Σκύλος ή γάτα;

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑ εσύ και το 99,9% των αντρών του κόσμου. Έξω η δε γυνή ίνα φοβήται τον άντρα και στο σπίτι ο δε ανήρ να φοβήται την παντόφλα. Ισχύει.

Ποιά παντόφλα αγόρι μου. Ποια παντόφλα παλικάρι μου. Η παντόφλα είναι για τους κούκους τους νεοφιλελέδες "ο κύριος της κυρίας, πήγα να πάρω τη βαφή σου απο το σουπερμάρκετ και δεν ήξερα αν θες Κόλεστον ή Βέλλα".

Εμένα έφτιαχνε κάτι στην κουζίνα η άλλη και της λέω "πόσο θέλει ακόμα;". Μου λέει "40 λεπτά"

Απάντηση: "Θα σε γαμήσω".

Πριν το καταλάβω μου χε δέσει τα χέρια πίσω απο την πλάτη και μου χε κλείσει το στόμα με το βρακί της.


Το φαί κάηκε στο τέλος.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μασάς με δέκα μασέλες και καταπίνεις με δέκα λαρύγγια!

Ο @hack3r θα έπιανε τα ψιλά νοήματα απο το πρώτο ποστ.

Από πιο ποστ;


Τα γατιά εγώ πάντως ποτέ δεν τα συμπάθησα, ειδικά τα σπιτικά. Ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου ήταν πάντα ο σκύλος. Συναισθηματικος, καλός και ενθουσιώδης. Εκπαιδευσιμος και εργατικός. Το γατί δε σε γουστάρει πραγματικά. Σε εκμεταλευται και που και που σου κι ένα ξεροκομματο τρυφερότητας για να είσαι hooked in. Master manipulator σε έχει πάντα στο περιθώριο. Πρέπει να γράψω κάποια στιγμή τις διαφορές των γατανθρωπων και των σκυλανθρωπων.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Άκουσε να δεις φίλε μου. Όταν υπάρχει μια γάτα στο σπίτι, μετατοπίζεται το κέντρο εξουσίας.

Αν η γάτα πεινάει, δεν πα να σε πιάνει νύστα 5 τη νύχτα, θα πας να της βάλεις να φάει.
Αν η γάτα θέλει να ανέβει στο κρεβάτι και να στο γεμισει τρίχες, θα της παραχωρήσεις ευγενικά πίσω το χώρο που σου επέτρεψε να ζεις και να ξαπλώνεις και θα ανέβει επάνω.
Αν η γάτα, καταστρέφει το χαλί, είναι σημάδι ότι ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΧΑΛΙΑ στο σπίτι ΤΗΣ που σου ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ να ζεις. Οπότε απλά δεν θα βάλεις ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΧΑΛΙΑ.


Είμαι δούλος στα μικρά τρυφερά του πατουσάκια...

Η γατα ειναι θρησκεια !!!! 🙏🙏🙏
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα γατιά εγώ πάντως ποτέ δεν τα συμπάθησα, ειδικά τα σπιτικά. Ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου ήταν πάντα ο σκύλος. Συναισθηματικος, καλός και ενθουσιώδης. Εκπαιδευσιμος και εργατικός. Το γατί δε σε γουστάρει πραγματικά. Σε εκμεταλευται και που και που σου κι ένα ξεροκομματο τρυφερότητας για να είσαι hooked in. Master manipulator σε έχει πάντα στο περιθώριο. Πρέπει να γράψω κάποια στιγμή τις διαφορές των γατανθρωπων και των σκυλανθρωπων.

