Πότε πιστεύετε ότι είναι η σωστή ηλικία για την πρώτη σεξουαλική επαφή;

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
οταν νιωσει μαι κοπελα ετοιμη..κ δεν νομιζω να μην νιωσει πριν τα 18!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Δεν θεωρώ πως υπάρχει μία στάνταρ ηλικία, το κάνει όταν νιώσει η ίδια έτοιμη...

αλλα μην υπεβάλουμε κιόλας απο τα 13....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Για τις γυναικες , οποτε τους πεισει το αγορι τους....
Για τους ανδρες , οποτε καταφερουν να πεισουν τα κοριτσια τους
...:P
Η αληθεια ειναι πως η πλειοψηφια των εφηβων εχουν σεξουαλικες επαφες μετα τα 18, σαν φοιτητες δηλαδη παρα σαν μαθητες.
Ο περισσοτερος κοσμος δεν το γνωριζει αυτο και αγχωνεται, διοτι αλλα ακουει. Ετσι αγχωνεται , ανησυχει και γενικα βιαζεται.
Αυτο το πραγμα γινεται οποτε το νιωσεις, γι αυτο κανενας δεν πρεπει να βιαζεται... ολα θα ερθουν στην ωρα τους
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Για τις γυναικες , οποτε τους πεισει το αγορι τους....
Για τους ανδρες , οποτε καταφερουν να πεισουν τα κοριτσια τους
...:P
το πετυχες..:D


Η αληθεια ειναι πως η πλειοψηφια των εφηβων εχουν σεξουαλικες επαφες μετα τα 18, σαν φοιτητες δηλαδη παρα σαν μαθητες.
Ο περισσοτερος κοσμος δεν το γνωριζει αυτο και αγχωνεται, διοτι αλλα ακουει. Ετσι αγχωνεται , ανησυχει και γενικα βιαζεται.
αληθεια ειναι αυτο?:confused:
γιατι εγω ακουω συνεχεια για πρωτη επαφη πριν τα 18?

μουφα ειναι?ψεματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
22 ετών, 7 μηνών και 16 ημερών.



Είναι άκυρη η ερώτηση, δε φταίω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν ειπες ωρες ,λεπτα και δευτερολεπτα.:)
χωρις ακριβεια που παμε?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
δεν ειπες ωρες ,λεπτα και δευτερολεπτα.:)
χωρις ακριβεια που παμε?:D

Ας καταλήξουμε στη μέρα αρχικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
αληθεια ειναι αυτο?:confused:
γιατι εγω ακουω συνεχεια για πρωτη επαφη πριν τα 18?

μουφα ειναι?ψεματα?
ενα ποσοστο το εχει κανει, ενα αλλο λεει ψεματα για λογους προτυπων , και ενα τριτο δεν το εχει κανει και δεν ακουγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Η σωστή ηλικία είναι ποτέ.

Κάποτε ήταν υποχρεωτικό να κάνεις σεξ, για να κάνεις παιδιά.

Τώρα, η τεχνολογία μπορεί να υπηρετήσει τον άνθρωπο και να τον απαλλάξει από το κυνήγι της ηδονής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πες τα αυτα στις γατες μου που καθε γεναρη κανουν παρτυ με το γατους της γειτονιας..:D
αμαρτωλα πλασματα..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthie95

Νεοφερμένος

Η Anthie95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Αν ρωτήσεις του γονείς σου θα σου πουν μετά τα 30!!!! Είναι λογικό και πρέπει όλοι μας να καταλαβαίνουμε αυτό τους το κόλλημα γιατί μας ειχαν μωρά κάποτε, και γυρνάμε και τους λέμε στα 16 μας, μαμά, μπαμπά, ο/η φίλος/φίλη μου....Όσο να ναι φοβούνται κιόλας για τα "ανήλικα" βλαστάρια τους....

Η κατάλληλη στιγμή είναι όταν το θέλεις. Για εμένα όταν το θέλεις αυτομάτως είσαι και έτοιμος γιατί απλά θέλεις να ολοκληρώσεις τη σχέση σου με τον/την σύντροφό σου. Δεν είναι κακό. Είναι μια έμφυτη ανάγκη που έχουν όλοι οι άνθρωποι ανεξεραίτως.

