• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Ευαγγελία2705

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία2705 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδιά καλημέρα. πειτε μου σας παρακαλώ σε προσωπικο μηνυμα ,1-2 καλούς πλαστικούς στη θεσσαλονίκη. μένω θεσσαλονίκη και προτιμώ να την κάνω εδώ την ρινοπλαστική. οτιδήποτε και αν συμβεί να είμαι κοντά στον γιατρό που θα με αναλάβει.
ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sevi_lol

Νεοφερμένος

Η sevi_lol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά ενδιαφέρομαι για 2η ρινοπλαστικη γτ η πρώτη είναι αποτυχημένη!έχει κάνει κάποιος από εσάς και έμεινε ικανοποιημενος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Sevi σου στέλνω προσωπικο μύνημα δες το μια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELVE

Νεοφερμένος

Η ELVE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.Ψαχνω γιατρο για 2η ρινοπλαστική.Μηπως έχει κάποιος εμπειρία από τους γιατρούς Κόλ@ια Κ@σίμη Κερ@μιδα ??? Οι όποιες απαντήσεις να σταλούν σε πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lena23

Νεοφερμένος

Η Lena23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας ενδιαφέρομαι κ εγώ για επανορθωτικη ρινοπλαστικη οποίος γνωρίζει εξειδικευμενο γιατρό σε Αθήνα ας στείλει μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια!!!Θελω να σας ρωτησω δυο πραγματα..Αρχικα,ειναι φυσιολογικο να με ποναει το κοκκαλο στο σημειο που ηταν η καμπουριτσα και στα πλαινα οπου εγιναν οι οστεοτομιες??Και δευτερον,υπαρχει περιπτωση να παθει κατι γενικοτερα η μυτη επειδη γελασα σημερα μερικες φορες(οχι κατι τρομερο) αν και φοραω το ναρθηκακι ακομα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Για το γέλιο όχι δε θα πάθεις τίποτα ,για το κόκκαλο που λες δεν το γνωρίζω πάρε τηλεφωνο τον γιατρό σου!! Στειλε μου και ένα προσωπικο μύνημα να μου πεις σε πιο γιατρό πηγές αν θελεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Για το γνωστο 'γρουμπουλακι' στη μυτη τι εχετε να πειτε απο προσωπικη εμπειρια???οι μαλαξεις βελτιωνουν την κατασταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ρε παιδιά να ρωτήσω, το έχω ξαναρωτησει βέβαια αλλά δε βρήκα ανταπόκριση...γενικα οταν έχω τα ματια μου ανοιχτά και κοιτάω γενικά και αόριστα σαν να βλέπω ένα κομμάτι τις μύτης μου να το πω ? Σαν να νιώθω ένα κομμάτι της μύτης μου απο μπροστά? Πως να το εξηγήσω τώρα..οταν έχω ανοιχτά τα ματια μου και κοιτάω οπουδήποτε σαν να νιώθω στο βλέμμα μου ένα κομμάτι της μύτης μου και αυτό με ενοχλεί αφάνταστα γιατί μου θυμίζει ότι η μύτη μου δεν είναι κανονική αλλά ακομα φουσκωτη!! Οταν ήμουν μικρός δεν είχα τέτοιο πρόβλημα, από τα 17 και μετά καθώς είχα μεγάλη μύτη αρχισα να νιώθω να αιστανομαι αυτό που σας περιγράφω..αφου έκανα ρινοπλαστική έγινε καλύτερη η μύτη μου αισθητικα αλλά εγώ δεν έμεινα ικανοποιημένος λόγο του ότι από μπροστά όλο το αμφας είναι φουσκωτο, σαφώς μεν καλύτερη η μύτη μου αισθητικα αλλά για μένα καθόλου ικανοποιητικό , μετα την ρινοπλαστικη αυτο που σαν να ενιωθα ενα κομματι της μυτης μου μειωθηκε σε καποιο βαθμο αλλα ακομα υπαρχει, δηλαδη ακομα αιστανομαι ότι βλέπω ένα κομμάτι της μύτης μου αλλά μικρότερο κομμάτι..νιωθω στο βλέμμα μου σαν να βλέπω ένα κομμάτι της μύτης μου αλλά μικρότερο κομμάτι πλέον..σαν να βλέπω μια σκιά μικρότερη από πριν ,εμένα με ενοχλει αυτό το πρόβλημα που σας περιέγραψα γιατί μου θυμίζει ότι δεν έχω κανονική μύτη και ρίχνει τη ψυχολογία μου αφάνταστα , σε σημείο που δε μπορώ να ησυχάσω..ειχε κανείς από εσας το ιδιο πρόβλημα? Ε δε γίνεται μόνο εγώ να το έχω...οποιος μπορεί ας με βοηθησει παρακαλώ ...δε ξέρω τι να κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ovelix360