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΓΑΤΙΑ!!!
Το καταλάβαμε ότι συμπαθείς τα σκυλιά επειδή σε πιάνει το κυριαρχικό σου και όπως θα ήθελες με το σπαθί το χέρι να κυριαρχούσες των λιγότερο ικανών από σένα στη μάχη και μετά με δόξα και τιμή να γλεντούσες τα ματωμένα λάφυρα, έτσι θέλεις να κυριαρχείς και στο κατοικίδιό σου.
΄Οχι αγαπητέ, να επιλέξεις τα δύσκολα!
Να διαλέξεις τις γάτες που είναι ανεξάρτητες, ανεξέλεγκτες, μη χειραγωγήσιμες, απαιτητικές, άγριες, απόμακρες, μυστηριώδεις, αλλοπρόσαλλες, ιδιόρρυθμες, περίεργες, απρόβλεπτες, προκλητικές, επιθετικές, παρορμητικές, ευερέθιστες...
Να επιλέξεις ένα κατοικίδιο που θα το έχεις ανάγκη εσύ και όχι αυτό εσένα!
Για να σε δω, άξιε πολεμιστή μπορείς να τα βγάλεις πέρα;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Από πιο ποστ;


Τα γατιά εγώ πάντως ποτέ δεν τα συμπάθησα, ειδικά τα σπιτικά. Ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου ήταν πάντα ο σκύλος. Συναισθηματικος, καλός και ενθουσιώδης. Εκπαιδευσιμος και εργατικός. Το γατί δε σε γουστάρει πραγματικά. Σε εκμεταλευται και που και που σου κι ένα ξεροκομματο τρυφερότητας για να είσαι hooked in. Master manipulator σε έχει πάντα στο περιθώριο. Πρέπει να γράψω κάποια στιγμή τις διαφορές των γατανθρωπων και των σκυλανθρωπων.


Μη σε ξαναδω όμως να συγκρίνεις λευκή-μαύρη φυλή, γενετικά χαρακτηριστικά και ανωτερότητες ως άλλος Μένγκελε γιατί θα σου θυμίσω αυτό το ποστ όπου είχες να διαλέξεις μεταξύ του path of least resistance (το σκυλο) και του κοπιαστικού δρόμου της γάτας, και διάλεξες το πρώτο.

Εχεις βρει τη λύση στο αίνιγμα της φυλής, στο αίνιγμα της Ανθρωπότητας, στη μόλυνση του Περιβάλλοντος, στην τρύπα του Όζοντος, στο κβαζαρ του Ε Ηριδανού, τη διχοτόμηση στα γονίδια των Αβορίγινων της Δυτικής Παπούα Νεα Γουινέα....

...αλλά όταν το σκατόφτυαρο φτάσει στη ρίζα, διαλέγεις ΣΚΥΛΟ.

Σκύλο, ο μεσοαστούλης ρε φίλε. Το μισθούλη, 9 με 5, την αγγουρογυναικούλα να του μαγειρεύει και το σκυλάκο να τον βγαζει βόλτα και να του κάνει "χα χα μπαμπάκο ήρθες, τάισε με κροκέτα, αλλά και να με ταίσεις φύκια πάλι θα σ αγαπώ"

Το σκύλο ρε φίλε που να του αφήσεις 1 βουνό φαί, θα το φάει, θα ξεράσει, και θα προσπαθήσει να το ξαναφάει. Ταιριαστά IQ με τον ιδιοκτήτη.


Η γάτα αγόρι μου είναι αλήτισσα ψυχή. Είναι γι αυτούς που ξέρουν να ζουν τη ζωή με πάθος, ρίσκο, συγκίνηση.


Δεν είναι για σένα η γάτα. Και κυρίως, δεν είσαι εσυ για τη γάτα.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Το έχετε φιλοσοφήσει πάρα πολύ οι γατόφιλοι :P

1596373443068.png

Η καλύτερη επιλογή είναι αυτή. 2 σε 1 ! :D
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Το έχετε φιλοσοφήσει πάρα πολύ οι γατόφιλοι :P

View attachment 70387
Η καλύτερη επιλογή είναι αυτή. 2 σε 1 ! :D


Κοίτα ρε, αμα δεις τη φάτσα τους, ο σκύλος είναι σαν καθυστερημένος και η γατα είναι σαν ξυνοκώλης κομπλεξικός.

