Στις κεντρικές συνοικίες της Αθήνας

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,148 μηνύματα.
Απλά ο ηλεκτρικός λίγο ίσως να υποβαθμίζει κάπως αυτές τις περιοχές και τις αδικεί ουσιαστικά.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Απλά ο ηλεκτρικός λίγο ίσως να υποβαθμίζει κάπως αυτές τις περιοχές και τις αδικεί ουσιαστικά.
Ισως ναι αλλα δεν φταιει τοσο ο ηλεκτρικος μονο πιστευω για την υποβαθμιση γενικα του κεντρου
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,148 μηνύματα.
Ισως ναι αλλα δεν φταιει τοσο ο ηλεκτρικος μονο πιστευω για την υποβαθμιση γενικα του κεντρου
Πιστεύω γενικά από Ομόνοια μέχρι Άνω Πατήσσια, στους σταθμούς αυτούς του ηλεκτρικού του κέντρου δηλαδή, υπάρχει μεγάλη υποβαθμιση...από εκεί και πέρα όσο απομακρύνεσαι είναι πιο ήσυχες περιοχές.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Πιστεύω γενικά από Ομόνοια μέχρι Άνω Πατήσσια, στους σταθμούς αυτούς του ηλεκτρικού του κέντρου δηλαδή, υπάρχει μεγάλη υποβαθμιση...από εκεί και πέρα όσο απομακρύνεσαι είναι πιο ήσυχες περιοχές.
Συμφωνω εχεις δικιο ετσι ειναι.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,148 μηνύματα.
Βασικά ναι όσο κατευθύνεσαι βορειότερα, φαίνεται διαφορά
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,148 μηνύματα.
Η Δυτική Αττική, ίσως θυμίζει λίγο Κέντρο, αλλά σε μερικά μέρη μόνο
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,148 μηνύματα.
Ποια είναι η γνώμη σας για Κουντουριώτικα και Τρεις Γέφυρες; Δε τις έχω επισκεφτεί
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ποια είναι η γνώμη σας για Κουντουριώτικα και Τρεις Γέφυρες; Δε τις έχω επισκεφτεί
Τα Κουντουριωτικα ειναι απεναντι απο το σταδιο του Παναθηναικου στην Αλεξανδρας,λογω δικαστηριων εχω περασει απειρες φορες απο εκει,συνοικιακη λαικη γειτονια με καποια στεκια φαγαδικα ισως.Αλλα ησυχη γειτονια.
Οι Τρεις Γεφυρες ειναι οπως παμε προς Ιλιον και Αγιους Αναργυρους ξεκινωντας απο το σταθμο Λοσιων,λιγακι υποβαθμισμενη η περιοχη εννοω δεν ειναι να περνας μετα τα μεσανυχτα μονος,βασικα πουθενα δεν ειναι για μετα τα μεσανυχτα γενικως εννοω θελει προσοχη γενικα,εχει και εκει γυρω καποια στεκια για καφε φαγητο καποια καταστηματα κοντα.Λαικη γειτονια και αυτη μοιαζει με το Περιστερι.
Δεν εχω κατι ασχημο θελω να πω για τις δυο περιοχες που ανεφερες,μαρεσει να περναω να βλεπω να παρατηρω.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,148 μηνύματα.
α Κουντουριωτικα ειναι απεναντι απο το σταδιο του Παναθηναικου στην Αλεξανδρας,λογω δικαστηριων εχω περασει απειρες φορες απο εκει,συνοικιακη λαικη γειτονια με καποια στεκια φαγαδικα ισως.Αλλα ησυχη γειτονια.
Ααα είναι ακριβώς πίσω από το στάδιο;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ααα είναι ακριβώς πίσω από το στάδιο;
Απο την απεναντι πλευρα που ειναι τα προσφυγικα και περα οπως φαινεται τετραγωνισμενο στο χαρτη και από την Αμερικανική Πρεσβεία (στο ύψος της λεωφόρου Βασιλίσσης Σοφίας) μέχρι τη συνοικία του Γκύζη, τη συνοικία της Νεάπολης (με όριο την οδό Κόνιαρη) και το λόφο του Λυκαβηττού. Ολη αυτη η περιοχη.
