Πώς σκέφτονται οι άντρες;

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
η απαντηση μου πηγαινε στο Γιωργο...
μην παρεξηγηθουμε κιολας:P
γενικευω και αυτο ισως ειναι λαθος μου!
αλλα το εξηγησα πιο πανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
οι περισσοτεροι απο οσους εχω γνωρισει μεχρι σημερα
Τώρα μιλάς σωστά. Από όσους έχεις ΕΣΥ γνωρίσει. Κάνε λοιπόν πιο προσεκτικές γνωριμίες και σταμάτα τις γενικεύσεις.

Το πρόβλημα είναι σε εσένα με τις παρέες που κάνεις. Όπως είσαι σήκω, πήγαινε στην κουζινα να πιεις ένα ποτήρι νερό να ηρεμίσεις και κάτσε σκέψου τι μπορεί να κάνεις λάθος στις επιλογές σου. Και διόρθωσέ το Γιατί δεν φταίνε τα άτομα που γνώρισες [γιατί έτσι είναι ο χαρακτήρας τους] αλλά μάλλον εσύ που τα επέλεξες. Είναι πιθανό να δίνεις την προσοχή σου σε λάθος άτομα και να απορρίπτεις τα άτομα που μπορεί εντέλει να κάνουν για σένα.

Αυτά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
απλα μπορεις να μιλας λιγο καλυτερα και να μην ειρωνευεσαι γιωργο...

και δεν ειπα οτι ΟΛΟΙ ειναι ετσι...μπορει να υπαρχουν και αλλοι που δεν ειναι!
ισως παιζει ρολο η ηλικια?
παιζει ρολο ο χαρακτηρας?
δεν ξερω...
εμενα προσωπικα δεν μου εχει τυχει τετοιο περιστατικο,στις φιλες μου ομως πολλες φορες!:/:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,494 μηνύματα.
ισως το ψαχνω και γω πολυ:hmm:
αλλα μετα απο καποιες κινησεις,δεν μπορεις να μην το ψαξεις...
π.χ μια φιλη μου 19 χρονων και εκεινος παλι 19 χρονων...ηταν 1,5 χρονο μαζι!
ολοι λεγαμε φτουφτου φτου να μην τους ματιασουμε και πως τα εχουν βρει ετσι κλπ..κ
αι ξαφνικα γυριζει ο κυριος ταδε και λεει στην κοπελια σε βαρεθηκα...
ειχε 3 μερες που εγινε φοιτητης και αυτη εναν χρονο(ξαναεδωσε το παλικαρι) και ξαφνικα πηραν τα μυαλα του αερα και πεταξε το πουλακι...
δηλαδη ηταν σωστο αυτο που εκανε?

η κοπελα ηταν ενα χρονο φοιτητρια και επειδη το αγορι της εδινε,δεν πηγε τις εκδρομες που ηθελε γιατι την χρειαζοταν διπλα του και γενικα στερηθηκε πολλα πραγματα για να ειναι καλα εκεινος και οταν εδωσε και μπηκε στη σχολη,την παραταει και της λεει ενα απλο σε βαρεθηκα???
:mad:
δηλαδη τι ηταν η φιλη μου γι'αυτον?το στηριγμα στις πανελληνιες και μετα τι???
μπορει να σας φαινονται παιδιαστικα ολα αυτα,ισως φταει και η ηλικια που βρισκομαστε,αλλα οσο να'ναι ειναι προβληματα...
παρα πολυ σωστο ηταν...την αληθεια ειπε ο ανθρωπος...δεν καταλαβα,υποχρεωτικο ειναι να μην βαρεθεις τον αλλον;;; το κακο θα ηταν να τη δουλευε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
αυτος ειχε σαφως το δικαιωμα να την παρατησει, αλλα και αυτη εχει σαφεστατα το δικαιωμα να πικραθει και να ειναι politically incorect,
κατα τη γνωμη μου τουλαχιστον:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
α δηλαδη ηταν σωστο να την εκμεταλευτει στην περιοδο των εξετασεων,γιατι περι εκμεταλευση μιλαμε και μετα να την παρατησει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,494 μηνύματα.
α δηλαδη ηταν σωστο να την εκμεταλευτει στην περιοδο των εξετασεων,γιατι περι εκμεταλευση μιλαμε και μετα να την παρατησει???

