Ρωσο-ουκρανικός πόλεμος 2022-2024

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΜΠΟΥΑΧΑΧΑΧΑΨΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μετά τις φάπες που έφαγαν στο Belgorod και στο Bakhmut να δω τι αντεπίθεση θα κάνουν.
Πουσε ρε Γιάννο. Δεν έχεις σχολιάσει ρε Μαν. Πως πάνε οι φίλοι σου οι Ρώσοι; Όλα καλά ρε ομορφαντρα; Δεν πιστεύω να έχεις κάνα τσούξιμο;

 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Ο ιδρυτής της ρωσικής εταιρείας μισθοφόρων Βάγκνερ, ο Γεβγκένι Πριγκόζιν, διαβεβαίωσε σήμερα πως μπήκε στη Ρωσία μαζί με τα στρατεύματά του με σκοπό να ανατρέψει τη στρατιωτική ιεραρχία, δηλώνοντας «έτοιμος να πεθάνει» μαζί με τους 25.000 άνδρες του για να «απελευθερώσει τον ρωσικό λαό».
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ερώτημα τώρα είναι ποιο μέρος θα πάρουν μεγάλα κεφάλια του ρωσικού στρατού και οι ολιγάρχες,
Και αν μπορεί στρατιωτικά η wanger να κινηθεί προς Μόσχα
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Πουσε ρε Γιάννο. Δεν έχεις σχολιάσει ρε Μαν. Πως πάνε οι φίλοι σου οι Ρώσοι; Όλα καλά ρε ομορφαντρα; Δεν πιστεύω να έχεις κάνα τσούξιμο;
Ποιο τσούξιμο βρε NPC;;; Εμένα αφορά η όλη φάση; Εγώ δεν ήθελα εξ αρχής η χώρα μου να μπλεχτεί σε έναν πόλεμο που δεν μας αφορά.

Οι "φίλοι" μου οι Ρώσσοι δεν βλέπω να μην τα πάνε καλά. Μεγάλη έκταση έχει απελευθερωθεί και η ουκρανική αντεπίθεση είναι ένα αστείο ως τώρα. Παρ'όλα αυτά δεν με ενδιαφέρει τι θα γίνει εκεί. Με ενδιαφέρει που για μια ακόμα φορά η Τουρκία έδειξε τι πάει να πει εξωτερική πολιτική όσο εμείς κλαιγόμαστε στα φουστάνια της Δύσεως.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Ποιο τσούξιμο βρε NPC;;; Εμένα αφορά η όλη φάση; Εγώ δεν ήθελα εξ αρχής η χώρα μου να μπλεχτεί σε έναν πόλεμο που δεν μας αφορά.

Οι "φίλοι" μου οι Ρώσσοι δεν βλέπω να μην τα πάνε καλά. Μεγάλη έκταση έχει απελευθερωθεί και η ουκρανική αντεπίθεση είναι ένα αστείο ως τώρα. Παρ'όλα αυτά δεν με ενδιαφέρει τι θα γίνει εκεί. Με ενδιαφέρει που για μια ακόμα φορά η Τουρκία έδειξε τι πάει να πει εξωτερική πολιτική όσο εμείς κλαιγόμαστε στα φουστάνια της Δύσεως.
Δες τις τελευταίες εξελίξεις.
Η wanger έκανε πραξικόπημα.
Δεν τον βλέπω καλά τον Πούτιν.

Δικαιώθηκε ο Μητσοτάκης που πήρε θέση και έστειλε όπλα στην Ουκρανία.
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ποιο τσούξιμο βρε NPC;;; Εμένα αφορά η όλη φάση; Εγώ δεν ήθελα εξ αρχής η χώρα μου να μπλεχτεί σε έναν πόλεμο που δεν μας αφορά.

Οι "φίλοι" μου οι Ρώσσοι δεν βλέπω να μην τα πάνε καλά. Μεγάλη έκταση έχει απελευθερωθεί και η ουκρανική αντεπίθεση είναι ένα αστείο ως τώρα. Παρ'όλα αυτά δεν με ενδιαφέρει τι θα γίνει εκεί. Με ενδιαφέρει που για μια ακόμα φορά η Τουρκία έδειξε τι πάει να πει εξωτερική πολιτική όσο εμείς κλαιγόμαστε στα φουστάνια της Δύσεως.
Μππυαχαχαψαχχαχαχαχαχχαχα

Κυριολεκτικά λέει ο πριγκοζιν ότι κοιτώντας τα αρχεία επιβεβαιώνει αυτό που έλεγε, 10 φορές παραπάνω απώλειες απο ότι λένε στη τηλεόραση, οι γραμμές καταρρέουν, έδαφος έχει χαθεί. Αχαχαχαχαχα ξέρω ξέρω ψέματα λέει ο πριγκοζιν ολα μια παγίδα είναι.

