Στοματικό, με προφυλακτικό ή χωρίς;

Κάνετε στοματικό:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 160)
  • Mε προφυλακτικό

    Ψήφοι: 30 18.8%
  • Xωρίς προφυλακτικό

    Ψήφοι: 122 76.3%
  • Δεν κάνω στοματικό

    Ψήφοι: 2 1.3%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 6 3.8%

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Τελεια !!!
Οποτε γιατί αναίρεσες κατα καποιο τροπο αυτά που είπα πιο πιο πάνω για μονιμες σχέσεις και γάμους?

Δηλαδή αυτοί που είπα εγώ δεν είναι σοβαροι και εισαι μόνο εσύ?

Δεν αναίρεσα απλα πριν μιλούσα για μένα και ήξερα. Για οποιονδηποτε άλλο ή αλλη δεν μπορω να βάλω το χέρι μου στη φωτιά οπως ουτε κ εσύ. Μιλας κ εσυ για σένα λοιπόν. Αυτο ηταν το πνεύμα μου.

Δεν υπήρχε εμπιστοσύνη?

Βλέπεις λοιπόν πως όλα είναι Θέμα χειρισμών και επιλογων ?
Αν καλύπτεται από κάτι είσαι ελεύθερος να κάνεις το οτιδήποτε χωρίς να πονοκεφαλιαζεις για όλα αυτά που συζητάμε ;)

Αυτή είναι αι η διαφορά που έθιξα και όχι εκεί που το πηγες για Μεταξουργείο και λοιπά 😘

Το Μεταξουργειο το έθιξα καθως το κομμάτι του αγοραίου έρωτα ειναι τεράστιο. Και κακα τα ψέμματα οι περισσοτεροι άντρες έχουν λίγο πολύ δοκιμάσει κάποια περιοδο της ζωής τους. Ας μην κρυβομαστε πισω απο το δάχτυλο μας. Εδω η άλλη σ λέει παμε σαββατο βραδυ στο 2+2 swingers club απο περιεργεια κ αμα μας βγει κάνουμε ανταλλαγες (φυσικα δεν μιλάω για σοβαρες σχέσεις) αλλα για φιλες - φιλους.. εγω ειχα μια φιλη που ειχαμε πάει ενα βράδυ.

Οποτε ολη η παραπανω κατηγορια που βιώνει μια σεξουαλικη απελευθερωση μια περιοδο της ζωης της ειναι πολύ υπολογισιμος πλήθυσμος σχετικα με τα ΣΜΝ.

Με λίγα λογια ειναι αυτο που ειπα... έχει διαφορά αν το προφ σπάσει κ εισαι με μια παρτενέρ που ειναι οτι να ναι κ πουλάει το κορμι της για 10 ευρω εν αντιθεση με κάποια που βρισκεται σε ενα κυριλέ σπιτι πεντακάθαρο με ατομικές πετσέτες κ που προσέχει τον εαυτό της.

Ειναι ενας παράγοντας που μπορει να αλλάξει αρκετά την εξίσωση κ το τελικο αποτέλεσμα ακομη και στη μετάδοση κάποιων ΣΜΝ. Αυτο ενας γιατρος δεν μπορει να στο πεί καθως μπορει να μην εχει ασχοληθεί ποτέ με τον αγοραίο έρωτα. Ειναι μια εξειδικευμένη γνώση (πχ για Πουτανολογους - Πορνους κ άλλους γυρολογους αυτου του ματαιου κοσμου! ) :P

Αν σοκάρεστε τι να πώ... ολα αυτά υπάρχουν πάντως. Και μάλιστα υπάρχει κ ζευγάρι να έχει πάει ΣΕ ΜΑΣΑΤΖΙΔΙΚΟ και να έχουν κάνει τρίο. Αυτος με τη γκομενα του και η μασατζού.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ναι κάποιος που το δουλευει συχνά όπως λές πρέπει να κάνει εξετάσεις καθώς ειναι σεξουαλικά ενεργός. Ειδικα αν αλλάζει συντρόφους.

