Ρωσο-ουκρανικός πόλεμος 2022-2024

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.
Ευχηθείτε να μην είναι γενικευμένος πόλεμος αυτές οι θύελλες.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.
Το οποίο πήρε ο δολοφόνος Μπαράκ Ομπάμα και ο καταστροφέας και ανόητος Μιχαήλ Γκορμπατσώφ. Ναι συμφωνούμε, γιατί όχι και ο Βλαντιμήρ Πούτιν; Να κλείσει ωραία το καρέ. Προτείνω και τιμητική απονομή στον Αδόλφο Χίτλερ μετά.
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Κάποιοι βέβαια εδώ μέσα προέβλεψαν πως ο πόλεμος τελείωσε σε δύο μέρες. Ονόματα δεν λέμε...

Τελικά ο Μακρόν είχε προβλέψει σωστότερα από όλους.
η ρωσια δεν εχει στειλει τιποτα σοβαρο το ξερεις, θα μπορουσε να κανει την Ουκρανια σκονη αλλα ενταξει εισαι και εσυ απο αυτους που πιστευουν οτι μπορει να κανει και αντεπιθεση και να παρει πισω τα εδαφη της..
Διαβαζεις και ολες αυτες τις ειδησεις για τους χιλιαδες νεκρους Ρωσους στρατιωτες και τα πολυ λογικα αρθρα με τους 10 + 1 λογους που η Ρωσια εχασε τον πολεμο ή το μετανιωσε :loltooth:
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Νιώθω λίγο ότι το "ο Πούτιν έχει χάσει/χάνει" το λέμε για να το πιστέψουμε και μέχρι τώρα σχεδόν όπως θέλει πάει η κατάσταση.
Αλλά τι να ξέρω εγώ που βλέπω Open.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Νιώθω λίγο ότι το "ο Πούτιν έχει χάσει/χάνει" το λέμε για να το πιστέψουμε και μέχρι τώρα σχεδόν όπως θέλει πάει η κατάσταση.
Αλλά τι να ξέρω εγώ που βλέπω Open.
Νόμιζα γενικά σε περίπλοκα θέματα όπως πανδημίας , ουκρανικής κρίσης , κλιματικής αλλαγής έχει γίνει συνδυασμός wishful thinking και normalcy bias (aka καλής ποιότητας μπάφο)

Μου θυμίζει τις εκφράσεις που άκουγα μικρός .Αν θες να γίνεις ιατρός πίστεψε το μέσα σου και θα γίνεις
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,795 μηνύματα.
Όχι τίποτα άλλο αλλά θα χάσει και το Νόμπελ Ειρήνης...

θα πάρει το Τσερνόμπελ Ειρήνης

Νιώθω λίγο ότι το "ο Πούτιν έχει χάσει/χάνει" το λέμε για να το πιστέψουμε και μέχρι τώρα σχεδόν όπως θέλει πάει η κατάσταση.
Αλλά τι να ξέρω εγώ που βλέπω Open.

Δες Αντέννα ή Σκάι. Ειδικά τις απόψεις του Πορτοσάλτε. :book:

1646842087562.png
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Αλλά τι να ξέρω εγώ που βλέπω Open.
Βλέπεις oligarchs ?
...
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
Όλοι τους πουλάνε όλους, τι ψάχνουμε να βρούμε;
Ο καθένας την πάρτη του.
Το να φανατιζόμαστε με την προπαγάνδα είναι αστείο όταν ούτε οι ίδιοι οι εμπλεκόμενοι δεν φανατίζονται τόσο και πουλάνε συμμάχους όποτε τους βολεύει χωρίς δεύτερη σκέψη.

Η Αμερική μαγκιές με τον κ@λο άλλων. Κόψτε τις εισαγωγές ρωσικής ενέργειας λέει, και με παράπονο κιόλας ότι δεν τον ακολούθησε και η Ευρώπη. Ναι μάτια μου, εσύ με 3% εισαγωγές ρωσικού πετρελαίου που θα το αναπληρώσεις από τον Μαδούρο(φίλος ο Μαδούρο τώρα, άλλο αστείο αυτό) όλα καλά. Η Ευρώπη τι θα κάνει;
Ταυτόχρονα έχουν και επιλεκτική ευαισθησία. Στην Ουκρανία είναι κακό, στην Υεμένη που αυτή την στιγμή βομβαρδίζουν οι Σαουδάραβες με Αμερικανικά όπλα τουμπεκί γιατί είναι φίλοι μας.

