Στοματικό, με προφυλακτικό ή χωρίς;

Κάνετε στοματικό:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 160)
  • Mε προφυλακτικό

    Ψήφοι: 30 18.8%
  • Xωρίς προφυλακτικό

    Ψήφοι: 122 76.3%
  • Δεν κάνω στοματικό

    Ψήφοι: 2 1.3%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 6 3.8%

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Χάνεται όμως και ο σεβασμός για την υγεία της.

Χαίρομαι.... που φοβάσαι μήπως την προσβάλλεις.

Αλλά.... https://www.medlook.net.cy/article.asp?item_id=888

https://www.ourlife.gr/permalink/19176.html

Η μαγκιά πληρώνεται ακριβά.

Ρε φιλε,ξερεις με ποιον πας.δεν πας με τις πουτανες της ομονοιας να πουμε.
Και αμα εισαι τοσο ανασφαλης,ριξτην σε μια εξεταση αιματος πριν κανετε σεξ εσυ :worry:

Και οχι,ΔΕΝ θα κανεις στοματικο με μια που εχει AIDS,ελεος,ή αμα εσυ εχεις AIDS.

ΥΓ:Αντε,πετα και την κλασικη ατακα για κονδυλωματα και καρκινο :(:(
ΥΓ2:Για σενα προτεινω την στολη που εχει ο Dias σε προηγουμενο ποστ του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Ρε φιλε,ξερεις με ποιον πας.δεν πας με τις πουτανες της ομονοιας να πουμε.
Και αμα εισαι τοσο ανασφαλης,ριξτην σε μια εξεταση αιματος πριν κανετε σεξ εσυ :worry:

Και οχι,ΔΕΝ θα κανεις στοματικο με μια που εχει AIDS,ελεος,ή αμα εσυ εχεις AIDS.

ΥΓ:Αντε,πετα και την κλασικη ατακα για κονδυλωματα και καρκινο :(:(
ΥΓ2:Για σενα προτεινω την στολη που εχει ο Dias σε προηγουμενο ποστ του.

Φιλε αλλιώς είναι η 20άρα π.χ. που έχει 2 σχέσεις και αλλιώς η 35άρα που έχει 20. Δεν λέω πως δεν ξέρεις με ποια πας. Λέω πως και εκείνη που θα σου πει ....δόκτορα είμαι μια χαρά, μπορεί να μην ξέρει τι είχε ο προηγούμενος. Πως την κρίνεις την καθαρή γκόμενα, απο το πόσο λάμπει το προσωπό της? Όσο για την στολή του Δία, πρόσεξε μην είσαι πολύ χαλαρός στο σεξ και την χρειαστείς εσύ όταν θα είναι αργά. Και εγώ στα 20 μου, δεν άφηνα τίποτα όρθιο. Θα μπορούσα να την είχα πατήσει. Απλά στάθηκα τυχερός. Λέω προσέχουμε αλλά δεν εννοώ παίρνουμε μαζί νοσοκόμα και γιατρό. Όσο για τα κονδυλώματα, εντάξει είναι μια απο τις περιπτώσεις που παίζει. Στην τελική...εκεί που βάζεις ελεύθερα την γλώσσα σου, βάζεις και το πέος σου. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.

Έλεος πια με τις υπερβολές και τις κινδυνολογίες! Ναι, εντάξει, υπάρχουν φόβοι για μετάδοση ασθενειών με το στοματικό. Ναι, ωραία, πρέπει να προσέχουμε. Θα κάνουμε τις ιατρικές μας εξετάσεις και δεν θα είμαστε χωρίς προφύλαξη όταν είμαστε με περιστασιακό άτομο. Αλλά ούτε θα κάνουμε σεξ με στολή αστροναύτη, ούτε θα κόψουμε εντελώς κάποιες "χαρές" λόγω αρρωστοφοβίας (όπως κάποιοι προτείνουν). Στο κάτω-κάτω, ας έχουμε και κάποιο ρίσκο στη ζωή μας. Ζωή στερημένη δεν είναι ζωή.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Υπάρχει τέτοιου είδους δίλημμα; :confused::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Στο κάτω-κάτω, ας έχουμε και κάποιο ρίσκο στη ζωή μας.


