• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

maraki588

Νεοφερμένος

Η maraki588 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
γεια σ Σεβη...εγω την εκανα την πεμπτη και εχω ακριβως τα ιδια...η μυτη μου δεν ειναι προς τα πανω βεβαια αλλα φανταζομαι με τον καιρο θα κατεβει μην ανησυχεις....εγω παλι δεν εχω οσφρηση,,δεν ξερω αν σ συνεβη κ εσενα?ολα οσα ειπες ομως ειναι απολυτως φυσιολογικα...χρονο θελει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sevi_lol

Νεοφερμένος

Η sevi_lol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ εύχομαι να κατεβει και να μην έχει γίνει κάποιο λάθος. ..και εγώ τα ίδια είμαι οταν κάνω καθαρισμό στην μύτη μου ειμαι κάπως καλύτερα αλλά μετά πάλι τα ίδια...εισπνέεις άνετα δεν είναι βουλωμενα τα ρουθούνια σου?το είπα του γιατρού και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό...έβγαλες τον ναρθηκα εσύ? Τι ακριβώς διόρθωσες στην μύτη σου?αν θες στείλε μου προσωπικό μήνυμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sevi_lol

Νεοφερμένος

Η sevi_lol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σου for hope!Μην ανησυχείς και εγώ έτσι ήμουν κάνε λίγο υπομονή μέχρι να τα βγάλεις και θα είσαι πολύ καλύτερα..:) κάνε απλά τον καθαρισμό..καλό κουράγιο σε όλους μας :)

Γειά σας παιδιά εγώ έκανα ρινοπλαστικη την Παρασκευή και αυριο θα βγάλω το ναρθηκα αλλά η μυτη μου πάει πολύ πάνω (κλίση προς τα πανω) και δεν μου πάει καθόλου είμαι σαν γουρουνάκι . ..το έχει πάθει κανένας άλλος? Θα πέσει μετά ή θα μείνει έτσι? ?Επίσης δεν μπορώ να χαμογελασω τα χείλια μου είναι πρησμενα το είχατε και εσεις αυτό και αν ναι ποσο καιρό κρατάει? ?
Το έχει πάθει κάνεις σας?για τα ρουθούνια μιλάω πάντα :) Συγγνώμη παιδιά απλά ανησυχω :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

maraki588

Νεοφερμένος

Η maraki588 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εγω εκανα διαφραγμα, ρινοπλαστικη και κογχες...στην ρινοπλαστικη ζητησα να μ κανει ανορθωση της μυτης...μ εκανε λοιπον αλλα εμενα μ αρεσε παρα πολυ αυτη η ανορθωση αν κ θα πεσει μ ειπε κ θα ερθει στ επιθυμητο σημειο....γενικα μ την εκανε τελεια...εινα πραγματικα κατι που μ πηγαινει απιστευτα...και να σκεφτεις οτι δεν ηξερα πως θα γινει...μου ειπε οτι ειναι λαθος να σβηνουμε και να ζωγραφιζουμε στ φωτοσοπ...στ χειρουργειο μπαινει νυστερι δεν ειναι ζωγραφικη...ειμαι πολυ ικανοποιημενη και δεν θελω να αλλαξει καθολου αλλα σιγουρα θα αλλαξει αρκετα...ειμαι πολυ πρισμενη ακομα...το ναρθηκακι τ εβγαλα σημερα και δεν πονεσε καθολου....οσο φορουσα το ναρθηκακι ενιωθα κ εγω ετσι οτι ειναι πολυ ανυψωμενη και οτι ειμαι σαν αρκουδακι αλλα σημερα που μ εβγαλε τ ναρθηκακι αναθεωρησα πληρως ειναιιιι τελειααααα!!!!περιμενω να μ πεις τς εντυπωσεις σ μολις το βγαλεις :)....

εισπνεω οταν καθαριζω την μυτη μου αλλα και παλι δεν εχω οσφρηση την στιγμη που αναπνεω καλα...γενικα κανω πλυσεις συνεχεια για να ξεβουλωσει...εσυ εχεις κανονικα οσφρηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sevi_lol