Οντως πολύ καντεμία αυτο που περιγράφεις. Δυστυχως κάποιες ειχαν μάθει έτσι και πηγαιναν να σου κάνουν στοματικό χωρίς... πάντα τις σταματούσα. Ειχε προλάβει μια να μ κάνει την πρώτη βουτιά... :P χωρίς. Αλλα μετά την επανέφερα στην τάξη!Πωπω της λέω ... τι πολεμίστρια εισαι εσυ το γράπωσες με τη μια χαχα πεθάναμε στα γέλια. Ηταν φοβερο σκηνικο αυτο το θυμαμαι ακομη κ γελάω.

Δεν αφήνω απο άγνωστες να μ κάνουν στοματικό χωρις προφυλακτικό. Ειναι ρίσκο και απο τη στιγμη που ετσι κ αλλίως φτιάχνομαι πολύ και με το προφυλακτικο δεν υπάρχει λογος να το πάρω. Ισα ισα κάποιες φορές το προφ με πιέζει και αυτο σε ερεθιζει ακομη περισσοτερο.

Θα πάω σε εναν αφροδισιολόγο τώρα επειδη οπου να ναι θα καταλήξω με κάποια και θα ειμαι πιο σταθερός οποτε δεν λέει να έχω κάτι κ να την κολλήσω. Πάντως η συφιλη που λες ηταν πολυ ακρο να τη κολλησει έτσι. Δεν ξερω πως τα κατάφερε και ποια του πήρε πίπα.

Εκανα μια επίσκεψη απο τον παθολογο μου προχθές επειδη ειναι πολυ καλος και ειδα ενα σπυράκι στα γεννητικά ο οποιος αφου με εξέτασε μου ειπε πως ειναι απλό σπυρι λόγω τρίχας. Αλλα θέλω κ τη γνωμη ενος αφροδισιολογου.
Η αλήθεια είναι ότι ήταν πραγματικά πάρα πολύ δυσάρεστο γεγονός και επειδή οι αληθινοί φίλοι πάνε μαζί στο δερματολόγο, εγώ για την ακμή αυτός για τη σύφιλη το περάσαμε μαζί και δεν ήταν εύκολο. Επίσης η κοπελιά όταν της έστειλε "ξέρεις έχεις σύφιλη" τον έκανε ένα ωραιότατο μπλοκ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι ήταν πραγματικά πάρα πολύ δυσάρεστο γεγονός και επειδή οι αληθινοί φίλοι πάνε μαζί στο δερματολόγο, εγώ για την ακμή αυτός για τη σύφιλη το περάσαμε μαζί και δεν ήταν εύκολο. Επίσης η κοπελιά όταν της έστειλε "ξέρεις έχεις σύφιλη" τον έκανε ένα ωραιότατο μπλοκ.

Ε ντάξει υπερβολική η αντιδρασή της εκτος κ αν την απάτησε.

Δεν μπορεις να σταυρωσεις κάποιον επειδη κολλησε ενα ΣΜΝ πριν απο σενα κ το εκδηλωσε μετά γιατι τοσο τα κονδυλωματα οσο και η συφιλη κυριως το 1ο μπορει να κάνουν κ πολυ καιρο να εμφανισουν συμπτωματαολογία.

Τα σοβαρα ειναι η Ηπατητιδα και ο HIV. Τα υπολοιπα με καταλληλη αγωγη θεραπεύονται. Αλλα εντάξει εχουμε ξαναμιλήσει για κοριτσάκια εδω μέσα που εχουν να μαθουν πολλά ακομη οποτε η αντιδραση αυτη ανηκει σε αυτη τη κατηγορια.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ε ντάξει υπερβολική η αντιδρασή της εκτος κ αν την απάτησε.

Δεν μπορεις να σταυρωσεις κάποιον επειδη κολλησε ενα ΣΜΝ πριν απο σενα κ το εκδηλωσε μετά γιατι τοσο τα κονδυλωματα οσο και η συφιλη κυριως το 1ο μπορει να κάνουν κ πολυ καιρο να εμφανισουν συμπτωματαολογία.

