) μας έχει αρχίσει και εξαπλώνεται αρκετά η πράξη του πρωκτικού σεξ στα ετεροφυλόφιλα ζευγάρια.

Πιστεύω ότι στον έρωτα και ανάμεσα σε ένα αγόρι κι ένα κορίτσι υπάρχει θέση σε δακτυλικές εξερευνήσεις (να βάζει δάκτυλο το αγόρι στο κορίτσι και ανάποδα), να γλύφουν χέρια και πόδια μεταξύ τους κτλ κτλ. (φυσικά όχι το δάκτυλο που έκανε την πρωκτική διείσδυση :D ). Κάθε επαφή των σωμάτων δύο ανθρώπων έχει θέση στον έρωτα. Μην μου φέρετε σαν παράδειγμα τα κόπρανα, μιλάω για τα ανθρώπινα σώματα.
Άλλωστε δεν ποθούμε μόνο τα γενετικά όργανα του/της συντρόφου μας, αλλά όλο του το σώμα.

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Γενικότερα, δεν είμαι άτομο με παροπίδες, αλλά από πολύ μικρή έχω ξεκαθαρίσει την θέση του άνδρα και της γυναίκας, όχι μόνο στο σεξ αλλά και στη ζωή. Δεν μου χει τύχει ποτέ κάποιος να μου ζητήσει κάτι τέτοιο, ίσως σε κανέναν απο αυτούς να μην άρεσε, ίσως να φαίνεται απο τις κινήσεις μου καθαρά η θέση πάνω στο θέμα. Δεν θα το έκανα, γιατί πολύ απλά δεν μου πάει, θα πέσει ο άνδρας στα μάτια μου εκείνη την ώρα. Σε καμμία περίπτωση, δεν θα τον θεωρήσω πο**τη, γιατί το χω ακούσει και αυτό, μπορεί κάποιους να τους εκφράζει , να την βρίσκουν έτσι, μεγιά τους με χαρά τους, δεν το κατηγορώ. Για μένα ο άνδρας είναι άνδρας, είτε στο κρεβάτι, είτε στην οικογένεια, είτε οπουδήποτε, και η γυναίκα ομοίως.
Κάτι τέτοιο λοιπόν, θα μου αλλάξει την εικόνα και αυτό δεν το θέλω.
Για την γύρω περιοχή δεν έχω κανένα θέμα, άλλωστε εξωτερικά στο σημείο περίπου του προστάτη λένε πως είναι πολύ ερεθιστική ζώνη για τους άνδρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Κι είναι αθέμιτο το να αποστρέφεται κανείς αυτή την πρακτική;Δεν είπα να χλευάζει όποιον την ακολουθεί,αλλά ο ίδιος ούτε που να το σκέφτεται.
Όχι. Όμως είδες ότι εγώ δεν μίλησα γι'αυτούς που δεν τους αρέσει αλλά γι'αυτούς που το κοροιδεύουν και το υποβαθμίζουν ως πράξη χωρίς να ξέρουν καν. Το πιο εκνευριστικό είναι ότι το έχω συζητήσει με αγόρια στην ηλικία μου(πολλά) και η αντιμετώπιση τους είναι ακριβώς αυτή, απαξιωτική και υποτιμητική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το πιο εκνευριστικό είναι ότι το έχω συζητήσει με αγόρια στην ηλικία μου(πολλά) και η αντιμετώπιση τους είναι ακριβώς αυτή, απαξιωτική και υποτιμητική..

Λογικό.Επειδή στον έρωτα το εγκεφαλικό μέρος παίζει εξίσου σημαντικό ρόλο με τον σωματικό (νεύρα)ώστε να υπάρχει το επιθυμητό αποτέλεσμα(διέγρερση).Δεν είναι εκνευριστικό το ότι απαξιώνουν αυτή την πρακτική.Δείχνει απλά πως προσωπικά δεν κατέχουν το εγκεφαλικό μέρος,άρα δεν υπάρχει διέγερση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ΥΓ: Προς τους "άντρακλες" -- Άντρας δεν είναι αυτός που δεν το δοκίμασε ποτέ, αλλά αυτός που το δοκίμασε και δεν του άρεσε.

