Ρολόγια χειρός

Gabrielle

Νεοφερμένος

Η Gabrielle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

gsss86

Νεοφερμένος

Ο gsss86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Βολεύτηκα με αυτό το γκατζετάκι, δείχνει ώρα, ημερομηνία, ώρες...ύπνου, βήματα κτλ και είναι ασύρματο ακουστικό για την παντόφλα!
Και πολύ ελαφρύ (μη ξεχνιώμαστε) :)

χμ ποιο ειναι αυτο? (οποιος ξερει βασικα γιατι βλεπω ειναι αποκλεισμενο το μελος)
και ποση διαρκεια εχει η μπαταρία του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asag

Νεοφερμένος

Ο Asag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Έχει 8 οθόνες ένδειξης ώρας, αλλά και γεωγραφικής θέσης, ημερομηνίας κτλ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 27052012399.jpg
    157 bytes · Εμφανίσεις: 2,873
Τελευταία επεξεργασία:

gsss86

Νεοφερμένος

Ο gsss86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ναι αλλα ποιο ειν αυτο? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Αυτό μου αρέσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μου εδωσαν μια 300αρα gift card (πολυκαταστηματος) δωρο για τα Χριστουγεννα και σκεφτομαι να παρω ρολοι. Ειμαι μεταξυ αυτων των 2:
1. https://us.tissotshop.com/pinky-by-tissot-ladies-quartz-4.html
2. https://seikousa.com/collections/recraft series/SUT246

Στο 2ο δεν ειναι τοσο εντονο το κιτρινο του χρυσου αν το δεις απο κοντα. Το 1ο μου αρεσει περισσοτερο ως design και ειναι ελβετικο, αλλα δεν ειναι αυτοματο, ουτε ηλιακο. Το 2ο ειναι ηλιακο και τα seiko αν και μη ελβετικα, ειναι πολυ καλης ποιοτητας. Ποιο να επιλεξω?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Μου εδωσαν μια 300αρα gift card (πολυκαταστηματος) δωρο για τα Χριστουγεννα και σκεφτομαι να παρω ρολοι. Ειμαι μεταξυ αυτων των 2:
1. https://us.tissotshop.com/pinky-by-tissot-ladies-quartz-4.html
2. https://seikousa.com/collections/recraft series/SUT246

Στο 2ο δεν ειναι τοσο εντονο το κιτρινο του χρυσου αν το δεις απο κοντα. Το 1ο μου αρεσει περισσοτερο ως design και ειναι ελβετικο, αλλα δεν ειναι αυτοματο, ουτε ηλιακο. Το 2ο ειναι ηλιακο και τα seiko αν και μη ελβετικα, ειναι πολυ καλης ποιοτητας. Ποιο να επιλεξω?!
Αν και προτιμω την πρωτη εταιρεια το συγκεκριμενο σχεδιο δεν μου αρεσε,οποτε μεταξυ των 2 προτιμω το 2ο.Κανενα αλλο σχεδιο δεν εχεις στον νου;Και καποια ρολογια απο tommy hilfiger εχουν ωραια σχεδια αν ψαξεις.Πχ
αυτο ή αυτο
Βεβαια ειναι κατω των 300 ευρω,αλλα μπορεις να παρεις και κατι αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Θα παω να δω απο κοντα τι εχουν γιατι συνηθως στις φωτο φαινονται διαφορετικα. Το ιδανικοτερο ειναι να βρω ελβετικο αυτοματο. Οι προϋποθεσεις που θετω στα ρολογια χειρος ειναι:
1. Ελβετικο αυτοματο
2. Ιαπωνεζικο αυτοματο (seiko κατα προτιμηση)
3. Ελβετικο ή γερμανικο ηλιακο
4. Ιαπωνεζικο ηλιακο
5. Ελβετικο quarz
6. Ιαπωνεζικο quarz
7. Ολα τα υπολοιπα

Εχεις καποιο αλλο στο νου, ειδικα αν ειναι ελβετικο αυτοματο; Διαθετω μεχρι 500. Περυσι που εψαχνα για δωρο, εβρισκα ανετα αυτοματο ελβετικο στα 300-400. Φετος τιποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Για κανένα λόγο δε θα έπαιρνα ρολόι 300€. :P Σπάνια τα φοράω κιόλας οπότε, κρίμα τα λεφτά. Πάντως από αυτά που έβαλες μου αρέσει το πρώτο κάπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Μου έκαναν δώρο αυτό και είναι πανέμορφο, μου το έχουν σχολιάσει θετικά πάρα πολλά άτομα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Αυτό μου αρέσει :)

