Σάλος με τις "οριζόντιες ρίγες"

Sevasti

Νεοφερμένος

Η Sevasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Τα πάντα έγιναν για την δημοσιότητα... ακόμα και η ταχαμ αυτοκτονία...ενας που θέλει να αυτοκτονισει δεν το λέει..το κάνει... αυτός ήπιε τα χάπια και τα παρακαλούσε να τον σκοτώσουν... μετά τους εφυγε ξανά οταν τον πηγαν για.ψυχιατρικη εξέταση στο νοσοκομείο της Νίκαιας.... φαίνεται ότι έχει μεγάλη δόση τρέλλας.....μα όλους αυτούς που τον έψαχναν αστυνομια, ΕΚΑΜ κλπ ποιός τους πληρώνει??
Ο λαουτζίκος....γιατι δεν χρεωνουν αυτούς που κάνουν αυτές τις μαγκιες??
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο Ξιάρχο πήγε να αυτοκτονήσει επειδή του την έλεγαν στο Instagram.

Είναι πνευματικό παχύσαρκος και δεν πρέπει να του κάνουμε fat shaming.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,773 μηνύματα.
Τα πάντα έγιναν για την δημοσιότητα... ακόμα και η ταχαμ αυτοκτονία...ενας που θέλει να αυτοκτονισει δεν το λέει..το κάνει... αυτός ήπιε τα χάπια και τα παρακαλούσε να τον σκοτώσουν... μετά τους εφυγε ξανά οταν τον πηγαν για.ψυχιατρικη εξέταση στο νοσοκομείο της Νίκαιας.... φαίνεται ότι έχει μεγάλη δόση τρέλλας.....μα όλους αυτούς που τον έψαχναν αστυνομια, ΕΚΑΜ κλπ ποιός τους πληρώνει??
Ο λαουτζίκος....γιατι δεν χρεωνουν αυτούς που κάνουν αυτές τις μαγκιες??

εΝΝΟΕΙΤΑΙ ειχαν συνενοηθει αποπ πριν να τη τραβηξει βιντεο... και μετα θα εβγαινε αυτη να τον συγχωρεσει ολοι ευχαριστημενοι.

Εγω δεν ασχοληθηκα καν καταλαβα οτι βρωμαει η ιστορια.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Ακόμα κι αν ήταν προσχεδιασμένο ή οτιδήποτε, ας μας μείνει το ζουμί που είναι οτι πρέπει πλέον να αποδεχτούμε τη διαφορετικότητα και το δικαίωμα κάθε ανθρώπου να φέρεται και να είναι όπως θέλει εφόσον δεν καταπατά νόμους. Το ζουμί ακόμα είναι οτι ο κόσμος κυρίως ο νέος στα social media καταδικάζει πλέον ανοιχτά τέτοιες τακτικές μείωσης και κατακραυγής μιας μειονότητας οπότε όλοι αυτοί που θεωρούν οτι στο όνομα της ελευθερίας του λόγου θα μπορούν να μειώνουν και να εξευτελίζουν ανθρώπους καλύτερα να κρυφτούν στις σπηλιές τους.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακόμα κι αν ήταν προσχεδιασμένο ή οτιδήποτε, ας μας μείνει το ζουμί που είναι οτι πρέπει πλέον να αποδεχτούμε τη διαφορετικότητα και το δικαίωμα κάθε ανθρώπου να φέρεται και να είναι όπως θέλει εφόσον δεν καταπατά νόμους. Το ζουμί ακόμα είναι οτι ο κόσμος κυρίως ο νέος στα social media καταδικάζει πλέον ανοιχτά τέτοιες τακτικές μείωσης και κατακραυγής μιας μειονότητας οπότε όλοι αυτοί που θεωρούν οτι στο όνομα της ελευθερίας του λόγου θα μπορούν να μειώνουν και να εξευτελίζουν ανθρώπους καλύτερα να κρυφτούν στις σπηλιές τους.
Αν οντως ηταν κατι τετοιο τωρα πρεπει να δωθει η καταλληλη δημοσιότητα μηπως επιτελους ασχολουθουμε με την πραγματικη ουσια του θεματος .
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ακόμα κι αν ήταν προσχεδιασμένο ή οτιδήποτε, ας μας μείνει το ζουμί που είναι οτι
δύο ανθρωπάρια εκμεταλλεύτηκαν δύο πολύ σοβαρά φαινόμενα κοινωνικής παθογένειας (bullying και αυτοκτονικές τάσεις) για να δημιουργήσουν σούσουρο και να αυτοπροβληθούν. Καμία ανοχή στην εκμετάλλευση του ανθρώπινου πόνου, καμία ανοχή στην κίβδηλη ευαισθησία που είναι ακόμη πιο χυδαία και προσβλητική από την αναισθησία.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,002 μηνύματα.
Ακόμα κι αν ήταν προσχεδιασμένο ή οτιδήποτε, ας μας μείνει το ζουμί που είναι οτι πρέπει πλέον να αποδεχτούμε τη διαφορετικότητα και το δικαίωμα κάθε ανθρώπου να φέρεται και να είναι όπως θέλει εφόσον δεν καταπατά νόμους. Το ζουμί ακόμα είναι οτι ο κόσμος κυρίως ο νέος στα social media καταδικάζει πλέον ανοιχτά τέτοιες τακτικές μείωσης και κατακραυγής μιας μειονότητας οπότε όλοι αυτοί που θεωρούν οτι στο όνομα της ελευθερίας του λόγου θα μπορούν να μειώνουν και να εξευτελίζουν ανθρώπους καλύτερα να κρυφτούν στις σπηλιές τους.

