Πώς φαντάζεστε τον γάμο σας;

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Με αφορμή έναν γάμο που πήγα σήμερα, στον οποίο ήταν καλεσμένα περι τα 1.500 άτομα, είπα να δημιουργήσω αυτό το θέμα για να πει ο καθένας πως θα φανταζόταν τον γάμο του (αν δεν τον έχει φανταστεί ήδη), ή πως έκανε τον γάμο του (αν είναι ήδη παντρεμένος). Δηλαδή, απο τα πολύ απλά όπως, τι νυφικό/κουστούμι θα φοράει, πόσα και τι σχέσης άτομα θα ήθελε να καλέσει, τι φαγητό θα ήθελε να σερβίρουν, σε τι μέρος θα ήθελε να γίνει η τελετή κτλ για όσους τα έχουν σκεφτεί με λεπτομέρειες.
Όχι ότι έχω αποφασίσει απο τώρα πως θα ήθελα να είναι ο γάμος μου (αν ποτέ κάνω), αλλά τόση ώρα στο τραπέζι χωρίς κάποιον να μιλάμε συχνά, είχα αρκετό χρόνο για να μπω σε αυτή τη διαδικασία (το κλίμα ήταν τέτοιο). Σίγουρα λοιπόν, δεν θα ήθελα να καλέσω πχ τόσα άτομα και περισσότερους απο τους μισούς να μην τους ξέρω. Φυσικά, θα ήθελα το τραπέζι να έχει γαμοπίλαφο, αλλά απο κοτόπουλο! Το ψητό ως έχει και κάποια μεζεδάκια στη μέση. Τώρα για το μέρος, μάλλον θα προτιμούσα μια μικρή εκκλησία μέσα σε πολύ πράσσινο. Εποχή, μάλλον άνοιξη. Όπως και να έχει δεν σκοπεύω να ασχοληθώ πολύ με τα του γάμου, θα τα αφήσω όλα στους υπόλοιπους. Αν με ρωτήσουν έχει καλώς... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
λοιπον τον γαμο μου τον φανταζομαι σε κατι μικρα εκκλησακια που εχει η ροδος πανω στα βουνα μεσα στο δασος με απιστευτη θεα...
με 10 -15 ατομα μονο μαζι μας
με ενα απλο νυφικο κ μετα ολοι σε μια μικρη ωραια ταβερνουλα...
εμενα ολα αυτα μου φτανουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ δεν θέλω με τίποτα θρησκευτικό γάμο (καθότι άθεη), αλλά δεν θέλω και σκέτο πολιτικό, θέλω να είναι και λίγο "γιορτή" δηλαδή...
Πέρα απο αυτό, δεν μπορώ με τίποτα τα κλασσικά ελληνικά έθιμα, είτε όσον αφορά το νυφικό, είτε τη μουσική, είτε το φαί κλπ. Οπότε θα έκανα κάτι τελείως κουλό και εκκεντρικό, ώστε όσοι φύγουν απο την τελετή να μας θεωρούν τελείως "αλλού γι αλλού" ζευγάρι :lol: :lol: Πχ κανένα μαύρο νυφικό με κόκκινες λεπτομέρειες σε στιλ όπως κάτι φορέματα που βλέπουμε σε ταινίες εποχής και μουσική ψιλο-gothic :P :P Α και κόσμο θέλω αρκετόοο!
Όλα αυτά βέβαια τελείως θεωρητικά και ελαφρώς στην πλάκα μιας και δεν το έχω φανταστεί ακόμα σοβαρά :P Πάντως το σίγουρο είναι οτι δεν θέλω ελληνικά έθιμα ούτε στο ελάχιστο, και αυτό δεν νομίζω να αλλάξει με τα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν το εχω σκεφτει καθολου και ουτε με απασχολει, ασε που παιζει και μεγαλο ενδεχομενο να μην παντρευτω ποτε... Παντος το μονο που ξερω ειναι οτι με τπτ δεν θα κατσω να με ετοιμασουν και να μεξυρισουν και να τραγουδανε κτλ. Εδω δεν τα εκανε ο πατερας μου πριν σχεδων 20 χρονια, θα τα κανω εγω σε 15-20 χρονια;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Απλο, λιτο κι απεριττο, θα φοραω κανενα περιεργο χρωματιστο φορεμα, ο ευτυχης συζυγος κατι αναλογα μη καθιερωμενο. Θα γινει οπωσδηποτε σε νησι, και μαλλον οχι σε εκκλησια, ισως σε ανοιχτο χωρο(ειχα δει εναν γαμο που εγινε στη Δηλο..