Ρωσο-ουκρανικός πόλεμος 2022-2024

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.
1678807218395.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

1678807250064.png
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Killed 160 χιλιάδες λέει, πόσο είναι όλοι ?
Πέφτει περίπου 500 την μέρα, not bad, not bad
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Πάει το αμερικανικό drone, εξαϋλώθηκε. Χεχεχε

 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Πάει το αμερικανικό drone, εξαϋλώθηκε. Χεχεχε

Το "Χεχεχε" πάει σε χαμόγελο ικανοποίησης επειδή αγαπάμε ρώσους ?
Γιατί κάποιος θα στήριζε ρωσία σε αυτόν τον παράλογο πόλεμο ?
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Το "Χεχεχε" πάει σε χαμόγελο ικανοποίησης επειδή αγαπάμε ρώσους ?
Γιατί κάποιος θα στήριζε ρωσία σε αυτόν τον παράλογο πόλεμο ?
Με κανέναν από τους δύο δεν είμαι. Το σίγουρο είναι πως σιχαίνομαι το αξιακό σύστημα της Νέας Τάξης στο οποίο είναι χτισμένη η Δύση από το 1991 έως σήμερα. Το μόνο σίγουρο είναι πως απλά κατηγορώ τη Δύση και τη μαριονέττα της τον Ζελένσκυ για την έναρξη αυτού του πολέμου.

Η Ρωσσία έχει σίγουρα καλλίτερο αξιακό σύστημα αλλά όχι το ιδεατό. Η Ουκρανία ανήκε στο εθνοφυλετικό στρατόπεδο και απεφάσισε να γίνει ανάχωμα της αντεθνικής Δύσης. Ό,τι να'ναι είναι αυτός ο πόλεμος από όπου και να το δεις. Ένας από τους πιο ηλίθιους πολέμους χωρίς καμμία λογική.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Οταν το φαει στον κωλο η Πολωνια θα πω τα αξιζε....το θεμα ειναι οτι ετσι οπως παμε ΟΛΟΙ θα τον φαμε..ελεος καπου με τα ουκρανα που τα ηθελε ο κωλος τους..να παμε λοιπον σε 3ο παγκοσμιο επειδη ο ζελενσκυ και τα ουφο που τον φηφισαν ειναι πανηλιθιοι μαλακες και μου ηθελαν ΝΑΤΟ ενω η συμφωνια για αποσχιση απο την ρωσια το απαγορευε..ΕΛΕΟς

 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Με κανέναν από τους δύο δεν είμαι. Το σίγουρο είναι πως σιχαίνομαι το αξιακό σύστημα της Νέας Τάξης στο οποίο είναι χτισμένη η Δύση από το 1991 έως σήμερα. Το μόνο σίγουρο είναι πως απλά κατηγορώ τη Δύση και τη μαριονέττα της τον Ζελένσκυ για την έναρξη αυτού του πολέμου.

Η Ρωσσία έχει σίγουρα καλλίτερο αξιακό σύστημα αλλά όχι το ιδεατό. Η Ουκρανία ανήκε στο εθνοφυλετικό στρατόπεδο και απεφάσισε να γίνει ανάχωμα της αντεθνικής Δύσης. Ό,τι να'ναι είναι αυτός ο πόλεμος από όπου και να το δεις. Ένας από τους πιο ηλίθιους πολέμους χωρίς καμμία λογική.
Δεν καταλαβαίνω αυτές τις λέξεις έννοιες και μου είναι δύσκολο να σε παρακολουθήσω
αξιακό σύστημα
Νέα Τάξη
από το 1991
εθνοφυλετικό στρατόπεδο
ανάχωμα της αντεθνικής Δύσης

