• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

mommy

Νεοφερμένος

Η mommy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα ,
είμαι νέο μέλος και πριν 2 μήνες κάναμε στην κόρη μου επέμβαση ωτοπλαστικής λόγω αφεστώτων ώτων που την ενοχλούσαν.Όλοι μας είπαν πως είναι η πιο κατάλληλη ηλικία για μια τέτοια επέμβαση .Έτσι και μετά απο πολύ ψάξιμο αποφασίσαμε να το κάνουμε για να γλιτώσουμε το παιδί μας απο ψυχολογικά κόμπλεξ που είχε ήδη αρχίσει να εμφανίζει λόγω του θέματος. Ξέρω πως το θέμα της συζήτησης είναι η ρινοπλαστική αλλά ο γιατρός που μας χειρούργησε είναι ΄΄δήθεν κορυφαίος΄΄ στην ρινοπλαστική και θελω να προφυλάξω όποιον έχει σκοπό να τον επισκεφθεί.Και μιλάω για τον μελογιατρό ΩΡΛ του Κωλονακίου που ανάθεμα αν γνωρίζει τι σημαίνει πλαστική χειρουργική και αυτός και ο βοηθός γιός του που αν και δεν το γνωρίζεις βάζει και αυτός το χεράκι του στην επέμβαση χωρίς την συγκατάθεσή σου..Και μετά σε βγάζουν και τρελό.Ότι το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό(άσχετα που είσαι χειρότερα από πριν) και ότι αν κάτι δεν σου αρέσει θα το διορθώσουμε.Και γιατί να το διορθώσουμε γιατρέ?Μήπως λοιπόν η δουλειά σου δεν είναι δουλειά πλαστικού χειρούργου αλλά χασάπη?Το δικό μας αποτέλεσμα πάντως κάπως έτσι είναι.Και πως εξηγείς σε ένα παιδάκι ότι πρέπει να κάνει υπομονή σχεδόν ένα χρόνο μέχρι να δούμε πως θα διορθώσουμε αυτό που μας ξημέρωσε?
Παρόλο που το ψάξαμε πολύ πέσαμε όχι μόνο σε κακό γιατρό αλλά και άνθρωπο..Και να σκεφτεί κανείς ότι τον χρυσοπληρώσαμε ΄΄μαύρα΄΄ για αυτό που μας έκανε!


Βρισκόμαστε σε πολύ δύσκολη θέση για το ποιος θα είναι ο κατάλληλος γιατρός και ΑΝΘΡΩΠΟΣ που θα μας βοηθήσει να βγούμε απο αυτόν τον εφιάλτη στον οποίο μας έβαλε..
Όποιος ξέρει κάποιον καλό γιατρό ας μου στείλει Π.Μ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Εχει περασει ενας χρονος απο τοτε που εκανα ρινοπλαστικη , οπου και δεν εμεινα ευχαριστημενος και βεβαια θα παω στον γιατρο αυτες τις μερες να παραπονεθω και να μου δωσει εξηγησεις . Ηθελα να ρωτησω αν εχει τυχει σε κανανενα ενα σημειο της στυλιδας να εινε φουσκωτο, το πιανω και ειναι πρησμενο. Εχει τυχει σε κανεναν? Και αν ναι γνωριζει τι ειναι? Επισηης Σκεφτομαι να επισκεφτω εναν καινουριο γιατρο για απανεπεμβαση. ΣΥγκεκριμενα τον Κολλια. Εχει χειρουργηθεί κανείς πρόσφατα σε αυτον? Ευχαριστημένος ? Δυσαρεστημένος? Ας μου στείλει προσωπικο μύνημα . Ευχαριστώ εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Κανείς ρε παιδιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yannis86