Νεοφερμένος

Η sevi_lol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αχχ σε ευχαριστώ με ανακουφισε κάπως η απάντηση σου :) και εγω ακριβως οπως το λες δεν έχω όσφρηση αλλά πιστεύω είναι φυσιολογικό είναι ακόμα πολύ νωρίς το ειπες του γιατρού σου?όταν κανεις πλυσεις φυσας προς τα έξω για να ξεβούλωσει η μυτη?γτ εγώ έτσι κάνω και βγαινει αιμα μαζι με τις βλενες άσε που το ένα ρουθούνι δεν ξεβουλωνει πλήρως..και το νιώθω κάπως ερέθισμενο σε σχέση με το άλλο. ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

maraki588

Νεοφερμένος

Η maraki588 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Tου το ειπα σημερα και μου ειπε να μην βιαζομαι γιατι η ρινοπλαστικη ειναι πολυ λεπτη εγχειρηση και θελουν ολα τον χρονο τους για να επανελθουν...ναι και εμενα ετσι ειναι ακριβως....και εγω ετσι κανω πλυσεις...το βραδυ κανω πλυση πριν κοιμηθω αναπνεω καλα και το πρωι ξυπναω με βουλωμενη μυτη και ανοιχτο το στομα :P...επειδη ειμαστε φρεσκοχειρουργημενες ανυπομονουμε αλλα ολα για να γινουν οπως πριν θελουν χρονο...στον μηνα θα φανει καποιο αποτελεσμα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Παιδιά εγώ βγάζω το νάρθηκα τη Δευτέρα αλλά βλέπω τα ρουθούνια μου πιο μεγάλα να το πω πιο ανοιχτά, και δε μαρεσει καθόλου αυτό..θα μικρύνει η διανετρος του κάθε ρουθουνιου? Ίσως και το ακρορινιο να είναι λίγο πιο πάνω από τι περιμενα και το θέλω λίγο πιο κατω ..εχω πανικοβλειθει έτσι θα μεινει ή το ακρορινιο θα πεσει λίγο και η διάμετρος του κάθε ρουθουνιου θα μικρυνει? Γενικά έχω πανικοβληθεί , οποίος ξέρει και είναι σίγουρος ας μου απαντησει γιατί έχω κατά αγχωθει

Επίσης ρίχνω φυσικο ορρό μέσα στο κάθε ρουθούνι κάποιες φορές ξεβουλωνει αλλά για λίγο μετά από λίγο πάλι βουλώνει αν και σημερα ειμαι λίγο καλύτερα στην αναπνοή από τη μύτη ,μπενει αέρας αλλά δεν είναι αρκετός για να αναπνέω από τη μυτι, επίσης νομίζω ότι βάζεις τον όρρο και κανονικά θα έπρεπε να φεύγουν οι ακκαθαρσιες από μέσα από τα ρουθούνια αλλά δε βλέπω κάτι τετοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sevi_lol

Νεοφερμένος

Η sevi_lol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά εγώ βγάζω το νάρθηκα τη Δευτέρα αλλά βλέπω τα ρουθούνια μου πιο μεγάλα να το πω πιο ανοιχτά, και δε μαρεσει καθόλου αυτό..θα μικρύνει η διανετρος του κάθε ρουθουνιου? Ίσως και το ακρορινιο να είναι λίγο πιο πάνω από τι περιμενα και το θέλω λίγο πιο κατω ..εχω πανικοβλειθει έτσι θα μεινει ή το ακρορινιο θα πεσει λίγο και η διάμετρος του κάθε ρουθουνιου θα μικρυνει? Γενικά έχω πανικοβληθεί , οποίος ξέρει και είναι σίγουρος ας μου απαντησει γιατί έχω κατά αγχωθει

Εγώ σήμερα έβγαλα τον ναρθηκα και έχω ενθουσιαστεί :) είμαι ακόμα πρησμένη αλλα νταξ!μην αγχώνεσαι και εγώ ακριβώς τα ίδια με εσένα ήμουν πίστευα ότι τα ρουθούνια είναι πολύ ανοικτά και το ακρορινιο πάει πιο πάνω από ότι θα ηθελα αλλά μόλις βγάλεις τον ναρθηκα στρώνουν αμέσως!και ρώτησα τον γιατρό και μου είπε ότι ακόμα θα στρώσει οπότε μην σε πιάνει πανικός :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Χιλλια ευχαριστώ!!! Ακούγοντας όσα είπες ανακουφιστικά!!!! Άντε και να μας έρθουν όλα όπως τα θέλουμε!!! Τώρα αναπνέεις κανονικά? Εννοω τώρα που βγήκε ο νάρθηκας αναπνέεις από τη μύτη κανονικά? Επίσης θέλω να μου πεις ποια μέρα χειρουργηθηκες και ποια μέρα έβγαλες το ναρθηκακι για να υπολογίσω κάτι...χιλια ευχαριστώ και πάλι και καλα αποτελεσματα σε όλους μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sevi_lol