Η Ρωσία μια ανάμειξη ψευδαίσθησης μεγαλείου, ιστορικής αδικίας και έφηβου νταή. Επειδή υπήρχε κάποτε Σοβιετική Ένωση και είναι το ισχυρότερο κράτος μετά την διάλυση θεωρεί ότι είναι ο συνεχιστής της και πρέπει όλες οι πρώην σοβιετικές χώρες να υπακούν.
Δείχνει να αδυνατεί να κατανοήσει ότι δεν έχει την δύναμη της Σοβιετικής Ένωσης. Καλός ο στρατός αλλά θες και άλλα...

Η Ευρώπη όπου την πάει ο άνεμος με τραγικά λίγους ηγέτες. Κυρώσεις και αλληλεγγύη αλλά μόλις περάσει λίγος καιρός να ηρεμήσει η ένταση, δώσει ο άλλος καμιά έκπτωση στην ενέργεια ίσως και κάνα δωράκι κάτω από το τραπέζι ξεχνιούνται κυρώσεις, διαφωνίες και ο καταδικαστέος διεθνής παρίας γίνεται στρατηγικός εταίρος.
Α, και τραγικά αργή στις αποφάσεις της.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
To Τσερνομπίλ είναι έτοιμο να αρχίσει να διαρρεει ραδιενέργεια αφού κόπηκε το ρεύμα, μένουν άλλοι 14 σταθμοί να βομβαρδιστουν. Πόσο ηλίθιοι και οι Ρώσοι και οι Ουκρανοί.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Άρχισαν οι αντιδράσεις ισχυρών influencer στη Ρωσία.

H Sharapova ανέβασε post υπερ της Ουκρανίας στο Instagram.

To ίδιο και διάφοροι ισχυροί στην Ρωσία.

Η Ρωσία τον έχει χάσει τον πόλεμο. Η Αμερική έδειξε πόσο δυνατή είναι και πως γίνονται οι πόλεμοι το 2022.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Φανταζεται κανεις τι θα γινοταν αν κανανε κανονικη επιθεση ?
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Εδώ που έχει φτάσει η κατάσταση εμένα πλέον δε με ενδιαφέρει πόσο θα πάει η τιμή της βενζίνης, αν θα κρυωνουν τα κωλαράκι μας το χειμώνα,ποιανού είναι η Κριμαία κ πόσα όπλα πουλάει ο Αμερικανος στα εμιράτα. Αυτό που βλέπω είναι ότι η Ρωσία οδηγείται σε χρεοκοπία άρα πόλεμο δε θα μπορεί να συνεχίσει για πολύ ακόμα. Ο Πουτιν δεν έχει μάθει να χάνει κ σαν τελευταία κίνηση ίσως χρησιμοποιήσει πυρηνικά..... Πόσες είναι οι πιθανότητες να γίνει αυτό? Πολλές.... Θέλω να πάω να μείνω μόνος σε μακρινό νησί.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,795 μηνύματα.
Εδώ που έχει φτάσει η κατάσταση εμένα πλέον δε με ενδιαφέρει πόσο θα πάει η τιμή της βενζίνης, αν θα κρυωνουν τα κωλαράκι μας το χειμώνα,ποιανού είναι η Κριμαία κ πόσα όπλα πουλάει ο Αμερικανος στα εμιράτα. Αυτό που βλέπω είναι ότι η Ρωσία οδηγείται σε χρεοκοπία άρα πόλεμο δε θα μπορεί να συνεχίσει για πολύ ακόμα. Ο Πουτιν δεν έχει μάθει να χάνει κ σαν τελευταία κίνηση ίσως χρησιμοποιήσει πυρηνικά..... Πόσες είναι οι πιθανότητες να γίνει αυτό? Πολλές.... Θέλω να πάω να μείνω μόνος σε μακρινό νησί.

Το αστείο είναι ότι μόνο οι Έλληνες αγχώνονται για την έκβαση του πολέμου. :loltooth: :book:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Ο Πούτιν είχε απαγορεύσει στους Ρώσους δημοσιογράφος να χρησιμοποιούν την λέξη πόλεμος. Φαίνεται πως δεν μπορεί να το απαγορεύει στους Κινέζους. :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top