• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

james 23

Νεοφερμένος

Ο james 23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια...
Ειμαι καινουριος στην παρεα.Hθελα εδω και καιρο να κανω ρινοπλαστικη αλλα ημουν διστακτικος στο ποιο γιατρο να διαλεξω.Διαβασα εδω στο e-steki ολεσ τισ διμοσιευσεις και κατεληξα στη γιατρο της Capricorn την κ. Κυπραιου στο Metropolitan.Με αυτα που εγραφε η Capricorn και με το νοσοκομειο στο οποιο γινετε η επεμβαση με επεισαν να παω σε αυτην την γιατρο.Ετσι την επομενη μερα αφου ειχα διαβασει ολεσ τισ διμοσιευσεις πηρα τηλ την γιατρο για να με εξετασει και να κανονισουμε το χειρουργειο.Ολα πηγαν αψογα.εχω αρχισεινα ξεπριζομαι και ανυπομωνω να βγαλω τον ναρθηκα να μπορω να κυκλοφορισω εξω.To κοστος ηταν πολυ μικρο σε σχεση με το κοστος της νοηλειας στο εν λογο νοσοκομειο το καλυτερο κατα την γνωμη μου στην Ελλαδα.Πηγα στις 12.30 το πρωι στο νοσοκομειο να βρω τη γιατρο καιμετα πηγα στο γραειο κινησεων ασθενων.Εκει με περιμενε ενασ κυριοσ οπου με πηγε για τισ απαραιτητεσ εξετασεις(αιμοληψια, καρδιογραφημα, συζητηση με τον αναισθησιολογο και ακτινογραφια θωρακος).Μεσς σε 20 λεπτα ειχαμε τελειωσει τις εξετασεις και πηγαινω στο γραφειο κινησεως τον ασθενων που μου ειπαν να περιμενω.Δεν περασαν 5 λεπτα και ερχετε μια νοσοκομα και με πηγαινει στο δωματιο.Μου δινει να φορεσω ειδικα ρουχα για το χειρουργειο (μιας χρησης) και στις 1.30 δηλαδη μια ωρα αφου ειχα πατησει στο νοσοκομειο μπαινω στο χειρουργικο θαλαμο.Με βγαζει η γιατρος της απαραιτητες φωτογραφιες και αφου μου βαλουν πεταλουδα στο χερι μεσα σε λιγα δευτερολεπτα ειχα ναρκωθει.
Μετα απο κανα 3ωρο ειχα ξυπνησει.Οταν ξυπνησα δεν μοπουσα να δω,Μετα καταλαβα οτι ειχαν βαλει παγο στα ματια μου.Μετα μου τον εβγαλαν και μεπηγαν στο θαλαμο οπου εβαλα να δω τηλεοραση και μετα απο λιγο με πηρε παλι ο υπνος.Το νοσοκομειο ειχε τα παντα μεσα.Υπαρχουν τετρακλινα και δικλινα δωματια.Καθε κρεβατι εχει δικια του τηλεοραση, ραδιοφονο και τηλεφωνο.Και για το μεσιμεριανο μου εφεραν μενου να διαλεξω.Δεν προσπαθω να κανω διαφιμηση σε κανεναν απλα ειμαι τοσο ενθουσιασμενος και θελω να σας πω πως ειναι τα πραγματα.Δεν συνιθιζω να γραφω σε forums αλλα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την εμπειρια μου γιατι και εγω προσπαθουσα να βρω πληροφοριες για την ρινοπλαστικη και ευχαριστω την Capricorn που με επεισε με αυτα που εγραφε.Να συνεχισω αυτα που εγραφα.Το βραδυ κατα τις 11.30 με παιρνει τηλεφωνο η γιατροσ για να μου πει πως ειμαι.Το πρωι κατα τις 11 ερχετε στο δωματιο και μου λεει οτι σε μια ωρα θα παω κατω στο γραφειο της να με δει και να μου βγαλει τισ γαζες απο τη μυτη για να μπορω να αναπνεω.Το προσωπο μου ηταν παρα πολυ πρισμενο ειδικα το βραδυ της επεμβασης κοιτουσα το προσωπο μου καιμου επεφτε η ψυχολογια.Ρωτησα την νοσιλεθτρια το βραδυ αν θα ξεπριστει και μου ειπε οτι ειναι 3πλασια η μυτη μου και οτι σε 10 μερες θα εχει ξεπριστει αρκετα και οτι πολλοι παθαινοθν μελανχολια και καταθλιψη τις πρωτες μερεσ βλεποντας τη μυτη στον καθρεφτη.Πηγα μετα κατω στη γιατρο μου εβγαλε τις γαζες μου εκανε καθαρισμο μου εγραψε 2 αλοιφες ενα Phisiomer για πλυσεις και μια αντιβιωση και μου ετοιμασε το εξητιριο,Πηγα παλι στο δωματιο μου και με φωναξαν μετα απο μιση ωρα να ετοιμαστω και να παω σε 10 λεπτα στο γραφειο κινησης να παρω το εξιτηριο και την τιμολογηση(αποδειξη) απο το λογιστηριο που ταν διπλα.Επισης μπορειςνα παρεις τις εξετασεις που εκανες με μια αιτηση και σε 2 μερες να στις εχουν ετοιμες.Εγω προσωπικα που τις χρειαζομαι στην κολυμβηση τις πηρα.Καθε μερα παω για πλυσεις στη γιατρο και σε 5 μερες θα βγαλω το ναρθηκα...Οποιος εχει καμια απορια εδω ειμαι για να την λυσω.Γενικα δεν υαρχει κανενας πονος.Δεν πηρα κανενα παυσιπονο.Το ξερω σαςκουρασα αλλα ηθελα να γραψω την εμπειρια μου.Ευχαριστω και παλι Capricorn...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
