Πώς πλησιάζεις μια εργαζόμενη κοπέλα;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
καλησπέρα

θέλω να την πέσω σε πια κοπέλα που μου αρέσει και εργάζεται σε φαστουντάδικο που
ψωνίζω απο εκεί.

ορισμένες φορές θα πάω και θα είναι μεσα στο ενθουσιασμό που με βλέπει και θα μιλάμε
και αλλές φορές θα πάω και θα την βρώ να κρίβεται πίσω απο τα ψυγεία και απο τις
τυρόπιτες και στην επικοινωνία θα με γειώνει κανονικά!

ξέρω η κάθε μέρα δεν είναι ίδια, υπάρχει η κούραση της δουλειάς υπάρχει η κακή διάθεση
λόγω μιας δύσκολης μέρας, όμως αν υπάρχει "ενα ενδιαφέρον" δεν κάνουμε έτσι...

βοθήστε... :)
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Προσωπικα ειμαι παντα αντιθετος στο πεσιμο σε εργαζομενο.

Παρολαυτα, θα μπορουσες να το πας δια της πλαγιας οδου. Να stalkαρεις τη σελιδα του καταστηματος στο fb, να τη βρεις απο τα likes ή με καποιον τροπο τελος παντων, αποκτωντας ενα πατημα για να της πιασεις κουβεντα την επομενη φορα.
Απο την αλλη μπορει να θεωρηθει και λιγο κριπι😁
 

ilovenature

Νεοφερμένος

Ο ilovenature αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Καλησπερα!
Αρχικα, πρεπει να την προσεγγισεις την σωστη στιγμη. Προσπαθησε να πας καποια στιγμη οπου δεν θα εχει πολυκοσμια, ετσι ωστε να μπορεσει να σου μιλησει. Εαν εχει πολυκοσμια και πρεπει να εξυπηρετησει πελατες, δεν θα μπορει να σου μιλησει ακομα και εαν το θελει.
Μολις την δεις, βρες μια αφορμη για να τις μιλησεις. Εδω δεν υπαρχουν κανονες προσεγγισης, ουτε μυστικες φορμουλες επιτυχιας. Εκεινη την στιγμη, βρες την οποιαδηποτε αφορμη και με ωραιο τροπο ξεκινα να συζητας μαζι της. Με αυτον τροπο, λογικα θα καταλαβεις εαν ειναι θετικη στο να γνωριστειτε. Εαν δεις οτι ειναι θετικη και υπαρχει ροη στην κουβεντα σας και η γλωσσα του σωματος της, σου δειχνει <<πρασινο φως>>, μπορεις ευγενικα να της πεις εαν θελει νσ ανταλλαξετε facebook, instagram κλπ κλπ ή τηλεφωνο. Υστερα βλεπεις πως θα παει και αν θα θελει να βγειτε καποια στιγμη απο κοντα. Εαν ομως δεις οτι δεν ειναι θετικη και οτι απανταει μονολεκτικα για να σε <<ξεφορτωθει>>, τοτε μην κανεις τιποτα και ξαναπηγαινε καποια αλλη στιγμη να της μιλησεις. Εαν και τις επομενες φορες, δεν ειναι θετικη απεναντι σου και απανταει μονολεκτικα, τοτε δεν θελει γενικοτερα να σε γνωρισει.

Σε καμια περιπτωση δεν θα προτεινα να την προσεγγισεις ερωτικα την ωρα που εργαζεται διοτι:
1) Μπορει να εχει ηδη αγορι, χωρις εσυ να το γνωριζεις
2) Μπορει με μια τετοια κινηση να νιωσει αβολα επειδη θα ειναι (εστω και λιγος) κοσμος μπροστα.
3) Μπορει να κινδυνευσει να χασει την δουλεια της, σε περιπτωση που το αφεντικο δει οτι απροσανατολιζεται και δεν συγκεντρωνεται στην δουλεια της.