Δε μας τα λες καλά.

"Δούλεμα ξε-δούλεμα, η δουλειά μας να γίνει"

Όχι φίλε, εγω ως αμεα δε θα γούσταρα να βγει ο άλλος και να κάνει θεατράκι αυτοπροβολής και να θεωρώ πως εντάξει μωρέ το ζουμί να περάσει, γιατί όχι δε θα θυμάται ο κόσμος το ζουμί αλλά όλα τα υπόλοιπα τραγελαφικά και θα του μειώσει δυστυχώς ανάλογα τη σημασία.

Αν εσυ αντίθετα αποδέχεσαι να τρως θεατράκι για να περνάει το μήνυμα κατά της διάκρισης της παχυσαρκίας, της οριζόντιας ρίγας και οτιδήποτε άλλο, αυτό εναπόκειται στη δική σου αντοχή να χωνεύεις πράγματα. Ε εγω δεν μπορώ να το χωνέψω.

Το ίδιο αξιολύπητος με έναν ρατσιστή ή κάποιον που κάνει διακρίσεις, είναι και ένας που χρησιμοποιεί τον ανθρωπισμό για αυτοπροβολή, ή που μπροστά είναι ανθρωπιστής και πίσω σκατόψυχος και κακιασμένος.

Καμιά φορά και τα μέσα αγιάζουν τον σκοπό, όχι μόνο το αντίθετο.

Και στο λέω αυτό έχοντας βαρβάτα περιστατικά διάκρισης εις βάρος μου.



Ή θα γίνει με το σωστό τρόπο ή θα καταλήξουν και οι δήθεν ανθρωπιστές σε καμια σπηλιά μαζί με τα ρατσιστάκια να παίζουν μπούφλες και ποιός θα την φερμάρει πρώτος σε ποιόν. Τελεία και παύλα, τα υπόλοιπα είναι λογάκια να χαμε να λέγαμε, αλλά δεν περνάνε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,773 μηνύματα.
Δε μας τα λες καλά.

"Δούλεμα ξε-δούλεμα, η δουλειά μας να γίνει"

Σου ειπε οτι ακόμη και αν δυο βλάκες εργαλειοποιησαν το ζήτημα αυτό για τη δική τους προβολή ας σου μεινει τουλάχιστον το ζουμί. Τι δεν σου λεει καλα δηλαδη ; δεν θα μπορουσε έτσι και αλλιώς να τους σταματησει οπως και ο καθενας μας που σχολιάζει εδω.

