Ρωσο-ουκρανικός πόλεμος 2022-2024

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Ορμπαν, ίσως το μεγαλύτερο ομοφοβικό φασιστοειδες στην Ευρώπη.
μπορεί όμως να λειτουργησει σαν συνδετικός κρίκος ειρήνης, ένας τετοιος συνδιασμός. Αυτός ο πόλεμος για να τελειώσει, χρειάζεται τολμηρές λύσεις. Τις ιδιότητες <<ομοφοβικό και φασιστοειδές>> μπορεί να τις χρειαστεί για να πλησιάσει τη ρωσία, που της ταιριάζουν. Την ιδιότητα <<στην Ευρώπη>> για να προσεγγίσει την Ουκρανία. Μην τον υποτιμάμε.

Μην κοιτάς που τα λέω στον πασμακ, που μου κάνει το άσπρο μαύρο. Ειρηνίστρια είμαι. Απλά πρέπει να δημιουργηθούν προϋποθεσεις για να σταματησει ο πόλεμος. Δεν είναι τόσο απλό, όπως λέει ο πουτιν <σταματηστε να στελνετε όπλα>.
...Το σκέφτομαι.... Πρέπει να το δούμε με ανοιχτό μυαλό
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
μπορεί όμως να λειτουργησει σαν συνδετικός κρίκος ειρήνης, ένας τετοιος συνδιασμός. Αυτός ο πόλεμος για να τελειώσει, χρειάζεται τολμηρές λύσεις. Τις ιδιότητες <<ομοφοβικό και φασιστοειδές>> μπορεί να τις χρειαστεί για να πλησιάσει τη ρωσία, που της ταιριάζουν. Την ιδιότητα <<στην Ευρώπη>> για να προσεγγίσει την Ουκρανία. Μην τον υποτιμάμε.

Μην κοιτάς που τα λέω στον πασμακ, που μου κάνει το άσπρο μαύρο. Ειρηνίστρια είμαι. Απλά πρέπει να δημιουργηθούν προϋποθεσεις για να σταματησει ο πόλεμος. Δεν είναι τόσο απλό, όπως λέει ο πουτιν <σταματηστε να στελνετε όπλα>.
...Το σκέφτομαι.... Πρέπει να το δούμε με ανοιχτό μυαλό
Screenshot_2024-03-10-15-27-04-594_com.android.chrome.jpg
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Αυτές είναι οι απόψεις μου.
Δε μου είπες, συμφωνείς για την επίθεση της Ρωσίας στην ουκρανία; Ήταν αμυνόμενη η ρωσία;
Μου λες για την ιστορία της αμερικής, αλλά δεν απαντάς σ αυτά που σε ρωτώ. Σε πληροφορώ πως είμαι φαν του Αλιέντε, αν το πας στη νοτια αμερική, αλλά έτερον εκάτερον

Αν το τουρκοκρατούμενο τμήμα της Κύπρου, αρχίζει να εξοπλίζεται και να αποκτά κυβέρνηση φανερά ανθελληνική, θα αποτελούσε εισβολή , αν η Αθήνα έστελνε Στρατό ; Εκτός αν δεν θεωρεις αιτία πόλεμο την καταστολή σε περίπτωση που κάποιο γειτονικό κράτος εξοπλίζεται σαν αστακός για όχι, ειρηνικούς βέβαια λόγους.