το λες απο προσωπικη πειρα?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
το λες απο προσωπικη πειρα?:worry:

Έχει σημασία;Δεν γράφεται κάπου στους όρους χρήσεως πως για να υποστηρίζεις κάτι,πρέπει να τεκμηριώσεις το αν το έχεις ζήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Έχει σημασία;Δεν γράφεται κάπου στους όρους χρήσεως πως για να υποστηρίζεις κάτι,πρέπει να τεκμηριώσεις το αν το έχεις ζήσει.
Η λέξη <<τεκμηρίωση>> ανήκει καθαρά στο επιστημονικό πεδίο.
Η λέξη <<εκτίμηση>>, έχει να κάνει με το ήθος.
Ανάγκη έχω να φαίνεται ότι με εκτιμάς ως αναγνώστη, σε αυτά που γράφεις, ότι και αν πιστεύεις. Δεν είναι δυνατό να προπαγανδίζεις την εισχώρηση αντικειμένων και ούτε λίγο ούτε πολύ να την προτείνεις κιόλας.
Την λέξη τεκμηρίωση, μπορείς να χρησιμοποιήσεις για να απαντήσεις στο :τι πιστεύεις για τον ιδανικό έρωτα ανάμεσα σε ένα κορίτσι και ένα αγόρι;

Το δάχτυλο αποτελεί προϋπόθεση;

η κοπέλα μου το δοκίμασε χωρίς να με προειδοποιήσει.Όχι με την έννοια οτι το έκανε χωρις να το θέλω , το συζητούσαμε προηγουμένως και πάνω στο "γλυκό" τσουπ το έβαλε .
Σε αυτό το σημείο, κάτι ξέρει ο Πέτρος που λέει ότι είναι εγκεφαλικό το θέμα.
Δηλ. μας λες ότι το συζητούσατε και μετά τσουπ το έβαλε. :eek:
Αχ, Αντώνη – Αντώνη, αν δεν κωλοτρίβεσαι, δε μπαίνει τίποτα φίλε μου. Μα δε μπαίνει σου λέωωωω.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,027 μηνύματα.
το λες απο προσωπικη πειρα?:worry:

Καταρχήν αυτό ήταν φράση που είχα ακούσει και κατα προσωπική γνώμη θεωρώ ότι καλώς ειπώθηκε και έχει βάση στα σύγχρονα τεκταινόμενα.

Σε δεύτερο χρόνο όμως:

Με ρωτάς εμμέσως πλην σαφώς αν μου χουν βάλει δάχτυλο στον κώλο; Μη ντρέπεσαι να το ρωτήσεις γιατί εγώ δεν ντρέπομαι να σου απαντήσω. Ναι μου έχουν βάλει και δεν μου έκανε -ευχάριστη- αίσθηση, (αλλά αντιθέτως ένιωσα ενόχληση) όπως ξαναείπα και αμέλησες να διαβάσεις. Πόναγα και δεν μου άρεσε. Αντιθέτως το άγγιγμα στον πρωκτό, ήταν ευχάριστο.

Συμφωνείς βασικά μαζί μου, αλλά δε με διαβάζεις βασικά Άγγελε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Σε αυτό το σημείο, κάτι ξέρει ο Πέτρος που λέει ότι είναι εγκεφαλικό το θέμα.
Δηλ. μας λες ότι το συζητούσατε και μετά τσουπ το έβαλε. :eek:
Αχ, Αντώνη – Αντώνη, αν δεν κωλοτρίβεσαι, δε μπαίνει τίποτα φίλε μου. Μα δε μπαίνει σου λέωωωω.... :)

σέβομαι τα χρόνια σου και δεν απαντάω αναλόγως
είναι εξάλλου ανόητο να συγκρίνουμε μυαλά διαφορετικών γενιών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Με ρωτάς εμμέσως πλην σαφώς αν μου χουν βάλει δάχτυλο στον κώλο; Μη ντρέπεσαι να το ρωτήσεις γιατί εγώ δεν ντρέπομαι να σου απαντήσω. Ναι μου έχουν βάλει και δεν μου έκανε -ευχάριστη- αίσθηση, (αλλά αντιθέτως ένιωσα ενόχληση) όπως ξαναείπα και αμέλησες να διαβάσεις. Πόναγα και δεν μου άρεσε. Αντιθέτως το άγγιγμα στον πρωκτό, ήταν ευχάριστο.

Συμφωνείς βασικά μαζί μου, αλλά δε με διαβάζεις βασικά Άγγελε.:)
ενταξει,,δεν το ειπα για να θιξω..


