Πώς φαντάζεστε εσάς και τον κόσμο το 2007;

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Ας υποθέσουμε ότι είναι 2007.

Πώς βλέπετε με τη δύναμη της φαντασίας ή και διαίσθησης τον εαυτό σας και το κόσμο γύρω μας;

Εντελώς ελεύθερα από τα πιο προσγειωμένα ως τα πιό αεράτα σχόλια είναι ευπρόσδεκτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Πολλα μπορουν να αλλαξουν μεσα σε 2 χρονια, οπως π.χ. η καταπολεμηση του καρκινου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
2007? Πολύ κοντά το έβαλες! Πόοοοσα δηλαδή να αλλάξουν σε 2 χρόνια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
2007? Πολύ κοντά το έβαλες! Πόοοοσα δηλαδή να αλλάξουν σε 2 χρόνια?
Ελα ντε! Πολλά ετοιμάζονται πολύ καιρό και φαίνονται να υλοποιούνται σε μια στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το 2007; Πανευκολο, ακου:

Θα ειμαι ενα 15 χρονο που θα πηγενει 3η γυμανασιου (και για μηκροχρονικο διαστημα 1η λυκειου), θα ακουω ροκ και μεταλ, θα ειμαι τελιως διαφορετικος απο τους συνομιλικους μου. Οι καλυτεροι φιλοι μου θα ειναι internetικοι, στο τελος της χρωνιας θα εχω μηχανι για να πηγενωερχομαι και ο κοσμος γυρο μου θα ειναι οπως ειναι και τωρα...

Δλδ με λιγα λογια το μονο που θα αλαξει θα ειναι η ηλικια μου (και λιγο αργοτερα οτι θα εχω μηχανακι) και οτι δενθα ειναι 2005 αλλα 2006. Μονο που ο πατερας μου θα εχει αλλη δουλια, ε και; Απλα θα αλλαξει η οικονομικη μας καταστασει (ευτιχος προς το καλυτερο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kynofilos:
Ελα ντε! Πολλά ετοιμάζονται πολύ καιρό και φαίνονται να υλοποιούνται σε μια στιγμή.

aha...

δεν είναι παράξενο που όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος πιστεύει περισσότερο ότι στο άμεσο μελλον θα συμβουν αλλαγές στη ζωή του, ενώ όσο είναι ακόμα σε μικρή ηλικία, η ζωή του φαντάζει στάσιμη?

Τον κόσμο τον φαντάζομαι περισσότερο αδιάφορο....εμένα πιο ανώριμη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Δεν πιστεύω να αλλάξουν και πολλά... Όλα θα εξαρτηθούν από το αν θα υπάρξει επιδημία με τη νόσο των πουλερικών :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αυτή την στιγμή βρίσκομαι σε ένα μεταβατικό στάδιο της ζωής μου... έχω ανοίξει τα χαρτιά μου και έχω κάνει και τα βήματα που χρειάζονται πριν το μεγάλο! Το 2007 πιστεύω ότι είναι χρονιά σταθμός για εμένα οπότε, τότε θα έχω κερδίσει ή θα έχω χάσει και ακόμα θα ψάχνομαι...
Επειδή όμως έχω πολύ θετική ενέργεια και επειδή έχω και την διάθεση να «χορέψω» (να μην ξεχνάμε ότι είμαι και αρχηψωνάρα....) πιστεύω οτι θα τα καταφέρω και το 2007 θα είναι πολύ όμορφο για εμένα. Τώρα για τον υπόλοιπο κόσμο δεν μπορώ να ξέρω... υπάρχουν τόσοι παράγοντες και παράμετροι που πρέπει να λάβουμε υπ’ όψιν μας που...... άστο καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Ιδιό με τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Λοιπόν.. Το 2007 φαντάζομαι τον κόσμο με μια Βουλγαρία στην Ε.Ε. :P (Πρόσφατα έκανα συζήτηση επί του θέματος και έμαθα ότι μπαίνουν το 2007), με νέες ανακαλύψεις για την καταπολέμηση του καρκίνου, αλλά δυστυχώς όχι εξ'ολοκλήρου, εμένα με ένα πτυχίο Ψυχολογίας και στο 1ο έτος Μεταπτυχιακού, με αεροπλάνα να μην πέφτουν γιατί γίνεται τρομερός έλεγχος πλέον (έπεσε κ άλλο σήμερα!! το είδατε; Στην Αφρική νομίζω.. Νιγηρία συγκεκριμένα) και τους ανθρώπους πιο κοντά σε παγκόσμιο επίπεδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
aha...

