Σε τι φάση της ζωής σας βρίσκεστε;

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,308 μηνύματα.
Πριν κάποια χρόνια με επηρέαζε πολύ αρνητικά, πλέον έχει αφομοιωθεί στον τρόπο σκέψης και ζωής μου και δε με επηρεάζει όπως τότε.
Τις φοβίες ουσιαστικά πολλοί δεν καταφέρνουν να τις αποβάλλουν τελείως είτε χωρίς είτε με βοήθεια. Και είναι και δύσκολο να πεις γιατί κάποιος έχει την φοβία που έχει. Στο τέλος της ημέρας όμως δεν χρειάζεται ούτε να απαντήσεις σε αυτό το ερώτημα, ούτε να αποβάλλεις τις φοβίες εντελώς. Για τον α ή β λόγο ο καθένας σκέφτεται λίγο διαφορετικά απο τον άλλο, και φτάνουμε στο σημείο που απλά πρέπει να το αποδεχτούμε. Εφόσον έχει έρθει σε ένα επίπεδο όμως όπως λες που θεωρείς οτι είναι διαχειρίσιμες αυτές οι φοβίες σε σχέση με το παρελθόν, πιστεύω οτι είσαι σε έναν πολύ καλό δρόμο. Διότι πάντα περί αυτού πρόκειται, να κάνουμε τα προβλήματα διαχειρίσιμα, μιας που αρκετά δεν εξαλείφονται ;) .
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Στην φάση που δεν φοβάμαι πια. :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πρώτον, νομίζω υπάρχει αντίστοιχο θεματάκι αν δεν κάνω λάθος...μοντερέιτορς διορθώστε με:P

Δεύτερον, 26 είσαι...δεν εισαι 70!Η δεκαετία των 20 και των 30 είναι οι πιο παραγωγικές...Αν δεν είναι στην περίπτωση σου, φρόντισε να είναι...:)

Εγώ είμαι 19, και ναι ειμαι στην καλυτερη εποχή μου...Μου ταιριάζει βρε παιδί μου...πως το λενε?!:P
Η δεκαετία 30- 40 είναι η πιο παραγωγική... 20- 30 το ψάχνεις
..30-40.. επενδύεις.. <3
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Σε μια φάση αλλαγών στη ζωή μου σε πολλούς τομείς.. που δεν ανέχομαι μερικά πράγματα και κοιτάω παραπάνω τον εαυτό μου.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Γενικά ειμαι σε μια φάση με + και - .

Αν και νομίζω οτι πιο πολλά ειναι τα +.

Ειμαι πρόσφατα single , αρα δεν εχω προλάβει να το "μπουχτίσω" ακόμη και
ηταν μια σωστή απόφαση και απο τους δύο απο τη στιγμή που το πράγμα δεν θα είχε μέλλον (για δικούς μας λόγους - δεν εχει νόημα να αναλυθούν εδώ).

Παίρνω τις ωραιες εμπειρίες που μου χάρισε και ατενίζω πλέον το μέλλον με περισσότερη αισιοδοξία - αυτοπεποίθηση - ενσυναίσθηση και υπευθυνότητα. Νομίζω πως στην επόμενη μου σχέση θα καταλήξω με οικογένεια το πιστεύω αυτο.

Γενικά δεν θα έμπλεκα με γυναίκες που δε ξερουν τι θέλουν , τουλάχιστον όχι πέραν του ενός χρόνου....

Και εννοείται παντα σχέσεις με αποκλειστικότητα... Έτσι έχω μάθει έτσι γουστάρω.

Οπότε το "τραβατε με και ας κλαίω" - "χλιαρό ενδιαφέρον" σε μια νέα γνωριμία για μένα δεν ειναι καθόλου κίνητρο να κατσω και να προσπαθήσω να "πεισω" την οποιαδήποτε... ΟΥΤΕ ΚΑΝ. Καληνυχτίζεις απο τη βόλτα που βγήκατε και πάμε για άλλα. Αυτα άλλου... εγω θεωρώ οτι προσφέρω σημαντικά πραγματα για να δέχτώ τέτοιο πάρε-δώσε. Σόρρυ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,648 μηνύματα.
Σε φάση που δεν περιμένω να συνωμοτήσει κανένα συμπαν για να μου παρέχει ασφάλεια και να δημιουργήσει ευκαιρίες
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Σε φάση που στέλνω στο στέλνω στο διάολο όσους με αγανάκτησαν!!!
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,114 μηνύματα.