Τα σοβαρα ειναι η Ηπατητιδα και ο HIV. Τα υπολοιπα με καταλληλη αγωγη θεραπεύονται. Αλλα εντάξει εχουμε ξαναμιλήσει για κοριτσάκια εδω μέσα που εχουν να μαθουν πολλά ακομη οποτε η αντιδραση αυτη ανηκει σε αυτη τη κατηγορια.
Βγαίνανε, δεν είχαν σχέση. Η αντίδραση της ήταν το λιγότερο απαράδεκτη καθώς δεν της τα έψαλε, απλά της είπε να εξεταστεί
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Βγαίνανε, δεν είχαν σχέση. Η αντίδραση της ήταν το λιγότερο απαράδεκτη καθώς δεν της τα έψαλε, απλά της είπε να εξεταστεί

Οταν σας έχω πεί εδω μεσα οτι κάποιες ειναι βλαμένες... με νομισατε σεξιστη :D

η συμπεριφορα της ηταν συμπεριφορά άσχετης υποχονδριας δυστυχως ειναι οτι χειροτερο τέτοιες τυπισες εχω πεσει σε μια που μου φορεσε το προφυλακτικο κ δεν ηθελε να το ξαναπιάσω. Μιλαμε οτι να ναι, παλι καλα που δεν μ έπεσε εκανε κ παρατηρησεις κιολας κ προσπαθουσε να μ εξηγησει τη στιγμη πουκάναμε σέξ , αστο βρε χριστιανη μ της λεω μ τα λές μετα, δεν πάμε καλά, Σορρυ κιολας. Αν φοβαται κάποια τοσο να το κλειδώσει με λουκέτο.

Σημερα κανω τεστ βγαινει αρνητικο μεθαυριο γνωριζω κάποια δεν εχω σχέση και εχω να κάνω σέξ 1 μηνα (λεμε τωρα) ειμαι κοινώς χαρμάνα κ εγώ κ αυτή. Αυτη εχει κονδυλώματα κ δεν το ξέρει δυστυχως τα εχει σε σημειο που δεν καλυπτει η καποτα κ κολλάει κ μένα. Αυτο ειναι το όλο πανηγύρι. Δεν κολλάει μονο οποιος δεν γαμεί. Απλό. ή εχει σχέση απο τα 18 του και ειναι 35. Και ειχε ΜΟΝΟ αυτην.

Μιλαμε δηλαδη για το 10% βαριά 20% του πληθυσμου ολοι οι υπολοιποι εχουν πηδηχθεί με παραπάνω απο εναν - μία μέχρι τα 30 τους. :P

γενικα εχω αρκετες ιστοριες να γραψω εδω για γέλια κ για κλαματα κάποιες αλλα νομιζω δεν ειναι το κατάλληλο φορουμ θα με κοψουν απο το ραδιο τηλεοπτικό.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Για όλους τους υπόλοιπους που αλλάζουν ερωτικους συντροφους συχνά δεν ειναι καθόλου περιττά. Ειναι ιδιαιτερα χρήσιμα και θα ηταν πολυ οφέλιμο να τα διαβάσουν.
Σορυ δεν θα παρω.
Οσοι αλλαζουν ετσι συντροφους ΜΟΝΟ προφυλακτικο αλλιως την εβαψαν.Τα υπολοιπα δνε εχουν κανενα νοημα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Σορυ δεν θα παρω.
Οσοι αλλαζουν ετσι συντροφους ΜΟΝΟ προφυλακτικο αλλιως την εβαψαν.Τα υπολοιπα δνε εχουν κανενα νοημα.