Καλη επιτυχια σου ευχομαι και να πας με αυτοπεποιθηση! Εαν δεν πας με αυτοπεποιθηση, θα το καταλαβει ξεκαθαρα οτι πιστευεις οτι στον ευατο σου, και αυτο μονο θετικο μπορει να ειναι για εσενα ;)
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Θα έλεγα να μην την προσεγγίσεις μέσα στο μαγαζί. Στήσου απέξω την ώρα που σχολάει. Αν την περιμένει γκόμενος την κάνεις με ελαφρά. Αν είναι μόνη την ακολουθείς και τη συναντάς τυχαία πιο κάτω. Θα είσαι κι εσύ έκπληκτος για τη σύμπτωση που συναντηθήκατε.

1631460817344.png
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.
καλησπέρα

θέλω να την πέσω σε πια κοπέλα που μου αρέσει και εργάζεται σε φαστουντάδικο που
ψωνίζω απο εκεί.

ορισμένες φορές θα πάω και θα είναι μεσα στο ενθουσιασμό που με βλέπει και θα μιλάμε
και αλλές φορές θα πάω και θα την βρώ να κρίβεται πίσω απο τα ψυγεία και απο τις
τυρόπιτες και στην επικοινωνία θα με γειώνει κανονικά!

ξέρω η κάθε μέρα δεν είναι ίδια, υπάρχει η κούραση της δουλειάς υπάρχει η κακή διάθεση
λόγω μιας δύσκολης μέρας, όμως αν υπάρχει "ενα ενδιαφέρον" δεν κάνουμε έτσι...

βοθήστε... :)

να μην κάνεις τίποτα.

πρώτα απ' όλα είναι εργασιακός χώρος και καλό είναι να μην κάνουμε πεσίματα.

δεύτερο και ίσως πιο σημαντικό: η συμπάθεια, ο έρωτας με μια γυναίκα που μας φτιάχνει καφέ, ή να φάμε, ή που μας σερβίρει, είναι πλάνη. ουσιαστικά δεν ερωτεύεσαι την ίδια, αλλά το μέσο της γνωριμίας. δλδ το ότι σε υπηρετεί κατά κάποιο τρόπο και σε φροντίζει, σαν την μητέρα. εδώ απλά έχουμε μια εκδήλωση της αγάπης προς την μητρική φιγούρα-αρχέτυπο και όχι προς την Γυναίκα.

 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Δεν έχετε αφήσει και ένα σημείο ωστόσο να γίνει γνωριμία. Στη δουλειά τους να μη τη πέφτουν, από τον κοινωνικό κύκλο όχι γιατί τι θα γίνει μετά που θα χωρίσουν, στο διαδίκτυο είναι τραβεστί, στα μπαρ και στους δρόμους οι κοπέλες θα ενοχληθούν, συναδέλφους όχι :hmm:
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Πολύ καλα ποστ ολοι, και ειπατε και πραγματα που δεν ειχα σκεφτεί.. αστα διαλα σνιφ σνιφ με συγκινησατε :'(
εχετε σπουδάσει συμβουλευτικη στην ιδια σχολή?

Προσωπικα ειμαι παντα αντιθετος στο πεσιμο σε εργαζομενο.

Παρολαυτα, θα μπορουσες να το πας δια της πλαγιας οδου. Να stalkαρεις τη σελιδα του καταστηματος στο fb, να τη βρεις απο τα likes ή με καποιον τροπο τελος παντων, αποκτωντας ενα πατημα για να της πιασεις κουβεντα την επομενη φορα.
Απο την αλλη μπορει να θεωρηθει και λιγο κριπι😁
ναι το ειχα κανει αυτο με το fb μικρός.. δουλεύει! αλλά μόνο γνωριμία έβγαλα και friends για το προφίλ.

