Πότε πιστεύετε ότι είναι η σωστή ηλικία για την πρώτη σεξουαλική επαφή;

Agnes2335

Νεοφερμένος

Η Agnes2335 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ποια ειναι η κοινώς αποδεκτή ηλικία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ποια ειναι η κοινώς αποδεκτή ηλικία?

Δεν πιστευω πως υπαρχει αποδεκτη ηλικία.Δεν ειναι θεμα ηλικιας.Ειναι θεμα καθαρα του ατομου και παιζουν ρολο πολλα πραγματα.
Για να αναφερω ηλικια ας πουμε μετα τα 17 ειναι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όποτε νιώσει έτοιμη/ος!
Σωστή ηλικία για ποιόν δηλαδή;
Για τους γονείς; 30 :P
Για το σύντροφο; η παρούσα :P
Για την ίδια/τον ίδιο; Όταν νιώσει οτι θέλει και δεν το κάνει σαν χάρη για τον άλλο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Όταν αισθάνεσαι έτοιμος να το απολαύσεις (σωματικά και ψυχικά) και έχεις πλήρη επίγνωση των κινδύνων και των προφυλάξεων που πρέπει να πάρεις.

Πολλοί κάνουν σεξ στα 15. Εγώ ήμουν πολύ ντροπαλή, και που φιλιόμουν και έκανα λίγα πράγματα με το τότε αγόρι μου μου έφτανε και μου περίσευε. Αισθανόμουν πολύ ανώριμη και ούτε "καιγόμουν" να το κάνω. Τι εννοώ; Ήμουν έτοιμη σωματικά, ήξερα πολλά για την προφύλαξη, αλλά ψυχικά δεν!Να ακολουθούμε το ένστικτό μας, και όχι τυχόν υποδείξεις τρίτων, εμείς ξέρουμε πότε είμαστε έτοιμοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
η σωστή ηλικία είναι μετά τα 30.
οι γυναίκες έχουν προετοιμαστεί ψυχολογικά και οι άντρες έχουν βαρεθεί να περιμένουν. Αυτό είναι σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
συμφωνώ απόλυτα με underwater και Michelle :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
lol@theio vrefos.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου στα 16-17.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πιστέυω ότι η ηλικία είναι κάτι άσχετο απο την σεξουαλική επαφη, για μένα παίζει ρόλο πρώτα η γνώση και μετα η επιθυμία η ετοιμότητα, η επιθυμία για ολοκλήρωση, η ηλικία απλά είναι ένα νούμερο όχι ετοιμότητα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Κατά την άποψή μου, όταν κάποιος είναι συνειδητοποιημένος ότι αυτή η πράξη λόγω του ότι γίνεται για πρώτη φορά θα τον / την στιγματίσει για το υπόλοιπο της σεξυαλικής του/ της ζωής.
Για 'μένα, ήταν η ηλικία των 17, δεν ήμουν συνειδητοποιημένη αλλά ήμουν πολύ τυχερή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πιστευω πως δεν υπαρχει καπια δεδομενη ηλικια... Αρκει να μην μιλαμε και για μωρα.... απο τα 14(ισως λιγο μικρος/μικρη ακομα)-15-16 και μετα οποτε θελεις και οποτε ερθει κιολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ποια ειναι η κοινώς αποδεκτή ηλικία?
Εδω θα ακουσεις πολλες αποψεις... :blink: Υπαρχουν οι θεωρειες και πρακτικές....
:ermm: Οι πρακτικές λενε όποτε νοιωθεις ετοιμος/η οσον αφορα τον συντροφο, γιατι ειναι τοσο απλο να του κανεις τη.... χαρη.. Οσο και να εχεις γνωσεις δεν αρκει. Στη θεωρία οι ψυχολογοι λενε οτι πρεπει να ειναι θεμιτό και απο τους δυο και κυριως οταν προκειται για την πρωτη φορά. Οι γυναικολογοι λενε οτι η ηλικια δεν πρεπει να ειναι πριν τα 17 για την πρωτη φορα γιατι ακομα ο οργανισμος δεν εχει ολοκληρωθεί, και ειναι πολυ ευάλωτος σε πασης φυσεως "ατυχηματα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zarathustra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Δεν υπάρχει σωστή ηλικία.Οποτε νομίσει κάποιος οτι έχει έρθει η ώρα το κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Δεν πιστεύω, ότι υπάρχει στάνταρ ηλικία..., νομίζω ότι είναι εντελώς προσωπική η ανάγκη... του καθενός και έρχεται την στιγμή που ο κάθενας αισθάνεται ότι είναι έτοιμος..., δηλαδή ότι το θέλει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ditr

Νεοφερμένος

Ο ditr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
εγώ θέλω από τα έντεκα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Όποτε πραγματικά νιώθει έτοιμος κάποιος. Αλλά γενικά, και σύμφωνα και με τους ειδικούς, η γυναίκα τουλάχιστον απολαμβάνει καλύτερα το σεξ μετά τα 19-20.

εγώ θέλω από τα έντεκα....

Άλλο από πότε θέλει κανείς κι άλλο πότε είναι έτοιμος/η (σωματικά και ψυχολογικά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Στέφανος

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Από τα 16 και μετά.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Χμ εγώ πιστεύω απτα 18 και μετά που τελειώνεις το λύκειο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ditr

Νεοφερμένος

Ο ditr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Άλλο από πότε θέλει κανείς κι άλλο πότε είναι έτοιμος/η (σωματικά και ψυχολογικά).[/quote]
επ!!και εγώ έτοιμος είμουνα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top