Καλα προφανώς και αυτα που έγραψα δεν αφορουν εσένα Πουπουλίνα. Αλοιμονο αν 40 χρονων γυναικα ποσο εισαι περιμένες να μάθεις τα βασικά απο μένα. Αμα δεν θες μη τα διαβάσεις δεν πιέζουμε κανεναν κ καμία αγαπητή. :D

Το πάντα προφυλακτικό ειναι αδιαπραγμάτευτο το είπαμε. Στη συνεχεια συζητηθηκε στο τι θα γινει εάν το προφυλακτικο σπάσει. Το εναλλακτικό σχέδιο προστασίας ειναι αν ασχολειται κάποιος με τον αγοραιο έρωτα κάποια περιοδο της ζωής του ή εστω με γυναικες που πέφτουν ευκολα απο ενα μπάρ (και δεν θα πεφτουν μονο με σενα μη γελιώμαστε) να μη μπλέκει τουλάχιστον με τελειωμένες περιπτώσεις. Ετσι ωστε ακομη κ αν το προφυλακτικό δεν σε καλύψει να μην στην κάνει τη ζημιά η γυναίκα εστω και σε αυτη τη μικρη πιθανοτητα που νομιζω ειναι 0,05% να κολλησεις HIV αν κανεις με οροθετικό άτομο με υψηλο ιικο φορτίο κανονικό σέξ.
Ψηλο ιικο φορτιο = Δεν ξερει πως ειναι φορέας κ δεν παιρνει την θεραπεια του κ αυτο το θεωρω λιγο δυσκολο αλλα οκ.

Διαβάζω σε γνωστό σάιτ που ασχολουνται με τον έρωτα αγοραίο ή μη, ανθρωπους να κάνουν σέξ στην Ιασωνος και τη Κολωνού. Στοματικό σέξ πάντα χωρις προφυλαξη. Θεωρω οτι αυτοι οι άνθρωποι έχουν άγνοια κινδύνου. Ειναι μεγάλο το δείγμα και μπορει αυτος ο τύπος να πηδάει σημερα την γκομενα που θα βρώ εγω αυριο (παντα εν αγνοια της).

Το θεμα ειναι σοβαρότατο για αυτο έδωσα και τόση έκταση. Ο αγοραιος έρωτας καταλαμβανει πολυ μεγαλυτερο ερωτικο πληθυσμο απο οσο μπορουμε να φανταστουμε καθως ειναι πολυ ευκολος στη προσβαση και μέσω αυτου αρκετοι αντρες αλλα κ γυναικες μπορουν να ικανοποιήσουν τις πιο τρελές κ απιστευτες φαντασιώσεις τους. Εδω ενα ζευγάρι έκανε τρίο σε μασαζ και το εκανε με κάποια του χωρου για να υπάρχει εχεμυθεια. Μιλαμε για σοβαρους ανθρώπους η μία ηταν εισαγγελέας. Η γκομενα γουσταρε να της κάνουν μασάζ κ μετά να βλέπει τον φιλο της να παιρνει την μασατζού και αυτη να χαιδευεται με την άλλη. Μη νομιζετε διάφορα.,. τα φαινομενα συχνά απατούν.

Ειπαμε να συζητησουμε ρεαλιστικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και ο ρεαλισμός στην προτίμηση και πως ικανοποιειται ενας ανθρωπος τι σχέση έχει με την υπόλοιπη ζωή του ??

Ναι η εισαγγελέας τα κάνει αυτά και η καθε εισαγγελεας γιατί σου φαίνεται παραξενο ?

Υπάρχει κανονας που οι μορφωμένοι δεν εχουν ιδιαίτερες απολαύσεις στο ερωτικό κομμάτι ή θα πρπει να κρύβονται ή να ντρέπονται γι αυτο το προσωπικό τους κομμάτι?

Έπειτα αντιλαμβανομαστε πως ο τρόπος που λέγεται αποτελεί μεγάλο ταμπου αν αναλογιστεί κάνεις πως επειδή είσαι εισαγγελέας πρεπει να εισαι και απόλυτα συμβατός με τα ιεραποστιλικα πράγματα..

Μου θυμίζεις εποχές 90 τότε με την Χελουδακι και τον εισαγγελέα και τον χαμό που είχε γίνει αλλά οκ τωρα πλεο αυτά έχουν ξεπεραστεί ;)


Ξέρετε κάτι?
Μιλάμε για ταμπου και προκαταληψεις και συχνά βροντοφωναζουμε να μην υπάρχουν..