Γι αυτο ο χάκερ διαλέγει σκυλο κι εγω γάτα.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Πάντως, έχοντας κατά καιρούς και τα δύο ζώα στο σπίτι - είτε ως κατοικίδια είτε ως φιλοξενούμενα - μπορώ να πω ότι οι γάτες είναι πιο πλούσιες σε συναισθήματα από τους σκύλους. Και θα σε αντιπαθήσουν, και θα σου εκδηλώσουν την αδιαφορία τους, και θα σε αγαπήσουν και απ' όλα. Ενώ τα σκυλάκια, καλά, χρυσά αλλά δεν ξέρουν να κάνουν και κάτι άλλο από το να σε αγαπάνε. Οπότε, σε αγαπάνε πραγματικά, όταν δεν έχουν άλλη επιλογή;

Όλα τα παραπάνω στα πλαίσια της αμπελοφιλοσοφίας, πάντα. :Ρ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Πάντως, έχοντας κατά καιρούς και τα δύο ζώα στο σπίτι - είτε ως κατοικίδια είτε ως φιλοξενούμενα - μπορώ να πω ότι οι γάτες είναι πιο πλούσιες σε συναισθήματα από τους σκύλους. Και θα σε αντιπαθήσουν, και θα σου εκδηλώσουν την αδιαφορία τους, και θα σε αγαπήσουν και απ' όλα. Ενώ τα σκυλάκια, καλά, χρυσά αλλά δεν ξέρουν να κάνουν και κάτι άλλο από το να σε αγαπάνε. Οπότε, σε αγαπάνε πραγματικά, όταν δεν έχουν άλλη επιλογή;

Όλα τα παραπάνω στα πλαίσια της αμπελοφιλοσοφίας, πάντα. :Ρ


Εχεις να προσφέρεις κύριε τίποτα στη συζήτηση πέρα απο αμφιβολίες; :devil:
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Καλά είναι τα γατάκια, σκυλάκια, πιγκουινάκια, καμηλοπαρδάλεις, ιαγουάροι και όλα τα ζωντανά αλλά για μέσα στο σπίτι δεν θα έβαζα τίποτα. Το τρίχωμα, οι ζημιές που κάνουν είναι αρκετά για να μην αποκτήσω τίποτα από αυτά. :P

[Ένας γνωστός μου στην Ελλάδα, αγόρασε χθες φίδι αρκετά μεγάλο που μού το έστειλε σε βίντεο].
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.