άκου ρε συ, αν το ξιδακι τσούζει πολύ, βάλε λίγο σόδα.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ρωσικός στρατός:
2021: 2ος καλύτερος στρατός στο κόσμο
2022: 2ος καλύτερος στρατός στην Ουκρανία
2023: 2ος καλύτερος στρατός στη Ρωσία
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Δες τις τελευταίες εξελίξεις.
Η wanger έκανε πραξικόπημα.
Δεν τον βλέπω καλά τον Πούτιν.
Ναι το βλέπω. Μόνο που αυτός έχει στόχο τους Γκερασίμοφ και τον Σοϊγκού. Είναι ενδοστρατιωτικές κόντρες για την ώρα. Θα δούμε. Πάντως με 25.000 στρατιώτες σε χώρα σαν την Ρωσσία δεν κάνεις πραξικόπημα. Είναι το ίδιο με την Τουρκία που το 1% του στρατού επιχείρησε πραξικόπημα χωρίς να έχει καν με το μέρος του τις Μυστικές Υπηρεσίες ή την αστυνομία.

Καλό είναι να γίνει εξέγερση, αλλά το ζητούμενο είναι να γίνει λαϊκή εξέγερση. Οι λαοί Ρωσσίας και Ουκρανίας να στρέψουν τα όπλα ενάντια στις διεφθαρμένες εξουσίες τους και να εξεγερθούν. Που τώρα δίνουν το αίμα τους για την Gazprom, για τις αμερικανικές οπλοβιομηχανίες κλπ.


Δικαιώθηκε ο Μητσοτάκης που πήρε θέση και έστειλε όπλα στην Ουκρανία.
Κάτι τέτοια κάναμε και το 1919 και μας πετσόκοψαν. Ανάθεμα και εάν έμαθε ποτέ αυτή η χώρα από τα λάθη της. Μια ζωή ραγιάδες.


άκου ρε συ, αν το ξιδακι τσούζει πολύ, βάλε λίγο σόδα.
Μάθε να μιλάς επί τέλους ρε φιλο-ουκρανικό NPC. Αν είναι δυνατόν. Μια συζήτηση δεν μπορείς να κάνεις χωρίς να γίνεις προσβλητικός. Στα τέτοια μου και εάν χάσει η Ρωσσία ή η Ουκρανία. Η ρωσσικη και η ουκρανική αστική τάξη θα κερδίσουν. Οι λαοί είναι αυτοί που χάνουν. Η χώρα μου με νοιάζει, και η χώρα μου γίνεται διεθνώς ρεζίλι σε καθημερινή βάση.

Ακόμα και εάν κερδηθεί ο πόλεμος (που δεν νομίζω) όλοι αυτοί οι Ουκρανοί ολιγαρχες που τώρα την κοπανησαν θα γυρίσουν πίσω θριαμβευτές ως ευεργέτες ενώ τα παιδιά του λαού κοκκινίζουν με το αίμα τους τις στέπες. Ψιλά γράμματα για εσάς τους πολεμοχαρείς φανατισμένους αμερικανοτσολιάδες.
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ναι το βλέπω. Μόνο που αυτός έχει στόχο τους Γκερασίμοφ και τον Σοϊγκού. Είναι ενδοστρατιωτικές κόντρες για την ώρα. Θα δούμε.
Αναθεώρησε τζουτζουκο. Μόλις έβγαλε διάγγελμα ο Πούτιν περί έσχατης προδοσίας κτλ κτλ. Επίσης μάθε ιστορία. Κάθε μεγάλη αλλαγή πολιτικού καθεστώτος στη Ρωσία ξεκίνησε έτσι.

Ακόμα και εάν κερδηθεί ο πόλεμος (που δεν νομίζω) όλοι αυτοί οι Ουκρανοί ολιγαρχες που τώρα την κοπανησαν θα γυρίσουν πίσω θριαμβευτές ως ευεργέτες ενώ τα παιδιά του λαού κοκκινίζουν με το αίμα τους τις στέπες.