τι ακριβως εννοεις εκμεταλλευση;;; μια σχεση..εκμεταλλευση ειναι;; αυτη δεν επαιρνε απο αυτον;; μονο αυτος επαιρνε;;Δεν καταλαβαινω αυτο το μεσαιωνικο στυλακι..¨"η κοπελα θυσια για τον αντρα" σε μια σχεση..και οι δυο ΄παιρνουν και οι δυο δινουν.Απο εκει και περα..δεν καταλαβα,ξανθοπουλο θα το κανουμε;;αχ εγω..που σου εδωσα τοσα,αχ εγω..που εκανα τοσες θυσιες..εγω ,αχ εγω ,εγω,εγω....Μια σχεση ΔΕΝ ειναι υποχρεωτικη..πρεπει να το καταλαβουμε αυτο..,δηλαδη αν ο αλλος βαρεθηκε..θα πρεπει να κατσει σε ολη του τη ζωη,επειδη τα ειχαν την περιοδο των εξετασεων;; να τρελαθουμε εντελως;;:crazy::crazy::crazy::crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,804 μηνύματα.
Ο κάθε άντρας όπως και κάθε γυναίκα είναι μια ξεχωριστή προσωπικότητα με κάποια θετικά και κάποια αρνητικά στοιχεία. Όπως υπάρχουν γυναίκες που έχουν μια x παιδεία και επιδιώκουν αληθινά άτομα είτε για φιλία, είτε για σχέση, έτσι υπάρχουν και ανάλογα, άντρες που επιδιώκουν και αυτοί κάτι ανάλογο. Όλοι οι άνθρωποι ανεξαρτήτως φύλου έχουν θετικά και αρνητικά στοιχεία. Πάντα μας αρέσει να εντοπίζουμε και να στοχοποιούμε τα αρνητικά στοιχεία του άλλου και ποτέ του "καλομαθημένου" εαυτού μας.

Συνεπώς, μην κάνετε άσκοπες γενικεύσεις χαζοεφηβικού χαρακτήρα. Όλοι χρειαζόμαστε την γνωριμία και το στήριγμα του αντίθετου φύλου στα πλαίσια μια ευτύτερα φυσιολογικής υγειούς σεξουαλικής ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
εμενα παντως το αγορι μου στην αρχη της σχεσης μας με ειχε τρελανει οτι δινει παραπανω απο μενα, κ οτι πρεπει να βελτιωσω τη συμπεριφορα μου απεναντι του, και οτι δε θ ναι εκει γ παντα το θυμα μου κλπ.:worry:
αλλα στο τελος που κ γω η ιδια καταλαβα καποια πραγματα και "συντονιστηκαμε" ολα πηγαν μια χαρα;)
το θεμα ειναι οτι αν ο ιδιος δεν ειχε διεκδικησει με μενος πολλα πραγματα (να βρισκομαστε περισσοτερο, να του φερομαι καλυτερα κ ν δινω περισσοτερη σημασια) η σχεση μας θα ηταν πολυ διαφορετικη.

θελω να πω μ αυτα οτι η φιλη σου μπορει να ηταν τλκ το θυμα σ αυτη τη σχεση αλλα ισως της βγει σε καλο, γιατι στην επομενη μπορει ν μαθει να διεκδικει αυτα που θελει...αυτο στην καλη περιπτωση βεβαια, διοτι ελπιζω να μην της βγει σε ανασφαλεια κ εχουμε χειροτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
αυτο της λεω κ γω...οτι ειναι καλυτερα που εγινε ετσι και τωρα,γιατι μετα θα ηταν πολυ δυσκολο για εκεινη περισσοτερο!
το μονο που επαιρνε ηταν νευρα και πιεση...
δεν θα κανεις αυτο,γιατι εγω γραφω και διαβαζω και δεν μπορω να εχω το κεφαλι μου στο που θα πας και τι θα κανεις,δεν θα κανεις το αλλο...
και μολις τελειωσαν οι εξετασεις,αντε γεια εγω την κανω:whistle:
δεν το βρισκω και τοσο σωστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,494 μηνύματα.
αυτο της λεω κ γω...οτι ειναι καλυτερα που εγινε ετσι και τωρα,γιατι μετα θα ηταν πολυ δυσκολο για εκεινη περισσοτερο!
το μονο που επαιρνε ηταν νευρα και πιεση...
δεν θα κανεις αυτο,γιατι εγω γραφω και διαβαζω και δεν μπορω να εχω το κεφαλι μου στο που θα πας και τι θα κανεις,δεν θα κανεις το αλλο...
και μολις τελειωσαν οι εξετασεις,αντε γεια εγω την κανω:whistle:
δεν το βρισκω και τοσο σωστο!
και βεβαια δεν ειναι σωστη αυτη η συμπεριφορα...ομως ειναι πολυ σωστο το οτι της ειπε οτι βαρεθηκε..και ηταν ειλικρινης...απο εκει και περα,αν η κοπελα ανεχοταν τετοια συμπεριφορα,ειναι δικο της φταιξιμο..η θυματοποιηση ειναι οτι χειροτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
την ανεχοταν,γιατι τον αγαπουσε και πιστεψε πως αυτη η συμπεριφορα ειναι απο την πιεση των εξετασεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
πιστευεις πως σκεφτομαστε το ιδιο με τα αγορια???