Δεν είναι καθόλου έτερον εκατερον. Η δημοκρατία είναι μόνο στα χαρτιά. Ούτε ρώσος είμαι ούτε έχω κάποιο συμφέρον εκεί, απλά ας δούμε το θέμα λίγο πιο ουδέτερα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μην κοιτάς που τα λέω στον πασμακ, που μου κάνει το άσπρο μαύρο. Ειρηνίστρια είμαι. Απλά πρέπει να δημιουργηθούν προϋποθεσεις για να σταματησει ο πόλεμος. Δεν είναι τόσο απλό, όπως λέει ο πουτιν <σταματηστε να στελνετε όπλα>.
...Το σκέφτομαι.... Πρέπει να το δούμε με ανοιχτό μυαλό

Ναι. Πιο λογικό και ανθρώπινο φαντάζει , μ, πρώην/δηθεν ακροαριστεροί πράσινοι όπως η Μπερμποκ , να κραυγάζουν υπέρ της συνέχισης του πολέμου, παρά να παυθεί ο πόλεμος και να κηρυχθεί η Ουκρανία ουδέτερη. Αυτό δεν είναι πασιφισμος, αλλά άκρατος επεκτατισμός .
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Αν το τουρκοκρατούμενο τμήμα της Κύπρου, αρχίζει να εξοπλίζεται και να αποκτά κυβέρνηση φανερά ανθελληνική, θα αποτελούσε εισβολή , αν η Αθήνα έστελνε Στρατό ; Εκτός αν δεν θεωρεις αιτία πόλεμο την καταστολή σε περίπτωση που κάποιο γειτονικό κράτος εξοπλίζεται σαν αστακός για όχι, ειρηνικούς βέβαια λόγους.

Δεν είναι καθόλου έτερον εκατερον. Η δημοκρατία είναι μόνο στα χαρτιά. Ούτε ρώσος είμαι ούτε έχω κάποιο συμφέρον εκεί, απλά ας δούμε το θέμα λίγο πιο ουδέτερα.
απαντάς με ερώτημα...χμμμ διπλωματικά.... όπως στις συνεντεύξεις οι πολιτικοί.
Μόνο που το βόρειο τμήμα της Κύπρου, δεν είναι αναγνωρισμένο κράτος από τα διεθνή δικαστήρια, ενώ η Ουκρανία είναι χώρα. Επομένως το παράδειγμά σου είναι άκυρο.
Ας το παραβλέψω και ας μεταφέρω την ερώτηση σε μια υπαρκτή χώρα, πχ Αλβανία.
Αν λοιπόν ήμουν πρωθυπουργός της Ελλάδας και αστακωνόταν η αλβανία, θα ξεκινούσα συζητησεις επί συζητησεων, γιατί και πώς και θα της εγγυόμουν πως εμείς ποτέ δε θα επιτεθούμε, γιαυτό άστο κι εσύ. Σε καμμία περίπτωση εγώ ως πρωθυπουργός δε θα ξεκινούσα πόλεμο. Σε κάλυψα;
Απάντησε τωρα εσύ, για το αν ήταν αμυντικός ο πόλεμος της Ρωσίας
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
απαντάς με ερώτημα...χμμμ διπλωματικά.... όπως στις συνεντεύξεις οι πολιτικοί.
Μόνο που το βόρειο τμήμα της Κύπρου, δεν είναι αναγνωρισμένο κράτος από τα διεθνή δικαστήρια, ενώ η Ουκρανία είναι χώρα. Επομένως το παράδειγμά σου είναι άκυρο.
Ας το παραβλέψω και ας μεταφέρω την ερώτηση σε μια υπαρκτή χώρα, πχ Αλβανία.
Αν λοιπόν ήμουν πρωθυπουργός της Ελλάδας και αστακωνόταν η αλβανία, θα ξεκινούσα συζητησεις επί συζητησεων, γιατί και πώς και θα της εγγυόμουν πως εμείς ποτέ δε θα επιτεθούμε, γιαυτό άστο κι εσύ. Σε καμμία περίπτωση εγώ ως πρωθυπουργός δε θα ξεκινούσα πόλεμο. Σε κάλυψα;
Απάντησε τωρα εσύ, για το αν ήταν αμυντικός ο πόλεμος της Ρωσίας


Για Τρίτη φορά: το τι αναγνωρίζεται και το τι δεν αναγνωρίζεται, υπόκειται σε διεθνείς συμβάσεις, οι οποίες πατάνε σε συμφέροντα κάποιων συγκεκριμένων. Το Κόσοβο ποτε δεν υπήρξε ανεξάρτητο κράτος, αποσπάστηκε όμως με το έτσι θέλω με ξένες πλάτες, για τα συμφέροντα άλλων. Κοινώς: η δημοκρατια υπάρχει μόνο στα χαρτιά. Όχι μόνο σε απολυταρχικά καθεστώτα , όπως στην Ρωσία, αλλά ακόμα-κρατήσου καλά, μην πέσεις- και στην προηγμένη Δύση.