Asha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Asha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Υποστήριζα για χρόνια τους σκύλους σε αυτή την διαμάχη μέχρι που πήρε ο αδερφός μου σκύλο και είδα από κοντά πόσο βλαμμένο είναι. Έχω δει πολύ καλύτερα δείγματα από του αδερφού μου ομολογώ, το δικό μας βγήκε λίγο καμομαθημενο, έχει λίγο παραπάνω αγάπη στους ιδιοκτήτες της από το νορμάλ. Επίσης αντιλήφθηκα πως δεν θα μπορούσα ποτέ να ξυπνάω για να βγάζω βόλτα τον σκύλο.
Περίπου εκείνη την περίοδο ήρθε μια γάτα και μπήκε σπίτι μου με το έτσι θέλω και αποφάσισε πως της αρέσει και θα είναι τακτική επισκέπτρια. Κάπως έτσι βρέθηκα με γάτα. Αρχικά μάλιστα είχαν έρθει δύο γάτες σπίτι μου, αλλά το παιδί μου έδιωξε την άλλη γιατί δεν ανεχόταν άλλες γάτες σπίτι της.
Έρχεται οποτε θέλει εκείνη, τρωει και αυτό που της βάζω και κλέβει και από τα άλλα αδέσποτα της γειτονιάς με το έτσι θέλω, φεύγει οποτε θέλει εκείνη και φυσικά με ξυπνάει αν τυχόν θελήσει να φάει μέσα στην νύχτα. Αν είναι έξω και θέλει να φάει απλά κάθεται και φωνάζει όλη νύχτα μέχρι να της ανοίξω. Καμιά φορά φωνάζει και χωρίς λόγο, έτσι για να δει αν είμαι σπίτι ή να με ενημερώσει πως πέρασε από δω.
Ξέρω όμως πως αν τυχόν λείψω διακοπές, το παιδί μου θα επιβιώσει μια χαρά, θα συνεχίσει να κλέβει το φαι από τα άλλα αδέσποτα όπως κάνει καθημερινά έτσι κι αλλιώς. Κυνηγάει κιόλας, μου φέρνει και δώρο σκοτωμένα πουλιά και ποντίκια.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Υποστήριζα για χρόνια τους σκύλους σε αυτή την διαμάχη μέχρι που πήρε ο αδερφός μου σκύλο και είδα από κοντά πόσο βλαμμένο είναι. Έχω δει πολύ καλύτερα δείγματα από του αδερφού μου ομολογώ, το δικό μας βγήκε λίγο καμομαθημενο, έχει λίγο παραπάνω αγάπη στους ιδιοκτήτες της από το νορμάλ. Επίσης αντιλήφθηκα πως δεν θα μπορούσα ποτέ να ξυπνάω για να βγάζω βόλτα τον σκύλο.
Περίπου εκείνη την περίοδο ήρθε μια γάτα και μπήκε σπίτι μου με το έτσι θέλω και αποφάσισε πως της αρέσει και θα είναι τακτική επισκέπτρια. Κάπως έτσι βρέθηκα με γάτα. Αρχικά μάλιστα είχαν έρθει δύο γάτες σπίτι μου, αλλά το παιδί μου έδιωξε την άλλη γιατί δεν ανεχόταν άλλες γάτες σπίτι της.
Έρχεται οποτε θέλει εκείνη, τρωει και αυτό που της βάζω και κλέβει και από τα άλλα αδέσποτα της γειτονιάς με το έτσι θέλω, φεύγει οποτε θέλει εκείνη και φυσικά με ξυπνάει αν τυχόν θελήσει να φάει μέσα στην νύχτα. Αν είναι έξω και θέλει να φάει απλά κάθεται και φωνάζει όλη νύχτα μέχρι να της ανοίξω. Καμιά φορά φωνάζει και χωρίς λόγο, έτσι για να δει αν είμαι σπίτι ή να με ενημερώσει πως πέρασε από δω.
Ξέρω όμως πως αν τυχόν λείψω διακοπές, το παιδί μου θα επιβιώσει μια χαρά, θα συνεχίσει να κλέβει το φαι από τα άλλα αδέσποτα όπως κάνει καθημερινά έτσι κι αλλιώς. Κυνηγάει κιόλας, μου φέρνει και δώρο σκοτωμένα πουλιά και ποντίκια.

Δεν είναι γατί αυτό. Ο Παλαιοκώστας είναι.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως, έχοντας κατά καιρούς και τα δύο ζώα στο σπίτι - είτε ως κατοικίδια είτε ως φιλοξενούμενα - μπορώ να πω ότι οι γάτες είναι πιο πλούσιες σε συναισθήματα από τους σκύλους. Και θα σε αντιπαθήσουν, και θα σου εκδηλώσουν την αδιαφορία τους, και θα σε αγαπήσουν και απ' όλα. Ενώ τα σκυλάκια, καλά, χρυσά αλλά δεν ξέρουν να κάνουν και κάτι άλλο από το να σε αγαπάνε. Οπότε, σε αγαπάνε πραγματικά, όταν δεν έχουν άλλη επιλογή;