Νεοφερμένος

Ο ovelix360 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γειά σας και πάλι.
Μια ακόμη ερώτηση που δεν έχω δει ακόμη. Τι γίνεται στην περίπτωση που θέλετε να φιλήσετε το έταιρον ήμισυ σας ?:) Εννοώ στο στόμα που οι μύτες πιθανόν να ακουμπάνε η μια στην άλλη, και οχι σταυρωτά στα μάγουλα όπου εκεί είναι πιο εύκολα τα πράγματα. Οι γιατροί έχουν κάποια άποψη ή θα πρέπει να γίνεται αποχή? και πότε θα πρέπει να φιλήσει κάποιος "με ασφάλεια"?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Να ρωτήσω αν το ένα ρουθούνι φαίνεται πιο σηκωμένο από το άλλο η πιο ανιιχτο απο το αλλο καπως ετσι τότε αυτό γίνετε να διορθωθεί στη δεύτερη επεμβαση? Του έχει τιχει κανενος αυτό? Οποιος ειναι σίγουρος και ξέρει ας απαντησει ευχαριστώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ας δωσω και εγω μερικες συμβουλες από την μεχρι τωρα εμπειρια μου!! 1)καλο είναι, αν νιώθετε ότι πονατε τις επομενες μερες μετα την επεμβαση,να παιρνετε παυσίπονα(εγω επαιρνα παυσίπονα ακομα κι όταν φορουσα το ναρθηκα γιατι με ποναγαν οι οστεοτομες και ενιωθα βαριδι τη μυτη μου) 2) να παρετε καποιο συμπλήρωμα διατροφης για γρηγοροτερη αποκατασταση 3) μετα την αφαιρεση του ναρθηκα και αν εχετε κανει δυσκολη και πολυπλοκη εγχειριση,είναι απαραιτητο να κανετε μασαζ και μαλαξεις στη μυτη..και είναι ανακουφιστικο και βοηθαει να ομαλοποιηθεί η περιοχη 4) αρκετες πλυσεις την ημερα 3-4 φορες 5) για δυο εβδομάδες μετα την επεμβαση προσπαθειστε να κοιμαστε ανασκελα,όχι μπρούμυτα,ουτε δεξια και αριστερα 6)οποιος εχει κανει και κογχες,να είναι προετοιμασμένος για αρκετο πονο στους καθαρισμούς από τον ωρλ..εγω σφαδαζα στην κυριολεξια και τις 4 φορες που μου εκανε μεχρι να βγαλει όλα τα υπολείμματα από μεσα,χωρια που μου την ματωσε την τελευταια φορα...αυτά σε γενικες γραμμες..αν θυμηθώ κατι άλλο,θα επανελθω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ovelix360

Νεοφερμένος

Ο ovelix360 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Animus99 έχεις πμ.!
είναι απαραιτητο να κανετε μασαζ και μαλαξεις στη μυτη
Αυτά υποθέτω σου τα δείχνει ο γιατρός πως να τα κάνεις?