Νεοφερμένος

Ο yannis86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Λοιπόν η ιστορία η δικη μου, χειρουργήθηκα πριν 10 μέρες στον κύριο [...] Ήθελα να κάνω αυτή την επέμβαση χρονια αλλα δεν ήξερα που να απευθυνθώ, τελικά μετά από ερευνα μέσω το διαδικτύου κατέληξα σε αυτών, μπήκα στο site του είδα την δουλειά του και μου άρεσε πολύ είπα είναι αυτός που ψάχνω. Το θετικό για εμενα σε αυτών και όπως το ψυχολόγησα εγώ ήταν πως έδινε φυσικό αποτέλεσμα στην δουλειά του, είχε πραγματικές photos με πρόσωπα ατόμων χωρίς photoshop και είχε και το προσωπικό του τηλ για οποιεσδήποτε απορίες που οι περισσότεροι γιατροί δεν έχουν. Του στειλα email την πρώτη φορα, με πήρε τηλ και μου απάντησε σε ότι ήθελα. Έκλεισα το ραντεβού ήρθα αθηνα, και ως πρώτη εικόνα ένας παρα πολύ ήρεμος, φιλικός άνθρωπος που ακούει τον ασθενή βγάζοντας σου ότι αγαπάει πολύ την δουλειά του και επαγγελματισμό. Στην συνεχεια με πήρε φωτογραφίες και επεξεργάστηκε σε ένα πρόγραμμα στο pc πως θα είναι η μύτη μου μετά την επέμβαση. Με έκανε να νιώσω μαζί του ασφάλεια για το χειρουργείο αλλα και το πιο σημαντικό πως αν κάτι πήγαινε στραβά μετά θα αναλάμβανε δωρεάν την επέμβαση, αλλα φυσικά ήμουν βεβαίως μέσα μου πως όλα θα πγαιναν καλά και ότι είχα έρθει στο σωστό άτομο. Χωρίς δεύτερη σκέψη έκλεισα το χειρουργείο επίσης κάνει μονο ανοικτή ρινοπλαστική που είναι λιγότερη σκληρή για την μύτη και έχει μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας. Πήγα το πρωί στο ιατρικό ψυχικού, πέρασα από εξετάσεις, και μετά στο χειρουργείο για 3,5 ώρες. Το επόμενο πρωί έφυγα, είχα πρηστεί στο πρόσωπο και είχα μελανιές κάτω από τα ματια αλλα δεν ένιωθα καθόλου πόνο στην μύτη μου. Σήμερα 10 μέρες μετά είμαι μια χαρά και η αναπνοή μου τέλεια, περνάει ο αέρας και από τα δυο ρουθούνια και νομίζεις πως φτάνει μέχρι τον εγκέφαλο σου και παγώνει. Μπορώ να κυκλοφορήσω κανονικά απλά έχω πρήξιμο στην μύτη μου αλλα μπορώ να δω ποιο θα είναι το τελικό αποτέλεσμα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος για την δουλειά που μου έκανε γιατι η μύτη μου ήταν στραβή και με καμπούρα, με το ένα ρουθούνι να μην περνάει καθόλου αέρας. στην πορεία ενημερώθηκα πως πάνε στον συγκεριμένο αρκετός κόσμος για επανορθωτικές. Από την αρχή και από διαίσθηση ποτε δεν θα πήγαινα σε τηλεορασατους γιατρούς γιατι μου βγάζαν κάτι το αρνητικό, το ψεύτικο, και το δήθεν και επίσης αυτοί είναι που έχουν δημιουργήσει τα περισσότερα προβλήματα, σε βλέπουν σαν χρήμα μονο, βεβαια ο κόσμος δεν μπορεί να το δει. Οποιος είναι ok στην δουλειά του δεν έχει ανάγκη να πληρώνει για να βγαίνει σε εκπομπές η δουλειά του μαθαίνετε και χωρίς την tv. Αυτή ήταν η εμπειρία μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vs13

Νεοφερμένος

Ο Vs13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας νεος στο Forum,ηθελα να κανω μια ερωτηση αν εχει τυχει σε κανεναν!Πριν δυο μηνες εκανα ρινοπλαστικη και ξαφνικα μια μερα μου εχουν εμφανισθει σαν δυο καρουμπαλακια στο μετωπο αναμεσα και πανω απο τα φρυδια(εκει ειναι οι μετωπιαιοι κολποι νομιζω)Ξερει κανεις αν αυτο οφειλεται στην επεμβαση και αν θα υποχωρησει?ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Γεια σας νεος στο Forum,ηθελα να κανω μια ερωτηση αν εχει τυχει σε κανεναν!Πριν δυο μηνες εκανα ρινοπλαστικη και ξαφνικα μια μερα μου εχουν εμφανισθει σαν δυο καρουμπαλακια στο μετωπο αναμεσα και πανω απο τα φρυδια(εκει ειναι οι μετωπιαιοι κολποι νομιζω)Ξερει κανεις αν αυτο οφειλεται στην επεμβαση και αν θα υποχωρησει?ευχαριστω