δεν είναι παράξενο που όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος πιστεύει περισσότερο ότι στο άμεσο μελλον θα συμβουν αλλαγές στη ζωή του, ενώ όσο είναι ακόμα σε μικρή ηλικία, η ζωή του φαντάζει στάσιμη?

Τον κόσμο τον φαντάζομαι περισσότερο αδιάφορο....εμένα πιο ανώριμη :)

:)Συναισθάνεται τη δύναμή του πάνω στην ζωή του...
και την δύναμη της τύχης... και της ψευδο-τύχης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sephiroth

Νεοφερμένος

Ο Sephiroth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Το 2007 θα βγει το καινούργιο UT αλλά δεν θα το πάρω, γιατί δεν έχω πισί αλλά υποκατάστατο πισιού επίσης θα δίνω πανελλήνιες. :(
Τώρα για τον κόσμο...
Κανα πόλεμο θα κάνει η Αμερική κλασσικά πράγματα δλδ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Δεω νομίζω να συμβούν και πολλά πράγματα μέχρι το 2007....:redface: ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εύχομαι το 2007 να είναι τυχαία ημερομηνία και όχι η σπίθα...

Τέσπα, το 2007 δεν νομίζω να αλλάξουν πολλά στην ζωή μου... Αυτό που με ανησυχεί είναι να μην ξεσπάσει κάνενας πόλεμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Ζούμε στον αιώνα της ραγδαίας τεχνολογικής ανάπτυξης.Φανταστείτε την τεχνολογία πριν 10 χρόνια και συγκρίνεται την με το παρον.Είχαμε κινητα με κάμερα?Είχαμε κινητηρες αυτοκινήτων fsi.Eίχαμε υβριδικά αυτοκίνητα?Είχε αποδηχθεί η αποκωδικοποιηση του dna?Ξέραμε τί πάει να πει νανοτεχνολογία?Ο κόσμος εξελύσσεται δημιουργώντας συγχρόνως προβλήματα.Το μέλλον είναι αβέβαιο.Η αυτοκαταστροφή μας παραμονεύει.Όλα εξαρτώνται από μας.:hmm:
Το 2007 όλο και κάτι θα συμβεί.Το αποκλείεται να έχουμε τον τρίτο παγκόσμιο πόλεμο?Το αποκλείται να μας χτυπήσει κάποιος κομήτης να γίνει κάποιος ισχυρος σεισμός?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Που κολλάει η αυτοκαταστροφή με την εξέλιξη που περιγράφεις εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Που κολλάει η αυτοκαταστροφή με την εξέλιξη που περιγράφεις εσύ;
Mα η εξέλιξη φέρνει την καταστροφή.Μαζι με μια μεγάλη δυναμη έρχεται και μια μεγάλη ευθύνη.Για παράδειγμα η Αμερικη έχει ως σκοπό να αυτοματοποιήσει την άμυνα της χώρασ της εναντίων Βαλιστικών πυραύλων.Ένα λάθος να γίνει και θα δεις ρουκέτες να σου έρχονται από το πουθενά.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Μεγάλο άγχος παρατηρώ!
Σαν να αποκλείουμε τις καλές πιθανότητες και να εκφράζουμε μόνο τους φόβους. Νομίζω πολλές ειδήσεις βλέπουμε όλοι και τους δίνουμε και βάση.
Ας συγκεντρωθούμε κάπως στις άπειρες πιθανότητες να πάνε όλα καλλίτερα απ' ότι μπορούμε να φανταστούμε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kynofilos:
...
Ας συγκεντρωθούμε κάπως στις άπειρες πιθανότητες να πάνε όλα καλλίτερα ...

μαθηματικώς αδύνατον!!!
να μου λεγες τις μισές...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Δεν υπάρχει απόλυτο καλό στις μέρες μας.Ολα συνοδευονται με μια δόση κακου για παράδειγμα τα κινητα τηλ. μας βοηθάνε πάρα πολύ στην μεταξύ μας επικοινωνία αλλά συγχρόνως είναι ραδιενεργά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top