Όταν όμως μιλάμε για γυναίκες είτε ειναι παντρεμενες είτε κατέχουν ένα άλφα αξιωμα ξαφνικά εκεί ολο αυτο παει περίπατο και θίγεται υποτιμητικά..

Μήπως να αναθεωρησουμε λιγάκι τις σκέψεις μας και πως στο ερωτικό κομμάτι δεν υφίσταται κάτι τέτοιο όπου και να ανήκεις?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Δεν μ φάνηκε εμένα περιεργο το επάγγελμα Μαργαρίτα απλα η εισαγγελέας (που οπως κ να το κάνεις ειναι μια θεση που εκπροσωπεί ένα σωμα και ευκολα δημιουργουνται σχολια απο τον καθε κομπλεξικό αγάμητο) δεν πηγε να το κάνει αυτο με την οποιαδήποτε ! Αλλα σε ενα μασάζ που υπάρχει πλήρης εχεμύθεια.

Που θέλω να καταλήξω στο οτι... ο αγοραιος έρωτας λογω του οτι προσφέρει εχεμύθεια μπορει να προσελκύσει κ ανθρώπους υπεράνω υποψιας για αυτο τον ανέφερα επειδη πλέον απασχολει μεγάλο μερος του πληθυσμού. Απλα δεν το ξέρετε - ξέρουμε. Μέσα σε αυτο το πλαισιο πρέπει να επαναξιολογησουμε τα μέτρα ασφαλειας που παιρνουμε για τα ΣΜΝ. δΙΟΤΙ ΑΝ πχ μια τέτοια χωρισει με τον δικο της και μετά τα φτιάξει μαζι μου (λεμε τωρα) δεν εχει κ μεγάλη διαφορά αν εγω πατούσα σε αυτά τα στέκια ή οχι. Εκει θελω να καταληξω οτι δεν ειναι κ τοσο μακρυα απο οσο φανταζομαστε κάποια πράγματα... λεει ο αλλος ααα εγω δε πάω με πουτανες. Οκ μη πάς.. αυτη ομως που θα βρεις μπορει να έχει κάνει πολλά.

Για μενα λοιπον ένα μέτρο ασφαλειας μετα το προφυλακτικό ειναι η επιλογή του μέρους. Ενδέχεται δηλαδη να ειναι λογικό κάποιος να σ πει οτι σε ένα τέτοιο μερος επελεξε ακαποτο στοματικό αφου πρωτα ειδε εξετάσεις της κοπέλας. Κάποιες τις έχουν κ αναρτημένες ή τις δειχνουν αν τις ζητήσεις. Ενω με μια βίζιτα που ψάρεψε κάποιος απο τις πιάτσες της Σοφοκλέους ή του Κηφισού κάτι τέτοιο θα ηταν εγκληματικό. Τα ιδια κ με κάποια που γνωρισες απο εναν μπάρ εάν τη ρωτησεις κ καταλαβεις οτι ειναι οτι να ναι στο σέξ κ δεν παιρνει προφυλάξεις θα ειναι επικινδυνο να προχωρήσεις. Το προφυλακτικο σε αυτες τις περιπτωσεις δεν βοηθάει 100%.

Γενικα το προφυλακτικο δεν βοηθάει στα κονδυλώματα. Οποτε μην σιχτιριζουμε αμα μάθουμε οτι κάποιος πχ κολλησε. Θα κανει μια θεραπεια κ τέλος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,636 μηνύματα.
Μπουκιτσι με καποτα = φαγητο χωρις αλατι.Ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε να χαμε να πουμε.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Το ότι υπάρχει ακόμα αντιπαράθεση για αυτό το θέμα μου κάνει τρομερή εντύπωση.

