Σε τι φάση της ζωής σας βρίσκεστε;

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Σε μια φάση ξεκαθαρίσματος με τον ευατό μου... Πρέπει να κρίνω τι κάνει καλό και τι κακό στη ζωή και την ψυχολογία μου.
Σε μια φάση που ψάχνω νέους ανθρώπους, να γνωρίσω και να μιλήσω για άσχετα θέματα (μουσική φωτογραφία...)
Σε μια φάση που τα βαριέμαι όλα τόσο εύκολα! Βαριέμαι και να κουνηθώ.
Σε μια φάση που όλα μου φταίνε και σε όλους φταίω!
Τι ωραία περίοδος... Τουλάχιστον θα γράψω κανένα ποίημα.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christidim

Νεοφερμένος

Η Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Αν και καλοκαίρι τωρα περνάω από τις πιο δύσκολες φάσεις της ζωής μου!από που να ξεκινήσω?το οτι κανω καλοκαιρινά μαθήματα γιατι θα δώσω πανελλήνιες?το οτι οι "φίλες" μου με έχουν απομακρύνει?το οτι έχω πρόβλημα υγείας (ευτυχώς οχι αρκετά σοβαρό)η το οτι μέχρι να ξεκινήσω τα φροντιστήρια δεν θα πάώ ούτε μονοήμερη εστω κάπου κοντά?


ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΑΚΡΑΝ ΟΜΩΣ!


μην αγχώνεσε..δεν θα καταλάβεις πως θα περάσει η χρονιά.Μόλις τέλειωσα και αναπολώ τις ώρες στο φροντιστήριο(δεύτερο σπίτι μου είχε γίνει).Προσπάθησε να διαβάζεις και να διασκεδάζεις-για όλα υπάρχει χρόνος αν το θες.Μόνο μια μικρή συμβουλή: κοιμήσου τώρα όσο περισσότερο μπορείς γιατί ο ύπνος είναι ισως το μοναδικό πράγμα που θα σου λύψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Bρισκομαι σε μια φαση αφασιας...Μολις τελειωσα με τις πανελληνιες, εχω πιασει τη σχολη που θελω, το μονο που με ενδιαφερει ισως ακομα ειναι η πολη που θα περασω...Κατα τα αλλα ολη τη μερα δεν εχω τι να κανω...Ισως ειναι η πιο ξεγνοιαστη περιοδος της ζωης μου αυτη....Βγαινω εξω χωρις να σκεφτομαι οτι πρεπει να γυρισω νωρις γιατι αυριο πρωι εχω μαθημα.... Την απολαμβανω οσο μπορω γιατι δε νομιζω στο μελλον να ξαναεχω την ευκαιρια να ζησω ετσι χωρις υποχρεωσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Έχω ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα, έχω αφήσει πίσω όσα δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν πια και προχωράω βιαστικά και με ενθουσιασμό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εεεε νομιζω στην καλυτερη...
Εχω αρχισει πραγματικα να εκτιμω τον εαυτο μου , τους φιλους μου ( οι οποιοι γινονται ολοενα και περισσοτεροι) , την οικογενεια μου...
Σε μια φαση που εχω καταλαβει οτι ωριμαζω παρολο που εξακολουθω να κανω κουνια στην παιδικη χαρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Η φάση που είμαι μπορεί να περιγραφεί ως : It's complicated
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η φάση που έχω τάσεις φυγής από το σπίτι μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σε φαση που πνιγομαι και εχω μια τοσο εντονη επιθυμια να φυγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Σε περίεργη.Ίσως τη πιο περίεργη που θα συναντήσω στη ζωή μου.Προσπαθώ να καταλάβω ποιός είμαι,ποιός θέλω να είμαι και τι θέλω να κάνω με τη ζωή μου.Από μικρότερη ηλικία προβλιματιζόμουν σχετικά με το τι θα κάνω στη ζωή μου,άλλα τώρα συμβαίνει σε μεγαλύτερη ένταση.Δεν είναι μόνο το συνιθισμένο δεδομένο δείλημα που αφορά τη καριέρα μου,τις σπουδές μου και το μέλλον μου,είναι κάτι βαθύτερο.

Προσπαθώ να ορίσω τον εαυτό μου ως προσωπικότητα.Να διαλέξω ποιά χαρακτηριστικά μου θα κρατήσω,ποιά θα αφήσω,και τι θέλω από τον εαυτό μου.Είναι κυριολεκτικά σαν να δημιουργώ τη προσωπικότητά μου από την αρχή.Μου είναι πάρα πολύ δύσκολο οφείλω να πω.Κυρίως επειδή δεν μπορώ πολλές φορές να αναγνωρίσω ποιό είναι το σωστό και το λάθος.Σκέφτομαι διαφορετικά.Αμφισβητώ τα πάντα,ακόμα και τα δεδομένα.Έχω κάνει ήδη λάθη.Στη συμπεριφορά κυρίως.Αλλάζω συνέχεια.Ήμουν διαφορετικό άτομο στη 1η λυκείου,ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικό (πήρα τη κάτω βόλτα σύμφωνα με το περιβάλλον μου) στη Β λυκείου,και πλέον άλλαξα πάλι και θα είμαι πάλι διαφορετικός στη Γ.Άλλα και πάλι δεν είμαι σίγουρος αν οι επιλογές μου είναι σωστές.Οχι φαινομενικά σωστές,σωστές για εμένα.