Το δυτικό μένος , έναντι της Ρωσίας, έχει τις ρίζες του στο Βυζάντιο. Καλό θα ήταν, εμείς ως Έλληνες, να κοιτάμε λίγο και την άλλη πλευρά, και να διαβάζουμε τα γεγονότα και την ιστορία ολοκληρωμένα, όχι μόνο το τι λεει ο Μπαιντεν και το CNN.


Η επίθεση της Ρωσίας ήταν το μόνο αποτελεσματικό μέτρο για να σταματήσει το σάπιο παιχνίδι μπροστά στην πόρτα της. Και μην ακούσω ότι είναι απάνθρωπο να δικαιολογούμε πολέμους και συρράξεις, την στιγμή που ο ίδιοι μας διεξάγουμε αντίστοιχους πολέμους σε αλλά μέρη του πλανήτη η τουλάχιστον επωφελούμαστε εμμέσως από ανάλογες κρίσεις και συγκρούσεις, για να συντηρούμε το βιοτικό μας επίπεδο. Homos homini lupus, όπως λέγανε και οι Λατίνοι.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
απαντάς με ερώτημα...χμμμ διπλωματικά.... όπως στις συνεντεύξεις οι πολιτικοί.
Μόνο που το βόρειο τμήμα της Κύπρου, δεν είναι αναγνωρισμένο κράτος από τα διεθνή δικαστήρια, ενώ η Ουκρανία είναι χώρα. Επομένως το παράδειγμά σου είναι άκυρο.
Ας το παραβλέψω και ας μεταφέρω την ερώτηση σε μια υπαρκτή χώρα, πχ Αλβανία.
Αν λοιπόν ήμουν πρωθυπουργός της Ελλάδας και αστακωνόταν η αλβανία, θα ξεκινούσα συζητησεις επί συζητησεων, γιατί και πώς και θα της εγγυόμουν πως εμείς ποτέ δε θα επιτεθούμε, γιαυτό άστο κι εσύ. Σε καμμία περίπτωση εγώ ως πρωθυπουργός δε θα ξεκινούσα πόλεμο. Σε κάλυψα;
Απάντησε τωρα εσύ, για το αν ήταν αμυντικός ο πόλεμος της Ρωσίας
Προφανώς δεν την συνέφερε την Ρωσία να πάει το θέμα στα διεθνή δικαστήρια. Γενικά έχει ένα πρόβλημα με την δικαιοσύνη.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
ο τι αναγνωρίζεται και το τι δεν αναγνωρίζεται, υπόκειται σε διεθνείς συμβάσεις, οι οποίες πατάνε σε συμφέροντα κάποιων συγκεκριμένων.
επομένως αμφισβητούμε τις διεθνείς συμβάσεις, εφόσον δεν εξυπηρετούν τα συμφέροντά μας!
Τότε τι κουβεντιάζουμε πασμακ τόση ώρα; Πες το !
Κοίτα, εκτός απ τον πούτιν, που αντε να πω, λόγω προϊστορίας, θρησκείας και άντε και συμπάθειας προς τη ΕΣΣΔ να σε κατανοήσω (αν και έχω άλλη γνώμη), το ίδιο πρεσβεύουν ιραν, εντογάν και άλλοι σίγουρα που δεν τους ξέρω. Επομένως, καλύτερα πήγαινε να κάνεις μαζί τους κουβέντα. Εγώ τη σταματώ εδώ, γιατί ξεκινάμε από άλλη βάση. Δε θα μπορέσουμε να καταλήξουμε πουθενά, γιατί κινούμαστε σε παράλληλες γραμμές. Η δική μου ξεκινά απ το διεθνές δίκαιο και διεθνείς συνθήκες. Αν δεν τις δέχεσαι, μιλάμε χωριστά.
