Ραντεβού και Covid-19

Guest 090723

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα ήθελα να μου πείτε τι κάνετε όταν σας ζητάνε να βγείτε ραντεβού αυτή την περίοδο που έχουμε την πανδημία.. Ζητάτε να κάνει ο άλλος/ η άλλη self-test ή είναι too much? Το ρισκάρετε και ό, τι γίνει;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,966 μηνύματα.
Ζητάω να μου δείξει το πιστοποιητό εμβολιασμού αφού δείξω πρώτα το δικό μου. Ο,τι κάνω δηλαδή σε υγειονομικούς μέχρι τώρα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,376 μηνύματα.
Θα ήθελα να μου πείτε τι κάνετε όταν σας ζητάνε να βγείτε ραντεβού αυτή την περίοδο που έχουμε την πανδημία.. Ζητάτε να κάνει ο άλλος/ η άλλη self-test ή είναι too much? Το ρισκάρετε και ό, τι γίνει;
Να του ζητήσεις να κάνεις self τεστ και να σου το δείξει η το πιστοποιητικό εμβολιασμου.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
 

Guest 090723

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι αλλά σκεφτείτε οτι μπορεί να σας πει οτι έκανε το τεστ χωρίς να το έχει κάνει και ακόμη και εμβολιασμέν@ να είναι μπορεί να είναι φορέας και να σας κολλήσει
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,966 μηνύματα.
Ναι αλλά σκεφτείτε οτι μπορεί να σας πει οτι έκανε το τεστ χωρίς να το έχει κάνει και ακόμη και εμβολιασμέν@ να είναι μπορεί να είναι φορέας και να σας κολλήσει
Μα γι αυτό ζητάς να δεις το πιστοποιητικό εμβολιασμού του στο κινητό του, όπου αναγράφονται και οι ημερομηνίες.
 

Guest 090723

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα γι αυτό ζητάς να δεις το πιστοποιητικό εμβολιασμού του στο κινητό του, όπου αναγράφονται και οι ημερομηνίες.
Μα και οι εμβολιασμένοι μπορούν να μεταδώσουν τον ιό. Επίσης τι θα κάνεις θα το πάρεις σαν αστυνομικός να κοιτάξεις τις ημερομηνίες να δεις αν σου έχει πει ψέματα; στο πρώτο ραντεβου;!
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πιστοποιητικό δεν έχω ζητήσει, αλλά συζήτηση για το εμβόλιο κάνω (καλά μέχρι στιγμής ο άλλος την άρχισε, φαντάσου) και θα έκανα για δύο λόγους:
1) Προφανώς για να είμαι σέιφ και
2) Άμα αρχίσει αντιεμβολιαστικές παπαρολογίες να την κάνω ελαφρά
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,966 μηνύματα.
Μα και οι εμβολιασμένοι μπορούν να μεταδώσουν τον ιό. Επίσης τι θα κάνεις θα το πάρεις σαν αστυνομικός να κοιτάξεις τις ημερομηνίες να δεις αν σου έχει πει ψέματα; στο πρώτο ραντεβου;!
Τον μεταδίδουν αλλά δεν νοσούν σοβαρά. Οι φουλ εμβολιασμενοι τον μεταδίδουν πολύ λιγότερο.
...
Δεν είναι κακό να ζητήσεις το κινητό.
 

Guest 090723

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τον μεταδίδουν αλλά δεν νοσούν σοβαρά. Οι φουλ εμβολιασμενοι τον μεταδίδουν πολύ λιγότερο.
...
Δεν είναι κακό να ζητήσεις το κινητό.
Είναι κάπως όμως και ο άλλος σίγουρα θα σε περάσει για πολύ καχύποπτο ή περίεργο, ειδικά αν δεν έχετε ξαναβγεί και μιλάμε για την πρώτη εντύπωση που θες να είναι καλή.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,966 μηνύματα.
Είναι κάπως όμως και ο άλλος σίγουρα θα σε περάσει για πολύ καχύποπτο ή περίεργο, ειδικά αν δεν έχετε ξαναβγεί και μιλάμε για την πρώτη εντύπωση που θες να είναι καλή.
Δεν υπάρχει καχυποψία για θέματα υγείας. Ούτε πρέπει να υπάρχει.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,966 μηνύματα.