1642453028596.png
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,148 μηνύματα.
Κάτι άσχετο...αλλά γενικά από μεταφορές και από ΜΜΜ έχει ένα θεματάκι η Αθήνα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειδικά τα λεωφορεία ούτε με αίτηση δε περνάνε όταν τα χρειάζεσαι :lol: ...Πάλι καλά το Μετρό σώζει την κατάσταση
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κάτι άσχετο...αλλά γενικά από μεταφορές και από ΜΜΜ έχει ένα θεματάκι η Αθήνα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειδικά τα λεωφορεία ούτε με αίτηση δε περνάνε όταν τα χρειάζεσαι :lol: ...Πάλι καλά το Μετρό σώζει την κατάσταση
ναι οντως αλλα εγω θυμαμαι ειχα μια εφαρμογη που εδειχνε σε ποση ωρα ερχεται το λεωφορειο και με ειχε βολεψει για οσα λεωφορεια ερχονταν :D το μετρό ναι διευκολυνει απειρα και τα ταξι βεβαιως μην τα ξεχναμε:D εχω πετυχει την Αθηνα σε απεργιες ΜΜΜ και να εχει μονο ταξι και να μη βρισκεις θεση και να εχω περπατησει απο πλατεια κανιγγος μεχρι τα Κουντουριωτικα που ανεφερες:D ωραιες εποχες.
Μου αρεσει να βρισκω νεα στεκια ειτε ειναι μαγαζια ενδυσης πχ γενικων αγορων ειτε φαγαδικα/μπαρακια.
Και απο αυτα βρισκεις γιατι ξεφυτρωνουν συνεχεια.
Αγαπημενα και τα λεωφορεια και το μετρό μου αρεσε να παρατηρω τους ανθρωπους ξερεις κανεις ψυχογραφημα εκει μεσα:D
Κι εννοειται δεν την αλλαζω με τιποτα;)
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,857 μηνύματα.
Κάτι άσχετο...αλλά γενικά από μεταφορές και από ΜΜΜ έχει ένα θεματάκι η Αθήνα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειδικά τα λεωφορεία ούτε με αίτηση δε περνάνε όταν τα χρειάζεσαι :lol: ...Πάλι καλά το Μετρό σώζει την κατάσταση
Πρέπει να γίνεις ευέλικτος, να ψαχθείς λίγο καλά με τα λεωφορεία, εγώ μετά από 2 μήνες ανακάλυψα άλλη γραμμή λεωφορείου που περνάει συχνά και με αφήνει κοντά από το σπίτι μου ενώ ταλαιπωρήθηκα αρκετά με τη βασική γραμμή που χρησιμοποιώ συχνά.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Πρέπει να γίνεις ευέλικτος, να ψαχθείς λίγο καλά με τα λεωφορεία, εγώ μετά από 2 μήνες ανακάλυψα άλλη γραμμή λεωφορείου που περνάει συχνά και με αφήνει κοντά από το σπίτι μου ενώ ταλαιπωρήθηκα αρκετά με τη βασική γραμμή που χρησιμοποιώ συχνά.
Σωστος υπαρχουν συνδιασμοι ναι.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Στο κέντρο ρε παιδιά μια χαρά συχνά περνάνε τα λεωφορεία. Τι να πούμε στα προάστια
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,148 μηνύματα.
Στα προάστια, όντως πρέπει να είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα με τα λεωφορεία και τα δρομολόγια...
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,148 μηνύματα.
Πανόρμου επίσης πολύ ωραία περιοχή, για καφέ. Έχει και αρκετά μαγαζιά. Έχω ακούσει και για Ιλίσια καλά λόγια για βόλτα και για καφέ, αλλά δεν έχω πάει ακόμα
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,148 μηνύματα.
Φιλοθέη και Γαλάτσι αξίζουν για βόλτα;
1644759018610.png
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top