Το ότι ο Ζελένσκι είναι Μαριονέτα, από που προκύπτει ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οταν το φαει στον κωλο η Πολωνια θα πω τα αξιζε....το θεμα ειναι οτι ετσι οπως παμε ΟΛΟΙ θα τον φαμε..ελεος καπου με τα ουκρανα που τα ηθελε ο κωλος τους..να παμε λοιπον σε 3ο παγκοσμιο επειδη ο ζελενσκυ και τα ουφο που τον φηφισαν ειναι πανηλιθιοι μαλακες και μου ηθελαν ΝΑΤΟ ενω η συμφωνια για αποσχιση απο την ρωσια το απαγορευε..ΕΛΕΟς

Αν ήσουν εσύ στη θέση του Ζελένσκι ή τέλος πάντων, ο μέσος Ουκρανός, τι θα έκανες?
Δεν είναι κάπως περίεργη εως και άτοπη η πεποίθηση πως οι Ουκρανοί τα παθαίνουν αυτά επειδή ήθελαν να μπουν στο νατο ?
Δε ξέρω, πολύ τέκνο "προπαγάνδας" ακούγεται. Και όταν ο Ρωσία το 2014 χύμηξε σε Κριμαία και σε κάτι άλλες επαρχίες της Ουκρανίας, υπήρχε ζήτημα ενταξης στο νατο ? Μήπως επεδίωξαν να ενταχθούν σε νατο διότι δεν αισθάνονταν και άνετα με ένα παρανοικό ηγέτη μιας ρωσίας που διαρκώς εισβάλει όπου μπορεί ?
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Το ότι ο Ζελένσκι είναι Μαριονέτα, από που προκύπτει ?
Από το ότι τα πολιτικά της Ουκρανίας είναι ένα χάος από τότε που η Δύση ενεπλάκη στα γεγονότα 2013-2014 και στην πραξικοπηματική καθαίρεση του νόμιμα και δημοκρατικά εκλεγμένου Προέδρου της χώρας επειδή δεν ήσαν πιόνι τους.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω αυτές τις λέξεις έννοιες και μου είναι δύσκολο να σε παρακολουθήσω
αξιακό σύστημα
Νέα Τάξη
από το 1991
εθνοφυλετικό στρατόπεδο
ανάχωμα της αντεθνικής Δύσης

Το ότι ο Ζελένσκι είναι Μαριονέτα, από που προκύπτει ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αν ήσουν εσύ στη θέση του Ζελένσκι ή τέλος πάντων, ο μέσος Ουκρανός, τι θα έκανες?
Δεν είναι κάπως περίεργη εως και άτοπη η πεποίθηση πως οι Ουκρανοί τα παθαίνουν αυτά επειδή ήθελαν να μπουν στο νατο ?
Δε ξέρω, πολύ τέκνο "προπαγάνδας" ακούγεται. Και όταν ο Ρωσία το 2014 χύμηξε σε Κριμαία και σε κάτι άλλες επαρχίες της Ουκρανίας, υπήρχε ζήτημα ενταξης στο νατο ? Μήπως επεδίωξαν να ενταχθούν σε νατο διότι δεν αισθάνονταν και άνετα με ένα παρανοικό ηγέτη μιας ρωσίας που διαρκώς εισβάλει όπου μπορεί ?
Mαθε πρωτα και με ποια συμφωνια εγινε ανεξαρτητη η ουκρανια και μετα ελα σφυρα μου.
ΘΑ ΗΤΑΝΑ ΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΣΥΜΦΩΝΟ ΟΥΔΕΤΕΡΟΤΗΤΑς..ΟΧΙ ΝΑΤΟ.
Εγω δεν θα ψηφιζα εναν σατυρο πανηλιθιο ΝΑΖΙ.ΠΟΥ ΜΟΥ ΗΛΕΛΕ ΝΑΤΟ.Ξεροντας οτι καταπατα την συμφωνια με ρωσσια.