Μετά νομίζω ισχύει ο νόμος του ισχυρότερου, ; δεν ξέρω.... επομένως...... ας μην λέω κακά πράματα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Δεν υπάρχει διεθνές δίκαιο, κάθε μεγάλη δύναμη του κόσμου (δυτική ή μη) το έχει καταπατήσει άπειρες φορές. Μόνο το δίκαιο του ισχυρού υπάρχει σε αυτό το κόσμο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
επομένως αμφισβητούμε τις διεθνείς συμβάσεις, εφόσον δεν εξυπηρετούν τα συμφέροντά μας!
Τότε τι κουβεντιάζουμε πασμακ τόση ώρα; Πες το !
Κοίτα, εκτός απ τον πούτιν, που αντε να πω, λόγω προϊστορίας, θρησκείας και άντε και συμπάθειας προς τη ΕΣΣΔ να σε κατανοήσω (αν και έχω άλλη γνώμη), το ίδιο πρεσβεύουν ιραν, εντογάν και άλλοι σίγουρα που δεν τους ξέρω. Επομένως, καλύτερα πήγαινε να κάνεις μαζί τους κουβέντα. Εγώ τη σταματώ εδώ, γιατί ξεκινάμε από άλλη βάση. Δε θα μπορέσουμε να καταλήξουμε πουθενά, γιατί κινούμαστε σε παράλληλες γραμμές. Η δική μου ξεκινά απ το διεθνές δίκαιο και διεθνείς συνθήκες. Αν δεν τις δέχεσαι, μιλάμε χωριστά.
Μετά νομίζω ισχύει ο νόμος του ισχυρότερου, ; δεν ξέρω.... επομένως...... ας μην λέω κακά πράματα
Για την Ρωσία δεν υπάρχει διεθνές δίκαιο για να μπορεί να βρίσκει προφασεις να το καταπατά.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
επομένως αμφισβητούμε τις διεθνείς συμβάσεις, εφόσον δεν εξυπηρετούν τα συμφέροντά μας!
Τότε τι κουβεντιάζουμε πασμακ τόση ώρα; Πες το !
Κοίτα, εκτός απ τον πούτιν, που αντε να πω, λόγω προϊστορίας, θρησκείας και άντε και συμπάθειας προς τη ΕΣΣΔ να σε κατανοήσω (αν και έχω άλλη γνώμη), το ίδιο πρεσβεύουν ιραν, εντογάν και άλλοι σίγουρα που δεν τους ξέρω. Επομένως, καλύτερα πήγαινε να κάνεις μαζί τους κουβέντα. Εγώ τη σταματώ εδώ, γιατί ξεκινάμε από άλλη βάση. Δε θα μπορέσουμε να καταλήξουμε πουθενά, γιατί κινούμαστε σε παράλληλες γραμμές. Η δική μου ξεκινά απ το διεθνές δίκαιο και διεθνείς συνθήκες. Αν δεν τις δέχεσαι, μιλάμε χωριστά.
Μετά νομίζω ισχύει ο νόμος του ισχυρότερου, ; δεν ξέρω.... επομένως...... ας μην λέω κακά πράματα


Τα παραμυθάκια περί διεθνούς δικαίου και πρασσειν άλογα να τα λες καλύτερα στα παιδάκια του γυμνασίου, και να κανείς μαζί τους κουβέντα, γιατί μέχρι εκεί φτάνει η αφέλεια σου.

Να θυμησουμε ότι ακόμα και η ανεξαρτησία της Ελλάδας ερχόταν σε αντίθεση με το διεθνές δίκαιο της εποχής- ιερά συμμαχία 1815 κλπ κλπ- αλλά που να φτάσει το μυαλό.