αναμεσα στα φρυδια μου εχει μεινει και μενα καρουμπαλακι...χονδρος ειναι μου ειπε ο γιατρος και θα αργησει να φυγει...μπορεις να του κανεις μασαζ αν δεν βαριεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vs13

Νεοφερμένος

Ο Vs13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Χμμ σου εχει φυγει εσενα και ποσο καιρος εχει περασει απο τοτε που την εκανες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Χμμ σου εχει φυγει εσενα και ποσο καιρος εχει περασει απο τοτε που την εκανες?

Τωρα εμφανιζεται σαν μικρο οιδημα οταν εχει πολλη υγρασια(!)..παντως,οταν το τριβω,με ποναει ακομα..το γεναρη κλεινω ενα χρονο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Candy cat

Νεοφερμένος

Η Candy cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας και πάλι..πέρασαν τρεις μήνες από τη επέμβαση και θελω να μοιραστο μαζί σας την εμπειρία μου, επιδι ήμουν πολύ μπερδεμένη τον καιρό που έψαχνα που να κάνω επανορθωτικη ρινοπλαστικη και θα ήθελα να βοηθήσω εσάς που ψάχνετε έναν καλό γιατρό!ημουν τυχερή, από το φόρουμ αυτό βρήκα τον Γιατρό μου..
Να σας θυμίσω την περίπτωση μου..είχα κάνει πριν δέκα έντεκα χρόνια δυο αποτυχημένες ρινοπλαστικες στον ίδιο "πλαστικό χαιρουργο"- το αποτέλεσμα πολύ άσχημη μιτη με τη λεγόμενη "pollybeak disformity"..googl-άρετε το να δείτε τι εννοώ!!
Διάλεξα λοιπόν (από τον πρώτο ραντεβού στο οποίο πήγα)να κάνω επανορθωτικη στον Π.Κ. ,( Γλυφάδα), χειρουργεί στο ΩΡΛ Athens clinic..
Φοβόμουν παρά πολύ μην γίνει χειρότερα η μιτη μου γιατί ηταν κατεστραμμένη και όμως μπορώ να πω οτι μου την έκανε τέλεια!δεν περίμενα με τπτ οτι μπορεί να έχω τέτοιο αποτέλεσμα!
Είμαι πολύ ευτυχισμένη..έχω να πω τα καλύτερα για τον γιατρό..πολύ καλός άνθρωπος και επαγγελματίας!φερεθηκε πολύ υπεύθυνα!στην αρχή είχα ένα βουναλάκι ανάμεσα από τα φρύδια και ήμουν απεσιοδοξη νόμιζα οτι πρόκειται για άλλη δυσμορφία, μου είπε ο Γιατρος να κάνω μασάζ έκανα τον πρώτο μήνα μίκραινε αλλά δεν έφυγε τέλειος..στο τελευταίο ραντεβού που πήγα μου είπε "μην ανησυχείς θα φύγει τέλειος (ηταν πλέον πολύ μικρό πολύ μάλλον μόνο εγώ το έβλεπα) σε λίγο ακόμα καιρό εξαφανίστηκε!
Τώρα όπως είπα έχω μια τέλεια όμορφη μιτη..δεν χορταίνω να με βλέπω στον καθρέφτη και σε φωτογραφίες :clapup:..
Καλή επιτυχία και σε εσάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_ia

Νεοφερμένος

Η alex_ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γνωριζετε αν ο [...] ανεβαινει θεσσαλονικη για να χειρουργησει;
Επισης μετα την επεμβαση, την επομενη μερα μπορεις να ανεβεις σε αεροπλανο ή οχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Marielll

Νεοφερμένος

Η Marielll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!