ζούμε στην ελλάδα του 2013
αυτό είναι, ομολουγουμένως, ρίσκο από μόνο του :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Και εγώ στα 20 μου, δεν άφηνα τίποτα όρθιο. Θα μπορούσα να την είχα πατήσει.

Εμ,να μην πηγαινες με 30αρες,40αρες,και MILFαρες.Χαθηκε το λυκειο και το Πανεπιστημιο?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Απαισιόδοξος

Νεοφερμένος

Ο Απαισιόδοξος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μάγκες κατά τη διάρκεια του στοματικού, ο άντρας τι μπορεί να κάνει στην γυναίκα; Μόνο να την οδηγεί μερικές φορές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μάγκες κατά τη διάρκεια του στοματικού, ο άντρας τι μπορεί να κάνει στην γυναίκα; Μόνο να την οδηγεί μερικές φορές;

Μπορείτε να κάνετε 69 αν θες να κάνεις και έσυ κάτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσοι ψήφισαν “με προφυλακτικό“ ειναι στο 95% κοπέλες :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrosmp

Νεοφερμένος

Ο stavrosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Για να την πεισω να κανουμε στοματικο...μου ειπε πως πρεπει να κανουμε εξετασεις...
αντε και εκανα και ολα καλα...τις ειδε οκ....τωρα λεει πως σιχαινεται ..καινουργιο και αυτο...
Υ.Γ εκεινη μου εχει κανει μονο 2 φορες και με προφυλακτικο..εκτοτε δεν ξαναγινε ( 13 μηνες σχεση )
τωρα θελω να την πεισω να τις κανω εγω...πειτε κανεναν τροπο μηπως και το πετυχω..
Ασχετο αν η γυναικα και ο αντρας ειναι και οι δυο καθαροι και εχουν κανει και ολες τις γνωστες εξετασεις
δεν τρεχει τιποτα...ετσι και αλλιως ειναι και αυτο μια απολαυση..:D αρκει βεβαια να ξερεις να το κανεις σωστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,030 μηνύματα.
Για να την πεισω να κανουμε στοματικο...μου ειπε πως πρεπει να κανουμε εξετασεις...
αντε και εκανα και ολα καλα...τις ειδε οκ....τωρα λεει πως σιχαινεται ..καινουργιο και αυτο...
Υ.Γ εκεινη μου εχει κανει μονο 2 φορες και με προφυλακτικο..εκτοτε δεν ξαναγινε ( 13 μηνες σχεση )
τωρα θελω να την πεισω να τις κανω εγω...πειτε κανεναν τροπο μηπως και το πετυχω..
Ασχετο αν η γυναικα και ο αντρας ειναι και οι δυο καθαροι και εχουν κανει και ολες τις γνωστες εξετασεις
δεν τρεχει τιποτα...ετσι και αλλιως ειναι και αυτο μια απολαυση..:D αρκει βεβαια να ξερεις να το κανεις σωστα...

ειναι υπερβολικα πουριτανη η δικια σου φιλε μου ,ατυχησες ... αμα σου ζηταει εξετασεις για να σου κανει στοματικο και μετα κανει με το ζορι και με προφυλακτικο , δυσκολα τα πραγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Για να την πεισω να κανουμε στοματικο...μου ειπε πως πρεπει να κανουμε εξετασεις...
αντε και εκανα και ολα καλα...τις ειδε οκ....τωρα λεει πως σιχαινεται ..καινουργιο και αυτο...
Υ.Γ εκεινη μου εχει κανει μονο 2 φορες και με προφυλακτικο..εκτοτε δεν ξαναγινε ( 13 μηνες σχεση )
τωρα θελω να την πεισω να τις κανω εγω...πειτε κανεναν τροπο μηπως και το πετυχω..
Ασχετο αν η γυναικα και ο αντρας ειναι και οι δυο καθαροι και εχουν κανει και ολες τις γνωστες εξετασεις
δεν τρεχει τιποτα...ετσι και αλλιως ειναι και αυτο μια απολαυση..:D αρκει βεβαια να ξερεις να το κανεις σωστα...