Καμία συμπάθεια δεν έχω ουτε με τον Πούτιν, ούτε με την ΕΣΣΔ, ούτε με κανέναν τσάρο, οι οποίοι υπήρξανε πολλαπλώς βλαβεροι για τα ελληνικά συμφέροντα διαχρονικά, όπως και οι άλλες μεγάλες δυνάμεις. Απλά διαφώτισα μια πτυχή του ζητήματος και παράμετροι οι οποίοι είναι σημαντικότατοι για να έχουμε μια ολοκληρωμένη και ουδέτερη άποψη περί του θέματος. Για όλους τους άλλους, κρεμάστε γαλαζιοκιτρινες σημαίες στα μπαλκόνια σας και ξεκινήστε μαθήματα ουκρανικών( ή ρωσικών, για παρόμοιες γλώσσες και συγγενικά έθνη μιλάμε , αν και θέλουν να μας πείσουν κάποιοι, για τους γνωστούς λόγους, για τ αντίθετο).
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Είμαστε υπέρ του δυτικού πολιτισμού. Η Ελλάδα ανήκει στην Δύση. Ο Κωνσταντίνος Καραμανλής τελικά έβλεπε πολύ μακριά.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Δεν υπάρχει διεθνές δίκαιο, κάθε μεγάλη δύναμη του κόσμου (δυτική ή μη) το έχει καταπατήσει άπειρες φορές. Μόνο το δίκαιο του ισχυρού υπάρχει σε αυτό το κόσμο.
αυτό να το πεις στον ερντογάν, αν θα γυρέψει το ανατολικό αιγαίο. Θα χαρεί πολύ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είμαστε υπέρ του δυτικού πολιτισμού. Η Ελλάδα ανήκει στην Δύση. Ο Κωνσταντίνος Καραμανλής τελικά έβλεπε πολύ μακριά.
δεν είναι επειδή το είπε κάποιος. Απλά δεν μας ταιριάζει ο φόβος, η βία, η λογοκρισία, ο αλλάχ, οι κατασκοπείες και γενικά ό,τι μας περιορίζει.
Είναι δύσκολα εδώ στη δύση. Το να βρεις δουλειά πχ είναι ένας άθλος. Είστε νέα παιδιά και σίγουρα ζείτε τις κλίκες, τις δολοπλοκίες, τα ρουσφέτια, την φτώχια, κρίση, αναξιοκρατία κλπ. Αυτά ίσως σε ανατολικές χώρες είναι λιγότερο αισθητά. Αν πχ είσαι κολλητός με τους ολιγάρχες, φαντάζομαι , δεν ξέρω, θα σε περιμένει μια καλή θεσούλα εργασίας. Αν κάνεις τα ραμαζάνια σου, θα πας στον παράδεισο και χαίρεσαι σε άλλες χώρες. Εμείς στη δύση ζούμε σε ένα συνεχόμενο άγχος. Αλλά εστω και έτσι, τουλάχιστο μπορούμε να μιλάμε
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
αυτό να το πεις στον ερντογάν, αν θα γυρέψει το ανατολικό αιγαίο. Θα χαρεί πολύ
Ναι και αυτό που τον σταματάει είναι το διεθνές δίκαιο, όπως τους σταμάτησε να εισβάλλουν στη μισή Κύπρο με τις δυτικές ευλογίες. Όπως το δίκαιο της θαλάσσης (που δεν υπέγραψαν ποτέ) τους σταματάει από τις ατελείωτες παραβιάσεις τους. Ακόμα και για τα 12 ναυτικά μίλια έθεσαν casus belli που είναι ενάντια στο διεθνές δίκαιο.