Εγω εχω ξαναπει να μην πειθεστε απο υπερβολές ειτε εδω μεσα ειτε εκει έξω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ακόμα κι αν ήταν προσχεδιασμένο ή οτιδήποτε, ας μας μείνει το ζουμί που είναι οτι πρέπει πλέον να αποδεχτούμε τη διαφορετικότητα και το δικαίωμα κάθε ανθρώπου να φέρεται και να είναι όπως θέλει εφόσον δεν καταπατά νόμους. Το ζουμί ακόμα είναι οτι ο κόσμος κυρίως ο νέος στα social media καταδικάζει πλέον ανοιχτά τέτοιες τακτικές μείωσης και κατακραυγής μιας μειονότητας οπότε όλοι αυτοί που θεωρούν οτι στο όνομα της ελευθερίας του λόγου θα μπορούν να μειώνουν και να εξευτελίζουν ανθρώπους καλύτερα να κρυφτούν στις σπηλιές τους.

Θα σε γράψουν στα παλια τους τα παππουτσια ολοι αυτοι οτι κ αν πεις. Το κακο δεν θα φυγει ποτέ απο το κοσμο το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να κάνεις το σωστο κ το καλο εσυ με τις πράξεις σου.

Προσωπικα εχω ξαναπει και στο θεμα του φλερτ η καθεμια μπορει να χει περάσει το οτιδηποτε και κρίμα αν πέρασε κάτι άσχημο, εμενα ομως μην με συγχέει με όλα αυτα. Και τοτε με ειχαν κραξει οτι ξεπλενω και αλλα τέτοια γραφικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
δύο ανθρωπάρια εκμεταλλεύτηκαν δύο πολύ σοβαρά φαινόμενα κοινωνικής παθογένειας (bullying και αυτοκτονικές τάσεις) για να δημιουργήσουν σούσουρο και να αυτοπροβληθούν. Καμία ανοχή στην εκμετάλλευση του ανθρώπινου πόνου, καμία ανοχή στην κίβδηλη ευαισθησία που είναι ακόμη πιο χυδαία και προσβλητική από την αναισθησία.
Συμφωνώ μαζί σου. Αλλά εφόσον δεν μπορούμε να γυρίσουμε πίσω τον χρόνο και να τους υποχρεώσουμε να μην δημιουργήσουν αυτή την ψεύτικη ιστορία, τουλάχιστον ας μας μείνει στο μυαλό ότι ο κόσμος θέλησε να σταθεί δίπλα σε αυτόν που αδικούνταν κι έδωσε έτσι το μήνυμα ότι το bullying δεν θα περνάει. Δεν είναι κι αυτό κάτι θετικό;
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνώ μαζί σου. Αλλά εφόσον δεν μπορούμε να γυρίσουμε πίσω τον χρόνο και να τους υποχρεώσουμε να μην δημιουργήσουν αυτή την ψεύτικη ιστορία, τουλάχιστον ας μας μείνει στο μυαλό ότι ο κόσμος θέλησε να σταθεί δίπλα σε αυτόν που αδικούνταν κι έδωσε έτσι το μήνυμα ότι το bullying δεν θα περνάει. Δεν είναι κι αυτό κάτι θετικό;
Εγω νομιζω οτι ο τροπος που εγινε επισκίασε αυτο που λες ..:hmm:
Παντα δεν κραταμε κατι στο τελος ?

Αυτη την φορα πιστευω μενει η κοροιδια και οχι μονο απο τους ιδιους αλλα και απο μια μανα και φυσικα την επομενη φορα που θα ξανασυμβει κατι παρόμοιο θα το σκεφτουμε πολυ περισσοτερο αν θα το υποστηριξουμε, γιατι ως γνωστο και αληθεια να ειναι πλεον το σπορακι της αμφιβολιας εχει φυτευτεί...

