Ρωσο-ουκρανικός πόλεμος 2022-2024

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.
Στη Μαριούπολη θα γίνει σκληρή μάχη. Το πατριωτικό τάγμα Αζόφ θα δώσει σκληρή μάχη.

Προσωπικά πάντα τους είχα σε μεγάλη εκτίμηση, δεν λύγιζαν για τη πατρίδα τους και από πριν προετοίμαζαν τον λαό στα όπλα. Ας ευχηθούμε να τους βγει.

#Τάγμα_Αζόφ
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Σίγουρα όχι ο ίδιος ο λαός, όταν παίζονται πολιτικά παιχνίδια, όταν σκοτώνονται οι λαοί για τα συμφέροντα των λίγων, ε θεωρώ ότι δεν ευθύνεται ο λαός.
Σίγουρα όχι. Άλλωστε πολλοί Ρώσοι πολίτες κάνουν διαμαρτυρία εναντίον της εισβολής της Ρωσίας.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,458 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
...
Όλο το θέατρο είναι στο πλευρό της.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.
Αρχίζει το πανηγύρι;;;

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Φάνηκε και η Δύση και νόμιζα ότι μόνο για να κάνει διαγγέλματα για κυρώσεις και αλλαγές τελικών του CL ξέρει να κάνει.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Επομένως, όταν ένα ζήτημα είναι τόσο πολύπλοκο, όταν υπάρχει τόση παραπληροφόρηση γύρω μας πείτε μου λίγο πως είναι δυνατόν να παίρνει κανείς ξεκάθαρη θέση υπέρ ή κατά πχ της Ρωσίας ή της Ουκρανίας;
Σε τέτοιες περιπτώσεις,όπως πολύ σωστά είχες γράψει στο προηγούμενο ποστ σου , αλλά όπως έχω πει και εγώ στην πανδημία .....αν δεν δούμε διαχρονικά το τι συμβαίνει με τις εξελίξεις ,αν δεν ακούσουμε και τις δύο απόψεις καλο είναι να μην εκφέρουμε άποψη πόσο μάλλον επικριτική με σιγουριά
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Αρχίζει το πανηγύρι;;;

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Φάνηκε και η Δύση και νόμιζα ότι μόνο για να κάνει διαγγέλματα για κυρώσεις και αλλαγές τελικών του CL ξέρει να κάνει.
Eιναι επιβεβαιωμένο;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,458 μηνύματα.
Θα την πω την κακια μου.Οταν η ελλαδα ελεγε στους ελληνες να φυγουν απο την ουκρανια,το επαιζαν γεναιοι και δεν ηθελαν να φυγουν και ελεγαν εμεις θα μεινουμε σπιτι μας.Τωρα χεστηκαν και παρακαλανε να φυγουν και ζητουν βοηθεια απο το ελληνικο κρατος.Τον πουλο ρε ανευθυνοι.Οι μαλακιες πληρωνονται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Eιναι επιβεβαιωμένο;
Καλε ναι...απο το πρωτο ψεμα.

ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΝΟΙΑ.

EDIT: Βασικα ναι..αλλο να στειλουν στρατιωτικο υλικο και αλλο να στειλει στρατο.Στρατο ουττε κατα διαν νοια,στρατιωτικο υλικο μπορει.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

Εάν το Κίεβο μπορέσει να αναχαιτίσει τη ρωσική προέλαση για 10 ημέρες, το Κρεμλίνο θα αναγκαστεί να ξεκινήσει διαπραγματεύσεις.

 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εγω εχω απορία γιατί ο τζουστ κάνει αντίλογο πάντα όλους?

Είμαι σίγουρος αν ανοίξω ένα θρεντ μαθηματικών που να λέω 1+1=2 είμαι σίγουρος ότι θα μου πει "όχι ,4 κάνουν" :P
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Είμαι σίγουρος αν ανοίξω ένα θρεντ μαθηματικών που να λέω 1+1=2 είμαι σίγουρος ότι θα μου πει "όχι ,4 κάνουν"
1+1 = 2 στο δεκαδικό σύστημα. Στο δυαδικό σύστημα όμως 1+1 = 10.

1645900634243.png

Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων. Αυτοί που γνωρίζουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που το αγνοούν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Εκφράζω τον απεριόριστο θαυμασμό μου για τους Ρώσους πολίτες που έχουν το κουράγιο να διαδηλώσουν ενάντια στη δολοφονική εισβολή του Πούτιν, αψηφώντας παντελώς τον κίνδυνο για τις ζωές των ανθρώπων τους και για την ίδια τους την ζωή.

1+1 = 2 στο δεκαδικό σύστημα. Στο δυαδικό σύστημα όμως 1+1 = 10.

Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων. Αυτοί που γνωρίζουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που το αγνοούν.
Με πρόλαβες.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ένα βίντεο-διάλεξη για τις σχέσεις ΗΠΑ-ΕΕ-Ουκρανία-Ρωσία, από όταν αποσχίστηκε ο Κριμέα.
Ξεκάθαρα εξηγεί γιατί η Ρωσία κάνει τόσο θέμα για την Ουκρανία, γιατί αποφάσισε τελικά να εισβάλλει, γιατί δεν θα φύγει εάν δεν ισοπεδώσει πρώτα τη χώρα και γιατί ΕΕ και ΝΑΤΟ κάθονται από μακρυά και κοιτάνε.
Το παιχνίδι (και ο πόλεμος) θα τελειώσει όταν ο Πούτιν πάρει αυτό που θέλει. Ή, σε ένα πιο επικίνδυνο σενάριο, όταν ο Πούτιν εξολοθρευφθεί...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Ένα βίντεο-διάλεξη για τις σχέσεις ΗΠΑ-ΕΕ-Ουκρανία-Ρωσία, από όταν αποσχίστηκε ο Κριμέα.
Ξεκάθαρα εξηγεί γιατί η Ρωσία κάνει τόσο θέμα για την Ουκρανία, γιατί αποφάσισε τελικά να εισβάλλει, γιατί δεν θα φύγει εάν δεν ισοπεδώσει πρώτα τη χώρα και γιατί ΕΕ και ΝΑΤΟ κάθονται από μακρυά και κοιτάνε.
Το παιχνίδι (και ο πόλεμος) θα τελειώσει όταν ο Πούτιν πάρει αυτό που θέλει. Ή, σε ένα πιο επικίνδυνο σενάριο, όταν ο Πούτιν εξολοθρευφθεί...
Μακρόν: Ο πόλεμος στην Ουκρανία θα έχει διάρκεια, πρέπει να προετοιμαστούμε | in.gr
Γαλλικά ΜΜΕ: Ο Πούτιν θα αποσταθεροποιήσει Γεωργία – Μολδαβία | OPEN TV (tvopen.gr)
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Volkswagen Fan φωτη ,ελα εδω μαν μου .....για δες λιγο το βιντεο που ανεβασε ο DumeNuke και δες τι συμβαινει διαχρονικα απ το 2000 με την ουκρανια

Αν δεν εχεις χρονο να δεις 40 λεπτα βιντεο .....στο 40λεπτο τελειωνει παρακατω ειναι καποια κρισημα σημεια που ειχαμε ''debate'' εμεις

10:23 :Φταιει η Δυση ή Ρωσια στο ουκρανικο ?
15:52: Η αποφαση ενταξης της Ουκρανιας στο ΝΑΤΟ και η πρωτη επισημη αντιδραση της Ρωσιας
30:36: Τι θα συμβει αν το ΝΑΤΟ παρει την ουκρανια(Φινλανδια και Σουηδια θα προσθεσω εγω μιας και ειναι κοντα ) ....




Στην ουσια φωτη μας λες οτι φταιει ο ρωσος με αυτα που κανει , το ΝΑΤΟ καλα κανει που επεκτεινεται ....μονο που ετσι οδηγουμαστε στον 3ο παγκοσμιο πολεμο :P

@DumeNuke ωραιο βιντεο , τρομερος ο καθηγητης
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
ΥΠΕΞ προς Ρωσία: Τέσσερις ακόμη νεκροί ομογενείς στο Σαρτανά- Να διακοπούν αμέσως οι εναέριες επιθέσεις (naftemporiki.gr)

«Οι από αέρος επιθέσεις κατά αμάχων, που συνεχίζονται στο χωριό Σαρτανά και οι οποίες οδήγησαν στον θάνατο επιπλέον τεσσάρων ομογενών, αποτελούν απαράδεκτες εγκληματικές ενέργειες.

Τις καταδικάζουμε απερίφραστα.

Καλούμε την Ρωσική Ομοσπονδία να διακόψει αμέσως τις εναέριες επιθέσεις και κάθε ενέργεια εναντίον αμάχων πολιτών», αναφέρει σε νέα ανακοίνωσή του το υπουργείο Εξωτερικών.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καλα θα παει και αυτο .... @Volkswagen Fan στην υγεια σου φωτη με τους νεους θανατους (μην με γραφεις:()

Αυτό που ξέρω είναι πως πρέπει να επιμείνουμε σ' αυτή την πορεία μαζί με τους υπόλοιπους συμμάχους μας», δήλωσε ο Μπάιντεν

 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,855 μηνύματα.
Προφανώς θα συμμετέχουν πολλές ευρωπαικές χώρες αλλά και η Γερμανία που είναι πολύ εξαρτημένη από το αέριο.
Γερμανία: Στέλνει 1000 αντιαρματικά και 500 πυραύλους Stinger στην Ουκρανία (naftemporiki.gr)
Αν φάει πυρηνικά η Γερμανία να ξέρετε ότι το e-steki.gr και το iSchool θα πάψουμε να εκπέμπουμε, δεδομένου ότι ο server μας βρίσκεται εκεί. Ένα backup το έκανα καλού κακού. :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top