αρκετες πλυσεις την ημερα 3-4 φορες
Είναι αυτό που λένε οτι βάζεις τον ορό απο την μύτη, τον ρουφάς και τον φτύχεις απο το στόμα? Μπλιάχ...με την σκέψη μόνο!

Ο καθαρισμός στις κόγχες κάθε πότε γίνονταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Animus99 έχεις πμ.!

Αυτά υποθέτω σου τα δείχνει ο γιατρός πως να τα κάνεις?


Είναι αυτό που λένε οτι βάζεις τον ορό απο την μύτη, τον ρουφάς και τον φτύχεις απο το στόμα? Μπλιάχ...με την σκέψη μόνο!

Ο καθαρισμός στις κόγχες κάθε πότε γίνονταν?
Ναι αν και τις πρωτες μερες μετα την αφαιρεση του ναρθηκα πονας με το παραμικρο αγγιγμα και δεν μπορεις να κανεις πολλα πραγματα...εγω προσωπικα όταν εβαζα τον ορο και ρουφαγα,δεν εφτυνα τιποτα από το στομα..το απορροφουσε ολο η μυτη περιέργως...ο καθαρισμος στις κογχες γινεται ωσότου καθαρισει τελειως η μυτη από τα κακαδακια-εξ ου και η χρηση του ορου και των ρινοσπρει..εγω περασα αυτό το βασανο 4 φορες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgak

Νεοφερμένος

Η olgak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα σ ολους τους χρηστες απο ενα νεο μελος!!
Την περασμενη Παρασκευη 27/3 εκανα ρινοπλαστικη και διαφραγμα. Αυτο που με ενδιεφερε κ μπηκα στη διαδικασια ηταν να απαλλαξω τη μυτη μου απο ενα καρουμπαλακι που ειχε κ επ ευκαιριας εκανα κ το διαφραγμα. Οπως σας ειπα λοιπον, δεν ηθελα ουτε καμια ριζικη αλλαγη, ουτε να αλλαξω το μεγεθος της ή να τη σηκωσω. Με ενδιεφερε απλα να φυγει αυτο που οι γιατροι λενε υβος. Επειδη ενας θειος μου ειναι γιατρος του ζητησα να μου βρει εκεινος τον καταλληλοτερο που θεωρει για να με χειρουργησει, κ με εστειλε σε καποιον ωριλα, που χωρις να πουμε κ πολλα με εξετασε κ μ ειπε πως ολα οκ, κ πως θα φυγει πληρως ο υβος. Κανω λοιπον την επεμβαση κ ολα καλα. Γαζες, ναρθηκας κ εγω να ειμαι περδικι. Καθολου πονος, ουτε μελανιασμενα ματια-ζυγωματικα. Το σχημα της μυτης λογω του ναρθηκα δεν το εβλεπα. 2 μερες μετα την επεμβαση, Κυριακη 29/3, βγαζω τις γαζες και παιρνω εξιτιριο. Εκεινη τη μερα ετρεχε αρκετο αιμα, κατι λογικο απ οτι μου ειπαν. Την επομενη το αιμα ειχε σταματησει κιολας. Τριτη 31/3 παω στο γιατρο, ο οποιος με εξεταζει, μου λεει πως ολα πανε κατ ευχην και μου βγαζει το ναρθηκα. Και κοιτιεμαι για πρωτη φορα στον καθρεφτη για να παθω το πρωτο σοκ. Η μυτη μου ειναι καπως πρησμενη και μελανιασμενη βεβαια, αλλα ο υβος δεν εχει φυγει!! Εχει μειωθει συγκριτικα με αυτο που ηταν, αλλα υπαρχει!! Ο γιατρος μου λεει υπευθυνα πως θα φυγει εντελως. Πως ειναι πρηξιμο και πως θα ξεπρηστω σε 1 μηνα περιπου, ενω η οριστικη μορφη της μυτης μου θα ειναι σε 6 μηνες. Σημερα Σαββατο 4/4, δεν εχω ιχνος μελανιασματος. Η μυτη μου φαινεται πρησμενη στους οικειους μου, αλλα αμφιβαλλω αν θα το παρατηρουσε ενας αγνωστος. Μαλιστα εχω ακουσει και σχολιο '' τι ακριβως αλλαξες; ''Οπως φανταζεστε εχω αγχωθει αρκετα για το αν το καρουμπαλακι αυτο ειναι πρηξιμο ή αν ειναι ετσι η τελικη μορφη της. Σκεφτομαι να επισκεφτω κ αλλο πλαστικο για μια δευτερη αποψη. Παρακαλω, αν καποιος εχει αποψη ας μπει στον κοπο να τη γραψει. Και συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα.



