Σκανταλιές που κάναμε και τι "πιστεύαμε" όταν ήμασταν μικροί

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Μικρός μαζί με άλλους 2 φίλους μου είχαμε γεμίσει το ντεπόζιτο μιας caterpillar με νερό.....την άλλη μέρα δεν έπερνε μπρος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dusk

Νεοφερμένος

Ο Dusk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
χμμμ τι κάναμε "μικροί"(5-15) ε... :hmm:

Όταν ήμουν μωρό μου έχουν πει πως έτρωγα από τις γλάστρες την κοπριά έτσι αναγκάστηκαν οι γονείς μου να τις βγάλουν όλες από το σπίτι! :sick:

Σκαρφάλωνα στα ντουλάπια και χτυπούσα κουδούνια όπως οι πιο πολλοί μας πιστεύω.

Ζινταν την είχα δει και εγώ με τον αδερφό μου μέσα στο σπίτι και είχαμε σπάσει αρκετά πράγματα! :P

Μια μέρα τον είχα πείσει να βάλει ένα μπαλάκι του αεροβόλου στην μύτη του!
(γενικά του χα κάνει πολλά για τα οποία δεν είμαι περήφανος κ μια μέρα με κυνηγούσε με το κουζινομάχαιρο!!!) :redface:

Με φίλους να τρώμε(και όχι μόνο) "δωρεάν" προϊόντα από μεγάλα Super Market. :whistle:

Το κλασσικό με τα χαρτάκια και τον στυλό μέσα στην τάξη... :slourp:

Στα κέντρα μετά από βαφτίσια και γάμους να ανακατεύουμε μέσα στα ποτήρια διάφορα ποτά και φαγητά για το δικό μας "κοκτέιλ" (άσχετα αν δεν το έπινε ποτέ κανείς)

Σίγουρα είναι κ άλλα, αλλά δεν τα θυμάμαι τώρα!! :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Εβαζα κάτω τον αδερφό μου και παίζαμε "Κομμωτήριο". Μια φορά μάλιστα είχα καταφέρει να τον κουρέψω και ο καημένος ήταν σα να του είχε φάει ο σκόρος το κεφάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Η Γιαγιά μου έχει μια γειτόνισσα ΚΚΕ και μια ΝΔ.
Όταν είχαμε εκλογές λοιπόν,εγώ έτρεχα στη γειτονιά και τους έλεγα οτι ο παππούς μου μου είπε οτι βγήκε το κόμμα τους,και οτι του το είχε πει ένας φίλος του.
Επειδή οι ειδήσεις δεν είχαν καν αρχίσει,στη γειτονιά βούιζε οτι είχαν βγει διαφορετικά κόμματα και όταν έρχονταν στης γιαγιάς μου να δουν τα αποτελέσματα,έπαιρνα τα ψηφοδέλτια και έκανα πως κάνουμε εκλογές.
Μάλιστα,επειδή μ'άρεσε το πράσινο,είχα κάνει μια τεράστια ζωγραφιά (αυτές στα χαρτόνια) που έγραφε πασόκ με πράσινα γράμματα :P

Αυτό το συνέχισα μέχρι τα 8 μου,που η κυρα-Μαριώ με κυνήγηξε με τη σκούπα επειδή της είχα κολλήσει ψηφοδέλτια στη πόρτα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εμένα η γιαγιά μου είχε τζάκι στο σπίτι της και το άναβε κάθε χειμώνα. Εγώ λοιπόν σαν παιδάκι που ήμουνα πήρα μια φορά ένα μπουκάλι με οινόπνευμα :hehe: και από κανα μέτρο απόσταση πάτησα μια και και έριξα στο τζάκι. Αστραπιαία όμως αναφλέχθηκε το οινόπνευμα και η φωτιά πήγε στο μπουκάλι το οποίο έκανε μια ωραιότατη έκρηξη ευτυχώς όμως πρόλαβα και το πέταξα κάτω :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
επίσης με αυτή τη φίλη μου,συναντιόμασταν,κόβαμε χαρτάκια απ'το TV Zapping (αυτά με τις τσίτσιδες)
και τα βάζαμε σε φακελάκια και τα δίναμε μαζί με το λογαριασμό της ΔΕΗ στις γιαγιάδες:hehe:
Μας κυνήγαγαν με τα σκουπόξυλα μετά​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Όταν ήμουν παιδί, ντυνόμουν φάντασμα και τρόμαζα τη μικρή μου αδερφή.:hehe: Όταν έπαψε να φοβάται, σταμάτησα να το κάνω αυτό.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Όταν ήμουν μικρή προσπαθούσα να ξαναεντοπίσω την ίδια τρίχα στα μαλλιά μου.

Πείτε μου ότι το έκανε και άλλος αυτό :(
Εγώ μια φορά προσπάθησα να μετρήσω πόσες τρίχες έχω στα μαλλιά μου.

Απλά τραγικό, ντάξυ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Εγώ μια φορά προσπάθησα να μετρήσω πόσες τρίχες έχω στα μαλλιά μου.