δεν εχω διαβασει ολο το θεμα,ειναι τεραστιο εξαλλου αλλα βλεποντας τα τοσα ποστ που δημιουργηθηκε μια απορια.
ειμαι υπερ της ρινοπλαστικης οταν υπαρχει προβλημα στο διαφραγμα αλλα γιατι καποιος να μπει στην διαδικασια ενος χειρουργειου μονο και μονο επειδη θελει την μυτη λιγο πιο ψηλα,λιγο πιο ανασηκωμενη ,λιγο πιο ισια κτλπ.
δεν νομιζω πια ενας ανθρωπος να ασχημαινει τοσο πολυ απο μια μυτη.
αγαπηστε τους εαυτους σας και να ειστε σιγουροι οτι θα σας αγαπησουν και οι γυρω σας.
εχουμε φτασει σε σημειο να πλουτιζουμε τους πλαστικους για να αισθανομαστε ομορφα.
και ενταξει εγω που τα λεω αυτα εχω ισια μυτη που πολλοι θα ζηλευαν εχω ομως πεταχτα αυτια!!! ποτε δεν με πειραξε που ειναι ετσι...ποτε δεν αισθανθηκα ασχημα για αυτα γιατι ποτε δεν μπηκα στην διαδικασια να κοιταχτω στον καθρεπτη και να πω...θεε μου πως εναι ετσι τα αυτια μου?
ισως λοιπον επειδη δεν το εκανα εγω δεν το εκαναν και οι αλλοι.
χωρια που με καταλληλο μακιγιαζ μπορει ο καθενας απο εμας να κρυψει καθε ατελεια στο προσωπο του αν τον ενοχλει τοσο πολυ πια!
ας γινουμε λιγο καλυτεροι πνευματικα και ειμαι σιγουρη πως τοτε δεν πειραζουν κανενα τα λιγο πεταχτα αυτια,η λιγο στραβη μυτη ή το μικρο στηθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
δεν εχω διαβασει ολο το θεμα,ειναι τεραστιο εξαλλου αλλα βλεποντας τα τοσα ποστ που δημιουργηθηκε μια απορια.
ειμαι υπερ της ρινοπλαστικης οταν υπαρχει προβλημα στο διαφραγμα αλλα γιατι καποιος να μπει στην διαδικασια ενος χειρουργειου μονο και μονο επειδη θελει την μυτη λιγο πιο ψηλα,λιγο πιο ανασηκωμενη ,λιγο πιο ισια κτλπ.
δεν νομιζω πια ενας ανθρωπος να ασχημαινει τοσο πολυ απο μια μυτη.
αγαπηστε τους εαυτους σας και να ειστε σιγουροι οτι θα σας αγαπησουν και οι γυρω σας.
εχουμε φτασει σε σημειο να πλουτιζουμε τους πλαστικους για να αισθανομαστε ομορφα.
και ενταξει εγω που τα λεω αυτα εχω ισια μυτη που πολλοι θα ζηλευαν εχω ομως πεταχτα αυτια!!! ποτε δεν με πειραξε που ειναι ετσι...ποτε δεν αισθανθηκα ασχημα για αυτα γιατι ποτε δεν μπηκα στην διαδικασια να κοιταχτω στον καθρεπτη και να πω...θεε μου πως εναι ετσι τα αυτια μου?
ισως λοιπον επειδη δεν το εκανα εγω δεν το εκαναν και οι αλλοι.
χωρια που με καταλληλο μακιγιαζ μπορει ο καθενας απο εμας να κρυψει καθε ατελεια στο προσωπο του αν τον ενοχλει τοσο πολυ πια!
ας γινουμε λιγο καλυτεροι πνευματικα και ειμαι σιγουρη πως τοτε δεν πειραζουν κανενα τα λιγο πεταχτα αυτια,η λιγο στραβη μυτη ή το μικρο στηθος
Δε μου αρέσει το μακιγιάζ. Προτιμώ να ξυπνάω όπως κοιμήθηκα. Ούτε μου αρέσει να περνάω ώρες με το να φτιάχνομαι, για να καλύψω ένα ελάττωμα. Προτιμώ να το φτιάξω μια και καλή και να move on with my life. Η μύτη είναι πολύ κεντρικό σημείο στο πρόσωπο, και ακόμη κι αν δεν σου φαίνεται ιδιαίτερα άσχημη αν εστιάσεις σε αυτή, μια άσχημη μύτη επηρεάζει αρνητικά το σύνολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Δε μου αρέσει το μακιγιάζ. Προτιμώ να ξυπνάω όπως κοιμήθηκα. Ούτε μου αρέσει να περνάω ώρες με το να φτιάχνομαι, για να καλύψω ένα ελάττωμα. Προτιμώ να το φτιάξω μια και καλή και να move on with my life. Η μύτη είναι πολύ κεντρικό σημείο στο πρόσωπο, και ακόμη κι αν δεν σου φαίνεται ιδιαίτερα άσχημη αν εστιάσεις σε αυτή, μια άσχημη μύτη επηρεάζει αρνητικά το σύνολο.


