Σκηνή ή σουίτα;

Μου αρέσει να κάνω διακοπές....

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 100)
  • Μόνο σε πολυτελή ξενοδοχεία με όλες τις ανέσεις μου

    Ψήφοι: 18 18.0%
  • Σε ξενοδοχεία ή ενοικιαζόμενα πιο οικονομικά

    Ψήφοι: 45 45.0%
  • Με την σκηνή μου όπου λάχει

    Ψήφοι: 26 26.0%
  • Συνήθως ακολουθώ αυτό που θέλουν οι πολλοί

    Ψήφοι: 11 11.0%

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Με τίποτα σε σκηνή, δεν νομίζω να άντεχα πάνω από μία μέρα
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Βέβαια η σκηνή έχει φάση για διανυκτέρευση κυρίως.
Ναι σιγουρα αλλιώς κάθεσαι και στην παραλία τη μέρα , είναι ανάγκη να βάλεις και σκηνή ; :P

Αλλά πιο πολύ γιατί αν είσαι σε μια παρέα με δωμάτιο , πας θάλασσα, μετά οι μισοί θέλουν να ετοιμαστούνε για να βγούνε μετά το βράδυ , οι άλλοι μισοί να κοιμηθούνε , άλλοι να βγούνε χωρίς να πάνε από το δωμάτιο για μπάνιο και ετοιμασία και χαλάει το κλίμα .
 

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Ναι σιγουρα αλλιώς κάθεσαι και στην παραλία τη μέρα , είναι ανάγκη να βάλεις και σκηνή ; :P

Αλλά πιο πολύ γιατί αν είσαι σε μια παρέα με δωμάτιο , πας θάλασσα, μετά οι μισοί θέλουν να ετοιμαστούνε για να βγούνε μετά το βράδυ , οι άλλοι μισοί να κοιμηθούνε και χαλάει το κλίμα .
δεν ξέρω μωρέ. Όλο που θυμάμαι νοσταλγικά από το ελεύθερο κάμπινγκ κάτι αιώνες πριν, είναι το μπιζέλι κάτω από το στρώμα και η επιφυλακή αμέσως πριν χαθώ στην ανυπαρξία. (Και το ας πούμε αντίδοτο της αγκαλιάς αλλά αυτό ξεφεύγει του θρεντ)
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
εγώ είμαι άνετη σε αυτό
Και σε σκηνή, αρκεί βέβαια να είναι σε οργανωμένο κάμπινγκ κι έτσι.
Αλλά και σε σουίτα θα καθόμουν (βέβαια το πιο πιθανό είναι το αιρβνβ της κυρας Βούλας παρά σε σουίτα λουξ)
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Σουίτα, όπως μου πρέπει, πλεμπαίοι. Το χω κανει και θα το ξανακανω.

Ο άνθρωπος πρέπει να τα σκάει στην σουιτάρα και σε φαγητάρες στο ταξίδι. Να τρωει σα ζωο και να κοιμαται σα ζωο, όχι να γυριζει πιο κουρασμενος απ οτι εφυγε προκειμενου να πει οτι εκανε κατι.
Ένα μέρος το καταλαβαίνεις όταν περπατάς πολύ πιστεύω και κάνεις πολλά πράγματα. Το να πας κάπου κ να κοιμάσαι όλη μέρα πιστεύω δεν έχει κ τόσο νόημα .



Όσο για το θέμα , κι εγώ δεν είμαι φαν του κάμπινγκ αλλά θα το δοκιμάσω σύντομα πρώτη φορά. Καλά θα πάει αυτό :)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Ένα μέρος το καταλαβαίνεις όταν περπατάς πολύ πιστεύω και κάνεις πολλά πράγματα.
Ναι προφανώς και ειδικα οταν πας σε μια ξενη πρωτευουσα και θες να δεις, ε θα την κυκλοφορήσεις, με 1 μέρα βόλτα και 9 μέρες υπνο δε θα δεις τίποτα.

Όμως εγω προτιμώ να μεταφράζω τις διακοπές ως χαλαρουιτα, παραλία, μπανάκια, μπαράκι, παγωτο, ποτάκι αραλίκι κλπ. Γι αυτο και γουσταρω τη δωματιάρα. Είμαι ρεμάλι τελείως, καλοπερασάκιας, ελάχιστη δυνατή αντίσταση.

Για έναν όμως που θα κάνει το Βαρσοβία Βροτσλαβ Κρακοβια και εχει μια βδομάδα, ε δε θα πει δε γαμιέται ασε να κοιμάμαι. Θέλει πόδι, θέλει αμάξι, θέλει όλα και συνηθως ενα ευπρεπές δωματιο σου αρκει, το καταλαβαίνω, απλα δεν συνηθιζω να ειμαι εγω αυτός.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top