Πάντως ασυζητητί δε συγκρίνεται το στοματικό χωρίς προφυλακτικό με το να φοράς.Μπορει να μην είναι άντρας για να ξέρω,αλλά κι εγώ δε νομίζω να ένιωθα πολλά αν κάλυπταν την κλειτορίδα μου με ένα κομμάτι πλαστικό.(Btw επειδή αναφέρθηκε κάποια στιγμή,υπάρχει ειδική μεμβράνη για στοματικό στις γυναίκες.)
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Πάντως και ο HIV μπορεί να προληφθεί. Σε περίπτωση ατυχήματος δηλαδή, δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου, αρκεί κανείς να το αντιληφθεί έγκαιρα.

Υπάρχει αντιρετροϊκή αγωγή, που αν ληφθεί εντός 72 ωρών από την έκθεση στον ιο, είναι αρκετά αποτελεσματική.

σε καμία περίπτωση δεν λέω να βασιζόμαστε σε αυτό, απλά πολλοί αγνοούν αυτό το γεγονός και αφήνουν να περάσει το παραθυράκι πρόληψης…
Στις μέρες μας υπάρχουν δυο ειδών αγωγές, η PrEP και η PEP.
Η πρώτη είναι η Pre Exposure Prophylaxis, ιδιαίτερα δημοφιλής μεταξύ της LGBTQI κοινότητας. Ένα χάπι την ημέρα το οποίο σε προφυλάσει σε πολύ μεγάλο βαθμό από το να κολλήσεις HIV από οροθετικό άτομο, ακόμα και αν κάνεις σεξ χωρίς προφύλαξη. Σε κάποιες χώρες είναι εγκεκριμένη και συνταγογραφούμενη αγωγή, δυστυχώς όχι και στην Ελλάδα, είναι διαθέσιμη μέσω διαδικτύου φυσικά.
Η δεύτερη, η PEP, η Post Exposure Prophylaxis, προστατεύει κάθε είδους άτομο που για οποιοδήποτε λόγο ήρθε σε επαφή με κάποιο άλλο άγνωστο του άτομο ή οροθετικό χωρίς προφύλαξη (ή λόγω σπασίματος του προφυλακτικού). Αυτή είναι διαθέσιμη και στην Ελλάδα. Θεωρείται επίσης αρκετά επιτυχής.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Παιδιά... Επειδή το χω περασει το στάδιο. Όποιος θέλει να ζήσει την πολυγαμικοτητα δεν εστιάζει στον αν η άλλη θα του παρει τσιμπουκι με καποτα. Θέλω να πω ότι οκ μετράει κ αυτό αλλά το μυαλού του εξιτάρεται από τη φάση αυτή τόσο ώστε να μην τον χαλάει η σεξουαλική επαφή με προφυλακτικο. Ποτε μου το βράδυ που είχα όρεξη και ήθελα να κάνω δεν ξενερωσα επειδή μπήκε το πλαστικο ακουω αυτές τις δικαιολογίες κ είναι αστειες για μένα.

Αμα ο άλλος γουστάρει κ βράζει το αίμα του δεν κολλάει στη καποτα. Δεν θα του χαλάσει την αίσθηση. Διότι η αίσθηση και η γλυκά βρίσκεται στο μυαλο του το σεξ είναι καθαρά εγκεφαλικό παιχνιδι. Ξεκινάει απο το υποσυνειδητο. Αυτό σας λέω εγώ γιατί έτσι το βίωσα.

Και αυτό είναι και το τίμημα κάπου κερδίζεις κάπου χάνεις. Θα ήταν αυτοκτονικο να πηγαινεις με άλλη γυναίκα ανά μήνα η κ ανά βδομάδα κ να το κάνεις χωρίς προφυλακτικο.

Μέσα σε ένα χρόνο θα είχες γεμίσει κονδυλώματα κ συφιλη. Για να μη πω και τίποτα χειρότερο.

Συμφωνώ ότι δεν είναι για όλους αυτά τα παιχνιδια κ αρκετοί που δεν με ξέρουν κ θα με διαβάσουν μπορεί να σκεφτουν τι λεει αυτός ο τυπος.