συμφωνω! απλα το θεμα εναι οτι με το μακιγιαζ δεν κινδινευεις να το κανεις χειροτερο......ξερεις τι εχεις και απλα προσπαθεις να το φτιαξεις προσωρινα (μεχρι το ντεμακιγιαζ τουλαχιστον!)
το θεμα ειναι οτι οι πλαστικες επεμβασεις εχουν και ρισκο.....πολλοι κατεληξαν σε αποτελεσμα πολυ χειροτερο απο πριν και οδηγηθηκαν αναγκαστικα σε δευτερη και τριτη πλαστικη.
πραγματικα ειναι πολυ δυσκολο να βρεις καλο γιατρο ωστε να εισαι σιγουρη οτι δεν θα σου <πεσει> καποια μερα σαν το τζακσον!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι να σου πω, εμένα η εμπειρία μου ήταν θετική. Δεν έγινε 100% άψογη (έχει μια ατέλεια στη ράχη, αλλά δεν πολυφαίνεται), αλλά είναι μακράν καλύτερη από πριν. Και ξεμπέρδεψα. Ούτε μακιγιάζ και ιστορίες ούτε τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Οποιαδήποτε αισθητική επέμβαση(σε φυσιολογικά πλαίσια πάντα) που μας βοηθά να βελτιώσουμε κάποιο σημείο της εξωτερικής μας εμφάνισης και κατα συνέπεια να αυξήσουμε την αυτοπεποίθησή μας είναι αποδεκτή.
Να εξηγήσω όμως τι εννοώ "φυσιολογικά".
Υπάρχουν περιπτώσεις ανθρώπων που έχουν παραμορφωθεί απο ατυχήματα, που χρειζουν αισθητικής επέμβασης για να μπορέσουν να επανέλθουν στην προηγούμενη τους κατάσταση, εκεί ναί είμαι υπέρ.
Υπάρχουν περιπτώσεις που έχουν πολύ μεγάλο πρόβλημα καθαρά αισθητικό. Πολύ μεγάλη μύτη, πολύ πεταχτά αυτιά, διαφορά μεγέθους στήθους. Είναι απαραίτητη η αισθητική επέμβαση στην περίπτωση που υπάρχει κόμπλεξ. Πόσα παιδάκια στο σχολείο τα κοροϊδεύουν για τα πεταχτά αυτιά τους και τα φωνάζουν ντάμπο??? Όλα αυτά δημιουργούν ψυχολογικά απο τις μικρές μέχρι τις μεγαλύτερες ηλικίες.
Και τέλος υπάρχουν οι περιπτώσεις που έχουν πρόβλημα -σκέτο-. Το ένα τους βρωμάει το άλλο τους ξυνίζει. Που θέλουν να γινουν τέλειες...Εκεί δεν έχω να σχολιάσω τίποτα. Ο καθένας είναι άξιος της μοίρας του:P

Αν το πρόβλημα είναι μεγάλο και σε κάνει να νοιώσεις καλύτερα, ψάξε να βρείς ένα καλό γιατρό και πάρε διάφορες γνώμες. Κάπου θα καταληξεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CapricornV