αν εξαιρεσεις οτι το ζευγαρι πιστευε στο δωδεκαθεο, και εκανε θυσιες με καρπους και δε συμμαζευεται, καπως ετσι το φανταζομαι). Καλεσμενοι μονο πολυ καλοι φιλοι, και ΠΟΛΥ αγαπημενοι συγγενεις..οχι η αγνωστη θεια που την ειδα μια φορα στα 3 μου. Για μετα θα εχουμε παρτυ, με κοκτειλ, 80's μουσικη και απο φαγητο, πραγματα που να τρωωωωγονται (αμαν πια με τις εκλεπτυσμενες αηδιες που δε χορταινει ουτε σαυρα στους γαμους!). Αυτα τα λιγα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μερικές φορές κάνω αυτή την σκέψη, κυρίως επειδή στους περισσότερους γάμους κόβω φλέβες.:sleep:
Θα μου άρεσε να είναι σε μικρό εκκλησάκι(δεν είμαι της θρησκείας αλλά μου αρέσει το έθιμο)και να φοράω ένα φοβερό νυφικό σε έθνικ στυλ(εννοείται θα είμαι κουκλάρα!8) ).
Από κόσμο αγαπημένοι συγγενείς και φίλοι και καλοί και διασκεδαστικοί γνωστοί. Και μετά ένα ωραίο party με φοβερή μουσική(όχι δημοτικά:P ), ωραίο και πρωτότυπο φαγητό και πολύ ποτό! Χαβαλέ να κάνουμε δηλαδή,να μην έχει σοβαροφάνεια η όλη φάση. Άλλωστε αν παντρευτώ θέλω με τον άντρα μου να είμαστε "ισόβιοι γκόμενοι" και όχι "σύζυγοι".:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
χμμ..λοιπόν..εγώ θα ήθελα ο γάμος μου να γίνει στη Σκωτία,έξω από ένα μικρό γοτθικό εκκλησάκι..από κάτω γκρεμός και θάλασσα...εγώ να φοράω ένα νυφικό-φόρεμα,απλό,μεσαιωνικού στυλ,και ένα στεφάνι στα μαλλιά (ίσια κατά προτίμηση..)..από καλεσμένους,οι απολύτως απαραίτητοι της οικογένειας και λίγοι,αλλά καλοί και εκλεκτοί φίλοι..μουσικές και φαγητά και γλέντια,δεν έχω σκεφτεί πώς θα ήθελα να είναι...μόνο το σκηνικό που περιέγραψα πιο πάνω..και μετά,διανυκτέρευση σε κάστρο για'μενα και το μωρό μου... :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Εκκλησία στο χωριό,κλαρίνα, ψητά , τουφεκιές :P τι να κάνω μόνο σε τέτοιους έχω πάει και συνήθισα :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Οι παραδοσιακοί γάμοι είναι ωραίοι, γουρουνοπούλες, βραστές γίδες, χοροί, πανηγύρια τέτοιες ιστορίες :D
Πάντως μου τη σπάνε οι γάμοι που είναι και καλά κυριλέ και με "δεξίωση" μετά, στους εποίους εκτός του οτι το φαγητό δεν τρώγεται, στο τέλος καταλήγουν ενετλώς κίτς, σφού βάζουν τα χειρότερα σκυλάδικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Οι παραδοσιακοί γάμοι είναι ωραίοι, γουρουνοπούλες, βραστές γίδες, χοροί, πανηγύρια τέτοιες ιστορίες :D
Πάντως μου τη σπάνε οι γάμοι που είναι και καλά κυριλέ και με "δεξίωση" μετά, στους εποίους εκτός του οτι το φαγητό δεν τρώγεται, στο τέλος καταλήγουν ενετλώς κίτς, σφού βάζουν τα χειρότερα σκυλάδικα.