Πιστεύω πως η γενική θεωρία ότι η γυναίκες σκέφτονται πιο σύνθετα ενώ οι άντρες πιο απλά, απλώς δεν ισχύει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Αυτη ειναι μια ερωτηση που απασχολει πολλες κοπελες στην ηλικια μου τουλαχιστον...
καποιες φορες μου ειναι αδυνατον να εξηγησω καποιες συμπεριφορες των αγοριων η σκεψεις!
ελπιζω να μην το εχω μονο εγω αυτο,γιατι αλλιως θα υπαρχει προβλημα...:whistle:
εσεις κοριτσια εχετε καταλαβει πως λειτουργουν τα αγορια???
και σεις αγορια απο την πλευρα σας μπορειτε να μας διαφωτησετε λιγο επι του θεματος???



Είμαστε 6.200.000.000 ανθρώποι στη γη, από αυτούς
μπακαλίδικα ας'πούμε πως οι μισοί είναι άντρες.

Έχεις 3.100.000.000 διαφορετικές προσωπικότητες άρα και άλλες τόσες
σκέψεις, διαφορετικοί σαν άνθρωποι, διαφορετικές και οι σκέψεις τους.

Γιατί να μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία
και να χαλάς τον χρόνο σου και την καρδούλα σου;

Ή μήπως νομίζεις πως πρόκειται να μπεις στο μυαλό του καθένα μας;

Οι πράξεις πρέπει να σε ενδιαφέρουν και όχι οι σκέψεις,
από εκεί πρέπει να βγάζεις τα συμπεράσματά σου και να πράττεις ανάλογα.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
πως σκεφτονται οι αντρες;

να μπορουν να ξερουν να σκεφτονται πρωτα..

Εξαρταται σε τι φαση τους βρισκεις,
φανταζομαι ομως πως το ιδιο συμβαινει και στις γυναικες.

στην απογνωση ας πουμε, οπου μεσα σου ειναι σα να γελαει η ιδια η κολαση,
χωρις καν την ανθρωπινη παρουσια διαβολων να γελουν,
η τρελα που κρωζει στο μαυρο συμπαν που αποκαλουμε αρσενικος εαυτος,
το περιστρεφομενο πτωμα της λυπης, σαν καποιος να πεταει μαυρο στον ανεμο,
μια προσπαθεια να χαϊδεψεις ερωτικα το ανεφικτο, ερεβος του ερεβους, θλιβερη
κι απυθμενη περιδινηση σε συλλαβες φωνων, κομματια μουσικης,
αναστεναγμους ματιων, εκει δεν εχει σκεψη, εκει μοναχα γεωμετρια της αβυσσου.

Εαν παλι, τον πετυχεις στα ευθυμα του, η ψυχη του ειναι μια μαυρη ρουφηχτρα
για τους αλλους που σκορπαει συγκινηση, μια καταπακτη που πεφτεις μεσα
και με κλειστα ματια απολαμβανεις την πτωση διχως κατευθυνση,
αιωρειται μια ατμοσφαιρα απεραντου ιλιγγου,
απο το απεραντο του ωκεανου σε μια τρυπα στο τιποτα
κι απομενει να γραφτει στο προσωπο του το "δεν ξερω να θελω"...

Ειλικρινα το ερωτημα πως σκεφτεται ενας αντρας δε διαφερει τοσο
απο το ερωτημα πως σκεφτονται τα αγριοχορτα...

Ιδανικη γλωσσα της ψυχης για περιγραφη καποιας σκεψης,
αμφιβαλλω να υπαρχει.

Αυτο ομως που υπαρχει ειναι οχι το αιτιατο της ερωτησης
αλλα το κινητρο της.