Νεοφερμένος

Η CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια...
Ειμαι καινουριος στην παρεα.Hθελα εδω και καιρο να κανω ρινοπλαστικη αλλα ημουν διστακτικος στο ποιο γιατρο να διαλεξω.Διαβασα εδω στο e-steki ολεσ τισ διμοσιευσεις και κατεληξα στη γιατρο της Capricorn την κ. Κυπραιου στο Metropolitan.Με αυτα που εγραφε η Capricorn και με το νοσοκομειο στο οποιο γινετε η επεμβαση με επεισαν να παω σε αυτην την γιατρο.Ετσι την επομενη μερα αφου ειχα διαβασει ολεσ τισ διμοσιευσεις πηρα τηλ την γιατρο για να με εξετασει και να κανονισουμε το χειρουργειο.Ολα πηγαν αψογα.εχω αρχισεινα ξεπριζομαι και ανυπομωνω να βγαλω τον ναρθηκα να μπορω να κυκλοφορισω εξω.To κοστος ηταν πολυ μικρο σε σχεση με το κοστος της νοηλειας στο εν λογο νοσοκομειο το καλυτερο κατα την γνωμη μου στην Ελλαδα.Πηγα στις 12.30 το πρωι στο νοσοκομειο να βρω τη γιατρο καιμετα πηγα στο γραειο κινησεων ασθενων.Εκει με περιμενε ενασ κυριοσ οπου με πηγε για τισ απαραιτητεσ εξετασεις(αιμοληψια, καρδιογραφημα, συζητηση με τον αναισθησιολογο και ακτινογραφια θωρακος).Μεσς σε 20 λεπτα ειχαμε τελειωσει τις εξετασεις και πηγαινω στο γραφειο κινησεως τον ασθενων που μου ειπαν να περιμενω.Δεν περασαν 5 λεπτα και ερχετε μια νοσοκομα και με πηγαινει στο δωματιο.Μου δινει να φορεσω ειδικα ρουχα για το χειρουργειο (μιας χρησης) και στις 1.30 δηλαδη μια ωρα αφου ειχα πατησει στο νοσοκομειο μπαινω στο χειρουργικο θαλαμο.Με βγαζει η γιατρος της απαραιτητες φωτογραφιες και αφου μου βαλουν πεταλουδα στο χερι μεσα σε λιγα δευτερολεπτα ειχα ναρκωθει.
Μετα απο κανα 3ωρο ειχα ξυπνησει.Οταν ξυπνησα δεν μοπουσα να δω,Μετα καταλαβα οτι ειχαν βαλει παγο στα ματια μου.Μετα μου τον εβγαλαν και μεπηγαν στο θαλαμο οπου εβαλα να δω τηλεοραση και μετα απο λιγο με πηρε παλι ο υπνος.Το νοσοκομειο ειχε τα παντα μεσα.Υπαρχουν τετρακλινα και δικλινα δωματια.Καθε κρεβατι εχει δικια του τηλεοραση, ραδιοφονο και τηλεφωνο.Και για το μεσιμεριανο μου εφεραν μενου να διαλεξω.Δεν προσπαθω να κανω διαφιμηση σε κανεναν απλα ειμαι τοσο ενθουσιασμενος και θελω να σας πω πως ειναι τα πραγματα.Δεν συνιθιζω να γραφω σε forums αλλα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την εμπειρια μου γιατι και εγω προσπαθουσα να βρω πληροφοριες για την ρινοπλαστικη και ευχαριστω την Capricorn που με επεισε με αυτα που εγραφε.Να συνεχισω αυτα που εγραφα.Το βραδυ κατα τις 11.30 με παιρνει τηλεφωνο η γιατροσ για να μου πει πως ειμαι.Το πρωι κατα τις 11 ερχετε στο δωματιο και μου λεει οτι σε μια ωρα θα παω κατω στο γραφειο της να με δει και να μου βγαλει τισ γαζες απο τη μυτη για να μπορω να αναπνεω.Το προσωπο μου ηταν παρα πολυ πρισμενο ειδικα το βραδυ της επεμβασης κοιτουσα το προσωπο μου καιμου επεφτε η ψυχολογια.Ρωτησα την νοσιλεθτρια το βραδυ αν θα ξεπριστει και μου ειπε οτι ειναι 3πλασια η μυτη μου και οτι σε 10 μερες θα εχει ξεπριστει αρκετα και οτι πολλοι παθαινοθν μελανχολια και καταθλιψη τις πρωτες μερεσ βλεποντας τη μυτη στον καθρεφτη.Πηγα μετα κατω στη γιατρο μου εβγαλε τις γαζες μου εκανε καθαρισμο μου εγραψε 2 αλοιφες ενα Phisiomer για πλυσεις και μια αντιβιωση και μου ετοιμασε το εξητιριο,Πηγα παλι στο δωματιο μου και με φωναξαν μετα απο μιση ωρα να ετοιμαστω και να παω σε 10 λεπτα στο γραφειο κινησης να παρω το εξιτηριο και την τιμολογηση(αποδειξη) απο το λογιστηριο που ταν διπλα.Επισης μπορειςνα παρεις τις εξετασεις που εκανες με μια αιτηση και σε 2 μερες να στις εχουν ετοιμες.Εγω προσωπικα που τις χρειαζομαι στην κολυμβηση τις πηρα.Καθε μερα παω για πλυσεις στη γιατρο και σε 5 μερες θα βγαλω το ναρθηκα...Οποιος εχει καμια απορια εδω ειμαι για να την λυσω.Γενικα δεν υαρχει κανενας πονος.Δεν πηρα κανενα παυσιπονο.Το ξερω σαςκουρασα αλλα ηθελα να γραψω την εμπειρια μου.Ευχαριστω και παλι Capricorn...!