Νέο μέλος και εγώ...
Εχθές έκανα επέμβαση στο διάφραγμα και 'λιμάρισμα' σε δύο κοκαλάκια που είχα στη ράχη. Όχι τίποτα το σπουδαίο αλλά η λογική του γιατρού ήταν 'αφού θα κάνουμε που θα κάνουμε την επέμβαση, ας διορθώσουμε και μια ατέλεια'.
Επίσης επειδή το κόκαλο είναι λογικό να λεπτύνει έτσι, λίμαρε και λίγο πιο κάτω στο χόνδρο. Σε ποιο βαθμό δεν μπορώ να το δω ακόμα μιας και είναι πολύ πρησμένη η μύτη μου.
Η ερώτησή σου είναι η εξής: Τα ρουθούνια μοιάζουν μεγαλύτερα, σα να έχουν φουσκώσει και δίνει μια αίσθηση γουρουνίσιας μύτης (σε μικρό βαθμό) αλλά δε μου αρέσει και νιώθω σα να μην είμαι εγώ. Αυτό που θα ήθελα να ξέρω είναι αν είναι κάτι που με τον καιρό θα διορθωθεί και θα επανέλθει στην κανονική του μορφή.

Γνώριζει κάποιος αν είναι φυσιολογικό να φαίνεται έτσι η μύτη στο πρώτο στάδιο μετά την επέμβαση?

Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Breath

Νεοφερμένος

Ο Breath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εντελώς φυσιολογικό. Θα έχεις πρήξιμο για μήνες , αλλά το πιο πολύ θα φύγει σε έναν μήνα περίπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marielll

Νεοφερμένος

Η Marielll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Η αλήθεια είναι ότι σήμερα (τριτη μέρα μετά την επέμβαση) την είδα λίγο (ελάχιστα) λιγότερο γουρουνισια.
Εξακολουθεί να μου φαίνεται ξένη γιατί η μύτη μου κανονικά είναι ίσια με μια πολύ μικρή κλίση προς τα πάνω. Οποιαδήποτε επιπλέον ανορθωση δεν την ήθελα και ήταν κάτι που είχα ρωτήσει δύο φορές τον γιατρό αν υπάρχει περίπτωση να συμβεί. Εκείνος ήταν σίγουρος ότι αυτό δεν πρόκειται να γίνει. Προσπαθώ να βρω μια λογική εξήγηση για πιο λόγο μπορεί να φαίνεται η μύτη σηκωμενη σε επέμβαση διαφραγματος για να μπορέσω να έχω και την προσδοκία (και ελπίδα) ότι αυτό είναι κάτι που δεν κρατάει πολύ.
Δυστυχώς ο γιατρός είναι από αυτούς που δεν ενημερώνουν όπως πρέπει τον ασθενή και τον αφήνουν να τα βγάλει πέρα μόνος του με τις απορίες και την -σαφέστατα- άσχημη ψυχολογία του.
Αν γνωρίζετε κάτι, θα το εκτιμούσα πολύ να έχω μια κάποια ενημέρωση από παρόμοια εμπειρία.

Καλή χρονιά σε όλους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Breath

Νεοφερμένος

Ο Breath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλή χρονιά.Στο στάδιο που βρίσκεσαι η μύτη σου θα φαίνεται πολύ αφύσικη.Μετά τον πρώτο μήνα θα αρχίσει να ψιλοφαίνεται το τελικό αποτέλεσμα.Στο τρίμηνο μέχρι εξάμηνο θα λυθούν και οποιαδήποτε λειτουργικά προβήματα,άν μπορούν αυτά να λυθούν από μόνα τους.Μετα από το εξάμηνο θα εξακολουθούν κάποια τμήματα της μύτης σου να είναι μουδιασμένα. Το να βλέπεις τον εαυτό σου στον καθρέφτη δέν έχει κανένα νόημα αυτη την στιγμή. Άν πρεπει να διορθωθεί κάτι στην μύτη σου με δεύτερη επέμβαση θα γίνει μετά από έναν χρόνο όπου θα δείς και το τελικό αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yannis86