Απλά τραγικό, ντάξυ:P

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ και γω μικρη ήθελα να μετρήσω ποσες τρίχες έχω στα χέρια μου :loltooth::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ και γω μικρη ήθελα να μετρήσω ποσες τρίχες έχω στα χέρια μου :loltooth::redface:
Καλή φάση:P

Επίσης όταν έκανε η μάνα μου κέικ με σοκολάτα και σε κάποια φάση περίσσευε η λιωμένη σοκολάτα σε ένα τάπερ πήγαινα να την φάω και γινόμουν χάλια:P ένα σοκολατένιο παιδάκι ;3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Λοιπόν, όταν ήμουν μικρή, πίστευα πως τα κάλαντα λένε "Καλην εσπέρ' ΑΝΑΡΧΟΝΤΕΣ"...
Μάλιστα είχα πει στην τάξη "Πόσοι ήταν οι ανάρχοντες"???? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Λοιπόν, όταν ήμουν μικρή, πίστευα πως τα κάλαντα λένε "Καλην εσπέρ' ΑΝΑΡΧΟΝΤΕΣ"...
Μάλιστα είχα πει στην τάξη "Πόσοι ήταν οι ανάρχοντες"???? :whistle:

Μου θύμισες τώρα τον πρωταγωνιστή από τα Ματωμένα Χώματα της Διδώς Σωτηρίου που του έλεγε ο αυστηρός πατέρας του να πει την προσευχή στο κυριακάτικο τραπέζι που μαζευόταν όλη η οικογένεια....και αυτός αντί να πει Πάτερ ημών ,έλεγε "Πατ"
"ερημών" ξεχωριστά.
Το "Πατ" το καταλάβαινε , το "ερημών" δεν έπιανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Έβλεπα όταν ήμουνα 10 χρονών στην τηλεόραση ανα τακτά διαστήματα σε διάφορες σειρές ή και ταινίες που οι άνδρες κλείνονταν σε ένα δωμάτιο και γέμιζαν ένα κουτάκι με το σπέρμα τους. Νόμιζα πως μέσα σε εκείνο το κουτάκι έβαζαν σποράκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν ήμουν μικρός νόμιζα πως παλιά οι άνθρωποι έβλεπαν ασπρόμαυρα όπως στις ελληνικές ταινίες :redface: :redface: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Λοιπόν, όταν ήμουν μικρή, πίστευα πως τα κάλαντα λένε "Καλην εσπέρ' ΑΝΑΡΧΟΝΤΕΣ"...
Μάλιστα είχα πει στην τάξη "Πόσοι ήταν οι ανάρχοντες"???? :whistle:
πλάκα κάνεις ρε συ και εγώ:P χαχαχαχα

και όταν με είπαν ότι δεν είναι έτσι έπαθα σοκ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penni_k

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Και ένα άλλο περιστατικό που θυμήθηκα τώρα αλλά τη πλήρωσε ο μικρότερος ξάδερφος μου άδικα. Είχαμε πάει στην άλλη μου τη γιαγιά για να μείνουμε όλη μέρα εκεί και να κοιμηθούμε και το βράδυ, η οποία γιαγιά είχε ένα βαζάκι γεμάτο με σοκολατάκια, που εγώ τα λιμπίστηκα. Αρπάζω το βάζο και πάω στο πίσω το μπαλκόνι σε μια γωνίτσα και τρώω σα το μοσχάρι, έρχεται και ο μικρός και με κοιτάει και του λέω άντε πάρε και εσύ και του δίνω 3-4 σοκολατάκια,και του λέω για να μη το καταλάβει η γιαγιά κρύψε τα χαρτάκια κάτω από το μαξιλάρι σου και πάει ο βλάκας και το κάνει. Μόλις τελείωσα και εγώ πάω και βάζω και τα δικά μου τα χαρτάκια κάτω από το μαξιλάρι του και πάω πλένομαι. Πως έρχεται μια φίλη της γιαγιάς για καφέ, βγάζει η γιαγιά το βαζάκι και πουθενά τα σοκολατάκια, μας φωνάζει και τους δύο στο σαλόνι, και βλέπει το μικρό μέσα στις σοκολάτες, και εγώ πεντακάθαρη τρώει της χρονιάς του και φωνάζει ότι δεν το έκανε αυτός και έφαγε πολύ λίγα, αλλά η γιαγιά που να ακούσει, στο τέλος τον πιστεύει όμως και του ζητάει και συγνώμη, εγώ εννοείται έκανα την ανήξερη..φτάνει το βράδυ πάει να μας βάλει στα κρεβάτια και βρίσκει κάτω από το μαξιλάρι του τα χαρτάκια και εκεί άρχισε και νέος γύρος με ξύλο γιατί η γιαγιά ανακάλυψε ότι και έφαγε τα σοκολατάκια, και έλεγε και ψέματα.
ΥΓ : Ο ξάδερφος μου μέχρι και σήμερα λέει την αλήθεια όταν το συζητάμε σε οικογενειακά τραπέζια, αλλά κανένας δεν τον πιστεύει :whistle:
Εχω λιωσει :rofl: απιστευτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Λοιπόν, όταν ήμουν μικρή, πίστευα πως τα κάλαντα λένε "Καλην εσπέρ' ΑΝΑΡΧΟΝΤΕΣ"...
Μάλιστα είχα πει στην τάξη "Πόσοι ήταν οι ανάρχοντες"???? :whistle:


αχαχαχαχα και εγώ το έκανα αυτό:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κάτι που θυμήθηκα οτι έκανα:
Νόμιζα οτι υπήρχαν άνθρωποι μόνο στην πόλη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Κάτι που θυμήθηκα οτι έκανα:
Νόμιζα οτι υπήρχαν άνθρωποι μόνο στην πόλη μου

^ :eek:
Και αυτό θεωρείται σκανταλιά;
That's so scandal !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
^ :eek:
Και αυτό θεωρείται σκανταλιά;
That's so scandal !

τιτλος: Σκανταλιες που καναμε και τι ''πιστευαμε΄΄ οταν ημασταν μικροι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top