Καλημέρα!
Χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά και για σενα φίλε μου! Εγώ δεν έκανα τίποτα παραπάνω από το να παρουσιάσω εδώ την εμπειρία που έζησα. Χαίρομαι που έμεινες ευχαριστημένος από την γιατρό και εύχομαι όλα να σου πάνε καλά μέχρι το τέλος! Με το καλό να βγάλεις και τον νάρθηκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
συμφωνω! απλα το θεμα εναι οτι με το μακιγιαζ δεν κινδινευεις να το κανεις χειροτερο......ξερεις τι εχεις και απλα προσπαθεις να το φτιαξεις προσωρινα (μεχρι το ντεμακιγιαζ τουλαχιστον!)
το θεμα ειναι οτι οι πλαστικες επεμβασεις εχουν και ρισκο.....πολλοι κατεληξαν σε αποτελεσμα πολυ χειροτερο απο πριν και οδηγηθηκαν αναγκαστικα σε δευτερη και τριτη πλαστικη.
πραγματικα ειναι πολυ δυσκολο να βρεις καλο γιατρο ωστε να εισαι σιγουρη οτι δεν θα σου <πεσει> καποια μερα σαν το τζακσον!!!

Για να φτάσει σε σημείο να "πέσει" μια φυσιολογική μύτη, θέλει ή πολύ χασάπη γιατρο ή πολλές εγχειρίσεις που να ζητάς παράλογα πράγματα. Οι καλοί γιατροί δεν δέχονται να σε χειρουργήσουν αν ζητάς πράγματα που δεν γίνονται. Ο γιατρός που πήγα συγκεκριμένα, δεν σε ρωτάει καν τι θέλεις. Σου λέει τι πιστεύει αυτός ότι θα ήταν καλό και οτί αυτό θα σου κάνει. Αμα δεν θες αυτό που σου λέει, σε στέλνει αλλού.
Αλλοι που έχουν αρνητικά αποτελέσματα είναι ή επειδή καταστράφηκε πολύ χόνδρος/ιστός/κόκκαλο από ατύχημα (ή φτηνό χασάπη γιατρό) και δεν μπορεί να διορθωθεί πλήρως, είτε επειδή την χάλασαν μόνοι τους με πολύ δυνατά χτυπήματα μετά το χειρουργείο.
Στην περίπτωση που ο γιατρός είναι καλός και έχει κάνει απλά λάθος (ανθρωπος είναι κι αυτός), θα το αναγνωρίσει και θα το διορθώσει χωρίς κόστος συνήθως.
Υπάρχει βέβαια και το άλλο...να είναι μια χαρά το αποτέλεσμα αλλά να μην αρέσει στον ιδιοκτήτη γιατί το "είχε φανταστεί αλλιώς". Αμα δεν σε ικανοποιεί το καλο και θες το τέλειο, πρόβλημά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntin

Νεοφερμένος

Ο ntin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είμαι καινούριος στο Forum και σκέφτομαι να κάνω ρινοπλαστή στον ΩΡΛ Ευθ. Χριστ. Έχει κανείς εμπειρία από αυτόν το γιατρό; Πριν 9 έτη είχα κάνει εγχείρηση διάφραγμα με τοπική αναισθησία. Περίεργη εμπειρία μπορώ να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariatz83