Αισθανομαι σα να μου μεταδιδεται το κυμα μιας δονησης
που ανταλασσεται απο ενα νομισμα ριγμενο κατω, που περιμενει
ενα χερι να το σηκωσει του οποιου η αξια ισοδυναμει με την αξια
του κινητρου κι αυτο -για να μη το κουραζω αλλο- ειναι..

"αφου δε γινεται να σκεφτεται ο αντρας συμφωνα με το πως θελω εγω να σκεφτεται
οι εσωψυχες και λεπτες διεργασιες της συνειδησης και της σκεψης μου για τους αντρες
ειναι ειτε μυθοπλασιες μπορχικου τυπου ειτε αδυνατες να συλλαβουν ή να συλληφθουν".

Και για αυτο παιρνω γνωμες, μηπως και καταφερω να δανειστω ενα παραλλογισμο, μια μεταφραση,
ενα μπαστουνι ή ενα αυθορμητο ψεμμα.

Να μη θες να κατανοησεις, ουτε να αναλυσεις...
να κοιταζεις τον εαυτο σου και τους αντρες και τις γυναικες και τα λυκοσκυλα,
σα να κοιταζεις τη φυση, να κοιταζεις τις εντυπωσεις σου σα να κοιταζεις την εξοχη,
αυτη ειναι η σοφια.

...αυτο το ευλογημενο ενστικτο του να μην εχουμε θεωριες...









https://www.e-steki.gr/showthread.php?p=2475085#post2475085
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τι είναι για να μην αγαπούν οι άντρες; :P
Αγαπούν πως ακριβώς και εμείς... :happy:

Τετοια πας και λες και μας χαλας την φημη που καλλιεργουμε τοσα χρονια...:P

αναισθητοι ειναι ολοι απλα καποιοι απο αυτους τους αναισθητους μπορει και να αγαπησουν:P

Δυστυχως, αγαπητη μου, δεν ειμαστε τοσο αναισθητοι οσο νομιζετε...

καταρχην,εγω ποτε δεν ειπα οτι πιστευω το cosmopolitan και ουτε καν το εχω αναφερει...μαλλον μπερδευεις τα ποστ...
και κατα δευτερον απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι σκεφτομαι συνεχεια το σεξ???
δεν εχω πει,ουτε ισχυει κατι τετοιο...
οσο γι'αυτο που λες,δεν ειναι ουτε ενας,ουτε δυο αυτοι που με το παραμικρο ορμανε σε οποια τους κουνιεται!!!
ειναι οι περισσοτεροι απο εσας...
εσυ μπορει να μην εισαι,αλλα υπαρχουν παααρααα πολλοι οι οποιοι κοιτανε ποια θα τους ανοιξει τα ποδια για να ορμησουν και ας εχουν παει την προηγουμενη μερα με 10...
οποτε αυτο που λες βγαινει ακυρο!!!

Αυτα τα τσουβαλιασματα ομως δεν παλευονται... Ετσι?? Επισης αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι εχεις πεσει πανω σε πολλα λιγουρια, τα οποια βγαινουν μπας και ριξουν καμια... Το γιατι ειναι αλλη ιστορια θα ελεγα...

καταρχας χαλαρωσε λιγο...
εγω ουτε σε ειρωνευτηκα ουτε τιποτα...
εσυ γιατι το κανεις???
συζητηση κανουμε...
οι περισσοτεροι απο οσους εχω γνωρισει μεχρι σημερα,οχι απαραιτητα για φλερτ η κατι αλλο σκεφτονται ετσι...
οι περισσοτεροι φιλοι που εχω σκεφτονται ετσι,τα περισσοτερα αγορια που ειχαν και εχουν οι φιλες μου σκεφτονται ετσι...
αλλα και με τις περισσοτερες κοπελες που εχω γνωρισει μεχρι στογμης αυτο τους εχει τυχει και αυτο πιστευουν!
δεν ειπαμε οτι ειναι ΟΛΟΙ...

Επομενο συμπερασμα: Βλεπετε οτι θελετε να δειτε... Μ' ολη την σημασια της φρασεως...

αυτο της λεω κ γω...οτι ειναι καλυτερα που εγινε ετσι και τωρα,γιατι μετα θα ηταν πολυ δυσκολο για εκεινη περισσοτερο!
το μονο που επαιρνε ηταν νευρα και πιεση...
δεν θα κανεις αυτο,γιατι εγω γραφω και διαβαζω και δεν μπορω να εχω το κεφαλι μου στο που θα πας και τι θα κανεις,δεν θα κανεις το αλλο...
και μολις τελειωσαν οι εξετασεις,αντε γεια εγω την κανω:whistle:
δεν το βρισκω και τοσο σωστο!