kalispera!!!exw kleisei 2 mines apo tin epemvasei tis rinoplastikis...i muti mou einai akoma prismeni se kapoia simeia..h kampoura den exei fugei entelws..exei meiwthei polu apo thn arxiki alla den einai oloisia i muti m...stin diki sou periptwsei ti egine m tin kampoura?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snoopy_87

Νεοφερμένος

Η snoopy_87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλησπέρα κι από μένα...
Θα ήθελα να πω στον ForHope... μάλλον έχει κολλήσει το μυαλό σου στο πώς είναι η μύτη σου, γιαυτό και νομίζεις ότι την βλέπεις συνέχεια στο βλέμμα σου κλπ. Πολύ άγχος θεωρώ, ηρέμησε λίγο και όλα θα φτιάξουν με το πέρασμα του χρόνου. Επίσης μήπως ζητάς κάτι ξένο για το πρόσωπό σου κι ο γιατρός φρόντισε να μη σου βάλει άλλη μύτη αλλά να διορθώσει τη δική σου; Φιλικά πάντα.
Τώρα σε γενικές γραμμές με τις απορίες που διαβάζω, αρχικά βλέπω πολλούς υποψήφιους για 2η επέμβαση... Θα πρότεινα να είστε σίγουροι ότι τη χρειάζεστε και να επιλέξετε προσεκτικά το γιατρό, μια δεύτερη επέμβαση είναι δυσκολότερη για τον γιατρό από την πρώτη και πρέπει να έχει περάσει τουλάχιστον ένας χρόνος από την πρώτη.
Ο πόνος και το πρήξιμο που ρωτάτε αρκετοί, κρατάνε πολύ... Ένα χρόνο σίγουρα πρήξιμο, ανάλογα βέβαια και την επέμβαση κ τον άνθρωπο.
Εγώ είχα κάνει επίσης κόγχες, καθαρισμό έκανα 3-4 φορές, μαρτυρικό πραγματικά, αλλά μου χε πει ότι και κάθε μέρα να πήγαινα καλύτερα θα ήταν. Πήγαινα κάθε 2η μέρα γιατί δεν άντεχα τον πόνο.
Και κλείνοντας, να πω ότι έχω κάνει 2 φορές επέμβαση, στον ίδιο γιατρό, δεν το μετάνιωσα και τελικά όλα πήγαν καλά. ΜΕτά από 11 μήνες έκανα τη διορθωτική και ήταν νωρίς, τώρα έχω 4μήνες από τη δεύτερη επέμβαση και αν με ρωτάτε, μετά από 15 μήνες με όλο αυτό το θέμα ίσως νιώθω κουρασμένη, αλλά η ευχαρίστηση όταν κοιτάζω τον καθρέφτη είναι μοναδική. Ειδικά τώρα με τα κρύα δυσκολεύει η ανάρρωση, να το ξέρετε, και πρέπει να καλύπτετε τη μύτη με κασκόλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ναι μαλλον σκέφτομαι τη μύτη μου συνεχεια γι αυτό είναι σαν να βλέπω τη σκιά της στο βλέμμα μου..επισης ήθελα να πω ότι η μύτη μου έγινε καλύτερη από πριν αλλά από μπροστά είναι ακομη φουσκωτη και δε μαρεσει..ξερω από τώρα οτι ειμαι για δεύτερη επεμβαση αλλά διανύοντας μέχρι στιγμης 3 μήνες , είναι νωρις ακομη για επανεπεμβαση..μεχρι να έρθει ο καιρός της επανεπεμβασης θέλω να επισκεφτώ έναν ψυχολογο-ψυχίατρο να συζητήσω μαζί του να μου γράψει και κανα φάρμακο όπως πχ αντικαταθληπτικα γιατί πολλές φορές επειδή σκέφτομαι συνεχεια το κόμπλεξ με τη μύτη μου με πιάνει ένα σφυξιμο στο στήθος και το μυαλό μου βασανίζεται και είναι ετοιμο να εκραγεί..εχοντας κάποιες φορές αυτοκτονικές τάσεις..γι αυτό θέλω να παω σε έναν τέτοιου είδους γιατρό να συζητήσω μαζί του και να μου γράψει απωσδηποτε αντικαταθληπτικα ευελπιστωντας ότι δε θα σφυγγεται η ψυχή μου ..το ερώτημα είναι έχει παει κανείς σε τέτοιο γιατρό για τον ιδιο λόγο εχωντας σφυξιμο στη ψυχή? Και αν ναι ο γιατρός που του έγραψε αντικαταθληπτικα κατά ποσο τον βοηθάνε? Αυτό το πράγμα που έχω όχι μόνο δε μαφηνει να ανέβω σαν άνθρωπος αλλα με πηγαίνει πίσω...με καταστρεφει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snoopy_87

