Σε ποια χώρα θα θέλατε να ζείτε/μεταναστεύσετε;

Χώρες για μετανάστευση
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Γερμανία

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Ηνωμένο Βασίλειο

    Ψήφοι: 5 12.5%
  • Δανία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ελβετία

    Ψήφοι: 7 17.5%
  • Νορβηγία

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Σουηδία

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Καναδάς

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Η.Π.Α

    Ψήφοι: 10 25.0%
  • Άλλη

    Ψήφοι: 13 32.5%
  • Γαλλία

    Ψήφοι: 6 15.0%

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Έχω δύο πολύ καλούς φίλους που μένουν εκεί και δεν θα στο συνιστούσα...:D
αλήθεια έχεις φίλους εκεί? δες κατά κεφαλήν εισόδημα να φρικάρεις. τόσα δεν δίνει ούτε ο μέσος Έλληνας για τα clubάκια του...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
αλήθεια έχεις φίλους εκεί? δες κατά κεφαλήν εισόδημα να φρικάρεις. τόσα δεν δίνει ούτε ο μέσος Έλληνας για τα clubάκια του...:/:

Μένουν εκεί πολλά χρόνια, η φίλη μου σκέψου είναι 26 και γεννήθηκε εκεί...Είναι αδερφικοί μου φίλοι (είναι αδέρφια) και μου τα έχουν περιγράψει όλα με λεπτομέρειες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Μένουν εκεί πολλά χρόνια, η φίλη μου σκέψου είναι 26 και γεννήθηκε εκεί...Είναι αδερφικοί μου φίλοι (είναι αδέρφια) και μου τα έχουν περιγράψει όλα με λεπτομέρειες...
καλά το εισόδημα τους είναι τραγικό, και ο μέσος όρος ζωής. Εδώ τόσος κόσμος ζει τόσο φτωχά, γιατί είχαν την ατυχία να γεννηθούν σε αυτές τις χώρες, και εδώ στην Ελλάδα κάνουμε φασαρία στους γονείς μας γιατί θέλουμε 60 ευρώ allstars. Πάλι καλά που ήρθαν Ελλάδα και έχουν μια υπέροχη φίλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar0ulihp

Νεοφερμένος

Ο mar0ulihp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
αγγλια και αμερικη..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
καλά το εισόδημα τους είναι τραγικό, και ο μέσος όρος ζωής. Εδώ τόσος κόσμος ζει τόσο φτωχά, γιατί είχαν την ατυχία να γεννηθούν σε αυτές τις χώρες, και εδώ στην Ελλάδα κάνουμε φασαρία στους γονείς μας γιατί θέλουμε 60 ευρώ allstars. Πάλι καλά που ήρθαν Ελλάδα και έχουν μια υπέροχη φίλη...

χαχαχαχα!!Ευχαριστώ!!:):):)
Οι συγκεκριμένοι έχουν πολύ καλό βιωτικό επίπεδο και η ελληνική κοινότητα κάτω είναι πολύ μεγάλη. Αλλά σκέψου ότι η φίλη μου κυκλοφορεί μαζί με έναν ντόπιο, όχι για σωματοφύλακα αλλά αν της την πέσουν να την κλέψουν, αυτή τρέχει και εκείνος πρέπει να τα βγάλει πέρα...Αυτή είναι η δουλειά του δηλαδή...Επίσης κυκλοφορεί με δαχτυλίδι σαν βέρα, γιατί αν καταλάβουν ότι είναι ανύπαντρη, παίζει να την κλέψουν και να την πουλήσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
χαχαχαχα!!Ευχαριστώ!!:):):)
Οι συγκεκριμένοι έχουν πολύ καλό βιωτικό επίπεδο και η ελληνική κοινότητα κάτω είναι πολύ μεγάλη. Αλλά σκέψου ότι η φίλη μου κυκλοφορεί μαζί με έναν ντόπιο, όχι για σωματοφύλακα αλλά αν της την πέσουν να την κλέψουν, αυτή τρέχει και εκείνος πρέπει να τα βγάλει πέρα...Αυτή είναι η δουλειά του δηλαδή...Επίσης κυκλοφορεί με δαχτυλίδι σαν βέρα, γιατί αν καταλάβουν ότι είναι ανύπαντρη, παίζει να την κλέψουν και να την πουλήσουν...
ωωω τι λες τώρα? :/: Αυτά γίνονται εκεί φαντάζομαι. Και εσύ πως είχε την ευκαιρία να τους γνωρίσεις? Έχεις πάει εκεί ή μέσω της Ελληνικής Κοινότητας? Γιατί το ενδεχόμενο να ήρθαν Ελλάδα και να ξανά γύρισαν πίσω μου φαίνεται απίθανο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
ωωω τι λες τώρα? :/: Αυτά γίνονται εκεί φαντάζομαι. Και εσύ πως είχε την ευκαιρία να τους γνωρίσεις? Έχεις πάει εκεί ή μέσω της Ελληνικής Κοινότητας? Γιατί το ενδεχόμενο να ήρθαν Ελλάδα και να ξανά γύρισαν πίσω μου φαίνεται απίθανο...

Είμαστε από το ίδιο χωριό, οπότε τους βλέπω κάθε καλοκαίρι. Έχουν και σπίτι εδώ φυσικά, έρχονται πολύ συχνά αλλά η δουλειά του πατέρα τους είναι στο Κονγκό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Οπουδήποτε, εκτός από Ελλάδα, οπουδήποτε στην Αφρική και τα ρατσιστικά κράτη της Μέσης Ανατολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexacker

Νεοφερμένος

Ο alexacker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Νότια Γαλλία, Καναδάς, Αμερική.
Αν είχαμε και μια Ελλάδα με δυτικότερη νοοτροπία σε μερικούς τομείς, τότε και εδώ, αλλά έτσι όπως έχουν τώρα τα πράγματα, σορυ δεν θα πάρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Σε καποιο νησι της Καραιβικης, να πουλαω κοκτειλ σε καρυδες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Στη Σουηδία!!! Να ξυπνάω το πρωί και μόλις βγαίνω έξω να αναπνέω τον κρύο αέρα!!! Απλή μαγεία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
miami! :P ή στην Γαλλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να ζώ Φινλανδία,Σκωτία η Αργεντινή(και πιό συκγεκριμένα Ushuaia) :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnnieShaki

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αγγλία,Γαλλία,Ισπανία,Αμερική,Βραζιλία,Βενεζουέλα,Κολομβία,Αργεντινή,Χιλή!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ιταλια αλλα πλεον και αυτη δεν ειναι στην καλυτερη κατασταση..Ισπανια μετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandra8

Νεοφερμένος

Η Alexandra8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Μου αρεσουν πολυ τα ισπανικα...θελω να ζησω εκει ή σε καποιο εξωτικο νησι γιατι δεν αντεχω και σαν οργανισμςο και σαν ατομο τον χειμωνα :) :) :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ο χειμώνας είναι η πιο ωραία εποχή, χιόνι <3
Φινλανδία και -15 maximum κάθε Ιανουάριο στο Ελσίνκι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
νότιο Αφρική, Γαλλία, Ισπανία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roberta

Νεοφερμένος

Η roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
:)Πολυ θα μου αρεσε να ζησω Δανια,Ελβετια,Ιταλια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eVie13

Νεοφερμένος

Η eVie13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
πριν το τελευταιο καλοκαιρι ηθελα να μετακομισω Αγγλια επιτα επισκευτικα τον θειο μου στην Νεα Υορκη, ΚΟΛΛΗΣΑ με το ζορι με εφεραν πισω...Νεα Υορκη σου ερχομαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top