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,078 μηνύματα.
Εσυ Άριστα κάνεις, εμείς αργήσαμε...
Κι οχι μονο εσείς. Κι εμείς.

Κι εγω πλέον ειμαι σε φάση που δεν ανέχομαι πολλά πολλά. Για πρώτη φορά στη ζωη μου εδω και καποιο καιρό τα λεω ωμά όπως τα σκέφτομαι και τα επιθυμώ και δεν χαλαρώνω τα όριά μου "ελπίζοντας" οτι ο άλλος θα μου κάνει.

Εμπιστεύομαι το ένστικτό μου περισσότερο απο παλιά, κι αν λέει red flag ΕΙΝΑΙ red flag, βαζω όρια σαφή ή και προχωράω χωρίς να στενοχωριέμαι όσο παλιά.

Ακολουθώ στωικότητα σιγά σιγά και προσπαθώ να διατηρώ την ψυχραιμία μου (οχι πάντα επιτυχημένα, αλλά προσπαθώ)

Τα "εισαι καλός άνθρωπος, υπομονετικός" μας τελείωσαν. Θα καουν όλοι στις φλόγες μου κι όποιος επιζήσει αυτός θα σταθεί δίπλα μου στις νίκες μου.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Τα "εισαι καλός άνθρωπος, υπομονετικός" μας τελείωσαν. Θα καουν όλοι στις φλόγες μου κι όποιος επιζήσει αυτός θα σταθεί δίπλα μου στις νίκες μου.
Μ'αρεσει 🙂🙂🙂🙂!

Θυμάμαι έναν προϊστάμενο που είχα παλαιότερα...εξαιρετικο άτομο . Όταν πρωτοπήγα στη δουλειά μου έκανε τη ζωή πολύ δύσκολη αλλά αργότερα έμαθα ότι αυτό ήταν τεστ αντοχής...στη συνέχεια με αγάπησε τοσο που μου έδειξε και μου έμαθε όλα όσα
γνωριζε. Από αυτόν πήρα πολλές γνώσεις και του οφείλω ως ένα βαθμό την επαγγελματική μου πορεία.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,078 μηνύματα.
Μ'αρεσει 🙂🙂🙂🙂!

Θυμάμαι έναν προϊστάμενο που είχα παλαιότερα...εξαιρετικο άτομο . Όταν πρωτοπήγα στη δουλειά μου έκανε τη ζωή πολύ δύσκολη αλλά αργότερα έμαθα ότι αυτό ήταν τεστ αντοχής...στη συνέχεια με αγάπησε τοσο που μου έδειξε και μου έμαθε όλα όσα
γνωριζε. Από αυτόν πήρα πολλές γνώσεις και του οφείλω ως ένα βαθμό την επαγγελματική μου πορεία.
Μοιάζουμε με τον προιστάμενό σου στη νοοτροπία. Όλα έχουν ένα σκοπό, τίποτα δεν γίνεται τυχαία, οχι μοιρολατρικά, με μενα εννοώ, ή με εκεινον ή άλλους, υπάρχει λογική πίσω απ όλα.

Για παράδειγμα, νομιζεις οτι θα ήθελα μια αδύναμη Αυτοκράτειρα που θα έκανε πίσω με το παραμικρό, ή μια δυνατή με αντοχές; :happy:
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Μοιάζουμε με τον προιστάμενό σου στη νοοτροπία. Όλα έχουν ένα σκοπό, τίποτα δεν γίνεται τυχαία, οχι μοιρολατρικά, με μενα εννοώ, ή με εκεινον ή άλλους, υπάρχει λογική πίσω απ όλα.

Για παράδειγμα, νομιζεις οτι θα ήθελα μια αδύναμη Αυτοκράτειρα που θα έκανε πίσω με το παραμικρό, ή μια δυνατή με αντοχές; :happy:
Όλως τυχαίως..μοιάζετε αρκετά! Μάντεψε τι επάγγελμα έκανε στο παρελθόν (μη το γραψεις..κρατα το για σένα) αρκεινα σου πω ότι υπήρξε πρόσωπο κλειδί στα γεγονότα του 1974 .
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,499 μηνύματα.
Εξεταστικής :crazy:



Νομίζω αυτό τα λέει όλα
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,522 μηνύματα.
Από τις πιo δύσκολες αλλά παράλληλα όμορφες και διδακτικές περιόδους της ζωής μου.
Συνεχίζω ακάθεκτη και αυτό έχει σημασία.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top