Guest 090723

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πιστοποιητικό δεν έχω ζητήσει, αλλά συζήτηση για το εμβόλιο κάνω (καλά μέχρι στιγμής ο άλλος την άρχισε, φαντάσου) και θα έκανα για δύο λόγους:
1) Προφανώς για να είμαι σέιφ και
2) Άμα αρχίσει αντιεμβολιαστικές παπαρολογίες να την κάνω ελαφρά
Αμα σου πει: "ε πρέπει να ρισκάρεις και λίγο" τί κάνεις ; :Ρ
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.
@DespinaL Είναι απλό το πράγμα. Πριν βγείτε, καθώς μιλάτε για διάφορα φαντάζομαι εδώ και καιρό, η συζήτηση σίγουρα θα πάει και στον κορωνοιο και το εμβολιο. Οπότε εκει βλέπεις τι απόψεις έχει ο άλλος γενικά. Αν είστε στην ίδια νοοτροπία πάνω κάτω έχει καλώς. Εσύ ποιάς λογικής είσαι ακριβώς;
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Θα ήθελα να μου πείτε τι κάνετε όταν σας ζητάνε να βγείτε ραντεβού αυτή την περίοδο που έχουμε την πανδημία.. Ζητάτε να κάνει ο άλλος/ η άλλη self-test ή είναι too much? Το ρισκάρετε και ό, τι γίνει;
Πρώτο ραντεβού σε κλιμάκιο του εοδυ για ραπιντ τεστ ή ακόμη καλύτερα σε εμβολιαστικό κέντρο
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα ήθελα να μου πείτε τι κάνετε όταν σας ζητάνε να βγείτε ραντεβού αυτή την περίοδο που έχουμε την πανδημία.. Ζητάτε να κάνει ο άλλος/ η άλλη self-test ή είναι too much? Το ρισκάρετε και ό, τι γίνει;
Έχει λίγο καιρό το φόρουμ χωρίς μανούρα, ας βάλουμε κάνα φυτίλι.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Θα ήθελα να μου πείτε τι κάνετε όταν σας ζητάνε να βγείτε ραντεβού αυτή την περίοδο που έχουμε την πανδημία.. Ζητάτε να κάνει ο άλλος/ η άλλη self-test ή είναι too much? Το ρισκάρετε και ό, τι γίνει;
Εγώ ρωτούσα αν είχαν συμπτώματα τις τελευταίες 14 ημέρες και πάντα τους συναντούσα έξω για περπάτημα με τον καφέ στο χερι, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Ρωτά επίσης αν είναι εμβολιασμενοι ή αν έχουν νοσήσει.
 

Guest 090723

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@DespinaL Είναι απλό το πράγμα. Πριν βγείτε, καθώς μιλάτε για διάφορα φαντάζομαι εδώ και καιρό, η συζήτηση σίγουρα θα πάει και στον κορωνοιο και το εμβολιο. Οπότε εκει βλέπεις τι απόψεις έχει ο άλλος γενικά. Αν είστε στην ίδια νοοτροπία πάνω κάτω έχει καλώς. Εσύ ποιάς λογικής είσαι ακριβώς;
Ενδέχεται να μην μιλάει κάποιος πολύ καιρό πάντως. Επίσης δεν ξέρω αν μπορείς να τον βάζεις τον άλλο να κάνει τεστ κάθε 3 και λίγο αν βγαίνετε συχνά. Και ακόμη και με αρνητικό τεστ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος 100%.. Δεν ξέρω..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ ρωτούσα αν είχαν συμπτώματα τις τελευταίες 14 ημέρες και πάντα τους συναντούσα έξω για περπάτημα με τον καφέ στο χερι, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Ρωτά επίσης αν είναι εμβολιασμενοι ή αν έχουν νοσήσει.
Μα υπάρχουν και οι ασυμπτωματικοί φορείς...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top