Νεοφερμένος

Η mariatz83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια...
Ειμαι καινουριος στην παρεα.Hθελα εδω και καιρο να κανω ρινοπλαστικη αλλα ημουν διστακτικος στο ποιο γιατρο να διαλεξω.Διαβασα εδω στο e-steki ολεσ τισ διμοσιευσεις και κατεληξα στη γιατρο της Capricorn την κ. Κυπραιου στο Metropolitan.Με αυτα που εγραφε η Capricorn και με το νοσοκομειο στο οποιο γινετε η επεμβαση με επεισαν να παω σε αυτην την γιατρο.Ετσι την επομενη μερα αφου ειχα διαβασει ολεσ τισ διμοσιευσεις πηρα τηλ την γιατρο για να με εξετασει και να κανονισουμε το χειρουργειο.Ολα πηγαν αψογα.εχω αρχισεινα ξεπριζομαι και ανυπομωνω να βγαλω τον ναρθηκα να μπορω να κυκλοφορισω εξω.To κοστος ηταν πολυ μικρο σε σχεση με το κοστος της νοηλειας στο εν λογο νοσοκομειο το καλυτερο κατα την γνωμη μου στην Ελλαδα.Πηγα στις 12.30 το πρωι στο νοσοκομειο να βρω τη γιατρο καιμετα πηγα στο γραειο κινησεων ασθενων.Εκει με περιμενε ενασ κυριοσ οπου με πηγε για τισ απαραιτητεσ εξετασεις(αιμοληψια, καρδιογραφημα, συζητηση με τον αναισθησιολογο και ακτινογραφια θωρακος).Μεσς σε 20 λεπτα ειχαμε τελειωσει τις εξετασεις και πηγαινω στο γραφειο κινησεως τον ασθενων που μου ειπαν να περιμενω.Δεν περασαν 5 λεπτα και ερχετε μια νοσοκομα και με πηγαινει στο δωματιο.Μου δινει να φορεσω ειδικα ρουχα για το χειρουργειο (μιας χρησης) και στις 1.30 δηλαδη μια ωρα αφου ειχα πατησει στο νοσοκομειο μπαινω στο χειρουργικο θαλαμο.Με βγαζει η γιατρος της απαραιτητες φωτογραφιες και αφου μου βαλουν πεταλουδα στο χερι μεσα σε λιγα δευτερολεπτα ειχα ναρκωθει.
Μετα απο κανα 3ωρο ειχα ξυπνησει.Οταν ξυπνησα δεν μοπουσα να δω,Μετα καταλαβα οτι ειχαν βαλει παγο στα ματια μου.Μετα μου τον εβγαλαν και μεπηγαν στο θαλαμο οπου εβαλα να δω τηλεοραση και μετα απο λιγο με πηρε παλι ο υπνος.Το νοσοκομειο ειχε τα παντα μεσα.Υπαρχουν τετρακλινα και δικλινα δωματια.Καθε κρεβατι εχει δικια του τηλεοραση, ραδιοφονο και τηλεφωνο.Και για το μεσιμεριανο μου εφεραν μενου να διαλεξω.Δεν προσπαθω να κανω διαφιμηση σε κανεναν απλα ειμαι τοσο ενθουσιασμενος και θελω να σας πω πως ειναι τα πραγματα.Δεν συνιθιζω να γραφω σε forums αλλα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την εμπειρια μου γιατι και εγω προσπαθουσα να βρω πληροφοριες για την ρινοπλαστικη και ευχαριστω την Capricorn που με επεισε με αυτα που εγραφε.Να συνεχισω αυτα που εγραφα.Το βραδυ κατα τις 11.30 με παιρνει τηλεφωνο η γιατροσ για να μου πει πως ειμαι.Το πρωι κατα τις 11 ερχετε στο δωματιο και μου λεει οτι σε μια ωρα θα παω κατω στο γραφειο της να με δει και να μου βγαλει τισ γαζες απο τη μυτη για να μπορω να αναπνεω.Το προσωπο μου ηταν παρα πολυ πρισμενο ειδικα το βραδυ της επεμβασης κοιτουσα το προσωπο μου καιμου επεφτε η ψυχολογια.Ρωτησα την νοσιλεθτρια το βραδυ αν θα ξεπριστει και μου ειπε οτι ειναι 3πλασια η μυτη μου και οτι σε 10 μερες θα εχει ξεπριστει αρκετα και οτι πολλοι παθαινοθν μελανχολια και καταθλιψη τις πρωτες μερεσ βλεποντας τη μυτη στον καθρεφτη.Πηγα μετα κατω στη γιατρο μου εβγαλε τις γαζες μου εκανε καθαρισμο μου εγραψε 2 αλοιφες ενα Phisiomer για πλυσεις και μια αντιβιωση και μου ετοιμασε το εξητιριο,Πηγα παλι στο δωματιο μου και με φωναξαν μετα απο μιση ωρα να ετοιμαστω και να παω σε 10 λεπτα στο γραφειο κινησης να παρω το εξιτηριο και την τιμολογηση(αποδειξη) απο το λογιστηριο που ταν διπλα.Επισης μπορειςνα παρεις τις εξετασεις που εκανες με μια αιτηση και σε 2 μερες να στις εχουν ετοιμες.Εγω προσωπικα που τις χρειαζομαι στην κολυμβηση τις πηρα.Καθε μερα παω για πλυσεις στη γιατρο και σε 5 μερες θα βγαλω το ναρθηκα...Οποιος εχει καμια απορια εδω ειμαι για να την λυσω.Γενικα δεν υαρχει κανενας πονος.Δεν πηρα κανενα παυσιπονο.Το ξερω σαςκουρασα αλλα ηθελα να γραψω την εμπειρια μου.Ευχαριστω και παλι Capricorn...!
ειναι ετσι ακριβως απως το περιεγραψες διοτι εκει στο ματροπολιταν εκανα και εγω πριν απο 2 μηνες επεμβαση με τον κ.μπουκουβαλα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