Νεοφερμένος

Η sevi_lol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αναπνέω λίγο καλύτερα απο πριν ακόμα θα δειξει είναι νωρίς πιστεύω..Μετά από μια βδομάδα που χειρουργηθηκα έβγαλα τον νάρθηκα :) όλα καλά θα πάνε θα το δεις :) αντε εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλους μας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Mακάρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
sevi να σε ρωτήσω, σημερα που έβγαλες το ναρθηκακι σου έβγαλε και τα φύλλα συλικονης από μέσα? Τα βραδιά για να μη χτυπήσεις τη μυτι σου κανείς τίποτα? Για παράδειγμα βάζεις τίποτα μαξιλαρια από τα πλάι η κανείς κανα άλλο κόλπο? Τώρα πως το κοβεις μπορείς να κυκλοφορισεις από σημερα έξω κανονικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sevi_lol

Νεοφερμένος

Η sevi_lol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τα φύλλα σιλικόνης μου τα έβγαλε την τέταρτη..Μπορεί κάθε γιατρός να λειτουργεί διαφορετικά..εσένα την Δευτέρα με τον ναρθηκα θα στα βγάλει? Όχι δεν κάνω κάτι ανάσκελα κοιμάμαι και αντε να γυρίσω ελάχιστα το σώμα μου στο πλάι γτ έχω πιαστεί..λίγη προσοχή θέλει τι άλλο να κάνεις :) ο γιατρός μου είπε από Δευτέρα ότι θα είμαι καλά..και να σου πω ντρέπομαι λίγο γτ είμαι πρησμένη και νιώθω λίγο ατονία...θα δω σε 3 μέρες πως θα είμαι και θα πράξω ανάλογα...Πάντως κινούμαι πολύ πιο άνετα τώρα που εβγαλα τον νάρθηκα και μου είπε ο γιατρός να κοιμάμαι για άλλες 10 μέρες με τον γύψο...ότι άλλο θες μου λες και περιμένω να με ενημερώσεις την Δευτέρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ναι εμένα θα μου βγάλει τα φύλλα σιλικονις τη Δευτέρα μαζί με το ναρθηκακι, ήθελα να σε ρωτήσω επίσης αφού σου έβγαλε το ναρθηκακι και σου είπε το βράδυ να κοιμάσαι με γύψο,αυτόν τον γύψος θα τον βάζεις μόνη σου κάθε βράδυ πρώτου κοιμηθείς και το πρωί θα το βγάζεις μόνη σου? Επίσης ποτέ άρχισες να τρως κανονικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ovelix360

Νεοφερμένος

Ο ovelix360 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδιά εσείς που εγχειριστήκατε πρόσφατα, είχατε μελανιές στο πρόσωπο τις επόμενες ημέρες και πόσο κράτησαν-τάνε?
Επίσης η ατονία του οργανισμού λόγω της νάρκωσης-εγχείρησης πόσο κρατάει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki588

Νεοφερμένος

Η maraki588 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
παιδια εγω που χειρουργηθηκα την προηγουμενη πεμπτη ειμαι πολυ καλυτερα...αναπνεω αρκετα καλα και σχεδον μονο απο την μυτη...Σεβη τελικα επανηλθε η οσφρηση μου τωρα που ξεβουλωσε η μυτη....μελανιες εχω ακομα και ειμαι αρκετα πρισμενη...πανω στον μηνα λογικα δεν θα φαινεται τιποτα....εγω σημερα βγηκα μεχρι τον φουρνο που ειναι 2 βηματα και με κοιτουσαν ολοι περιεργα...στον φουρνο με ρωτησαν κιολας αν αισθανομαι καλα :P...παιδια μην αγχωνεστε για τιποτα...επεμβαση ρουτινας ειναι απλα θελει αρκετη υπομονη και χρονο...ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα βεβαια αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι θα επανελθουν ολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Μετά από ποσο καιρο μπορώ να φάω κανονικά???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki588

Νεοφερμένος

Η maraki588 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εγω τρωω κανονικοτατα μετα απο 1 εβδομαδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Οκ μαρακι,εσυ το εβγαλες το ναρθικακι ετσι;Ευχαριστημενη με το αποτελεσμα;Το ακρωρινιο σου πως το ειδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sevi_lol

Νεοφερμένος

Η sevi_lol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μαρακι σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top