Είναι τόσο έντονη η ενασχόληση με τα παραπάνω που δεν είμαι σίγουρος πλέον ποιός είμαι.Παραδείγματος χάρην αν θέλω μια εγκρατή προσεκτική ζωή ή αν πρέπει να ζήσω κάθε στιγμή στο έπακρο και να απολαύσω όσα μπορεί να μου προσφέρει η ανθρώπινη υπόσταση (κοινώς αν θα επιτρέψω τη κρεπάλη και το trash).Eπίσης το τι προσωπικότητα θα βγάζω προς τα έξω, πως θα αντιμετοπίζω τους ανθρώπους,πως θα αντιμετοπίζω τον έρωτα,τις καταστάσεις,τα πάντα.Προσπαθώ με λίγα λόγια να αναγνωρίσω την ουσία της ζωής,που ανάγεται στο υπαρξιακό ερώτημα του φαινομένου της ζωής γενικεύοντας.

Στα παραπάνω πολύ σημαντικό ρόλο παίζει η αντίληψή μου για τη ζωή,η οποία είναι διαφορετική από το τρόπο με τον οποίο αντιλαμβάνονται το κόσμο οι περισσότεροι συνομίλικοι.Η φυσική και η φιλοσοφία με έχουν επηρεάσει.Και θα περίμενε κανείς ότι θα με έκαναν έναν καθώς πρέπει άνθρωπο με σωστή (για το κόσμο) συμπεριφορά,ηθικό και τέλος πάντων αυτό που έχουμε στο μυαλό μας ως συγκροτημένο και ορθό άτομο.Παρ΄όλα αυτά,καμία σχέση δεν έχει η πραγματικότητα με αυτή τη κατάσταση.Οι υπαρξιακές αναζητήσεις και ανησυχίες και η αγάπη και ενασχόληση με τη φυσική με έχουν κάνει να αμφισβητώ κυριολεκτικά τα πάντα.Τις αξίες,το τρόπο συμπεριφοράς,τους θεσμούς...Κάποτε ήμουν αντιδραστικός σε όσα θεωρούσα λάθος,τώρα απλά τα αγνωώ,αλλάζει ο τρόπος που αντιμετοπίζω τα κοινωνικά φαινόμενα,τη πολιτική, τη θρησκεία (είμαι άθεος αγνωστικιστής - αυτό τουλάχιστον είναι το πιο κοντικό που έχω βρει στην ιδεοληψία μου).

Συνοψίζοντας,επικρατεί ένα χάος.Ένα υπαρξιακό χάος που με δυσκολεύει στο να ορίσω τη προσωπικότητά μου.Μου έρχονται διάφορες έννοιες και λέξεις καθώς περιγράφω τα παραπάνω: Χύμα,Αταξία κ.λπ.Και πραγματικά έτσι είναι,κάνω πράγματα που δε ξέρω αν είναι λάθος ή αν τα αντιλαμβάνεται ο κόσμος ως λάθη.Ίσως είναι το ότι είμαι ο εαυτός μου,ίσως ότνως είναι λάθη.Θα δείξει πιστεύω.Ελπίζω να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Που απορροφάω άχρηστες πληροφορίες σαν σφουγγάρι, all the while αγνοώντας τα χρωστούμενα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
που όλα αυτα που ειχα ως δεδομενα καταρρεουν!! ΕΝΑ ΕΝΑ..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Συνεχός ανοιγούν νέα κεφάλαια, ένω κλείνουν τα παλαιότερα! Τα χειρότερα, δίνουν τροφή για να γίνει αυτή η περίοδος δημιουργική και παραγωγική, με τα καλήτερα αποτελέσματα σε όλους τους τομείς της ζωής μου.
Νίωθω σαν να έχω ανακαλύψη την συνταγή της ευτιχίας, μέσα απο την μιζέρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Σε αρκετά άσχημη θα έλεγα, μα πιστεύω πως όλα ανατρέπονται για να ισορροπήσουν σε κάποιο άλλο σημείο...πιο σωστό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Bρισκομαι σε μια φαση αφασιας...Μολις τελειωσα με τις πανελληνιες, εχω πιασει τη σχολη που θελω, το μονο που με ενδιαφερει ισως ακομα ειναι η πολη που θα περασω...Κατα τα αλλα ολη τη μερα δεν εχω τι να κανω...Ισως ειναι η πιο ξεγνοιαστη περιοδος της ζωης μου αυτη....Βγαινω εξω χωρις να σκεφτομαι οτι πρεπει να γυρισω νωρις γιατι αυριο πρωι εχω μαθημα.... Την απολαμβανω οσο μπορω γιατι δε νομιζω στο μελλον να ξαναεχω την ευκαιρια να ζησω ετσι χωρις υποχρεωσεις....

Είσαι σιχαμένος :mad:
Εσύ όπως και κάτι άλλα καλόπαιδα που τελείωσαν φέτος και δεν έχουν βάλει κωλο μεσα :ropalo:
Α στα διαλα πλεον. :rant:







(:book:δινω πανελληνιες φετος μην παρεξηγεις:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
σε φαση πριν τις διακοπες δηλαδη τρεχω και δεν φτανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Νεας αρχης:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Σε ανάμικτη φάση.
Απ΄την μια θέλω να ανοίξει η σχολή αλλά να μην ξεκινήσει η εξεταστική κι απ΄την άλλη να συνεχιστούν οι διακοπές.!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Παιδαγωγός και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Σε ανάμικτη φάση.
Απ΄την μια θέλω να ανοίξει η σχολή αλλά να μην ξεκινήσει η εξεταστική κι απ΄την άλλη να συνεχιστούν οι διακοπές.!!!!:P

ακριβως αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Σε φάση αγχώδης..Χωρίς ουσιαστικό λόγο..Μ' έχει πιάσει μελαγχολία.Νιώθω ότι πιέζομαι από παντού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
μεταβατική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top