Στις κεντρικές συνοικίες της Αθήνας

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ωραίος δρόμος για όσους έχουν περάσει είναι πέρα από τη Συγγρού και Κηφισιας ο μεγάλος το Ποτάμι που λέγεται που εκεί ξεκινάς από Φάληρο και φτάνεις μέχρι Ίλιον.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καρέας αν και πολύ ερημιά, μου αρέσει αρκετά για περπάτημα
Ναι συμφωνώ. Είναι με τι θα το συνδέσεις.
Κι εκεί έχει ωραία θέα για περπάτημα ναι εννοείται.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,122 μηνύματα.
Πολύ ωραία επίσης Μετς, Παγκράτι. Πηγαίνω για γυμναστική και τρέξιμο αρκετά συχνά πάνω από το Καλλιμάρμαρο
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Πολύ ωραία επίσης Μετς, Παγκράτι. Πηγαίνω για γυμναστική και τρέξιμο αρκετά συχνά πάνω από το Καλλιμάρμαρο
Α πολύ ωραία γειτονιά κι εκεί ναι όντως.
Οπως και να πας περπατώντας από Λυκαβηττό και να φτάσεις Εξάρχεια ας πούμε
Ξέρω είναι μακριά το έχω κάνει με τα πόδια.
Γενικά μαρεσει το περπάτημα.
Και μαρέσει όπως είπα να βλέπω γειτονιές και στέκια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πολύ ωραία επίσης Μετς, Παγκράτι. Πηγαίνω για γυμναστική και τρέξιμο αρκετά συχνά πάνω από το Καλλιμάρμαρο
Μου θυμισες που Θεσσαλονίκη ξεκινούσα από την αρχή της Εθνικής Αμύνης εκεί έμενα τότε και πήγαινα ποδαράτη μέχρι Λευκό Πύργο 😂😂 συγνώμη πήγα αλλού.

Το περπάτημα είναι ωραίο όντως.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,122 μηνύματα.
Α πολύ ωραία γειτονιά κι εκεί ναι όντως.
Οπως και να πας περπατώντας από Λυκαβηττό και να φτάσεις Εξάρχεια ας πούμε
Ξέρω είναι μακριά το έχω κάνει με τα πόδια.
Γενικά μαρεσει το περπάτημα.
Και μαρέσει όπως είπα να βλέπω γειτονιές και στέκια.
Και εγώ από Γκύζη, πηγαίνω συχνά περπατώντας Λυκαβηττό
 

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Yποβαθμίστηκε η Αλεξάνδρας; Μωρέ μπράβο, πως δεν το είδα τα τελευταία 22 χρόνια που μένω εκεί.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,122 μηνύματα.
Yποβαθμίστηκε η Αλεξάνδρας; Μωρέ μπράβο, πως δεν το είδα τα τελευταία 22 χρόνια που μένω εκεί.
Καλούτσικα είναι η Αλεξάδρας, μέχρι Γκύζη καλά είναι. Από εκεί και κάτω ξεκινάει η πραγματική υποβάθμιση
 