΄Αλλο αγάπη, άλλο υποταγή!
Είχα πάει χθες το βράδυ μια βόλτα με τα πόδια.
΄Εχω πάντα στην τσέπη μου ένα σακουλάκι με ξηρά τροφή επειδή λυπάμαι τα αποστεωμένα ζωάκια και όταν τα βρίσκω θέλω να έχω μια μπουκιά να τους δώσω.
Δεν συνάντησα γατιά και εκεί που κάθισα ήταν μια κοπελιά με σκύλο.
Τη ρώτησα αν μπορώ να του δώσω λίγη ξηρά τροφή και συμφώνησε.
Το τι έκανε ο σκύλος από τη χαρά του δεν λέγεται!
Να μου τρίβεται, να με γλείφει, να με κοιτά στα μάτια με λατρεία, είδα κι έπαθα να καταφέρω να φύγω.
Γυρνάω σπίτι, έξαλλος ο Τουλούζ!
Να με μυρίζει, να μου νιαουρίζει άγρια, να μου δείχνει τα δόντια του...
Τι να κάνω έβαλα τα ρούχα που φορούσα στο πλυντήριο να μην μυρίζει τη μυρωδιά του σκύλου.
Εν τω μεταξύ πιο καλομαθημένο γατί απ΄αυτό, δεν υπάρχει!
Ο,τι θέλει με κάνει και ο,τι καλύτερο μπορώ να του προσφέρω, του το προσφέρω!
Κι όμως μια "ατασθαλία" από μέρους μου ήταν ικανή να τον φέρει ένα βήμα πριν να μου επιτεθεί!
΄Οπως καταλαβαίνεις μιλάμε για μια σχέση πάθους!:D
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,809 μηνύματα.
Ομολογουμένως οι γάτες είναι πιο εξελιγμένες ψυχές, αλλά κι εγώ σαν μέτριος και μετρίου IQ λατρεύω σκυλιά!! :shablon_03:
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Παιδιά δεν χρειάζεται διχασμός!! :lol:
Όλα τα ζωάκια τα σεβόμαστε και τα φροντίζουμε!
Να μην ξεχνάμε ποτέ τα αδέσποτα που δεν έχουν την τύχη της φροντίδας και της αγάπης.

Τώρα ο καθένας μας επιλέγει ανάλογα με τις προτιμήσεις του το κατοικίδιο που θα έχει.

Προσωπικά είμαι cat person και μάλιστα με πολλούς γατομπελάδες τριγύρω μου!
Αλλά συμπαθώ και τα σκυλιά!! Είναι ψυχούλες! (Εκτός από κάτι αγριεμένα που τα τρέμω)
Έχω φροντίσει κατα καιρούς αδέσποτα σκυλάκια και τα έχω στην ψυχή μου αν και έχουν χαθεί χρόνια τώρα.

Η αδυναμία μου όμως είναι οι γάτες!:kitty:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Ομολογουμένως οι γάτες είναι πιο εξελιγμένες ψυχές, αλλά κι εγώ σαν μέτριος και μετρίου IQ λατρεύω σκυλιά!! :shablon_03:

Άσε το παράπονο ρε και παραδέξου το επιτέλους. Πάντα γάτα ήθελες. :bleh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η αδυναμία μου όμως είναι οι γάτες!:kitty:

Θα τα πάμε καλά.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι γατοφιλα παιδιά μου, ναι όπως τα λέτε ακριβώς είναι τα πράγματα.

Μη σε ξαναδω όμως να συγκρίνεις λευκή-μαύρη φυλή, γενετικά χαρακτηριστικά και ανωτερότητες ως άλλος Μένγκελε γιατί θα σου θυμίσω αυτό το ποστ όπου είχες να διαλέξεις μεταξύ του path of least resistance (το σκυλο) και του κοπιαστικού δρόμου της γάτας, και διάλεξες το πρώτο.

Εχεις βρει τη λύση στο αίνιγμα της φυλής, στο αίνιγμα της Ανθρωπότητας, στη μόλυνση του Περιβάλλοντος, στην τρύπα του Όζοντος, στο κβαζαρ του Ε Ηριδανού, τη διχοτόμηση στα γονίδια των Αβορίγινων της Δυτικής Παπούα Νεα Γουινέα....

...αλλά όταν το σκατόφτυαρο φτάσει στη ρίζα, διαλέγεις ΣΚΥΛΟ.