Νεοφερμένος

Ο yannis86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Είμαι 1 μήνα από την επέμβαση, έχει αρχίσει να πέφτει το πρήξιμο από πάνω και πάει προς τα κάτω στο ακρορίνιο, στην άκρη η μύτη μου παραμένει σκληρή και μουδιασμένη. Η αναπνοή μου είναι πολύ καλή το μόνο που με ανησυχεί αρκετά είναι τα ρουθούνια και η στυλίδα της μύτης γιατί είναι αρκετά ανομοιόμορφα ασύμμετρα το αριστερό ρουθούνι μικρό προς κλειστό και το άλλο αρκετά μεγάλο. Ο γιατρός μου επιβεβαίωσε ότι είναι πρήξιμο και σε ένα χρόνο θα έχουν επανέλθει όλα. Εγώ αμφιβάλω και δεν θέλω να σκέφτομαι πως ίσως ξαναχρειαστώ επέμβαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleadriana

Νεοφερμένος

Η eleadriana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπεραα, καλη Χρονια και συγχαρητηρια για τη μυτουλα σου! Ποιους αλλους γιατρους ειχες δει?ποιος ηταν ο γιατρος που σε χειρουργησε αρχικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleanor.13

Νεοφερμένος

Η Eleanor.13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα,
Θελω να εκφρασω και εγω την ανησυχια μου σχετικα με τη ρινοπλαστικη.
Ειμαι 18 και σημερα ειναι η 4η μεταεγχειρητικη μερα της πλαστικης..
Φοραω το ναρθικακι γενικα δεν εχω πριστει παρα πολυ στα ματια αλλα
νιωθω τη μυτη μου πολυ χοντρη. Μπορω να δω το ακρορινιο και τα ρουθουνια δηλαδη κανονικα
το κατω μερος και μου φενεται τεραστιο ενω εχει ομορφο σχημα.. Γινεται να ειναι τοσο πρισμενη;
Το ιδανικο για μενα θα ηταν σιγουρα 2-3 χιλιοστα πιο κατω στο συνολο της μυτης.. Γινεται να ειναι πρισμενη τοσο πολυ;
Ή απλα ειναι ετσι; Αν ειναι οντως τοσο χοντρη θα στενοχωρηθω παρα πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Breath

Νεοφερμένος

Ο Breath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Hello, Eleanor. Άν το σχήμα είναι ήδη ωραίο,μήν ανησυχείς καθόλου.Θα μειωθεί πολύ ο όγκος της μύτης σου σ'ιγουρα 2-3 χιλιοστά πιό κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleanor.13

Νεοφερμένος

Η Eleanor.13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Breath,
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου με ανακουφισες καπως!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kalliopi__

Νεοφερμένος

Η Kalliopi__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!! Περαστικά στους φρέσκο χειρουργημένους κ Καλή επιτυχία σε αυτούς που επρόκειτο να χειρουργηθούν..!! Έχοντας διαβάσει ώρες ατέλειωτες τα ποστ όλων παιδιών ηρθε η ώρα να σας πω κ την δίκη μου ιστορία όχι μονο για να βοηθήσω τους αναποφάσιστους αλλα γιατι θεωρώ κ υποχρέωση μου να "διαφημίσω" με πολυ καμάρι κ υπερηφάνεια την δουλειά του γιατρού μου..
Απο το Μάιο 2015 μου καρφώθηκε να κανω ρινοπλαστικη, ιδιαίτερο πρόβλημα αναπνοής δεν ειχα απλά κατα καιρούς βούλωνε το ενα μου ρουθούνι.. Αυτο. Ουσιαστικά μονο αισθητικά ηθελα να βελτιώσω την μύτη μου η οποία είχε σοβαρό πρόβλημα στο ακρορινιο.