Θα σου απαντήσω και εδώ, με κίνδυνο να γίνω υπερβολικά παραστατικός, μα νομίζω πως είμαστε μεγάλα και ώριμα παιδιά όσοι έχουμε πρόσβαση εδώ, οπότε στα κομμάτια να πάει, περί γλυφομ...ίου ο λόγος (με συγχωρείτε είναι η μόνη δόκιμη έκφραση που μπορώ να χρησιμοποιήσω για να περιγράψω το στοματικό στη γυναίκα):

Αγαπητέ Σταύρο,

Το αιδοίον, είναι σαν παγωτό σοκολάτα καραμέλα. Βγάζεις το καπάκι (ρούχα), βγάζεις και το εσωτερικό χαρτάκι (εσώρουχο) και ξεκινάς την εντρύφηση σε κόσμους μαγικούς και απαράμμιλους με οτιδήποτε άλλο έχεις βιώσει μέχρι σήμερις. Χορηγός μας το παγωτό Mars γι απόψε.

Αυτά βέβαια σε περίπτωση που το παγωτό δεν είναι μπαγιάτικο λέγε με κολπίτιδες, τραχηλίτιδες και λοιπές μυκητιάσεις και μολύνσεις που αφήνουν μια τόσο δύσοσμη εμπειρία όσο η εναέριος εκτόνωσις του Κουικάρα μπροστά από τα παιδάκια με το σχολικό στη διαφήμιση.

Έχοντας πει τα παραπάνω, δε σκοπεύω να παραλείψω τα εξής:

Το να κάνεις σε μια γυναίκα στοματικό, δεν είναι απλά πράξη. Είναι εμπειρία ζωής, είναι στάση ζωής, είναι η ζωή η ίδια που πηγάζει από κει, γι αυτό και πρέπει να του φέρεσαι με σεβασμό και να βάζεις όλη σου τη φαντασία για να επέλθει η ικανοποίηση εσου και εκείνης.

Δεν χρειάζεται πειθώ. Μόνο φαντασία. Να της πεις ακριβώς τι φαντασιώνεσαι να της κάνεις. Γυναίκα που θα χρειαστεί πειθώ για να σου χαρίσει το μόριό της για να της το γλύψεις:

α) Δεν ξέρει τι χάνει απ όσο έχω δει σε γυναικείες αντιδράσεις. Το να είναι η άλλη κατακόκκινη και να κοντεύει να σου κάνει κεφαλοκλείδωμα από την ακούσια σπασμωδική κίνηση του σώματός της όσο εσύ έχεις όλη τη γλώσσα σου μέσα στον κόλπο της ή ρουφάς την κλειτορίδα της, είναι μια μνημειώδης στιγμή.

β) Δεν έχει χημεία μαζί σου. Ίσως να ακουστεί απλοϊκό για τα δικά μου μέτρα λόγου και έκφρασης, και ελπίζω η κοινότητα να μου συγχωρήσει την ωμότητα, αλλά είναι η μεγαλύτερη αλήθεια που έχω διαπιστώσει ποτέ στη ζωή μου και ισχύει για άντρες και γυναίκες:

"Άνθρωπος που θα κλάσεις την ώρα που πηδιέστε σα να μην υπάρχει αύριο, και δε θα κουνηθεί ούτε εκατοστό μακριά σου, είναι για να τον/την παντρευτείς"

Ειλικρινά, το ξέρω, θα γελάσει κόσμος, αλλά αυτό ήθελα να κάνω, να σοκάρω, να δείξω την αλήθεια για την ωμότητα του καθωσπρεπισμού μας με τους γύρω μας. Είσαι σε μια χλιαρή σχέση με κάποια, και δε γουστάρεις ούτε να της φιλήσεις το στήθος και μετά από καιρό είσαι στον μεγαλύτερο έρωτα της ζωής σου και βρίσκεσαι με το αιδοίο της καρφωμένο στο στόμα σου και τα υγρά της να τρέχουν μέσα σου ζεστά και άφθονα.