Σκύλο, ο μεσοαστούλης ρε φίλε. Το μισθούλη, 9 με 5, την αγγουρογυναικούλα να του μαγειρεύει και το σκυλάκο να τον βγαζει βόλτα και να του κάνει "χα χα μπαμπάκο ήρθες, τάισε με κροκέτα, αλλά και να με ταίσεις φύκια πάλι θα σ αγαπώ"

Το σκύλο ρε φίλε που να του αφήσεις 1 βουνό φαί, θα το φάει, θα ξεράσει, και θα προσπαθήσει να το ξαναφάει. Ταιριαστά IQ με τον ιδιοκτήτη.


Η γάτα αγόρι μου είναι αλήτισσα ψυχή. Είναι γι αυτούς που ξέρουν να ζουν τη ζωή με πάθος, ρίσκο, συγκίνηση.


Δεν είναι για σένα η γάτα. Και κυρίως, δεν είσαι εσυ για τη γάτα.

Path of least resistance λεει ό άλλος ο ξινοκωλης, που έχει να επιλέξει ανάμεσα στον αρχέγονο παιδικό φίλο, που ήταν πάντα μαζί του, που θυσίασε άπειρες φορές την ζωή του πάντα πρόθυμα και πότε γκρινιαζοντας, είτε προστατευοντας το βίος του από λύκους και αρκούδες, είτε προστατευοντας τα παιδιά του από ανθρώπινα και μη αρπακτικά, είτε προστατευοντας τον ίδιο στο πεδίο της μάχης, και στο γατί, που έχει συμπεριφορά ψηλομύτας γκόμενάς που την μια είναι ζέστη και την άλλη κρύο ανάλογα το πως ξύπνησε και σε έχει στο κάτσε σήκω ανάλογα με το ποσό attention θέλει εκείνη τη στιγμή και επιλέγει το γατί!

Οχι αγόρι μου, δεν θα αγνοήσουμε εμείς το φίλο για να εκπλήρωσεις εσύ τις simp ονειροξεις σου. Θα τον τιμάμε και θα τον επιλέγουμε μέχρι τέλους και δεν μας ενδιαφέρει διόλου αν είναι λαιμαργος, ενθουσιώδης, καλός και δείχνει χαζούλης, διότι δεν είναι καθόλου, το iq του το δείχνει στην πράξη όταν φερμαρει το θύραμα και συνεργάζεται άψογα με τους άλλους για το παγιδεύσει ακριβώς στην θέση που πρέπει για να το σκοτώσεις ή όταν επιδεικνύει απόλυτη πειθαρχία, αυτόσυγκράτηση και σοβαρότητα όταν λειτουργεί ως τα μάτια και ο οδηγός ενός τυφλού.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΓΑΤΙΑ!!!
Το καταλάβαμε ότι συμπαθείς τα σκυλιά επειδή σε πιάνει το κυριαρχικό σου και όπως θα ήθελες με το σπαθί το χέρι να κυριαρχούσες των λιγότερο ικανών από σένα στη μάχη και μετά με δόξα και τιμή να γλεντούσες τα ματωμένα λάφυρα, έτσι θέλεις να κυριαρχείς και στο κατοικίδιό σου.
΄Οχι αγαπητέ, να επιλέξεις τα δύσκολα!
Να διαλέξεις τις γάτες που είναι ανεξάρτητες, ανεξέλεγκτες, μη χειραγωγήσιμες, απαιτητικές, άγριες, απόμακρες, μυστηριώδεις, αλλοπρόσαλλες, ιδιόρρυθμες, περίεργες, απρόβλεπτες, προκλητικές, επιθετικές, παρορμητικές, ευερέθιστες...
Να επιλέξεις ένα κατοικίδιο που θα το έχεις ανάγκη εσύ και όχι αυτό εσένα!
Για να σε δω, άξιε πολεμιστή μπορείς να τα βγάλεις πέρα;

Άλλη γκαου από εδώ, καθόλου περίεργο που την ελκύει ένα ον που φέρει όλα τα σημάδια ατόμου με ναρκσισσιστικη διαταραχή προσωπικότητας. Κάτσε και προσκύνα τον γάτο αφεντη σου σαν καλή γυναικούλα και μη τολμήσεις να μου ξαναγράψεις για αξιοπρεπείς και φεμινισμούς σε κανένα ποστ γιατι οι μάσκες πέσανε.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
το iq του το δείχνει στην πράξη όταν φερμαρει το θύραμα


Φίλε αμα είσαι κακεντρεχής σπανομαρίας Βησσαρίων του πεσσιμισμού και θιασώτης της ρουφοκοιλίασης, λογικό είναι να βλέπεις τη γάτα ως κατσεσήκωλο ατενσιονχοριλίκι.