james 23

Νεοφερμένος

Ο james 23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
mariagel83 στον Παυλιδελη ειχα κλεισει το πρωτο ραντεβου αλλα μολις διαβασα αυτα που εγραφες το μετανιωσα και πηγα στην Κυπραιου και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστιμενος.Αυριο βγαζω και το ναρθηκα....Αντε να δω πως εγινε η μυτη μου.,.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pussycat87

Νεοφερμένος

Η pussycat87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Τον ήλιο πόσο καιρό πρέπει να τον προσέχουμε μετά την εγχείρηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vivianadams

Νεοφερμένος

Η vivianadams αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 12 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
hi, έκανα ρινοπλαστική πριν 4 μέρες! Είμαι αγχωμένη με βάρος που νοιώθω στην άνω γνάθο πάνω από την περιοχή των 4 κεντρικών δοντιών μιας και είναι το αδύνατο σημείο μου. Είχες κανένα παρόμοιο σύμπτωμα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

james 23

Νεοφερμένος

Ο james 23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Λογικο ειναι να εχεις βαρος.Εμενα 3 μερες ολο μου το προσωπο ηταν πρισμενο.Απο το πηγουνι μεχρι το μετωπο.Σημερα εβγαλα και το ναρθηκα και η μυτη εχει γινει τελεια.Οπως την φανταζομουν...Μπορω να πω οτι εχει λιγο πονο η ολη διακασια του να σου βγαλει το ναρθηκα και να σου κανει καθαρισμο...Αλλα αξιζε τον κοπο η ολη η διαδικασια..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vivianadams

Νεοφερμένος

Η vivianadams αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 12 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
σε ευχαριστώ που με καθησυχάζεις αλλά για να γίνω πιο ουσιαστική, τα δόντια μου είναι ταλαιπωρημενα με θήκες και βίδες που φτάνουν σχεδόν έως κόκκαλο λόγω ατυχήματος που είχα.. Μόλις μίλησα με οδοντίατρο και μου είπε να βγάλω πανοραμική και να την δει. Όμως πιο πολύ αυτή την στιγμή με ενδιαφέρουν οι εμπειρίες σας μιας και μόνο εσείς μπορείτε να μου πείτε αν είχατε το ίδιο σύμπτωμα...Νοιώθω βάρος στη βάση μύτης και άνω γνάθου.. μια πίεση... έτσι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

james 23

Νεοφερμένος

Ο james 23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγω μεχρι και στα ματια ενιωθα βαρος.Ειχε φουσκωσει ολο το προσωπο απο πριξιμο...Ακριβως μια βδομαδα μετα εχει ξεπριστει ολο το προσωπο και το βαρος που ειχα σε ματια και βαση εχουν φυγει.Δεν ειναι τιποτα.Λογικο ειναι να υπαρχει βαρος παντου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vivianadams

Νεοφερμένος

Η vivianadams αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 12 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σόρρυ είμαι νέα, δεν ξέρω τι είναι η πολλαπλή παράθεση που πάτησα.
Εν πάση περιπτώσει,
αποφάσισα να κάνω ρινοπλαστική στα 39 μου λόγω κακής αναπνοής που με ανάγκασε.. Νομίζω ότι είμαι ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα αν και ακόμη έχω τον νάρθηκα. Έπρεπε να την έχω κάνει νωρίτερα για να την ευχαριστηθώ αλλά και τώρα είναι ανανέωση για εμένα αν σκεφτείς τις ρυτίδες και χίλια άλλα που αρχίζουν να φαίνονται!!!
χαχαχ
Χαίρομαι για εσάς τους νέους που το αποφασίζουν νωρίς! Έχω δυο γιους και αν μου το ζητήσουν θα τους στηρίξω όσο μπορώ!! Να σου πάνε όλα καλά εύχομαι!!