Αρνητικο δεδομενου οτι ισως σε καποια στιγμη να μην δωσουμε την πρέπων σημασία σε ενα πραγματικό γεγονός..
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου. Αλλά εφόσον δεν μπορούμε να γυρίσουμε πίσω τον χρόνο και να τους υποχρεώσουμε να μην δημιουργήσουν αυτή την ψεύτικη ιστορία, τουλάχιστον ας μας μείνει στο μυαλό ότι ο κόσμος θέλησε να σταθεί δίπλα σε αυτόν που αδικούνταν κι έδωσε έτσι το μήνυμα ότι το bullying δεν θα περνάει. Δεν είναι κι αυτό κάτι θετικό;

Ουδέτερο θα έλεγα, αφού ο καθένας έκανε το tweet του για να νιώσει ο ίδιος δυνατός και "προστάτης" της "ανυπεράσπιστης" κοπέλας που δέχτηκε το bullying. Προσωπικά δε θεωρώ αδύναμο έναν άνθρωπο επειδή απλώς ανήκει σε μια συγκεκριμένη κοινωνική ομάδα. Η κοπέλα από την πρώτη στιγμή έδειξε ότι είναι δυνατή και ότι μια χαρά μπορεί να βάλει τον θύτη στη θέση του. Τώρα αν κάποιος θέλει να πει τη γνώμη του για το bullying, ας την πει, αλλά η πλειοψηφία πιστεύω ότι συμπεριφέρεται υποκριτικά ούτως ή άλλως οπότε δε με συγκινούν δακρύβρεχτα ποστ που μεθαύριο θα έχουν ξεχαστεί. Αλλά ναι, καλά έκαναν και δεν έμειναν με τα χέρια σταυρωμένα γιατί αυτό θα ήταν χειρότερο. Τέλος πάντων.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,002 μηνύματα.
Σου ειπε οτι ακόμη και αν δυο βλάκες εργαλειοποιησαν το ζήτημα αυτό για τη δική τους προβολή ας σου μεινει τουλάχιστον το ζουμί. Τι δεν σου λεει καλα δηλαδη ; δεν θα μπορουσε έτσι και αλλιώς να τους σταματησει οπως και ο καθενας μας που σχολιάζει εδω.

Εγω εχω ξαναπει να μην πειθεστε απο υπερβολές ειτε εδω μεσα ειτε εκει έξω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί δεν αφήνουμε την ίδια τη Χιμέλα να απαντήσει (αν θέλει) ;

Θα ήθελα πολύ να στο απλοποιήσω σε ένα τέτοιο καταχρηστικό επίπεδο που να μπορεί να γίνει απολύτως κατανοητό, αλλά θα προτιμούσα όταν μιλάω, ούτε να μου γυρνάνε το κεφάλι αλλού αυτοί στους οποίους απευθύνομαι, αλλά ούτε και να μιλάω δι αντιπροσώπων.

Φαντάζομαι καταλαβαίνεις.

Λίγη υπομονή να δούμε πότε θα ευκαιρίσει η Χιμέλα και θα λυθεί η απορία σου για το τι δε μου λέει καλά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,773 μηνύματα.
Γιατί δεν αφήνουμε την ίδια τη Χιμέλα να απαντήσει (αν θέλει) ;

Θα ήθελα πολύ να στο απλοποιήσω σε ένα τέτοιο καταχρηστικό επίπεδο που να μπορεί να γίνει απολύτως κατανοητό, αλλά θα προτιμούσα όταν μιλάω, ούτε να μου γυρνάνε το κεφάλι αλλού αυτοί στους οποίους απευθύνομαι, αλλά ούτε και να μιλάω δι αντιπροσώπων.

Φαντάζομαι καταλαβαίνεις.

Λίγη υπομονή να δούμε πότε θα ευκαιρίσει η Χιμέλα και θα λυθεί η απορία σου για το τι δε μου λέει καλά.

Σιγά μην είμαι αντιπρόσωπος της Χιμέλας. Αυτο που έγραψα το εχει ήδη απαντήσει. Δες ακριβως απο πάνω.

Απλα το υπερ αναλυεις και κουράζεις το μυαλο σου :P
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,002 μηνύματα.
Σιγά μην είμαι αντιπρόσωπος της Χιμέλας. Αυτο που έγραψα το εχει ήδη απαντήσει. Δες ακριβως απο πάνω.

Απλα το υπερ αναλυεις και κουράζεις το μυαλο σου :P
Δεν έχω να δω κατι που δεν απευθυνεται σε μένα.

Ευχαριστώ, θα προσπαθήσω να αναλύω λιγότερο και να ξεκουράζω το μυαλό μου περισσότερο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top