Το μόνο που αποτρέπει τον Ερντογάν (και τη Τουρκία γενικότερα γιατί δεν είναι ένας Ερντογάν) είναι το ότι όντως δεν μπορεί να επιβληθεί με τη δύναμη των όπλων (και ούτε και με το διεθνές δίκαιο για προσχηματικούς λόγους) οπότε αρκείται σε παρασκηνιακά παιγνίδια όπου κάτι τους πετάνε διαχρονικά οι δυτικοί (Κύπρος, Ίμια).
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δεν ξέρω σε τί ακριβώς αποσκοπούσαν οι δηλώσεις του Μακρόν, που έκανε λόγο για αποστολή στρατού στον πόλεμο Ρωσίας-Ουκρανίας. Ευτυχώς σχεδόν όλοι οι πρόεδροι των χωρών διέψευσαν τέτοιο ενδεχόμενο (μέχρι και ο Κούλης.) Δεν έχουμε κανέναν λόγο να μπλεχτούμε παραπάνω σε αυτόν τον πόλεμο, ούτε η Ελλάδα ούτε καμία Ευρωπαϊκή χώρα. Δεν θα γίνει η Ευρώπη αφορμή για να ξεκινήσει 3ος παγκόσμιος πόλεμος για το χατίρι των ΗΠΑ.
Πρέπει να πιέσουμε δε, να σταματήσει κάθε βοήθεια στην Ουκρανία. Αρκετά ασχοληθήκαμε, αρκετά μπλεχτήκαμε, αρκετά κράτησε ο επεκτατισμός του ΝΑΤΟ. φτάνει.
ο τριτος παγκοσμιος θα ειναι ο κοσμος vs μια χωρας που δεν μπορει να κατακτησει τη πιο φτωχη χωρα της ευρωπης?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ξεχναμε οτι η καθολικη εκκλησία μετα απο προτροπη του παπα παιου του 7ου διατηρούσε διπλωματικες σχεσεις τους ναζι, δεν καταδικασε ανοιχτα ποτε το ολοκαύτωμα και γιορταζε καθε χρονο τα γενεθλια του χιτλερ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
ο τριτος παγκοσμιος θα ειναι ο κοσμος vs μια χωρας που δεν μπορει να κατακτησει τη πιο φτωχη χωρα της ευρωπης?
Ο τρίτος παγκόσμιος θα είναι vs χωρών του 55-60% του παγκόσμιου ΑΕΠ. Η Κίνα τάσσεται ανοιχτά στο πλευρό της Ρωσίας.

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Πάλι απειλεί με πυρηνικό όλεθρο και παγκόσμιο πόλεμο ο ομοφοβικός κοντοστούπης;

Μέχρι και η αγαπημένη του, η μαντάμ Λεπέν παίρνει αποστάσεις από αυτόν... Για φαντάσου...

Μέχρι και το ΚΚΕ καταδίκασε την εισβολή της Ρωσίας σε μια ελεύθερη χώρα αλλά αλλά κάποια μυαλά οπαδών τους δεν αλλάζουν δυστυχώς. Ίσως να τους γοητεύει ο Κασιδιάρης και ο κοιραλοιφας τελικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Πάλι απειλεί με πυρηνικό όλεθρο και παγκόσμιο πόλεμο ο ομοφοβικός κοντοστούπης;

Μέχρι και η αγαπημένη του, η μαντάμ Λεπέν παίρνει αποστάσεις από αυτόν... Για φαντάσου...

Μέχρι και το ΚΚΕ καταδίκασε την εισβολή της Ρωσίας σε μια ελεύθερη χώρα αλλά αλλά κάποια μυαλά οπαδών τους δεν αλλάζουν δυστυχώς. Ίσως να τους γοητεύει ο Κασιδιάρης και ο κοιραλοιφας τελικά.

Πάλι ξεκίνησαν τα fake news οι οπαδοί της Ρωσίας καθώς έχουν γίνει ρεζίλι που εδώ και 2 χρόνια δεν μπορούν να κατακτήσουν την πιο φτωχή χώρα της Ευρώπης. :lol: :lol:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top