Πώς παύεις να αγαπάς κάποιον;

einhell

Νεοφερμένος

Ο einhell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Πώς παύεις να αγαπάς κάποιον;
Υπάρχει σχετική εφαρμογή στο androind market (free) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Λες δυνατά : « Δεν σ αγαπάω».
Επανέλαβε το τρις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Λες δυνατά : « Δεν σ αγαπάω πχια».
Επανέλαβε το τρις.

και πιάνει;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
και πιάνει;;;;;;;;;;;;;;;;;

Πχιάνει! Αρκεί να κάνεις τη διαδικασία όπως με κάθε φάρμακο. τρεις φορές τη μέρα με ένα ποτήρι νερό. Αν δεν γιατρευτείς σε τρεις μέρες, ευλογείς το νερό και γίνεται κρασί! Και πιάνει πιο σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Πχιάνει! Αρκεί να κάνεις τη διαδικασία όπως με κάθε φάρμακο. τρεις φορές τη μέρα με ένα ποτήρι νερό. Αν δεν γιατρευτείς σε τρεις μέρες, ευλογείς το νερό και γίνεται κρασί! Και πιάνει πιο σίγουρα.

μιλάμε για εννέα δόσεις δλδ. Οκ, ανεκτό. Το πρόβλημα προκύπτει αν, κυνηγώντας την σιγουριά, πίνουμε κιόλας τα νεροπότηρα με τα κρασιά και τελικά καταλήξουμε στους ΑΑΑ προκειμένου να ξεπεράσουμε ένα αμόρε. Αξίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
μιλάμε για εννέα δόσεις δλδ. Οκ, ανεκτό. Το πρόβλημα προκύπτει αν, κυνηγώντας την σιγουριά, πίνουμε κιόλας τα νεροπότηρα με τα κρασιά και τελικά καταλήξουμε στους ΑΑΑ προκειμένου να ξεπεράσουμε ένα αμόρε. Αξίζει;

Για τον Πάριο αξίζει μάλλον.:thumbup:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Για τον Πάριο αξίζει μάλλον.:thumbup:


ποιός υποστήριξε ποτέ πως δεν έχετε τον τρόπο σας να μας αποστομώνετε; (Μα ήταν αναγκαία η επίκληση του γλίτσα με τα σιρόπια ρε γμτι μου τώρα; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
ποιός υποστήριξε ποτέ πως δεν έχετε τον τρόπο σας να μας αποστομώνετε; (Μα ήταν αναγκαία η επίκληση του γλίτσα με τα σιρόπια ρε γμτι μου τώρα; )

Ε δε μού βρίσκεται κάτι εκκλησιαστικό αυτή τη στιγμή! Σχωράτε με πάτερ. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Ε δε μού βρίσκεται κάτι εκκλησιαστικό αυτή τη στιγμή! Σχωράτε με πάτερ. :worry:

kal;a. Να κάτι σε πατροπαράδοτο που συνδυάζει τα δύο. Συχωρεμένη έτσι κι αλλιώς :P
https://www.youtube.com/watch?v=Jzjb3bdMDYU
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
και τελικά καταλήξουμε στους ΑΑΑ...