Φυσικά και δεν επηρεάζει τις επιδόσεις στο σχολείο υπό την προϋπόθεση οτι είσαι αρκετά ικανός και ώριμος, ωστε να μπορείς να διαχωρίσεις την προσωπική σου ζωή από το διάβασμα. Δες το διάβασμα σαν επάγγελμα. Το οτι είσαι με κάποιον, είσαι ερωτευμένος/η και κάνεις και σεξ μαζί του, δεν σημαίνει οτι πατώνεις. Ίσα ίσα, που θεωρώ οτι ο έρωτας έχει θετική επίδραση στους ανθρώπους, και σε βοηθάει να είσαι πιο χαρούμενος καθημερινά, ως εκ τούτου αποδίδεις καλύταρα διότι έχεις κέφι :)

Όσο για "τα πλαφον ηλικείας" που εισάγουν οι ενήλικοι στο συγκεκριμένο θέμα, ο οργανισμός είναι έτοιμος να εμπλακεί σε δραστηριότηες όπως το σεξ από τα 16 του.... τυχαίο;;; Δε νομίζω! Ειδικά όταν το θέλεις πολύ, θεωρώ οτι πρέπει να το κάνεις. Για εσένα και για τον/την σύντροφο σου. Απλά να θυμάσαι: Έρωτας = Σεβασμός στον εαυτό σου και στον άλλον! Συνεπώς πάρτε τις κατάλληλες προφυλάξεις...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αν ρωτήσεις του γονείς σου θα σου πουν μετά τα 30!!!!

Έτσι νομίζεις. :)

Σα γονιός (που δεν είμαι) θα με ανησυχούσε περισσότερο το παιδί μου να έχει περάσει τα 25 και να είναι παρθένος-α, παρά να έχει σεξουαλικές εμπειρίες νωρίτερα από το φυσιολογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αργυρω Ν

Νεοφερμένος

Η Αργυρω Ν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αμα ειναι καποιος στα 13 του χρονια , ειναι μεγαλο λαθος να κανει σεξ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ναι,,σιγουρα..
μιλαμε για μεγααληη γρουσουζια...

μακρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ναι,,σιγουρα..
μιλαμε για μεγααληη γρουσουζια...

μακρια..

:confused:

τι λες στο κοριτσακι καλε?!?

γλυκεια μου οταν εισαι 13 το σωμα σου ακομα αναπτυσεται. και δεν εισαι και ωριμη ηλικιακα, ουτε καν συναισθηματικα για να δεχθεις κατι τετοιο. αν σου συνεβη κατι τετοιο σου προτεινω να το συζητησεις με τη μητερα σου ή εστω με καποιον αλλον ενηλικα που νιωθεις ανετα και εμπιστευεσαι. δεν υπαρχει σωστη και λαθος ηλικια αλλα 13 εισαι ακομα παιδακι. κανε υπομονη λιγα χρονια και θα δεις οτι αξιζε τον κοπο. σε ηλικιες γυρω στα 17 εισαι σιγουρα περισσοτερο ωριμη να δεχθεις αυτο το νεο γεγονος στη ζωη σου.:) θα δεις και μονη σου, οτι θα το νιωσεις, θα το το βιωσεις καλυτερα στο μελλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Έτσι νομίζεις. :)

Σα γονιός (που δεν είμαι) θα με ανησυχούσε περισσότερο το παιδί μου να έχει περάσει τα 25 και να είναι παρθένος-α, παρά να έχει σεξουαλικές εμπειρίες νωρίτερα από το φυσιολογικό.

Δηλαδή θεωρείς προβληματική τη δική μου κατάσταση; :eek::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δηλαδή θεωρείς προβληματική τη δική μου κατάσταση; :eek::hmm:

Φαντάζομαι η ερώτηση είναι ρητορική...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.

Anthie95

Νεοφερμένος

Η Anthie95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
me too....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τι λες στο κοριτσακι καλε?!?
μα πρωτο σεξ στα 13 χρονια?

το μονο χειροτερο θα ηταν να το εκανε και με τον Μητσοτακη!:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::knife::hehe::hehe:


(καντο οποτε νιωθεις ετοιμη,,ετσι απλα..;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top