:worship: :worship: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Οι παραδοσιακοί γάμοι είναι ωραίοι, γουρουνοπούλες, βραστές γίδες, χοροί, πανηγύρια τέτοιες ιστορίες :D
Πάντως μου τη σπάνε οι γάμοι που είναι και καλά κυριλέ και με "δεξίωση" μετά, στους εποίους εκτός του οτι το φαγητό δεν τρώγεται, στο τέλος καταλήγουν ενετλώς κίτς, σφού βάζουν τα χειρότερα σκυλάδικα.


:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pepper-ann

Νεοφερμένος

Η Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Οι παραδοσιακοί γάμοι είναι ωραίοι, γουρουνοπούλες, βραστές γίδες, χοροί, πανηγύρια τέτοιες ιστορίες :D
Πάντως μου τη σπάνε οι γάμοι που είναι και καλά κυριλέ και με "δεξίωση" μετά, στους εποίους εκτός του οτι το φαγητό δεν τρώγεται, στο τέλος καταλήγουν ενετλώς κίτς, σφού βάζουν τα χειρότερα σκυλάδικα.


:down: Ε, όχι κι έτσι. Άσε που αυτό που λες για τους κυριλέ γάμους δεν είναι απαραίτητο...

Υ.Γ. Και δε μ' αρέσει η γίδα!!! :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
:down: Ε, όχι κι έτσι. Άσε που αυτό που λες για τους κυριλέ γάμους δεν είναι απαραίτητο...

Υ.Γ. Και δε μ' αρέσει η γίδα!!! :sick:

Oντως δεν ειναι απαραιτηρο και ας συνηθισουμε πια (βαζω κι εμενα μεσα γιατι το κανω κι εγω αυτο
...:P :redface: ) οτι οταν ακουγεται πως μιλαμε γενικα δεν σημαινει οτι γινεται αυτο και στο 100% των περιπτωσεων.
Εχω παει και σε "κοσμικο" γαμο και ηταν για ολα τα λεφτα (οργανωση,χωρος,κλιμα,μουσικη φαγητο...καλο απλως!), κι εχω παει σε τετοιον οπου καταντησε το απολυτο κιτσαριο!
Σε αυτες τις περιπτωσεις γαμου πρεπει να ειναι πολυ προσεγμενοι και πολυ καλα οργανωμενοι, ενω αντιθτα οι αλλοι, οι "παραδοσιακοι¨με τακλαμπατσιμπανα δεν χρειαζονται τοσο πολυ.;)
απο εκει και υστερα εγω σε οσους εχω παει εχουν μοιραστει...αλλοι ηταν για τα πανυγηρια και αλλοι αφησαν ιστορια.
Απλουστατα το ζευγαρι πρεπει να κανει αυτο που αισθανεται και τοτε σιγουρα θα πετυχει το τζερτζελο...;)
το μονο που ξερω ειναι οτι αυτοι που καλεις στην εκκλησια πρεπει να τους καλεσεις και στο τραπεζι.Ειναι καπως οι μισοι να εχουν προσκληση και στο κεντρο και οι αλλοι τον παπαλα.'Η τους καλεις σε ολο το χαρμοσυνο γεγονος ή καθολου.
Εγω παλι θα μεινω μαγκουφης και γερομπισμπικης και δεν θα εχω προβλημα τετοιο...Θα υιοθετησω κι ενα παιδακι απο την Αφρικη ή την ινδια και τελειωσε το πανηγυρι.:D :clapup: :P


P.S.Μου αρεσουν οι γαμοι σε εκκλησια αλλα εξω απο τον στεγαζομενο χωρο.Ειχα παει σε εναν τετοιο και ηταν πολυ μπαμ!
P.S.2.Για την γιδα συμφωνω απολυτα...ουτε εμενα μου αρεσει...Αντιθετα ομως η γουρνοπουλα...πωωωω!!!!:clapup: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
το μονο που ξερω ειναι οτι αυτοι που καλεις στην εκκλησια πρεπει να τους καλεσεις και στο τραπεζι.Ειναι καπως οι μισοι να εχουν προσκληση και στο κεντρο και οι αλλοι τον παπαλα.'Η τους καλεις σε ολο το χαρμοσυνο γεγονος ή καθολου.
Γίνεται αυτό; Πρώτη φορά ακούω να διαχωρίζουν τους καλεσμένους...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pepper-ann

Νεοφερμένος

Η Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
P.S.2.Για την γιδα συμφωνω απολυτα...ουτε εμενα μου αρεσει...Αντιθετα ομως η γουρνοπουλα...πωωωω!!!!:clapup: :D


Όπως είδες, δεν την συμπεριέλαβα (τη γουρουνοπούλα) στο Υ.Γ. μου...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Γίνεται αυτό; Πρώτη φορά ακούω να διαχωρίζουν τους καλεσμένους...:confused:

Δυστυχως ναι αγαπητε...Σε μενα οχι, αλλα σε γαμους που εχω παει εχω πετυχει και ατομα (με τα οποια συζητουσα και το εμαθα) που απλως ηταν καλεσμενοι στην εκκλησια και οχι στο τραπεζι.
Αυτοι που ηταν να πανε στο τραπεζι ειχαν και "εξτρα" προσκληση-καρτελακι.
Δεν συμβαινει συχνα, αλλα μου εχει τυχει και αυτο.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Νομιζω οτι συνηθιζεται στο γλεντι να βρισκονται (πολυ) λιγοτεροι απο την εκκλησια. Αγενες σιγουρα, αλλα συμβαινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
:down: Ε, όχι κι έτσι. Άσε που αυτό που λες για τους κυριλέ γάμους δεν είναι απαραίτητο...

Υ.Γ. Και δε μ' αρέσει η γίδα!!! :sick:

Καλέ, γιατί ανοίγεις μέτωπα τώρα;;;
Πέραν τούτου, κι εγώ παραδοσιακό τον θέλω... στην Κρήτη εννοείται, στο χωριό μου ή σε κάποιο εκεί κοντά!
Και όοοολοι εκεί. Κι άμα δε μ'αρέσει, τους αφήνω να συνεχίσουν εκεί τα γλέντια και πάω εγώ με τον καλό μου σε κάποια παραλία... ερημική...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
:down: Ε, όχι κι έτσι. Άσε που αυτό που λες για τους κυριλέ γάμους δεν είναι απαραίτητο...

Υ.Γ. Και δε μ' αρέσει η γίδα!!! :sick:

Ναι οκ, δεν είναι απαραίτητο οι "κυριλέ" γάμοι να γίνονται στο τέλος γάμοι του Καραγκιόζη, αλλά δεν έχουν συνειδητοποιήσει κάποιοι οτι δεν φτάνει το πορτοφόλι τους να κάνουν γάμο με δεξίωση και κέτερινγκ από τα καλύτερα και νομίζουν οτι κάτι κάνουν με το να σου πλασάρουν το τυροπιττάκι το κατεψυγμένο από το 1800 (σε ψυγείο με πάγο ήταν αρχικά μάλλον :P )... Αν και κατά τα άλλα οι γάμοι με δεξιώσεις δεν με ενθουσιάζουν, καθώς μου φαίνονται πολύ ψυχροί!

(Περιστατικό δε γάμο που άμα δεν το πω θα σκάσω :P: Η δεξίωση γινόταν σε ένα μέρος στο οποίο υπήρχε πισίνα, την οποία όμως ένας καθηγητής μας από τη σχολή δεν είχε δει και έπεσε μέσα :D, άντε τώρα εσύ να πάς να κάνεις γάμο με δεξίωση και να θες να κάνεις το εφέ σου μωρ'αδερφάκι μου και να σε καταριέται ο καθηγητής για όλη του τη ζωή :D:D:D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δυστυχως ναι αγαπητε...Σε μενα οχι, αλλα σε γαμους που εχω παει εχω πετυχει και ατομα (με τα οποια συζητουσα και το εμαθα) που απλως ηταν καλεσμενοι στην εκκλησια και οχι στο τραπεζι.
Αυτοι που ηταν να πανε στο τραπεζι ειχαν και "εξτρα" προσκληση-καρτελακι.
Δεν συμβαινει συχνα, αλλα μου εχει τυχει και αυτο.:|
Θα προσβαλλόμουν τόσο πολύ αν μου συνέβαινε αυτό, που δεν θα πήγαινα καθόλου στον γάμο! (το ελάχιστο)
Νομιζω οτι συνηθιζεται στο γλεντι να βρισκονται (πολυ) λιγοτεροι απο την εκκλησια. Αγενες σιγουρα, αλλα συμβαινει.
Αν λες για την περίπτωση που λέει ο Mario να πω ότι είναι πολύ τραγικό να συμβαίνει. Στην Κρήτη θα έλεγα ότι συνήθως πιο πολλοί πάνε στα τραπέζια παρά στην εκκλησία (φυσικά δεν νομίζω να διαχωρίζεται η πρόσκληση). Το φαγοπότι δεν το χάνουμε!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top