Κατα τα αλλα ας κανουν οτι θελουν,το γιατι εμεις να εμπλακουμε σε εναν πολεμο για μια χωρα που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΡΩΠΗ ΟΥΤΕ ΝΑΤΟ και να φαμε εμεισ τον κωλο τον πουτιν και τον 3ο παγκοσμιο πολεμο,δεν καταννοω.Αν εσυ το καταννοεις να το κοιταξεις.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Από το ότι τα πολιτικά της Ουκρανίας είναι ένα χάος από τότε που η Δύση ενεπλάκη στα γεγονότα 2013-2014 και στην πραξικοπηματική καθαίρεση του νόμιμα και δημοκρατικά εκλεγμένου Προέδρου της χώρας επειδή δεν ήσαν πιόνι τους.
Δεν νομίζω να ισχύουν αυτά, μια χαρά εκλεγμένος και αναγνωρισμένος είναι ο Ζελένσκι. Το 2013-2014, έγινε μια επανάσταση τύπου δικού μας Πολυτεχνείου 1973. Δεν ξέρω αν και πως ενεπλάκη η Δύση πάντως η Ρωσία ήταν πάντα ο κακός κηδεμόνας όλων αυτών των πρώην σοβιετιών . Θέλω να πω, αν ανακατεύτηκε ο ένας είχε ανακατευθτεί και ο άλλος, η μισή ντροπή του ενός η άλλη μισή του αλλου, όλα αυτά δεν στηρίζουν την άποψη πως ο ζελένσκι είναι μαριονέτα. Αν ήταν, στις 28 Φεβρουαρίου πέρσι, θα είχε υπακούσει την Δύση που του είπε να τον φυγαδεύσουν αλλά αυτός δεν , έμεινε εκεί. Αυτό δεν είναι συστατικό μαριονέτας, αυτό είναι χαρακτηριστικό άλλης πάστας αμθρώπου.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Δεν νομίζω να ισχύουν αυτά, μια χαρά εκλεγμένος και αναγνωρισμένος είναι ο Ζελένσκι. Το 2013-2014, έγινε μια επανάσταση τύπου δικού μας Πολυτεχνείου 1973. Δεν ξέρω αν και πως ενεπλάκη η Δύση πάντως η Ρωσία ήταν πάντα ο κακός κηδεμόνας όλων αυτών των πρώην σοβιετιών . Θέλω να πω, αν ανακατεύτηκε ο ένας είχε ανακατευθτεί και ο άλλος, η μισή ντροπή του ενός η άλλη μισή του αλλου, όλα αυτά δεν στηρίζουν την άποψη πως ο ζελένσκι είναι μαριονέτα. Αν ήταν, στις 28 Φεβρουαρίου πέρσι, θα είχε υπακούσει την Δύση που του είπε να τον φυγαδεύσουν αλλά αυτός δεν , έμεινε εκεί. Αυτό δεν είναι συστατικό μαριονέτας, αυτό είναι χαρακτηριστικό άλλης πάστας αμθρώπου.
Σωστά..... πάστας φλωρας.
Ε ρε κούνια που σε κουναγε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Δεν νομίζω να ισχύουν αυτά, μια χαρά εκλεγμένος και αναγνωρισμένος είναι ο Ζελένσκι. Το 2013-2014, έγινε μια επανάσταση τύπου δικού μας Πολυτεχνείου 1973. Δεν ξέρω αν και πως ενεπλάκη η Δύση πάντως η Ρωσία ήταν πάντα ο κακός κηδεμόνας όλων αυτών των πρώην σοβιετιών . Θέλω να πω, αν ανακατεύτηκε ο ένας είχε ανακατευθτεί και ο άλλος, η μισή ντροπή του ενός η άλλη μισή του αλλου, όλα αυτά δεν στηρίζουν την άποψη πως ο ζελένσκι είναι μαριονέτα. Αν ήταν, στις 28 Φεβρουαρίου πέρσι, θα είχε υπακούσει την Δύση που του είπε να τον φυγαδεύσουν αλλά αυτός δεν , έμεινε εκεί. Αυτό δεν είναι συστατικό μαριονέτας, αυτό είναι χαρακτηριστικό άλλης πάστας αμθρώπου.
Ναι ως προς τη πρώτη πρόταση δεν διαφωνώ. Και τα δύο υποκινούμενα από ξένο δάκτυλο ήταν για ξένους σκοπούς.