Καλησπερα!
Αρχικα, πρεπει να την προσεγγισεις την σωστη στιγμη. Προσπαθησε να πας καποια στιγμη οπου δεν θα εχει πολυκοσμια, ετσι ωστε να μπορεσει να σου μιλησει. Εαν εχει πολυκοσμια και πρεπει να εξυπηρετησει πελατες, δεν θα μπορει να σου μιλησει ακομα και εαν το θελει.
Μολις την δεις, βρες μια αφορμη για να τις μιλησεις. Εδω δεν υπαρχουν κανονες προσεγγισης, ουτε μυστικες φορμουλες επιτυχιας. Εκεινη την στιγμη, βρες την οποιαδηποτε αφορμη και με ωραιο τροπο ξεκινα να συζητας μαζι της. Με αυτον τροπο, λογικα θα καταλαβεις εαν ειναι θετικη στο να γνωριστειτε. Εαν δεις οτι ειναι θετικη και υπαρχει ροη στην κουβεντα σας και η γλωσσα του σωματος της, σου δειχνει <<πρασινο φως>>, μπορεις ευγενικα να της πεις εαν θελει νσ ανταλλαξετε facebook, instagram κλπ κλπ ή τηλεφωνο. Υστερα βλεπεις πως θα παει και αν θα θελει να βγειτε καποια στιγμη απο κοντα. Εαν ομως δεις οτι δεν ειναι θετικη και οτι απανταει μονολεκτικα για να σε <<ξεφορτωθει>>, τοτε μην κανεις τιποτα και ξαναπηγαινε καποια αλλη στιγμη να της μιλησεις. Εαν και τις επομενες φορες, δεν ειναι θετικη απεναντι σου και απανταει μονολεκτικα, τοτε δεν θελει γενικοτερα να σε γνωρισει.

Σε καμια περιπτωση δεν θα προτεινα να την προσεγγισεις ερωτικα την ωρα που εργαζεται διοτι:
1) Μπορει να εχει ηδη αγορι, χωρις εσυ να το γνωριζεις
2) Μπορει με μια τετοια κινηση να νιωσει αβολα επειδη θα ειναι (εστω και λιγος) κοσμος μπροστα.
3) Μπορει να κινδυνευσει να χασει την δουλεια της, σε περιπτωση που το αφεντικο δει οτι απροσανατολιζεται και δεν συγκεντρωνεται στην δουλεια της.

Καλη επιτυχια σου ευχομαι και να πας με αυτοπεποιθηση! Εαν δεν πας με αυτοπεποιθηση, θα το καταλαβει ξεκαθαρα οτι πιστευεις οτι στον ευατο σου, και αυτο μονο θετικο μπορει να ειναι για εσενα ;)
Σωστα μιλάς έχω διαβασει <γλώσσα σώματος> του στυλ "γιατι δεν μας μιλάς" ή "γιατι δεν κάνεις κάτι?" κάποια στιγμή που είχα ξενερώσει εγώ από την φαση κρυο-ζεστη και πήγαινα μόνο να ψωνίσω και έφευγα

η γλώσσα σώματος ηταν ενα πλάγιο βλέμμα με ενα χαμόγελο που εγώ αγνόησα πηρα την παραγγελία μου και απλά έφυγα.


μια μιλάμε μια δεν μιλάμε μια δεν μιλιεμαι εγω..

να μην κάνεις τίποτα.

πρώτα απ' όλα είναι εργασιακός χώρος και καλό είναι να μην κάνουμε πεσίματα.

δεύτερο και ίσως πιο σημαντικό: η συμπάθεια, ο έρωτας με μια γυναίκα που μας φτιάχνει καφέ, ή να φάμε, ή που μας σερβίρει, είναι πλάνη. ουσιαστικά δεν ερωτεύεσαι την ίδια, αλλά το μέσο της γνωριμίας. δλδ το ότι σε υπηρετεί κατά κάποιο τρόπο και σε φροντίζει, σαν την μητέρα. εδώ απλά έχουμε μια εκδήλωση της αγάπης προς την μητρική φιγούρα-αρχέτυπο και όχι προς την Γυναίκα.