Δεν φταιει κανενας αλλος παρα εσεις... Ρε δεν μαθει ακομα να μας χειριζεστε??? Πολυ κακο αυτο, για σας... Κι ειναι τοσο απλο...

να μπορουν να ξερουν να σκεφτονται πρωτα..

Εξαρταται σε τι φαση τους βρισκεις,
φανταζομαι ομως πως το ιδιο συμβαινει και στις γυναικες.

στην απογνωση ας πουμε, οπου μεσα σου ειναι σα να γελαει η ιδια η κολαση,
χωρις καν την ανθρωπινη παρουσια διαβολων να γελουν,
η τρελα που κρωζει στο μαυρο συμπαν που αποκαλουμε αρσενικος εαυτος,
το περιστρεφομενο πτωμα της λυπης, σαν καποιος να πεταει μαυρο στον ανεμο,
μια προσπαθεια να χαϊδεψεις ερωτικα το ανεφικτο, ερεβος του ερεβους, θλιβερη
κι απυθμενη περιδινηση σε συλλαβες φωνων, κομματια μουσικης,
αναστεναγμους ματιων, εκει δεν εχει σκεψη, εκει μοναχα γεωμετρια της αβυσσου.

Εαν παλι, τον πετυχεις στα ευθυμα του, η ψυχη του ειναι μια μαυρη ρουφηχτρα
για τους αλλους που σκορπαει συγκινηση, μια καταπακτη που πεφτεις μεσα
και με κλειστα ματια απολαμβανεις την πτωση διχως κατευθυνση,
αιωρειται μια ατμοσφαιρα απεραντου ιλιγγου,
απο το απεραντο του ωκεανου σε μια τρυπα στο τιποτα
κι απομενει να γραφτει στο προσωπο του το "δεν ξερω να θελω"...

Ειλικρινα το ερωτημα πως σκεφτεται ενας αντρας δε διαφερει τοσο
απο το ερωτημα πως σκεφτονται τα αγριοχορτα...

Ιδανικη γλωσσα της ψυχης για περιγραφη καποιας σκεψης,
αμφιβαλλω να υπαρχει.

Αυτο ομως που υπαρχει ειναι οχι το αιτιατο της ερωτησης
αλλα το κινητρο της.

Αισθανομαι σα να μου μεταδιδεται το κυμα μιας δονησης
που ανταλασσεται απο ενα νομισμα ριγμενο κατω, που περιμενει
ενα χερι να το σηκωσει του οποιου η αξια ισοδυναμει με την αξια
του κινητρου κι αυτο -για να μη το κουραζω αλλο- ειναι..

"αφου δε γινεται να σκεφτεται ο αντρας συμφωνα με το πως θελω εγω να σκεφτεται
οι εσωψυχες και λεπτες διεργασιες της συνειδησης και της σκεψης μου για τους αντρες
ειναι ειτε μυθοπλασιες μπορχικου τυπου ειτε αδυνατες να συλλαβουν ή να συλληφθουν".

Και για αυτο παιρνω γνωμες, μηπως και καταφερω να δανειστω ενα παραλλογισμο, μια μεταφραση,
ενα μπαστουνι ή ενα αυθορμητο ψεμμα.

Να μη θες να κατανοησεις, ουτε να αναλυσεις...
να κοιταζεις τον εαυτο σου και τους αντρες και τις γυναικες και τα λυκοσκυλα,
σα να κοιταζεις τη φυση, να κοιταζεις τις εντυπωσεις σου σα να κοιταζεις την εξοχη,
αυτη ειναι η σοφια.

...αυτο το ευλογημενο ενστικτο του να μην εχουμε θεωριες...

Οκ... Ενταξει... Εγω εδω θα χειροκτοτησω...:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LongTom

Νεοφερμένος

Ο LongTom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Μάλλον πρέπει να αλλάξει το όνομα του thread στο "Πως νομίζουν οι γυναίκες ότι σκέφτονται οι άντρες".
Έλεος ρε κορίτσια,όπως υπάρχουν πολλοί τρόποι που σκέφτονται οι γυναίκες το ίδιο και οι άντρες.
Δεν είναι άιντε μάθαμε έναν τι σκέφτεται τώρα όλοι στον ίδιο ντορβά και τελειώσαμε.