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Καλά είναι όπου αντέχει να πληρώνει το νοίκι η τσέπη του καθενός.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Και εγώ Γκύζη μένω,
Μια φορά πέρασα περπατώντας από Αμπελόκηποι στη Αλεξάνδρας και άλλη φορά είχα περάσει με το λεωφορείο 224 ανεβαίνοντας προς το Πολυγώνο, τι ανηφόρες είναι αυτές και τα πολλά σκαλάκια, μου άρεσε σχετικά η περιοχή αλλά δεν θα έμενα σε περιοχή με πολλά σκάλια. Και εγώ μένω σε ανηφόρα αλλά παλεύεται.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,122 μηνύματα.
Μια φορά πέρασα περπατώντας από Αμπελόκηποι στη Αλεξάνδρας και άλλη φορά είχα περάσει με το λεωφορείο 224 ανεβαίνοντας προς το Πολυγώνο, τι ανηφόρες είναι αυτές και τα πολλά σκαλάκια, μου άρεσε σχετικά η περιοχή αλλά δεν θα έμενα σε περιοχή με πολλά σκάλια. Και εγώ μένω σε ανηφόρα αλλά παλεύεται.
Η αλήθεια είναι πως η περιοχή αυτή είναι αρκετά ανηφορική
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Μιλάτε για ανηφόρες ρε γατάκια, που να μένατε σε βουνό-πρόποδες
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Yποβαθμίστηκε η Αλεξάνδρας; Μωρέ μπράβο, πως δεν το είδα τα τελευταία 22 χρόνια που μένω εκεί.
ναι υποβαθμιστηκε τη θυμαμαι αλλιως οπως και την Πατησιων,τωρα ειναι σαν να πηγαινεις σε αλλη γειτονια συγκριτικα με οσες αναφεραμε.Εκτος κι αν λατρευεις τα Εξαρχεια οποτε θελω να πω δεν εντοπιζεις τη διαφορά.
Θυμαμαι κατεβαινα Πεδιον Αρεως και Πατησιων εκει που ηταν τα μαγαζια ως παιδι ετσι?
Και τωρα ναι καμια σχεση.
Καλούτσικα είναι η Αλεξάδρας, μέχρι Γκύζη καλά είναι. Από εκεί και κάτω ξεκινάει η πραγματική υποβάθμιση
ειδικα ακριβως οταν προλαβες το Πεδιον εκει μεσα στους ναρκομανεις και γυρω εκει Μουστοξυδη και κατω απο την Αλεξανδρας εκει Ιουλιανου και ακριβως πισω στα γυρω στενα ε οχι και δεν αλλαξε βρε @Mhtrogoal !
Εδω περπατουσα την Ιπποκρατους και εκει γυρω και μιλω για οταν την προλαβα με τα περισσοτερα μαγαζια ανοιχτα,τωρα εχουν κλεισει και ειναι ξενοικιαστα. Οπως γενικα το βλεπεις σε πολλες γειτονιες να ερημωνουν απο εμπορικη ζωη.
Αλλα ιδια οχι δεν ειναι καμια σχεση. Και ηταν επομενο να αλλαξει,δεν ειμαι εναντια στην αλλαγη,στην υποβαθμιση λιγο καπου με στεναχωρει αν θες γιατι βλεπεις καποιες περιοχες να γκετοποιουνται και αυτες ειναι εκει οι γυρω απο την Ομονοια σωκρατους ευριπιδου κλπ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μιλάτε για ανηφόρες ρε γατάκια, που να μένατε σε βουνό-πρόποδες
εχω μεινει στου Γκυζη που για να κατεβεις εκει εκανες τσουληθρα και εβγαινες Αλεξανδρας γηπεδο Παναθηναικου με τη μια :hehe: τοσο ανηφορα μιλαμε,ενταξει δεν το συμπαθησα ποτε ειναι τερμα αβολο για ψωνια για παρκινγκ.Ωραια γειτονια μεν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μια φορά πέρασα περπατώντας από Αμπελόκηποι στη Αλεξάνδρας και άλλη φορά είχα περάσει με το λεωφορείο 224 ανεβαίνοντας προς το Πολυγώνο, τι ανηφόρες είναι αυτές και τα πολλά σκαλάκια, μου άρεσε σχετικά η περιοχή αλλά δεν θα έμενα σε περιοχή με πολλά σκάλια. Και εγώ μένω σε ανηφόρα αλλά παλεύεται.
ωραιο το Πολυγωνο ναι καλα ειναι οπου εχει συνηθισει κανεις.Αλλος του αρεσουν τα προαστια και αλλος προτιμαει την Ομονοια.
Εχει ωραιες γειτονιες ναι.
Αλλα αυτες οι ανηφορικες ειναι τερμα αβολες δεν μπορεις να παρκαρεις αν εχεις ψωνια κανεις μαραθωνιο καθε φορα :D
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,122 μηνύματα.
εχω μεινει στου Γκυζη που για να κατεβεις εκει εκανες τσουληθρα και εβγαινες Αλεξανδρας γηπεδο Παναθηναικου με τη μια :hehe: τοσο ανηφορα μιλαμε,ενταξει δεν το συμπαθησα ποτε ειναι τερμα αβολο για ψωνια για παρκινγκ.Ωραια γειτονια μεν.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα...τώρα που μένω σα φοιτητής Γκύζη τα ίδια βιώνω
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,122 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αθηναϊκή Ριβιέρα (Βουλιαγμένη, Βάρη, Βούλα, μέχρι Σούνιο) ότι καλύτερο... Βουλιαγμένη ειδικά για καμιά βάφλα/ κάνα παγωτό καλοκαιράκι
κι εμενα μαρεσουν αυτες οι περιοχες ειδικα το καλοκαιρι σε αυτα τα στεκια και το χειμωνα ειναι ωραιες οι παραθαλασσιες βολτες.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,122 μηνύματα.
Ποια η γνώμη σας για Ανθούπολη, Κηπούπολη; Δεν τα έχω εξερευνήσει ακόμα..
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ποια η γνώμη σας για Ανθούπολη, Κηπούπολη; Δεν τα έχω εξερευνήσει ακόμα..
Το Περιστέρι μοιάζει με Αιγάλεω αν περάσεις .Ως προς τις πολυκατοικίες και τις γειτονιές κάπως.Πυκνοκατοικημενο ναι. Έχει ωραία στέκια για φαγητό διασκέδαση και καταστήματα.Και παρκακια.
Που λίγο πολύ τα βρίσκεις και στην υπόλοιπη Αθήνα.
Εμένα μου άρεσε η βόλτα μπορώ να πω.
Έχει λαϊκές γειτονιές γι'αυτό είπα σαν Αιγάλεω.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,122 μηνύματα.
Μία πολύ ωραία συνοικία, αν και δε πιάνεται στον αστικό ιστό της Αθήνας, είναι το Ηράκλειο, η πλατεία δηλαδή, με τα καφέ έξω από τον ηλεκτρικό
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μία πολύ ωραία συνοικία, αν και δε πιάνεται στον αστικό ιστό της Αθήνας, είναι το Ηράκλειο, η πλατεία δηλαδή, με τα καφέ έξω από τον ηλεκτρικό
το Νεο Ηρακλειο ναι εχει ωραιες γειτονιες και σπιτια με αυλες που δεν το βλεπεις αυτο στην κεντρικη Αθηνα μονο σε Αργυρουπολη και περα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top