Δεν κάνετε για αυτά τα παιχνιδια μάγκες. Αμα δεν μπορείτε το προφυλακτικο αφήστε το βρείτε μια κοπελιτσα να είστε τίμιοι απέναντι της να τη σεβεστε να την αγαπατε κ να μην την κοροιδευετε κ απατατε κ αφήστε τα ξινά. Θα βάλετε σε μεγάλο κίνδυνο τη ζωή σας με αυτά τα χόμπι.

Κρατήστε αυτό από μένα. Και δεν απασχολώ άλλο το θρεντ. τα ειπαμε.
 

S.xas

Νεοφερμένος

Ο S.xas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Στις μέρες μας υπάρχουν δυο ειδών αγωγές, η PrEP και η PEP.
Η πρώτη είναι η Pre Exposure Prophylaxis, ιδιαίτερα δημοφιλής μεταξύ της LGBTQI κοινότητας. Ένα χάπι την ημέρα το οποίο σε προφυλάσει σε πολύ μεγάλο βαθμό από το να κολλήσεις HIV από οροθετικό άτομο, ακόμα και αν κάνεις σεξ χωρίς προφύλαξη. Σε κάποιες χώρες είναι εγκεκριμένη και συνταγογραφούμενη αγωγή, δυστυχώς όχι και στην Ελλάδα, είναι διαθέσιμη μέσω διαδικτύου φυσικά.
Η δεύτερη, η PEP, η Post Exposure Prophylaxis, προστατεύει κάθε είδους άτομο που για οποιοδήποτε λόγο ήρθε σε επαφή με κάποιο άλλο άγνωστο του άτομο ή οροθετικό χωρίς προφύλαξη (ή λόγω σπασίματος του προφυλακτικού). Αυτή είναι διαθέσιμη και στην Ελλάδα. Θεωρείται επίσης αρκετά επιτυχής.
ναιι, αν και έχω την εντύπωση ότι πρόκειται στην ουσία για τον ίδιο συνδυασμό φαρμάκων και στις δυο περιπτώσεις, με κάποιες διάφορες ίσως στη δοσολογία.
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
ναιι, αν και έχω την εντύπωση ότι πρόκειται στην ουσία για τον ίδιο συνδυασμό φαρμάκων και στις δυο περιπτώσεις, με κάποιες διάφορες ίσως στη δοσολογία.
Υπάρχουν διαφορές σε κάποιες ουσίες, δηλαδή υπάρχουν φάρμακα που είναι εγκεκριμένα για PrEP αλλά όχι για PEP και το αντίστροφο.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Αμα ο άλλος γουστάρει κ βράζει το αίμα του δεν κολλάει στη καποτα. Δεν θα του χαλάσει την αίσθηση. Διότι η αίσθηση και η γλυκά βρίσκεται στο μυαλο του το σεξ είναι καθαρά εγκεφαλικό παιχνιδι. Ξεκινάει απο το υποσυνειδητο. Αυτό σας λέω εγώ γιατί έτσι το βίωσα.
+1
Σαν αίσθηση δεν έχει μεγάλη διαφορά αν φοράς η όχι, είναι καθαρά εγκεφαλικό.
Για μένα τουλάχιστον αυτό ισχύει.
Προϋπόθεση να ξέρει πως να το κάνει και η άλλη φυσικά, αλλιώς ούτε με, ούτε χωρίς.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
+1
Σαν αίσθηση δεν έχει μεγάλη διαφορά αν φοράς η όχι, είναι καθαρά εγκεφαλικό.
Για μένα τουλάχιστον αυτό ισχύει.
Προϋπόθεση να ξέρει πως να το κάνει και η άλλη φυσικά, αλλιώς ούτε με, ούτε χωρίς.

Ναι, ακριβώς. Εγω απλα αναφέρω πως βίωσα και πως συνεχιζω να βιώνω το σέξ πλέον στην ηλικια των 35 που ειναι μια καλή ηλικια καθως εισαι πιο ωριμος συναισθηματικα κ ερωτικα απο οτι στην ηλικια των 25.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top