Πήγα στον γιατρό το όποιον το βρήκα μεςα απο εδω (απο Μάρτυριες ασθενών γενικά στο διαδύκτιο) στον Β.Π.
Εκανα ενα ραντεβού μαζι του, δεν ειχα κ πολλά να ρωτηςω , γιατι ειχα ενημερωθεί πλήρως απο εδω!!!! Το ιατρείο του τελειοοοο (γιατι διάβασε κατι μπούρδες εδω μεςα απο κατι βάλτους-προφανώς- οτι μυρίζει άσχημα..κλπ Έλεος).
Ο γιατρός γελαστός οσο πρέπει, λακωνικός αλλα πάντα πρόθυμος να απάντησει στις απορίες μου...σε νορμαλ απορίες οχι λεπτομερείς ανάλυση ανατομίας μύτης κ εγχειρισης.. Τα βασικά.. μεχρι εκει που πρέπει ο ασθενής να ξέρει οχι ερωτήσεις για να γράψεις εγκυκλοπαίδεια!!!!!!!????????????
Μάιο 2015 πρώτο ραντεβού λοιπόν. Αρχές Δεκεμβρίου 2ο ραντεβού κ ορισμός ημ/νιας. 08/01/2016 Παρασκευή. μου έκαναν τις εξετάσεις, 8:15 πμ με πήραν.. 11:30 βγήκα. Πριν απο την νάρκωση όλο το team του γιατρού άριστο ...να σε χαλαρώσουν, να πουν το αστείο, στο ιδιο κλίμα κ ο γιατρός μου. Τελειώνει η ανοιχτή ρινοπλαστικη, διάφραγμα κ κόγχες.. Το μπούκωμα ανυπόφορο απο τα ταμπόν την πρώτη μερα γιατι δεν ξερεις πως να το διαχειριστείς, μετα συνηθίζεις. πόνος ανύπαρκτος (βοηθάει κ όρος βέβαια). Την επόμενη μερα εξιτήριο. Μετα απο δυο μέρες λιγο, πολυ λιγο μαύριλα κάτω απο τα Μάτια, οίδημα κ καθολου πόνο..Σε αυτο σαφως παίζουν ρόλο κ οι χειρισμοί του γιατρό στο χειρουργείο καθώς επίσης κ ο οργανισμός του ασθενή!! Μετα απο τρεις μέρες ήδη άρχιζαν να υποχωρούν οι μαυρίλες, μου έβγαλαν κ τα ταμπόν. Τα ταμπόν δεν εχουν πόνο. Εγω αισθάνθηκα περίεργα, κατι σαν ανατριχίλα για το που ήταν κρυμμένο τοςο μακρύ πραμα!!!! Δειλά-δειλά αρχίζω να αναπνέω κ την ίδια μερα κι όλας να εχω γεύση. Μια βδομάδα μετα το χειρουργείο βγαίνει ο γύψος. εκει πονάς λιγο, γιατι κόβουν ράμματα κ καθαρίζουν την περιοχή απο ξεραμένα εσωτερικά αίματα κλπ...
Και παμε οταν με ειδα στο καθρέφτη......εεε!!!εκει ήταν που αν μπορουςα θα ηθελα να χαριςω όλο το κοςμο στον γιατρό μου.. Αριςτη δουλειά!!!εχει λατρεία αυτος ο άνθρωπος με αυτο που κανει, το αγαπάει κ το κανει με μεράκι κ το καταλαβαίνεις οταν δεις την μυτούλα σου στο καθρέφτη. Δεν πίστευα ποσο όμορφη την εκανε...μικρούλα, ίσια, χαριτωμένη, γυναικεία. Ταιριάζει άριστα με το προσώπου μου, ενταξει εννοείται πρήσμενη αλλα οχι τοςο Για να ειναι αντιαισθητικα άσχημη. Άλλωστε θέλει πολυ υπομονή το πρήξιμο όπως εχουν γράψει κ αλλα παιδια εδω.

Για να κλείσω γιατι σας κουραςα ....Η εμπειρία μου με κανει να σας συμβουλέψω οςοι το έχουν σκεφτεί να κάνουν ρινοπλαστικη να προβούν (αν κ εφόσον εχω θέμα σοβαρό είτε αναπνοής είτε αισθητικό ..οχι για χόμπι) κ να μη διστάζουν.
Εγω δεν εχω πονέσει κ α θ ο λ ο υ, μαυρίσα λιγο, με Κούρασε π α ρ ά π ο λ υ η κλεισούρα (γιατι ντρεπόμουν να κυκλοφορώ με τον γύψο) κ λιγο η αδύναμια να ανταπεξέλθω στις υποχρεωςεις μου ως μαμά!!!! Αυτα!!! Οποια άλλη πληροφορία θέλετε stand by να βοηθήσω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top