Νεοφερμένος

Η snoopy_87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ψυχολόγο ίσως να χρειάζεσαι, αν νομίζεις πως δε μπορείς να ανταπεξέλθεις σε όλο αυτό που ζεις και νιώθεις. Δεν είναι τόπος ένα δημόσιο φορουμ για ψυχανάλυση, βοήθεια από κάποιον ειδικό μάλλον χρειάζεσαι. Αυτό που θα ήθελα να σου πω είναι καταρχήν ότι τα χάπια δεν κάνουν delete στον εγκέφαλο, ούτε και πιστεύω ότι θα σου έδινε κάποιος κάτι γιαυτό το λόγο που αγχώνεσαι... Επίσης, σκέφτηκες ποτέ πώς θα ήταν αν η επαναληπτική που λες να κάνεις δεν πετύχει; Πάντα υπάρχει αυτή η πιθανότητα. και μετά τί; Θα χαζέψεις εντελώς; Και για ποιό λόγο; Για ένα κόλλημα που έχεις και που σίγουρα οι άλλοι δε το βλέπουν έτσι;;; Μήπως λοιπόν να μείνεις με την τωρινή βελτιωμένη μύτη σου; Μήπως να χαρείς το αποτέλεσμα που έχεις και να το συγκρίνεις με τη μύτη που είχες, κι όχι με τη μύτη που θα ήθελες να είχες. Κανείς εξάλλου δε μπορεί να εγγυηθεί πως θα σου χαρίσει τη μύτη που έχεις στο μυαλό ως ιδανικό. Μερικά πράγματα απλά δεν γίνονται.

Αυτά από μένα, ελπίζω να σκεφτείς λίγο καλύτερα αυτά που σου είπα και να προσπαθήσεις να ξεπεράσεις αυτό που σε βασανίζει. Καλή συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Όπως ρισκαρες εσύ και έκανες επαναληπτική έτσι θα ρισκάρω και εγώ και με τη βοήθεια του Θεού θα πανε όλα καλα!!! Τώρα μέχρι να έρθει εκείνη η μέρα θα πρέπει να παω σε ψυχολόγο!!! Αυτά από εμένα πάντα φιλικά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ovelix360

Νεοφερμένος

Ο ovelix360 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Γνωρίζει κάποιος-α η ασφάλεια ΙΚΑ-ΕΟΠΥΥ τι ποσό καλύπτει και ποιά είναι η διαδικασία?
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top