Πόσο σας ενοχλούν τα κατοικίδια στη θάλασσα;

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Να τα έχουν επίσης με λουρί. Σιχαίνομαι απίστευτα τους ιδιοκτήτες σκύλων που τους αφήνουν να τρέχουν ελεύθεροι και να ενοχλούν τον καθένα. Κυρίως δε, ενοχλούμαι όταν βλέπουν ότι έχεις γάτα με λουρί και δεν μαζεύουν το κοπρόσκυλο τους και το αφήνουν να τρομάζει το γατί εσκεμμένα. Το ίδιο ισχύει και για τους ανεύθυνους που αφήνουν τα σκυλιά τους να ενοχλούν άγρια ζώα και πτηνά. :mad:

αυτό ακριβώς εννοούσα με το "να είναι υπο τον έλεγχο τον ιδιοκτητών".. μπορεί να μην το έθεσα σωστά!
είμαστε άλλωστε υποχρεωμένοι απο τον νόμο να έχουμε τους σκύλους μας με λουρί στη βόλτα για πολλούς και διάφορους λόγους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
αν και είμαι ΠΟΛΥ φιλόζωος, το θέαμα των αδέσποτων στην παραλία δεν μου είναι ιδιαίτερα ευχάριστο. Δεν φταίνε τα ίδια φυσικά. Αν έχουν ιδιοκτήτη , τότε με λουρί και στην ψάθα του ιδιοκτήτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Τον θεωρώ όμως πολύ πιο καθαρό απο κάτι θείτσες που μουρμουράνε για θέματα υγιεινής..

Πόσο δίκιο έχεις βρε Σκυλόφιλη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anthoulaki

Νεοφερμένος

Η anthoulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
αχ παιδια, εμενα οχι μονο δε μ ενοχλουν... αλλα μ'αρεσει κιολας! :) παω και με τον δικο μου... και σας πληροφορω, οχι μονο δεν ενοχλει, αλλα δε πλησιαζει και τους αλλους, παρολο που τον εχω ελευθερο...ειναι θεμα χαρακτηρα του σκυλου! στη θαλασσα δε μπηκε να κολυμπησει, δε ξερω αν ξερει κολυμπι..την επομενη φορα ομως θα το δοκιμασω!
και ναι, εννοειται πως παμε σε παραλιες ΜΗ οργανωμενες, και ελπιζοντας να ειναι οσο πιο ησυχα γινεται...μαλιστα, εκει που πηγαμε τη 1η φορα κιολας, ειχε και αλλους 2-3 ιδιοκτητες με τα δικα τους..επισης χωρις λουρι, κι επισης ησυχα. και γενικα να ξερετε δεν ειμαι υπερ του να βγαινει ο σκυλος χωρις λουρι..απλα στη παραλια, πως να το κανεις, δε μπορεις να το δεσεις..το παιδι σου το δενεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
αχ παιδια, εμενα οχι μονο δε μ ενοχλουν... αλλα μ'αρεσει κιολας! :) παω και με τον δικο μου... και σας πληροφορω, οχι μονο δεν ενοχλει, αλλα δε πλησιαζει και τους αλλους, παρολο που τον εχω ελευθερο...ειναι θεμα χαρακτηρα του σκυλου! στη θαλασσα δε μπηκε να κολυμπησει, δε ξερω αν ξερει κολυμπι..την επομενη φορα ομως θα το δοκιμασω!
και ναι, εννοειται πως παμε σε παραλιες ΜΗ οργανωμενες, και ελπιζοντας να ειναι οσο πιο ησυχα γινεται...μαλιστα, εκει που πηγαμε τη 1η φορα κιολας, ειχε και αλλους 2-3 ιδιοκτητες με τα δικα τους..επισης χωρις λουρι, κι επισης ησυχα. και γενικα να ξερετε δεν ειμαι υπερ του να βγαινει ο σκυλος χωρις λουρι..απλα στη παραλια, πως να το κανεις, δε μπορεις να το δεσεις..το παιδι σου το δενεις?

anthoulaki πολύ ωραία τα όσα λες,και μπράβο σου που το αντιμετωπίζεις έτσι, και ομολογώ οτι είσαι απο τις τυχερες (μικρόσωμο σκυλάκι έχεις ε? γιατι τα χειρότερα τα ακούμε όσοι έχουμε μεγαλόσωμα σκυλάκια "τέρατα" όπως τα αποκαλούν μερικοί μερικοί..:mad:)..
απλά θέλω να σταθώ σε αυτό: "απλα στη παραλια, πως να το κανεις, δε μπορεις να το δεσεις..το παιδι σου το δενεις?"..