Εαν αυτό δεν είναι υποκρισία, τότε τι είναι; Δεν υπάρχει, σιχαίνομαι την πράξη. Υπάρχει το δεν έχω χημεία μαζί σου γι αυτό σιχαίνομαι να στο κάνω.

Δε θα βρεθεί ούτε ένα άτομο να αντικρούσει με επιχειρήματα αυτό που είπα, ακριβώς γιατί μέχρι και στη βιολογική του προέκταση να το δεις, είναι ορθό. Γιατί μας βρωμάει κάτι άσχημα; Επειδή ο εγκέφαλός μας το κατατάσσει ως ξένο, εχθρικό, επικίνδυνο, μη ταιριαστό με μας. Όταν η χημεία στον εγκέφαλο δώσει το σήμα της ασφάλειας, όλα γίνονται ξαφνικά πιό ανεκτά έως και όμορφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrosmp

Νεοφερμένος

Ο stavrosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Πραγματικα απιστευτος!!!
Θες να γινουμε φιλοι???
Ε θες??? :beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xontrogato

Νεοφερμένος

Η μαρθουλινι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
με καποιον που εχεις σεχση χρονια δε θα βαλεις!!!σε ποια αρεσει η γευση του λιπαντικου ελεος!αλλα αν ειναι καποιος αγνωστος για λογους υγιεινης και προστασιας αναγκαστικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στοματικό με προφυλακτικό δεν έχει νόημα, αφού δεν νιώθεις τίποτα. Καλήτερα καθόλου.
Και όσο για τον φόβο μετάδωσης ασθένεις, νομίζω πως είναι απίθανο με το στοματικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Στοματικό με προφυλακτικό δεν έχει νόημα, αφού δεν νιώθεις τίποτα. Καλήτερα καθόλου.
Και όσο για τον φόβο μετάδωσης ασθένεις, νομίζω πως είναι απίθανο με το στοματικό.

Ο HIV περιέχεται στο σπέρμα και τα προσπερματικά υγρά οπότε δεν είναι καθόλου απίθανο να μεταδοθεί με τον στοματικό έρωτα. Το παράδειγμα που έφερα είναι ακραίο φυσικά, απλά ήθελα να δείξω πως τα ΣΜΝ μεταδίδονται και έτσι δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Χωρις με καποια που την ξερεις πολυ καλα...
ΑΛΛΙΩΣ ΟΥΤΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Θεωρητικά γίνεται,πχ για το AIDS,πρακτικά όμως δεν υπάρχουν επιβεβαιωμένα κρούσματα AIDS από στοματικό έρωτα.Βέβαια για όσες-όσους κάνουν στοματικό θα πρέπει να προσέχουν αν έχουν ανοιχτές πληγές,όπου καλύτερα να αποφεύγεται η επαφή της πληγής με τα υγρά του άλλου.Το είχα σαν πρότζεκτ στο σχολείο στη Β λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Χωρις με καποια που την ξερεις πολυ καλα...
ΑΛΛΙΩΣ ΟΥΤΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ

Ακριβώς!!! Το ίδιο και για τις κοπέλες...
Δεν μπορώ να καταλάβω πως υπάρχουν κοπέλες που κάνουν στοματικό έρωτα σε άντρες που δεν γνωρίζουν ή που γνώρισαν εκείνο το βράδυ. Ναι υπάρχει περίπτωση ο άλλος να μην ξέρει ότι έχει κάτι ή ακόμα χειρότερα να ξέρει και να μην τον νοιάζει αν θα κολλήσει και κάποιο άλλο πρόσωπο εξαιτίας του. Υπάρχουν και αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Υπάρχει και ένα πρωτόζωο που μεταδίδεται με τη σεξουαλική επαφή,δε ξέρω αν εννοεί και το στοματικό,όπου στον άντρα είναι απολύτως ασυμπτωματικό,ενώ στις γυναίκες εμφανίζει εκκρίσεις μυξοειδές υγρού στο κόλπο.Δε θυμάμαι όνομα,το διάβασα πριν καιρό στη βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top