Με συγχωρείτε τώρα παίρνω την μπανάνα μου(το φρούτο προς αποφυγή παρεξηγήσεων) και ξανανεβαίνω στο δέντρο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Αυτα τα τσουβαλιασματα ομως δεν παλευονται... Ετσι?? Επισης αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι εχεις πεσει πανω σε πολλα λιγουρια, τα οποια βγαινουν μπας και ριξουν καμια... Το γιατι ειναι αλλη ιστορια θα ελεγα...


εχω πεσει σε ενα δυο,η αληθεια ειναι αλλα ετσι οπως επεσα,ετσι σηκωθηκα και εφυγα!




εχω σχεση εδω και 3,5 χρονια περιπου και ειμαστε παρα πολυ καλα μπορω να πω...
εχω παααραααα πολυ καιρο να νταραβεριστω με αλλο αγορι και ειδικα με λιγουρια!
το μονο που ζηταω και δεν το κανω γιατι ετσι φερεται το αγορι μου,αλλα επειδη μου εχουν κινησει την περιεργεια καποια πραγματα και μου ειναι δυσκολο να τα καταλαβω καποιες κινησεις αγοριων αψυχολογιτες,για μενα παντα!
εχω φιλους αγορια τα οποια οταν πιανουμε το θεμα σχεση και δεν καταλαβαινω χριστο πως σκεφτονται και με τι λογικη βασικα...
και επειδη πιστευω πως υπαρχουν παρομοιοι χαρακτηρες ισως καποια απο τα ερωτηματα μου μπορει να απαντηθουν...
δεν ψαχνω να μπω στο καθε μυαλο του καθε αντρα και να καταλαβω τι σκεφτεται και ουτε με ενδιαφερει αυτο...
το θεμα ειναι λιγο πιο γενικο,αναμεσα στις σχεσεις μεταξυ αντρων και γυναικων!
πως οι αντρες ξερω γω λενε ειναι τρελλη,δεν μπορω να την καταλαβω και τετοια...
μονο που η διαφορα ειναι οτι δεν καθονται να το ψαξουν και ισως εχουν και δικιο τελικα γιατι δεν νομιζω οτι υπαρχει ακρη!!!
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

bibibo

Νεοφερμένος

Η bibibo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ληγούρια δεν υπάρχουν μόνο άντρες , αλλά και γυναίκες. Μην κατηγορούμε μόνο τους άντρες. Έχω δει γυναίκες να την πέφτουν σε άντρα χυδαία πολλές φορές. Και πραγματικά σοκαρίστηκα ή και αηδίασα. Η παρεξήγηση ανδρών-γυναικών προυπήρχε και θα υπάρχει πάντα . Άλλωστε αυτή δεν είναι η γοητεία? Να υπάρχει ένα μυστήριο..

Απλά υπάρχει αυτή η άποψη ότι ο άντρας είναι πολυγαμικό ον και έχει το δικαίωμα σε όλα. Να έχει δυό τρεις γυναίκες ταυτόχρονα , να κοιτάει σα μ..ς ότι θηλυκό περάσει από μπροστά του , να ξενοπηδάει σε μια σχέση γιατί έχει ορμές, να να να.. Η γυναίκα αν τα κάνει αυτά θεωρείται ... να μην πω.
Επί εποχής γιαγιάδων μας , οι γυναίκες καθόταν '' σούζα ''. Τώρα όμως που ανεξαρτοποιήθηκε η γυναίκα , δε σηκώνει μύγα στο σπαθί της. Καλό ή κακό? Και ναι και όχι. Όπως το πάρει κανείς.

Έχετε δει άντρα να κλαίει? Σπάνια. Ίσως γι ΄αυτό τους θεωρούμε σκληρόκαρδους . Αλλά οι γυναίκες είναι πιο δυνατές , κι ας κλαίμε συνεχώς. Τι σκέφτονται λοιπόν οι άντρες? Τι σκέφτονται οι γυναίκες? Άλυτο και αιώνιο το πρόβλημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Ληγούρια δεν υπάρχουν μόνο άντρες , αλλά και γυναίκες. Μην κατηγορούμε μόνο τους άντρες. Έχω δει γυναίκες να την πέφτουν σε άντρα χυδαία πολλές φορές. Και πραγματικά σοκαρίστηκα ή και αηδίασα.
.
.
.
.
.
Έχετε δει άντρα να κλαίει?

εμένα , αν δεν μου πεις σε ποιο μπαρ συμβαίνει αυτό - πάντα σε λάθος μαγαζιά βγαίνω γαμώτο :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top