απλα να δειξω θελω οτι το "αν τον φας και δεν σου αρεσει" τοτε εισαι ανδρας..
οτι πρακτικα δεν μπορει να εφαρμοστει..;)(να παει καθε ανδρας με ανδρα,,για να αποδειξει οτι ειναι ανδρας,ειναι παραλογο,,)

και για να μιλαμε απλα,,και εγω το δοκιμασα στον εαυτο μου ,ετσι απο απορια,,επειδη υπαρχει τοσος μυθος..το δαχτυλο.
και ενιωσα οπως ειπες και εσυ ενοχληση,,βασικα ψιλοχαλια,,και καμια ηδονη..:hmm:

φυσικα πραγματα ειναι ολα,;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
και για να μιλαμε απλα,,και εγω το δοκιμασα στον εαυτο μου ,ετσι απο απορια,,επειδη υπαρχει τοσος μυθος..το δαχτυλο.
και ενιωσα οπως ειπες και εσυ ενοχληση,,βασικα ψιλοχαλια,,και καμια ηδονη..:hmm:

παρότι δεν έχω άμεση άποψη ή εμπειρία για το θέμα μας :P, καθότι κοριτσάκι, θα πεταχτώ και θα πω το εξής..
είναι πολύ διαφορετικό φαντάζομαι άγγελε να δοκιμάσεις κάτι έτσι στο άσχετο, και μάλιστα στον εαυτό σου, από ότι με τον/την σύντροφό σου σε μια στιγμή που θα είστε.. γκουχου γκουχου... κάπως πιο "ενθουσιασμένοι", και οι αισθήσεις σας θα λειτουργούν πολύ διαφορετικά... το ίδιο φαντάζομαι ότι ισχύει και με την εξέταση στο γιατρό πχ που αναφέρθηκε νομίζω πιο πριν... μπορεί τα ερεθίσματα να θεωρείτε ότι είναι τα ίδια, αλλά η κατάσταση και το πλαίσιο στο οποίο βρίσκεσαι παίζουν σημαντικό ρόλο... και δεν αφορά μόνο τη συγκεκριμένη περίπτωση.. με την ίδια λογική ο πόνος είναι κάτι δυσάρεστο σε φυσιολογικά πλαίσια.. όταν όμως είσαι σε πιο "ιδιαίτερες" καταστάσεις, σε ένα βαθμό και μέχρι κάποιο συγκεκριμένο σημείο δρα για ορισμένους διεγερτικά, έτσι δεν είναι??... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τον/την σύντροφό σου σε μια στιγμή που θα είστε.. γκουχου γκουχου... κάπως πιο "ενθουσιασμένοι", και οι αισθήσεις σας θα λειτουργούν πολύ διαφορετικά..
ναι ,αλλα η ουσια ειναι αν υπαρχει νευρα μεσα απο τον πρωκτο,,κατι που βιολογικα ερεθιζεται..

τωρα αν καποιος-α ερεθιζεται ψυχολογικα επειδη νιωθει καποιον να μπαινει μεσα του εστω και απο την παρα φυσει πορτα..

αυτο ειναι αλλο.

αλλα βιολογικη κατασκευη οπως πχ στα γεννητικα μας οργανα δεν εχω καταλαβει να υπαρχει..

πχ ,οταν ξυνω τα αρχ!δ!α μου ,νιωθω μια ηδονη και εντονα τα νευρα ,εκει.
γιαυτο και τα ξυνω συχνα..:worry:

αλλα μεσα απο τον πρωκτο-πυλη μονο εξοδου φυσιολογικα-..μονο ζημια μπορει να προκαλεσει ουσιαστικα ..αυτο εχω καταλαβει..

δηλαδη οι ομοφυλοφιλοι εχουν περισσοτερα νευρα στο κατω μερος του εντερου?ή τον πρωκτο?

οχι,απλα ψυχολογικα ειναι διαφορετικα.αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι δεν εχει βιολογικη βαση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
ναι ,αλλα η ουσια ειναι αν υπαρχει νευρα μεσα απο τον πρωκτο,,κατι που βιολογικα ερεθιζεται..
Δεν μπορώ να απαντήσω για εσάς τους άνδρες συγκεκριμένα, αλλά απο διάφορες συζητήσεις επι του θέματος με αρσενικά, εχω καταλάβει οτι το μεγαλύτερο ποστοστό απολαμβάνει το χεσ*μο, οπότε κάτι δεν πρέπει να υπάρχει. Βέβαια, θα μου πείς έχει διαφορά το βγάλε με το βάλε... :hmm:

τωρα αν καποιος-α ερεθιζεται ψυχολογικα επειδη νιωθει καποιον να μπαινει μεσα του εστω και απο την παρα φυσει πορτα..

αυτο ειναι αλλο.
Τότε νομίζω Άγγελε πως τα πράγματα πέρνουν άλλη μορφή...:worry:


πχ ,οταν ξυνω τα αρχ!δ!α μου ,νιωθω μια ηδονη και εντονα τα νευρα ,εκει.
γιαυτο και τα ξυνω συχνα..:worry:
Και είχα απορία γιατί όλοι το κάνετε αυτό...
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και είχα απορία γιατί όλοι το κάνετε αυτό...