χιλια συγνωμη. ειμαι τοσο αγχωμενη με την κατασταση μου που γραφτηκα χωρις να διαβασω με προσοχη τους ορους.. μηπως μπορει και άλλος να μου πει αν ειχε την ιδια εμπειρια?
είμαι με παυσιπονα και φοβάμαι πολύ. είναι φυσιολογικο να πονάω πάνω από τα 4 κεντρικά δόντια και πιο πολύ προς δεξιά πλευρά? σας παρακαλώ, απαντήστε μου!! είμαι ακόμα με ναρθηκάκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xrysokoureli

Νεοφερμένος

Η xrysokoureli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους :)
Βρήκα πριν λίγες ημέρες αυτή τη συζήτηση ψάχνοντας για πλαστικό.
Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα σε 2 χειρουργούς, τον Κε..μίδα και την Κυ..αιου. Από σύγκριση των φωτογραφιών στις σελίδες τους κατέληξα στον Κε..μίδα γιατί μου αρέσουν όλα τα αποτελέσματα που είδα και μου αρέσει κι ο τρόπος που μιλάει σε βίντεο. Έχει πάει κανείς στον συγκεκριμένο χειρούργο;;;
διάβασα σχεδόν όλα τα μηνύματα εδώ αλλά νομίζω ότι δεν πέτυχα κάποιο στο οποίο να αναφέρεται κάτι. Αν τυχόν γνωρίζει κάποιος για αυτόν τον γιατρό παρακαλώ πείτε μου.

ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faidra25

Νεοφερμένος

Η faidra25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω την εμπειρια μου μονο ηθελα να πω χωρις να κανω πω ονομα και να κανω διαφημιση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

malakouardo

Νεοφερμένος

Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλησπερα..Εκανα χθες ρινοπλαστικη στο ιασω general για αισθητικο μονο λογο..Ημουνα πρωτη στο χειρουργειο ευτυχως και το απογευμα βγηκα..σημερα το μεσημερι εβγαλα και τις γαζες μεσα απο την μυτη και αναπνεω κανονικα...βουλωνει που και που αλλα οχι κατι σημαντικο..ξεβουλωνει με φυσιολογικο ορο οποτε χρειαζεται..Ολα πηγαν τελεια..Ο πονος ηταν ελαχιστος..Το μονο εκνευριστικο ειναι τις 2 πρωτες μερες που δεν μπορεις να αναπνευσεις απο την μυτη και νιωθεις ενα βαρος στο προσωπο σου..Οσο αφορα τον γιατρο που μου την εκανε, δεν θα μπορουσα να ειχα κανει καλυτερη επιλογη..Ειναι πρωτα απο ολα ανθρωπος και μετα καταπληκτικος γιατρος..Με προσεξε παρα πολυ σε ολα..Πραγματικα δεν πιστευα οτι υπαρχουν τετοιοι γιατροι ειδικα αυτης της ειδικοτητας..Που να μην σε βλεπουν ως ευρω και να κοιταν να σε ξεπεταξουν ωστε να ξεμπερδευουν και να παρουν τα λεφτα..υ.γ.Δεν ειναι απο τους διασημους μαιντανους..Τελοσπαντων, σημασια εχει οτι ολα πηγαν καλα και σε 6 μερες θα βγαλω και το ναρθηκακι!!Δεν ειναι τιποτα τελικα, μια αποφαση...

Αρχισαν ολοι να βρισκουν αλλους γιατρους και οι συνεργατες παλι πιασανε δουλεια...απο μακρια φαινεται αυτο..ασε που λες οτι εκανες χθες την εγχειρηση και μιλας για τις 2 πρωτες μερες..μα εγινες και μελος και με το που βγηκες απ τη κλινικη εμας σκεφτηκες να πεις την εμπειρια σου.απο εξυπναδα βλεπω σκιζετε τσιρακια..οτι ολα πηγαν καλα να σαι σιγουρη με τον καλο γιατρο και πανω απ ολα ανθρωπο που επελεξες..σ ολους τα ιδια ελεγε και ειδαμε πως καταντησαμε...οι διαχειριστες θα πρεπει να διαγραφουν τετοιου ειδους μηνυματα γιατι αθελα τους δινουν δουλεια σε ατομα που δεν αξιζουν και καταστρεφουν ζωες...αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top