Το ξεκινάς καλά συμφωνώ..μετά σε χάνω.. τι μητρικό ένστικτο και τέτοια μου λες? :)


παιδιά δεν θα κανω ολων τα ποστ quote τα διαβάζω και μου αρέσουν γιατι μου δίνετε ιδέες και μου λέτε και που πρέπει να μαζευτώ.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.
Το ξεκινάς καλά συμφωνώ..μετά σε χάνω.. τι μητρικό ένστικτο και τέτοια μου λες? :)

όχι μητρικό ένστικτο. το αντίστροφο αν θες. το ένστικτο του παιδιού. όπως το παιδί που αγαπάει την μάνα και αποζητά την φροντίδα, έτσι κι εσύ προβάλεις αυτή τη αγάπην προς τη μητέρα, και προς την κοπέλα, δλδ ερωτεύεσαι μια γυναίκα που σε περιποιείται, σου φτιάχνει σάντουιτς, όχι μια Γυναίκα γενικότερα. αυτό μπορεί να κρύβει κάποιο σύμπλεγμα, και όχι πραγματικό έρωτα προς μια Γυναίκα.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
όχι μητρικό ένστικτο. το αντίστροφο αν θες. το ένστικτο του παιδιού. όπως το παιδί που αγαπάει την μάνα και αποζητά την φροντίδα, έτσι κι εσύ προβάλεις αυτή τη αγάπην προς τη μητέρα, και προς την κοπέλα, δλδ ερωτεύεσαι μια γυναίκα που σε περιποιείται, σου φτιάχνει σάντουιτς, όχι μια Γυναίκα γενικότερα. αυτό μπορεί να κρύβει κάποιο σύμπλεγμα, και όχι πραγματικό έρωτα προς μια Γυναίκα.
Το να είναι απλά μουν@ρα και να του αρέσει δε παίζει?
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
όχι μητρικό ένστικτο. το αντίστροφο αν θες. το ένστικτο του παιδιού. όπως το παιδί που αγαπάει την μάνα και αποζητά την φροντίδα, έτσι κι εσύ προβάλεις αυτή τη αγάπην προς τη μητέρα, και προς την κοπέλα, δλδ ερωτεύεσαι μια γυναίκα που σε περιποιείται, σου φτιάχνει σάντουιτς, όχι μια Γυναίκα γενικότερα. αυτό μπορεί να κρύβει κάποιο σύμπλεγμα, και όχι πραγματικό έρωτα προς μια Γυναίκα.
Μου θυμίζεις την μάνα μου γι αυτό σ αγαπάω ένα πράγμα 🤔🤔🤔🤔

Νομίζω τα έχεις πολύ μπερδεμένα στο μυαλό σου και αυτά τα λένε σε άλλες περιπτώσεις και όχι εδώ 😉
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.
Μου θυμίζεις την μάνα μου γι αυτό σ αγαπάω ένα πράγμα 🤔🤔🤔🤔

Νομίζω τα έχεις πολύ μπερδεμένα στο μυαλό σου και αυτά τα λένε σε άλλες περιπτώσεις και όχι εδώ 😉

τι εννοείς; σε ποιες περιπτώσεις τα λένε;
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
όχι μητρικό ένστικτο. το αντίστροφο αν θες. το ένστικτο του παιδιού. όπως το παιδί που αγαπάει την μάνα και αποζητά την φροντίδα, έτσι κι εσύ προβάλεις αυτή τη αγάπην προς τη μητέρα, και προς την κοπέλα, δλδ ερωτεύεσαι μια γυναίκα που σε περιποιείται, σου φτιάχνει σάντουιτς, όχι μια Γυναίκα γενικότερα. αυτό μπορεί να κρύβει κάποιο σύμπλεγμα, και όχι πραγματικό έρωτα προς μια Γυναίκα.

κοίτα με ειλικρίνεια θα πω οτι εκτιμώ τις απαντήσεις όλων σας! ακόμα και τις περίεργες.. :)

πανω στην δική σου απάντηση να πω οτι απλα χαίρομαι που γράφτηκε ακόμη και αυτή η οπτική! :D
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.
καλησπέρα

θέλω να την πέσω σε πια κοπέλα που μου αρέσει και εργάζεται σε φαστουντάδικο που
ψωνίζω απο εκεί.

ορισμένες φορές θα πάω και θα είναι μεσα στο ενθουσιασμό που με βλέπει και θα μιλάμε
και αλλές φορές θα πάω και θα την βρώ να κρίβεται πίσω απο τα ψυγεία και απο τις
τυρόπιτες και στην επικοινωνία θα με γειώνει κανονικά!