Δεν έχεις δει το δεος στα μάτια της γάτας μου, όταν τραβάω πολλά κυβικά αέρα μέσα μου με μια τεράστια εισπνοή (την έχει ταυτίσει με τα προεόρτια του φτερνίσματος και τρέχει να κρυφτεί).

Δεν έχεις δει την πειθαρχία της στο πρώτο "ταχριστάσουμέσα" με γρεζωτή βαριά φωνή πρωινιάτικο όταν θέλω να πιω καφέ και τριγυρνάει το συννεφένιο κωλί του παντού εκτός απο κει που του δείχνω.

Και τέλος δεν έχεις δει κάθε φορά που του βάζω φαγητό, έρχεται πρώτα και με περιμένει στην καρέκλα του γραφείου για 10 λεπτά αγκαλιάς και ΜΕΤΑ πάει και το τρώει.

Αγάπα το σκύλο σου που το δείχνει το IQ στην πράξη απλά και μόνο επειδή φερμάρει το ΘΗ-ΘΗ-ΗΤΑ-ΘΗΡΑΜΑ ΛΑΘΕΜΕΝΕ ΣΠΑΝΟΜΑΡΙΑ ΒΗΣΣΑΡΙΩΝ, δεν είναι ΘΥΡΩΡΟΣ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΘΥΡΑ 13...

Ετσι, βγάζει υγρά το παχυπούλι του και έχει IQ...
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Πάντως, αν θέλετε κατοικίδιο με ολοκληρωμένη προσωπικότητα, πάρτε παπαγάλο που μιλάει. Ο δικός μου όταν πάω ν'ανοιξω το κουτί με τα φυστίκια, το καταλαβαίνει κατευθείαν και αρχίζει να λέει γλυκουλικα "μπαμπάααα..." (ναι δεν ξέρει άλλα μέλη της οικογένειας) και άμα δεν του δώσω αρχίζει να φωνάζει πιο απαιτητικά και στο τέλος να κράζει. Όταν θέλει χαδακια, έρχεται, σκύβει το κεφάλι του και λέει "γουτσου γουτσου". Όταν ακούει γαβγισματα απ τη γειτονιά λέει "νιαουυυ", όταν ακούει κλειδιά (είτε όταν μπαίνουμε είτε πριν φύγουμε) φωνάζει "γειααα γεια σουυυ" και όταν βλέπει να σκουπιζουμε κάτι κάνει τον ήχο που κάνει το χαρτί όταν σκουπίζεις τα τζάμια με αζαξ (όντως). Όταν του τραγουδάμε, λέει τραγουδιστά "λαλαλαα λαλα" και "σκοπαπααακια πααα" (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό). Όταν κράζει και του φωνάξουμε, κάνει παρατήρηση στον εαυτό του και λέει "έλα σταμάτα" ή "έλα ρε Κοκούλη" (τον λένε Κόκο). Επίσης μιμείται όλες τις ομιλίες και τα γέλια. Δε λέει ακριβώς τα ίδια, αλλά αντιγράφει το ύφος και τον ρυθμό της φωνής. Είναι πανέξυπνα τα άτιμα, αλλά θέλουν να τους αφιερώνεις πολύ χρόνο.

ΥΓ: Ξέχασα να πω, πως όταν έχει τα νεύρα του, αρχίζει να ψιθυρίζει "μαλάκα, μαλάκακα, μαλακάκακα" και κάπου εκεί πεθαίνουμε στα γέλια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top