Κοιτα αν μη τι άλλο πρέπει να παραδεχθείς ότι η ρωσική εισβολή στη Ρωσία πάει σαφώς καλύτερα από τη ρωσική εισβολή στην Ουκρανία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ρε θυμόσαστε όταν στις 22 Σεπτέμβρη του 1939 οι Ρώσοι έκαναν κοινή παρέλαση με το ναζιστικό στρατο στο μπρεστ λιτοβσκ όταν έκαναν από κοινού εισβολή στη Πολωνία; Καλά χρόνια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Αναθεώρησε τζουτζουκο. Μόλις έβγαλε διάγγελμα ο Πούτιν περί έσχατης προδοσίας κτλ κτλ. Επίσης μάθε ιστορία. Κάθε μεγάλη αλλαγή πολιτικού καθεστώτος στη Ρωσία ξεκίνησε έτσι.
Ναι και; Τι μπορεί να γίνει; Πως θα κινητοποιηθεί ένας ολόκληρος λαός; Ποιο είναι το αίτημα του Πριγκότζιν; Έχει κάποια ιδεολογική φόρτιση; Είναι έστω ένα γενικό αίτημα περί λήξεως των εχθροπραξιών; Δεν νομίζω. Είναι απλά ενδοστρατιωτικές έριδες. Λογικά ο τύπος αισθάνεται πως του αναλογεί κάτι καλλίτερο από αυτή την θέση. Για να γίνει μια επανάσταση θέλει να έχεις τον λαό με το μέρος σου.


Κοιτα αν μη τι άλλο πρέπει να παραδεχθείς ότι η ρωσική εισβολή στη Ρωσία πάει σαφώς καλύτερα από τη ρωσική εισβολή στην Ουκρανία.
Δεν νομίζω να ελέγχει το 30% της Ρωσσίας ο Πριγκόζιν. Στη τεχνητή χώρα που ονομάστηκε Ουκρανία ελέγχουν μεγάλη έκταση.
Ρε θυμόσαστε όταν στις 22 Σεπτέμβρη του 1939 οι Ρώσοι έκαναν κοινή παρέλαση με το ναζιστικό στρατο στο μπρεστ λιτοβσκ όταν έκαναν από κοινού εισβολή στη Πολωνία; Καλά χρόνια.
Ναι, όπως θυμόμαστε και το 1938 που δυτικοί ηγέτες και Χίτλερ με Μουσσολίνι έδιναν τα χέρια διαμελίζοντας την Τσεχοσλοβακία και τα αγγλογαλλικά στρατεύματα, που κήρυξαν τον πόλεμο μεν, λιάζονταν ήσυχα στα σύνορα με Γερμανία όσο οι Γερμανοί είχαν εισβάλλει στην Πολωνία. LOL. Καλά χρόνια.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
1687597142880.png

1687597155433.png
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.
Η Wagner, σαν ιδιωτική εταιρεία μισθοφόρων έχει τόση δύναμη για να επηρεάσει πολιτικές καταστάσεις;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πρέπει να υπάρχει έντονος αναβρασμός στο εσωτερικό της Ρωσίας
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καλα νταξ , καλα θα παει και αυτο ......

Εγω θυμαμαι παντως οταν εκλεχτηκε ο πουτιν το 2000 στην ρωσια κανενας ολιγαρχης ουτε μεγαλοτραπεζιτες δεν μπορεσαν να τον βγαλουν απ την μεση(αντιθετα αυτοκτονησαν ολοι αυτοι λολ) ......η ωρα της ουανγκερ εφτασε επισης
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Η Wagner, σαν ιδιωτική εταιρεία μισθοφόρων έχει τόση δύναμη για να επηρεάσει πολιτικές καταστάσεις;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η wanger είναι 25.000 στρατιώτες +οχήματα, ακόμα και αεροπλάνα.
Θα επηρεάσει αν συνδυαστεί με κούραση και ενδεχόμενη απαξίωση του πολέμου του Πούτιν από στρατό και ολιγαρχες.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.
Καλα νταξ , καλα θα παει και αυτο ......

Εγω θυμαμαι παντως οταν εκλεχτηκε ο πουτιν το 2000 στην ρωσια κανενας ολιγαρχης ουτε μεγαλοτραπεζιτες δεν μπορεσαν να τον βγαλουν απ την μεση(αντιθετα αυτοκτονησαν ολοι αυτοι λολ) ......η ωρα της ουανγκερ εφτασε επισης
Οποιαδήποτε απόπειρα πραξικοπήματος και ανατροπής του Πούτιν, μοιάζει καταδικασμένη να αποτύχει, αν οι ρωσικές ένοπλες δυνάμεις, ταχθούν σύσσωμες υπέρ του Κρεμλίνου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάντως αν ισχύουν όλα αυτά, η κατάσταση μοιάζει μη ελεγχόμενη μέχρι στιγμής
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Όπως και να χει το να έρχεται ο πόλεμος εντός των εδαφών σου και να κινείται ανοικτά εναντίων σου η ομάδα πρώτης γραμμής είναι μεγάλο fail.
300km απέχει η wanger από την Μόσχα με ελάχιστες ρωσικές δυνάμεις ανάμεσα.

Μάλλον αυτό είναι το τέλος του ουκρανικού πολέμου, ίσως και του Πούτιν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top