Δεν ξέρω γιατί θα κατέληγε κάποιος μπαταρία, πάντως ΑΑ δεν καταλήγεις για έναν έρωτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
καθείς και τα ήθη του. Και οι ευαισθησίες που κουβαλάει. Και η ιντροβερτιά του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Δυο οι τρόποι που οδηγούν στη λήξη της αγάπης:
α)Ο απότομος: κάνει ή λέει κάτι που σε σοκάρει τόσο, που ότι δικαιολογία κι αν επινοηθεί μετά, η μαχαιριά είναι βαθιά (καλή ρίμα για λαϊκό άσμα, αν και ο Τόλης ο Βοσκόπουλος είχε τραγουδήσει κάτι ανάλογο στο πολύ μακρινό παρελθόν).
β)Η μέθοδος "σαράκι": Τρώει τη σχέση , αργά αλλά σταθερά.
'Ωσπου ξυπνάς ένα πρωί και αναρωτιέσαι "Πού πας βρε Καραμήτρο;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
υπάρχει και τρίτος. Ο θάνατος. Ο Νίκος Δήμου είναι σαφής
Έτσι κι αλλιώς μια μέρα θα χωρίσουμε.
Από έρωτα, από θάνατο, από χρόνο.
Θα ήθελα όμως να χωρίσουμε μαζί.
Όχι χώρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Σωστά. Παρέλειψα την αναφορά στον "Μεγάλο δημοκράτη".
Άψογος ο Δήμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
άψογος δεν μπορώ να ξέρω αν είναι. Τρομερά ενδιαφέρουσα προσωπικότητα όμως, ναι. Στο μπλογκ του πρωτοποστάρισα εν έτει 1997 :P. Αλλά πέραν των όντως αιρετικών θέσεών του, για τις οποίες όμως επιχειρηματολογεί, και μόνο ο πόλεμος που δέχεται από τους ελληναράδες και τα εθνικιστικά χρυσά αυγά βλαχάκη, μου τον κάνει συμπαθή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εγώ πάντως νομίζω οτι αν πραγματικά αγαπάς κάποιον δεν μπορείς να σταματήσεις να τον αγαπάς ποτέ. Όσο κι αν παρεισφρύουν ανθρώπινα συναισθήματα όπως θυμός, οίκτος, λύπηση, αγανάκτηση κλπ. Η αγάπη για μένα άπαξ και υπάρξει και είναι αληθινή πάντα θα υπάρχει ακόμα και αν δεν τον ξαναδείς ποτέ.
Πώς μπορούν να μισιούνται αυτοί που κάποτε τόσο αγαπήθηκαν και αντάλλαξαν όρκους αγάπης; Μού είναι τόσο στενάχωρο όλο αυτό. Μη ανθρώπινο για μένα.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Εγώ πάντως νομίζω οτι αν πραγματικά αγαπάς κάποιον δεν μπορείς να σταματήσεις να τον αγαπάς ποτέ. Όσο κι αν παρεισφρύουν ανθρώπινα συναισθήματα όπως θυμός, οίκτος, λύπηση, αγανάκτηση κλπ. Η αγάπη για μένα άπαξ και υπάρξει και είναι αληθινή πάντα θα υπάρχει ακόμα και αν δεν τον ξαναδείς ποτέ.
Πώς μπορούν να μισιούνται αυτοί που κάποτε τόσο αγαπήθηκαν και αντάλλαξαν όρκους αγάπης; Μού είναι τόσο στενάχωρο όλο αυτό. Μη ανθρώπινο για μένα.:(

!!!!!!!!!!!!!! +όσα!!!!!!!!!!!!
Αυτά πρεσβεύετε και τα ισόβια σέβη μου σας καταθέτω!!!
Ταύτιση έως κεραίας!!!!!!!!!!!!! (με εξαίρεση τις θέσεις περί λύπησης και οίκτου, αλλά δεν παεισταδιάλα; )
Τέλος λέμε ρε παιδί μου!!!!!!!!!
Πολλώ μάλλον που ο αντίποδας της αγάπης δεν είναι το μίσος αλλά η ανυπαρξία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Θεωρώ κι εγώ, πως ειναι σαχλαμπουρδίσματα αυτά. Ούτε είναι δυνατόν, ούτε χρειάζεται να σταματήσεις να αγαπάς. Αν το κάνουν σε σ'εσένα, αυτοί θα χάσουν την αγάπη από μέσα τους. Η αγάπη είναι κάτι που κατοικεί μέσα μας. Είναι η αλήθεια μας. Ναι, μπορείς να πάψεις. Μπορείς να πάψεις να αγαπάς. Όχι κάποιον. Την ίδια την αγάπη. Από εκεί και πέρα, είναι άλλο η διακοπή των σχέσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Εγώ πάντως νομίζω οτι αν πραγματικά αγαπάς κάποιον δεν μπορείς να σταματήσεις να τον αγαπάς ποτέ. Όσο κι αν παρεισφρύουν ανθρώπινα συναισθήματα όπως θυμός, οίκτος, λύπηση, αγανάκτηση κλπ. Η αγάπη για μένα άπαξ και υπάρξει και είναι αληθινή πάντα θα υπάρχει ακόμα και αν δεν τον ξαναδείς ποτέ.
Πώς μπορούν να μισιούνται αυτοί που κάποτε τόσο αγαπήθηκαν και αντάλλαξαν όρκους αγάπης; Μού είναι τόσο στενάχωρο όλο αυτό. Μη ανθρώπινο για μένα.:(

Όχι. καθόλου δεν μισιούνται. Απλώς παύουν να αγαπιούνται.
Πράγμα που, από μιας άποψης, είναι πιο θλιβερό, καθότι το μίσος ενίοτε υποκρύπτει πάθος, ένταση (ίσως και αγάπη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuspiciousMinds

Νεοφερμένος

Η SuspiciousMinds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Άλλο ο έρωτας και άλλο η αγάπη. Ο έρωτας μπορεί να σου φύγει αλλά αν έχεις αγαπήσει τον άλλον πραγματικά δεν πιστεύω ότι μπορείς να τον "ξεαγαπήσεις" τόσο εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top