Σκανταλιές που κάναμε και τι "πιστεύαμε" όταν ήμασταν μικροί

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ναι ενω εσυ πας πισω:P
Μπα:P

Να πω και άλλη βλακεία που έκανα με μια φίλη μου..
Είχαμε βρει ένα ψόφιο σπουργίτι νομίζω και το θάψαμε και μετά από 3 μέρες ξανασκάψαμε και είδαμε ότι το τρώγαν τα σκουλήκια.. Και μετά όταν βρήκαμε μετά από κάτι μέρες και άλλο ψόφιο σπουργίτι κάναμε ένα κουτί για φέρετρο και το θάψαμε εκεί μέσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τώρα που είπατε για καφέδες θυμήθηκα αυτό.
Όταν ήμουν μικρή μ'άφηναν οι γονείς μου μ τη γιαγιά μου. Αυτή λόγω μεγάλης ηλικίας δεν μπορούσε να με απασχολήσει και ούτε να τρέχει από πίσω μου.:P
Μια φορά λοιπόν είχε πεταχτεί στο μανάβη να πάρει κάτι εγώ βρήκα ευκαιρία τρύπωσα στην κουζίνα και συγκεκριμένα στο ντουλάπι που είχε αλεύρια,ζάχαρες κλπ κλπ.Σαν καλό σπαστικό κοριτσάκι που ήμουν πήρα μία σακούλα με αλεύρι και την αδειάζω μέσα σε'να πελώριο μπολ που είχα βρει μπροστά μου.
"Ωραία είχα σκεφτεί,θα <<ζυμώσω>>."Το αλεύρι μου φάνηκε πολύ απλό για παιχνίδι. Τι να κάνω,τι να κάνω,βάζω το μπολ κάτω από τη βρύση και προσθέτω νερό.Πολύ νερό.
Μα πάλι μου φαίνονταν απλό το "μείγμα".
Μέσα στην αηδία που΄χα φτιάξει πρόσθεσα και λάδι..:redface:
Τώρα ήμουν άκρως ικανοποιημένη αφού είχα μπόλικο ζουμί.Το μπολ ήταν γεμάτο μέχρι πάνω.
Χαρούμενο,χαρούμενο πάω να βάλω το μπολ πάνω στο τραπέζι..
Έλα όμως που η γιαγιά είχε σφουγγαρίσει και δεν είχε στεγνώσει.Αποτέλεσμα χύθηκε όλο το "μείγμα" επάνω μου και στο πάτωμα..Εκείνη την ώρα μπήκε μέσα η γιαγιά και άρχισε να φωνάζει για αυτό που έκανα.:pfff:
Αφού έφαγα βρωμόξυλο (όσο μου έριξε αφού έτρεχα σαν Ροντ Ράννερ)μου είπε να μην ξαναπατήσω το ποδάρι μου στην κουζίνα.Ε,κάθε φορά που πήγαινα κάτω το ίδιο έκανα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Τώρα που είπατε για καφέδες θυμήθηκα αυτό.
Όταν ήμουν μικρή μ'άφηναν οι γονείς μου μ τη γιαγιά μου. Αυτή λόγω μεγάλης ηλικίας δεν μπορούσε να με απασχολήσει και ούτε να τρέχει από πίσω μου.:P
Μια φορά λοιπόν είχε πεταχτεί στο μανάβη να πάρει κάτι εγώ βρήκα ευκαιρία τρύπωσα στην κουζίνα και συγκεκριμένα στο ντουλάπι που είχε αλεύρια,ζάχαρες κλπ κλπ.Σαν καλό σπαστικό κοριτσάκι που ήμουν πήρα μία σακούλα με αλεύρι και την αδειάζω μέσα σε'να πελώριο μπολ που είχα βρει μπροστά μου.
"Ωραία είχα σκεφτεί,θα <<ζυμώσω>>."Το αλεύρι μου φάνηκε πολύ απλό για παιχνίδι. Τι να κάνω,τι να κάνω,βάζω το μπολ κάτω από τη βρύση και προσθέτω νερό.Πολύ νερό.
Μα πάλι μου φαίνονταν απλό το "μείγμα".
Μέσα στην αηδία που΄χα φτιάξει πρόσθεσα και λάδι..:redface:
Τώρα ήμουν άκρως ικανοποιημένη αφού είχα μπόλικο ζουμί.Το μπολ ήταν γεμάτο μέχρι πάνω.
Χαρούμενο,χαρούμενο πάω να βάλω το μπολ πάνω στο τραπέζι..
Έλα όμως που η γιαγιά είχε σφουγγαρίσει και δεν είχε στεγνώσει.Αποτέλεσμα χύθηκε όλο το "μείγμα" επάνω μου και στο πάτωμα..Εκείνη την ώρα μπήκε μέσα η γιαγιά και άρχισε να φωνάζει για αυτό που έκανα.:pfff:
Αφού έφαγα βρωμόξυλο (όσο μου έριξε αφού έτρεχα σαν Ροντ Ράννερ)μου είπε να μην ξαναπατήσω το ποδάρι μου στην κουζίνα.Ε,κάθε φορά που πήγαινα κάτω το ίδιο έκανα.:redface:

Είσαι διαολάκι ρε :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τώρα που είπατε για καφέδες θυμήθηκα αυτό.
Όταν ήμουν μικρή μ'άφηναν οι γονείς μου μ τη γιαγιά μου. Αυτή λόγω μεγάλης ηλικίας δεν μπορούσε να με απασχολήσει και ούτε να τρέχει από πίσω μου.:P
Μια φορά λοιπόν είχε πεταχτεί στο μανάβη να πάρει κάτι εγώ βρήκα ευκαιρία τρύπωσα στην κουζίνα και συγκεκριμένα στο ντουλάπι που είχε αλεύρια,ζάχαρες κλπ κλπ.Σαν καλό σπαστικό κοριτσάκι που ήμουν πήρα μία σακούλα με αλεύρι και την αδειάζω μέσα σε'να πελώριο μπολ που είχα βρει μπροστά μου.
"Ωραία είχα σκεφτεί,θα <<ζυμώσω>>."Το αλεύρι μου φάνηκε πολύ απλό για παιχνίδι. Τι να κάνω,τι να κάνω,βάζω το μπολ κάτω από τη βρύση και προσθέτω νερό.Πολύ νερό.
Μα πάλι μου φαίνονταν απλό το "μείγμα".
Μέσα στην αηδία που΄χα φτιάξει πρόσθεσα και λάδι..:redface:
Τώρα ήμουν άκρως ικανοποιημένη αφού είχα μπόλικο ζουμί.Το μπολ ήταν γεμάτο μέχρι πάνω.
Χαρούμενο,χαρούμενο πάω να βάλω το μπολ πάνω στο τραπέζι..
Έλα όμως που η γιαγιά είχε σφουγγαρίσει και δεν είχε στεγνώσει.Αποτέλεσμα χύθηκε όλο το "μείγμα" επάνω μου και στο πάτωμα..Εκείνη την ώρα μπήκε μέσα η γιαγιά και άρχισε να φωνάζει για αυτό που έκανα.:pfff:
Αφού έφαγα βρωμόξυλο (όσο μου έριξε αφού έτρεχα σαν Ροντ Ράννερ)μου είπε να μην ξαναπατήσω το ποδάρι μου στην κουζίνα.Ε,κάθε φορά που πήγαινα κάτω το ίδιο έκανα.:redface:

:hehe: :hehe: μου θυμησες αυτο που εκανα εγω στις ταβερνες:P αφου τελειωνε η σαλατα επερνα την σαλατιερα μαζι με το λαδι και εβαζα αλλαααατι, πιπεεεερι, λεμονι απο τις μεριδες κλπ:redface: και τα ανακατεβα ή με το πιρουνι μου ή με τις οδοντογλυφίδες.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Κι εγώ και έκοβα και λίγο από εκείνο το τραπεζομάντηλο που ήταν όλο χαρτί και το ανακάτευα μέσα στο υπόλοιπο μείγμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κι εγώ και έκοβα και λίγο από εκείνο το τραπεζομάντηλο που ήταν όλο χαρτί και το ανακάτευα μέσα στο υπόλοιπο μείγμα!
Αυτό νομίζω όλοι το κάναμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Καλά, αυτά τα χάρτινα τραπεζομάντηλα ντιπ άχρηστα:hehe:

Εγώ μικρός συνεχώς τα έσκιζα γιατί βαριόμουν τη ζωή μου, ενώ η μαμά έλεγε "Μη, Τζέι, μη". Λες και τα χρειάζονταν μετά οι μαγαζάτορες και δεν έπρεπε να τα χαλάσω:hehe: Α ρε μάνα:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλά, αυτά τα χάρτινα τραπεζομάντηλα ντιπ άχρηστα:hehe:

Εγώ μικρός συνεχώς τα έσκιζα γιατί βαριόμουν τη ζωή μου, ενώ η μαμά έλεγε "Μη, Τζέι, μη". Λες και τα χρειάζονταν μετά οι μαγαζάτορες και δεν έπρεπε να τα χαλάσω:hehe: Α ρε μάνα:'(
Χαχαχα και εμάς μας τα έλεγαν αλλά χαμπάρι εμείς :P

Δηλαδή καταστροφές εγώ και η φίλη μου όταν φεύγαμε το τραπεζομάντιλο εκεί που καθόμασταν ήταν σκισμένο και φυσικά οδοντογλυφίδες αλάτι πιπέρι εξαφανισμένα:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χάρτινα τραπεζομάντηλα :inlove:


Ακόμα και σήμερα δεν μπορώ να αντισταθώ σε ένα τρύπημα με την οδοντογλυφίδα :hehe: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Χάρτινα τραπεζομάντηλα :inlove:


Ακόμα και σήμερα δεν μπορώ να αντισταθώ σε ένα τρύπημα με την οδοντογλυφίδα :hehe: :redface:

:redface::redface::redface: μονο με τις οδοντογλυφιδες; και με το χερι ρε:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Και εγώ τα έκανα αυτά :hehe:
Καταπληκτικές νύκτες:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.

Μας επηρέαζε η πανσέληνος και το φεγγάρι γενικότερα μάλλον:hehe:
Πάντως το κοκτέιλ πιπεροαλατιού με λεμόνι :angel: και πολλά άλλα μέσα ήταν το αποκορύφωμα....:redface::angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
και γω εσκιζα τα χαρτινα τραπεζομαντηλα :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μας επηρέαζε η πανσέληνος και το φεγγάρι γενικότερα μάλλον:hehe:
Πάντως το κοκτέιλ πιπεροαλατιού με λεμόνι :angel: και πολλά άλλα μέσα ήταν το αποκορύφωμα....:redface::angel:

αχ κι εγω το εκανα αυτο :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ μικρή ήμουν τρομερά απρόσεχτη.Αποτέλεσμα; Που και που να σπάω κανένα βάζο της μαμάς.:redface:
Όταν λοιπόν η μαμά του έπαιρνε χαμπάρι μου έλεγε να πάω στο δωμάτιό μου. Εγώ με κλαμμένο βλέμμα της έλεγα "Μαααα,μαμάααααα. Δεν έκανα τίποτα."
Η μαμά μου από μικρή πάντοτε με πείραζε επειδή γούρλωνα τα μάτια μου.:redface:
Και με το ίδιο βλέμμα μου απαντούσε η μαμά: "Ναι μικρή σουσουρούδα. Πήγαινε τώρα να πας να πειράξεις και τις κατσαρόλες (με αυτές έπαιζα) και θα φας ξύλο.:redface:
Έπαιρνα ένα σνομπίστικο βλέμμα και πήγαινα στο δωμάτιό μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Εγώ μικρή ήμουν τρομερά απρόσεχτη.Αποτέλεσμα; Που και που να σπάω κανένα βάζο της μαμάς.:redface:
Όταν λοιπόν η μαμά του έπαιρνε χαμπάρι μου έλεγε να πάω στο δωμάτιό μου. Εγώ με κλαμμένο βλέμμα της έλεγα "Μαααα,μαμάααααα. Δεν έκανα τίποτα."
Η μαμά μου από μικρή πάντοτε με πείραζε επειδή γούρλωνα τα μάτια μου.:redface:
Και με το ίδιο βλέμμα μου απαντούσε η μαμά: "Ναι μικρή σουσουρούδα. Πήγαινε τώρα να πας να πειράξεις και τις κατσαρόλες (με αυτές έπαιζα) και θα φας ξύλο.:redface:
Έπαιρνα ένα σνομπίστικο βλέμμα και πήγαινα στο δωμάτιό μου.:P

Μόνο βάζα καλέ;;;εγώ έχω σπάσει ντουζίνες και ντουζίνες ποτήρια:whistle::whistle:
Αλλά έτσι όπως μας περιέγραψες την έκφραση σου τότε απλά
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top