ε,,ειναι μια απο τις απολαυσεις της ζωης..:hehe::shifty::smoke:
μην το παιρνετε ως αδιαφορια ή προσβολη..

απλα χαλαρωτικο μασαζ ειναι..:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
σέβομαι τα χρόνια σου και δεν απαντάω αναλόγως
είναι εξάλλου ανόητο να συγκρίνουμε μυαλά διαφορετικών γενιών
Προκειμένου να κατανοήσεις ποιος είσαι και την δύναμη που κατέχεις, θα σου πω ότι για αρκετές χιλιάδες χρόνια, οι πρόγονοι σου επανέλαβαν την πράξη, με αποτέλεσμα εσύ να έχεις την δυνατότητα να ακολουθήσεις, ακόμα και να πειραματισθείς κάνοντας διάφορες δοκιμές που πιστεύεις ότι σου ταιριάζουν.
Αρα, μη προσπαθείς να συγκρίνεις το μυαλό σου με τις προηγούμενες γενεές, γιατι πρώτ’απ’όλα το δικό σου αποδεικνύεται ότι έχει όρια και μάλιστα αρκετά κοντόφθαλμα.

Ουδείς μπορεί να ισχυρισθεί ότι η περιοχή που εσύ ομολόγησες πως έκανες δαχτυλική χρήση, δεν προκαλεί διέγερση. Με μια διαφορά όμως. Είναι τελείως διαφορετικό το να πας σε κάποιον ουρολόγο και να σου βάλει το δάχτυλο ακόμα και πιέζοντας τον προστατικό αδένα για να πάρει προστατικό υγρό προς εξέταση, από το να συζητάς με την φίλη σου το θέμα και ούτε λίγο ούτε πολύ, να αποδεχθείς την διείσδυση από το δάχτυλο της. Σε αυτή την περίπτωση εσύ συμμετέχεις με την θέληση σου και δεν διαφέρει καθόλου από τα αρχικά πειράματα των ομοφυλόφιλων. Επίσης θεωρώ κατάντια για μια γυναίκα, προκειμένου να κάνει έρωτα με τον αγαπημένο της, να χρειάζεται να του βάλει δάχτυλο προκειμένου να του σηκωθεί.
Η γυναικεία αξιοπρέπεια απαιτεί από αυτή να την <<κάνει με ελαφρά πηδηματάκια μάλιστα>>. Οσο νωρίτερα γίνεται.

Αυτό είναι δικαίωμα δικό σου αλλά και οποιουδήποτε άλλου.

Ως εδώ όμως.

Την εποχή μας χαρακτηρίζει ο ευτελισμός του έρωτα και η μη ύπαρξη καθαρής διαχωριστικής γραμμής ανάμεσα στα δύο φύλλα.
Για να καταλάβεις τι εννοώ, θα σου πω ότι η γενική εικόνα των νεαρών αγοριών, αν μας ζητηθεί να την χαρακτηρίσουμε, ανδροπρεπή ή θηλυπρεπή, έχω σοβαρές αμφιβολίες για το ποια άποψη θα επικρατήσει.

Μεγάλη είναι και η προσπάθεια που καταβάλλουν σε αυτή την κατεύθυνση.
Οσον αφορά για την καταγραφή μιας πρότυπης – μιας ισορροπημένης ερωτικής σχέσης, ανάμεσα σε ένα κορίτσι και ένα αγόρι πάντα και όχι οτιδήποτε άλλο, απουσιάζει και θα έλεγα επιμελώς. Και σ’ αυτή την παράγραφο την τελευταία, είναι η πρόκληση για ουσιαστική συζήτηση και όχι συζήτηση του κώλου.

Υ.Γ. το είδος των απαντήσεων σας, είναι υπέραρκετό, προκειμένου να αποτελέσει δείγμα γραφής και να συναχθούν συμπεράσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επίσης θεωρώ κατάντια για μια γυναίκα, προκειμένου να κάνει έρωτα με τον αγαπημένο της, να χρειάζεται να του βάλει δάχτυλο προκειμένου να του σηκωθεί.
Ο,τι θέλεις διαβάζεις μου φαίνεται. Πού έγραψε κάτι τέτοιο ο άνθρωπος; Ότι ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ του έβαλε είπε, και έκανε την πράξη ακόμα πιο ευχάριστη. Προφανώς για να βρίσκονταν επί το έργον, του είχε σηκωθεί προ πολλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top