δεν μπορούμε να συγκρίνουμε το παιδί με το σκυλί.. το παιδί δεν αντιμετωπίζει τον ρατσισμό που δέχεται ο σκύλος στην παραλία και απο την άλλη, οφείλουμε να σεβαστούμε αυτούς που τα φοβούνται..
και εγώ τον έχω ελεύθερο οταν μπορώ,αλλά αν χρειαστεί να τον δέσω θα το κάνω..
καλά μπάνια με το σκυλόνι σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Μου αρέσει να βλέπω σκυλάκια στην παραλία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ξανθη Κυπραιου

Νεοφερμένος

Η Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Όταν ο ιδιοκτήτης τους τα έχει υπό στενή επίβλεψη δεν μ΄ενοχλούν...

Μου έχει τύχει όμως κι ένας σκύλος που γύριζε από πετσέτα σε πετσέτα, έπαιρνε τα ρούχα μας και ο ιδιοκτήτης έλεγε: μωρό είναι, παίζει! Εκείνη τη στιγμή ήθελα να δέσω τον ιδιοκτήτη!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Σαν ζωόφιλος δεν με ενοχλούν, αν κάτι το αγαπάς, όχι μόνο δεν σε ενοχλεί, αλλά σε ευχαριστεί να το βλέπεις.
Βέβαια, αν κάποιος σκύλος είναι άγριος και εμπνέει φόβο, εντάξει, πρέπει να πάρει τα μέτρα του ο ιδιοκτήτης, αλλά γενικά τα ζώα μου φέρνουν χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
εμενα δεν με ενοχλουν!:P και οσοι πιστευετε οτι μολυνουν τη θαλασσα..σκεφτειται λιγο και αυτους που κανουν μπανιο στη θαλασσα..:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
εμενα δεν με ενοχλουν!:P και οσοι πιστευετε οτι μολυνουν τη θαλασσα..σκεφτειται λιγο και αυτους που κανουν μπανιο στη θαλασσα..:sick:
ή κατουρούν μέσα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ιδιαιτερα δε με ενοχλουν αλλα γενικα σιχαινομαι να κολυμπαω στο ιδια νερα με εναν σκυλο αλλα στο σημειο να του κανω παρατηρηση ισως να φτασω αναλογως με το ποσο ''εξυπνος'' ειναι δηλαδη αν δει οτι με ενοχλει κ τον βγαλει εξω ενταξει αλλα αν οχι .. Εε !! τοτε νομιζω οτι θα πω κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Πιο πολύ με ενοχλούν οι άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ιδιαιτερα δε με ενοχλουν αλλα γενικα σιχαινομαι να κολυμπαω στο ιδια νερα με εναν σκυλο αλλα στο σημειο να του κανω παρατηρηση ισως να φτασω αναλογως με το ποσο ''εξυπνος'' ειναι δηλαδη αν δει οτι με ενοχλει κ τον βγαλει εξω ενταξει αλλα αν οχι .. Εε !! τοτε νομιζω οτι θα πω κατι

Εγώ προτιμώ να κολυμπάω με σκύλους παρά με ανθρώπους.Τι έχουν τα ζώα;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εγώ προτιμώ να κολυμπάω με σκύλους παρά με ανθρώπους.Τι έχουν τα ζώα;:worry:
Ναι και γω. Πολύ περισσότερο σιχαίνομαι με ανθρώπους. Άσε που κάποιοι κατουράνε κ μέσα στη θάλασσα:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,085 μηνύματα.
Ναι και γω. Πολύ περισσότερο σιχαίνομαι με ανθρώπους. Άσε που κάποιοι κατουράνε κ μέσα στη θάλασσα:devil:

Καλά θα είναι να κατουράνε μόνο, μου έχει τύχει να βρω κι άλλα ανθρώπινα "στολίδια" να κολυμπάνε μαζί μου... :sick:
Προσωπικά, δεν με ενοχλεί η θέα ενός σκύλου στην παραλία ή ακόμη και να το δω μέσα στο νερό.
Όπως είναι οι θάλασσες κι οι παραλίες σήμερα, κινδυνεύεις να κολλήσεις το οτιδήποτε και δεν ευθύνονται οι σκύλοι για αυτό. ;)
Στο κάτω - κάτω, δεν ανήκουν στον άνθρωπο οι θάλασσες ώστε να αποφασίζει ποια πλάσματα τον ενοχλούν και ποια όχι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Τα σκυλιά επιτρέπονται μόνο σε απομακρυσμένες και όχι σε οργανωμένες παραλίες και πρέπει πάντα να κουβαλάμε το βιβλιάριο του ζώου. Επίσης πρέπει να γνωρίζουμε ακριβώς τί ορίζει ο νόμος για να μπορούμε να την "πούμε" σε όποια θεία μας κάνει μανούρα. Εχω ακούσει και το επικό "πάρτο από εδώ βρόμικο είναι!" όταν τα πόδια της μοιάζαν με hobbit feet και κινδυνεύαμε όλοι από τους δικούς της μύκητες....

Ενα σκυλάκι οταν έχει βιβλιάριο είναι ακίνδυνο, βέβαια πάντα έχει να κάνει και με τον ιδιοκτήτη. Αν το ζωακί κάνει την δουλειά του ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ έχει την υποχρέωση να καθαρίσει τα πάντα...

https://www.kynagon.gr/enimerosi/kynagon-news/165-skylos-paralia-nomos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria98

Νεοφερμένος

Η maria98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Τα σκουπίδια με ενοχλούν κι εμένα πολύ.

τώρα τα σκυλιά δεν με ενοχλούν εμενα αλλά επειδή πολλά άτομα ενοχλούνται καλό θα είναι να μην πηγαίνουν σε πολσύχναστες παραλίες με τα ζώα
κι εγώ όταν πάω για μπάνιο μαζί με τα δικά μου(3)πάωσε όχι και τόσο καλές παραλίες μόνη μου μαζί τους για να μην προκαλέσω τους άλλους.

Συμφωνω μαζι σου τα σκουπηδια ειναι πολυ ενοχλητικα ομως τα κατοικιδια δεν με ενοχλουν αλλωστε εμεις οι ανθρωποι ειμαστε πιο βρωμικοι και καταστροφικοι απο τα ζωα,και εγω παντως οταν πηγαινω στην θαλασσα με τα σκυλια μου συχναζω σε παραλιες που δεν εχει και παρα πολυ κοσμο ή τα πηγαινω στην θαλασσα μηνες που δεν κολυμπουν οι ανθρωποι και αυτο οχι απο αποψη μη λερωσουν αλλα απο αποψη μην τα πειραξει καποιος και τον δαγκωσουν.Ακομα μερικοι πηγαινουν σε παραλιες οπου γυρω γυρω υπαρχουν ξενοδοχεια και σπιτια...που νομιζετε οτι καταληγουν οι βοθροι? Δηλαδη ποιο καθαρος ειναι ενας βοθρος απο ενα σκυλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Δεν με ενοχλούν ιδιαίτερα :happy: αγαπώ τα ζωάκια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μακάρι να ταν μια παραλία μέσα στο πράσινο, γεμάτη κουταβάκια, γατάκια, κουνελάκια και να κολύμπαγα εκεί...
Οι άνθρωποι είναι περισσότερο ενοχλητικοί, ειδικά οι τύποι με τις ρακέτες που κάνουν θόρυβο και οι κοπέλες με τα τακούνια που δείχνουν γελοίες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μακάρι να ταν μια παραλία μέσα στο πράσινο, γεμάτη κουταβάκια, γατάκια, κουνελάκια και να κολύμπαγα εκεί...
Οι άνθρωποι είναι περισσότερο ενοχλητικοί, ειδικά οι τύποι με τις ρακέτες που κάνουν θόρυβο και οι κοπέλες με τα τακούνια που δείχνουν γελοίες..


Ααα ναι!!! Χθες ημουν σε ενα μπιτς παρτυ, ολοι κι ολες με παντοφλες και φορεματακια και σορτσακια και βερμουδες και μαγιω οποιος ηθελε να κολυμπησει. Τι πιο φυσιολογικο!! Εγω ειχα βαλει πεδιλακια χαμηλα και φορεματακι.
Οταν ημουν στην εισοδο, βλεπω μια κοπελια καργα στο αιλανερ και στο τακουνι το 10ποντο :laugh:
Επισης εγω απομακρυνομαι απο τους ρακετακηδες, θεωρω πως ειναι εντελως αγενες αλλα κι επικινδυνο να παιζεις μεσα στον κοσμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top