ξέρω η κάθε μέρα δεν είναι ίδια, υπάρχει η κούραση της δουλειάς υπάρχει η κακή διάθεση
λόγω μιας δύσκολης μέρας, όμως αν υπάρχει "ενα ενδιαφέρον" δεν κάνουμε έτσι...

βοθήστε... :)
πιάσε δουλειά στο φαστφουνταδικο

δεν είναι εύκολο στον εργασιακό χώρο και δεν είναι το καλύτερο...μόνο αν και η άλλη είναι σε φάση ή είναι τσιμπημένη κλπ. Αν δουλεύει ταμείο, βολεύει...
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πιάσε δουλειά στο φαστφουνταδικο

δεν είναι εύκολο στον εργασιακό χώρο και δεν είναι το καλύτερο...μόνο αν και η άλλη είναι σε φάση ή είναι τσιμπημένη κλπ. Αν δουλεύει ταμείο, βολεύει...
Εμένα όποιος με ενοχλούσε εν ώρα εργασίας θα έτρωγε μπουκέτο
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Το να είναι απλά μουν@ρα και να του αρέσει δε παίζει?

Χαχα μ'αρέσει.. που τα γράφεις χύμα!

για μένα ναι είναι.. γενικά ομως δεν θα το έλεγα! και δεν θα ειχα ασχοληθεί.
γιατι κυνηγάω πιο απλά κορίτσια.. οπου βλεπω πολυ εντυπωσιακές γυναίκες θεωρω η ζήτηση ειναι μεγαλη οπότε δεν ασχολούμαι πολύ εκτός και αν υπάρχει επικοινωνία και διξει κάτι η άλλη. Αν βέβαια ολοι σκεφτόμασταν το ίδιο οι μοντελες θα έμεναν στο ραφι.. ^^

Γύπας: οπότε ννναι.. αν κάποια νιώθει πολύ απλή μπορεί να μπει σφήνα, θα είχε ελπίδες μαζί μου και δεν νομίζω να στεναχωρησει την κοπελιά στο φαστφούντ.

πιάσε δουλειά στο φαστφουνταδικο

δεν είναι εύκολο στον εργασιακό χώρο και δεν είναι το καλύτερο...μόνο αν και η άλλη είναι σε φάση ή είναι τσιμπημένη κλπ. Αν δουλεύει ταμείο, βολεύει...

Φοβερό! και ναι μπορώ. γίνεται.. αλλά είμαι αλλού.

Εμένα όποιος με ενοχλούσε εν ώρα εργασίας θα έτρωγε μπουκέτο


καλα ναι.. εσυ έχουμε καταλάβει χαχα, ουτε για πλάκα δεν θα το έκανα ^^
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Εμένα όποιος με ενοχλούσε εν ώρα εργασίας θα έτρωγε μπουκέτο
Την ώρα που θ' απήγγειλες Καρυωτάκη εννοείς;

καλησπέρα

θέλω να την πέσω σε πια κοπέλα που μου αρέσει και εργάζεται σε φαστουντάδικο που
ψωνίζω απο εκεί.

ορισμένες φορές θα πάω και θα είναι μεσα στο ενθουσιασμό που με βλέπει και θα μιλάμε
και αλλές φορές θα πάω και θα την βρώ να κρίβεται πίσω απο τα ψυγεία και απο τις
τυρόπιτες και στην επικοινωνία θα με γειώνει κανονικά!

ξέρω η κάθε μέρα δεν είναι ίδια, υπάρχει η κούραση της δουλειάς υπάρχει η κακή διάθεση
λόγω μιας δύσκολης μέρας, όμως αν υπάρχει "ενα ενδιαφέρον" δεν κάνουμε έτσι...

βοθήστε... :)
Η δουλειά στην εστίαση είναι απαιτητική οπότε το να κρύβεται πίσω από τα ψυγεία για να σε αποφύγει είναι τραβηγμένο. Πιθανότατα θα πνίγεται στην δουλειά η κοπέλα. Οπότε, αν αποφασίσεις να κάνεις κίνηση, προσπάθησε να είσαι συνοπτικός, αν και καταλαβαίνω ότι αυτό σε περιορίζει.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό το "θέλω να την πέσω" δεν μου άρεσε σαν πρόταση
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top