Οι δείκτες του γυρίζουν πολύ γρήγορα. Σε λιγα δευτερόλεπτα κανει μια περιστροφή λεπτού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα έδινα τόσα χρήματα για ρολόι μόνο αν ήταν Time Turner
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μου έκαναν δώρο αυτό και είναι πανέμορφο, μου το έχουν σχολιάσει θετικά πάρα πολλά άτομα. :redface:
Οντως πολυ ωραιο παρολο που δεν εχω ιδιαιτερη προτιμηση στα δερματινα λουρακια! Αν ηταν αυτοματο θα το επαιρνα!
Τα kate spade ειναι ομορφα, αλλα δεν μου φαινονται ποιοτικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Μου έκαναν δώρο αυτό και είναι πανέμορφο, μου το έχουν σχολιάσει θετικά πάρα πολλά άτομα. :redface:

Όμορφο είναι, κι εγώ το σχολιάζω θετικά, όμωςθετικότερα, εκείνον/η που σου το έκανε δώρο ;)
Καλοφόρετο και να το χαίρεσαι :santa:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
αν και δεν είχα πολύ χρόνο στη διάθεσή μου,

αν ήμουν κοπέλα θα διάλεγα

garmin 235 blue frost με gps και παλμούς στον καρπό και και και....



ή SUUNTO Ambit sport 3 sapphire με Gps και μπλα..μπλα..μπλα..




(και τα δύο κάτω από 500) ή στα παραδείγματα που ανέφερες, κάτι σε

https://www.e-women.gr/citizen-eco-drive-elegance-ladies-watch-ew5490-59a-c_178-p_48162

https://www.e-women.gr/citizen-l-sunrise-ladies-watch-em0330-55d-c_178-p_46922

https://www.e-women.gr/seiko-sportura-kinetic-ladies-watch-ska879p1-c_247-p_45879

χρόνια πολλά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τελικα πηρα το 2ο το οποιο οταν το ειδα απο κοντα δεν ειχε καμια σχεση με την φωτο! Η φωτο μαλλον ειναι φτιαγμενη στον υπολογιστη γιατι το χρυσο κομματι δεν ειναι καθολου εντονο! Το λατρεψα και θα γινει το καθημερινο μου ρολοι! Τα citizen μου φανηκαν πιο χαμηλης ποιοτητας, οπως επισης και ολα τα ρολογια απο οικους μοδας, με εξαιρεση ισως τα CK (κατασκευασμενα στην ελβετια). Το πετυχα και σε προσφορα -100 λογω boxing day!

Ajusshi, προτιμω τα κομψα ρολογια, οποτε απορριπτω ολα τα ηλεκτρονικα. Επισης αν δεν ειναι με καδενα ή δερματινο λουρι, ολα τα αλλα αποκλειονται αυτοματα. Ηλεκτρονικο ρολοι δεν εχω φορεσει ακομα και οταν ημουν παιδι! Αναλογικο και παλι αναλογικο! Τα smartwatches δεν τα συμπαθησα ποτε και τα θεωρω τερμα αχρηστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καμουφλάζ

Νεοφερμένος

Ο καμουφλάζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalara

Νεοφερμένος

Η xalara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μου αρεσουν πολυ τα ρολογια. Απο την τριτη δημοτικου φορουσα ενα μικρο ρολογακι της μαμας μου (αναλογικο) που εχανε στην ωρα, παρολο που δεν ηξερα την ωρα. Θυμαμαι τον δασκαλο να με ρωτα τι ωρα ειναι, να μην ξερω να απαντησω και μετα να ρωταει τα υπολοιπα παιδια αν ξερει κανεις την ωρα.

Τεσπα.. τα τελευταια 8 χρονια εχω ενα seiko και το πηρα ακριβα (για τα δεδομενα μου), αλλα.. το βαρεθηκα. Το καντραν του ειναι ορθογωνιο, ενω το τζαμακι μπροστα καθως και τα κομματια του μπρασελε του κανουν μια καμπυλη. Ωραιο, κλασσικο και καπως διαφορετικο οταν το πηρα, ομως τωρα θελω κατι σαν αυτο (που εδειξε πιο πανω αλλο μελος) :
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top