Η Ρωσσία παραδόξως δεν έκανε τίποτε το κακό. Το μόνο που ζητούσε από την Δύση είναι να μη γίνει επέκταση του ΝΑΤΟ ανατολικά και από τις πρώην σοβιετίες να σέβονται τους όρους απόσχισης. Τίποτα δεν τηρήθηκε. Η Δύσις μόνιμα προβλήματα προκαλεί παντού. Μαριονέττα είναι από το ότι έσυρε τη χώρα του σε ένα πόλεμο που έχει εξυπηρετήσει όσο ποτέ τα αμερικανικά συμφέροντα.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Mαθε πρωτα και με ποια συμφωνια εγινε ανεξαρτητη η ουκρανια και μετα ελα σφυρα μου.
ΘΑ ΗΤΑΝΑ ΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΣΥΜΦΩΝΟ ΟΥΔΕΤΕΡΟΤΗΤΑς..ΟΧΙ ΝΑΤΟ.
Εγω δεν θα ψηφιζα εναν σατυρο πανηλιθιο ΝΑΖΙ.ΠΟΥ ΜΟΥ ΗΛΕΛΕ ΝΑΤΟ.Ξεροντας οτι καταπατα την συμφωνια με ρωσσια.

Κατα τα αλλα ας κανουν οτι θελουν,το γιατι εμεις να εμπλακουμε σε εναν πολεμο για μια χωρα που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΡΩΠΗ ΟΥΤΕ ΝΑΤΟ και να φαμε εμεισ τον κωλο τον πουτιν και τον 3ο παγκοσμιο πολεμο,δεν καταννοω.Αν εσυ το καταννοεις να το κοιταξεις
Γιατί τόσο εριστική ? "μάθε πρώτα , Ελα σφύρα μου , να φάμε εμείς τον κώλο, να το κοιτάξεις" , δηλώνεις και ζωγράφος, θα αναρωτιέται κανείς τι ακριβώς ζωγραφίζεις, αν οι μπογιές είναι εξίσου αθυρόστομος όσο και οι εκφράσεις, θα ήταν ένα δυστύχημα τέχνης. Τέλος πάντων, η επιμονή να καταστρέφει την χώρα του ο πούτιν, να την μετατρέπει από ένα παίκτη διεθνούς επιπέδου σε πιόνι στα τοπικά της βορείου σιβηρίας , αυτό δεν επιβεβαιώνει την άμυνα ενάντια σε νατο. Και όταν χύμηξε στην Κριμαία, δεν ήταν ουτε ο Ζελένσκι ούτε το νατο. Θα σου πει ο μέσος Ουκρανός πως έπρεπε να γραφτούμε στο νάτο να απωθήσουμε ένα παρανοικό διότι δεν θα σταματήσει στην Ουκρανία. Και μια και λέμε για το σύμφωνο μη ματο, υπήρχε και σύμφωνο μη επίθεσης δεδομένου ότι με την διάλυση της εσσδ παρέδοσαν πυρηνικά σε ρωσία με πολλούς όρους που καταπατά βάναυσα ο πούτιν.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
“Τόπικα της βορείου Σιβηρίας»;


Όλος ο κόσμος πλην της Δύσης συνεργάζεται και στηρίζει Ρωσία. Παιρνουμε ρωσικο αέριο μέσω Ινδίες σε 10πλη τιμη και μας πουλάνε το παραμύθι περί αποδοτικών κυρώσεων κ κοκ. Το ότι ζουμε στο Μάτριξ των δυτικών ΜΜΕ οπου αναμασάται καθημερινώς προπαγανδα γι αμερικανικά συμφέροντα αυτο ειναι το πραγματικό γεγονός.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top